Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

Mylisz się, było tu kilka psiaków z rodowodem, my o tym nie piszemy , bo to nie ma znaczenia większego dla tych psów.[quote name='pa-ttti']tym bardziej że wiekszość "yorków" to tak naprawdę mixy.
100% rasowego yorka widziałam może jednego do adopcji.

Akrum, długo ta sunia przebywa w schronisku? jak sobie pomyślę że pewnie całe życie rodziła "yorki po rodowodowych rodzicach", a nieużyteczna już trafiła do schronu, to mnie trafia...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Mala Czarna napisala na CzK
Przestrzegam natomiast przed p. Beata Meln***, ul. Blacharska, Warszawa. Zarówno ona jak i jej siostra, z która straciłysmy kontakt (adres podam póxniej), mogą nadal szukać yorka, bądź psa w typie yorka. Rezygnują z psa gdy dzwonimy i umawiamy się na wizytę poadopcyjną. Tel. 504 08* 3** Bardzo skomplikowana historia niestety [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/183865-Czarne-Kwiatki-czyli-na-kogo-warto-uważać./images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]

I dane kontaktowe siostry: E. Ponę** - Owczar***, Al. Lotników Warszawa, tel.:518 833 4**
Siostra rozpłynęła się we mgle, od poniedziałku nie odbiera telefonów. Uwaga: może mieć telefon na kartę prepaidową, i po prostu ją wywaliła.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to niestety nieudana adopcja mojej podopiecznej yorczki, sunia znowu jest u mnie i szuka domu. Pierwszy takie przypadek w historii mojego DT :( Pani bez wiedzy i zgody przekazała sunię 'siostrze' podejrzewam,że ją przehandlowała, dobrze że szybko zareagowałyśmy a dom zapowiadał się super...

Link to comment
Share on other sites

100% york zgodnie ze wzorcem rasy...to młoda rasa, wzorzec istnieje niewiele ponad 100lat? wzorzec wzorcem a jakie psy dostają dobre noty na wystawach? 100% yorki wg wzorca? to co sie dzieje z ta rasą, z odstępstwami od wzorca i z psami pojawiajacymi sie na wystawach i dostajacymi dobre lokaty to smiech na sali po prostu i tyle
Owszem ten wątek jest nie tylko dla 100% yorkow (swoja drogą niektorzy rozumieja przez to psy z papierami a inni psy wybitne eksterierowo na to wychodzi), co nie znaczy ze kazdy mały włochaty pies może być uznany za yorkowego,wątek kudłaczy jest, mikrusów tez ...a ten jest yorkowy. Tak samo prowadzona przez ze mnie skarpeta ma wspierac pomoc psom w typie yorka, a nie kudłatym 15kg psom lub kudłatym malutkim i tyle mającym wspólnego z yorkiem, ze mu kucyka na głowie zrobione, brutalne? może, ale prawda zwykle boli:-)
Każdy pomaga tym psom, którym chce i ma do tego prawo. Szczeniaki, staruszki, typowe kundelki, wielkopsy, yorki i inne...do wyboru do koloru, nie wymagajcie od wątku yorkowego, czy skarpety yorkowej by pomagała innym psom, bo kazdy potrzebuje pomocy....owszem każdy, wszystkim nie pomożemy, wiec wybieramy, kazdy ma inne kryteria, my mamy tu takie jak zostały jasno okreslone w pierwszym poscie, jesli ktoś ma z tym problem to już nie mój problem;-)

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałaś dodać, że ten wątek służy do [B]pomocy[/B] yorkom i tym w typie yorka a nie rozważaniom w temacie: co i na jakiej wystawie stanęło na podium? Bo nawet jeśli stanęło i nawet w jakimś % zgadzało się ze wzorcem yorka, wcale nie znaczy, że za jakiś czas tutaj z prośbą o pomoc lub ratunek nie trafi. Wszak praktykowane przez hodowców jest oddawanie starszych psów, które już się wyeksploatowały pod kątem rozrodu.

Link to comment
Share on other sites

nie jestem pewna,czy zgłoszona jest tu moja podopieczna Fifi, sunia 10 miesięcy, 'duży york':
[B]1. Imię: FIFI
2. Wiek: 1o m-cy
3. Waga: 5 kg
4. Płeć: sunia
5. Miejsce pobytu: Warszawa, bDT, tel. 607182400
6. Stan zdrowia: dobry
7. Sterylizacja: tak
8. Szczepienia: będzie
9. Stosunek do ludzi: super
10. Stosunek do dzieci: super plus ;)
11. Stosunek do kotów: nie wiem
12. Stosunek do psów: super, na początku trochę się boi dużych psów
13. Opis charakteru: wesoły, energiczny szczeniak teriera, w trakcie nauki czystości
14. Wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/205078-Fifi-wr%C3%B3ci%C5%82a-z-adopcji.-M%C5%82odziutka-yorczka-znowu-bezdomna!/page5[/url]
15. Zdjęcie:[/B]
świeże fotki ślicznoty. Dziś była kąpiel, już druga u mnie ;-), Fifi ładnie zniosła wszystkie zabiegi, jedynie nieco podgryzała szczotkę przy czesaniu łap.
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/577/fifi1d.jpg/"][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/1727/fifi1d.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy mogę prosić o więcej informacji na temat pieska , który wabi się Skubi, jest napisane o nim na stronie 31 post numer 773 oraz na stronie 33 post numer 803. Z tego co wyczytałam nadal szuka domku - no chyba że coś przeoczyłam i ma już dom.
Z góry dziękuję bardzo za każdą informację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sorbka']Czy mogę prosić o więcej informacji na temat pieska , który wabi się Skubi, jest napisane o nim na stronie 31 post numer 773 oraz na stronie 33 post numer 803. Z tego co wyczytałam nadal szuka domku - no chyba że coś przeoczyłam i ma już dom.
Z góry dziękuję bardzo za każdą informację.[/QUOTE]

w sprawie Skubiego napisz najlepiej prywatną wiadomość do Olivetshka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...