Jump to content
Dogomania

Pomocy!! Podkarpacie - psy giną w "smalcowni", cała wieś kupuje smalec psi!!!


majuska

Recommended Posts

Kolejna smalcownia
Dowiedziałam się o tym wczoraj, nawiązałam rozmowę z zaufanymi , bardzo zwierzęcolubnymi tubylcami, wszystko co napiszę to ich relacja, na tyle wiarygodna, że jestem pewna, że to miejsce istnieje i "prosperuje "
miejscowość na Podkarpaciu na trasie do przejścia granicznego w Barwinku:

W miejscowości tej mieszka i trudni się na co dzień mordowaniem bezbronnych istot pewien człowiek. ( znam nazwisko, dokładne miejsce gdzie mieszka bedzie w razie potrzeby wskazane )
morduje psy, które sam wyłapie, lub też ktoś mu przyprowadzi do unicestwienia bo np. stare, chore lub nie szczeka. Często widać go maszerującego ze swoją ofiarą na jakimś sznurku. Ludzie mówią: "O już X prowadzi następnego i się śmieją...."
Człowiek ten zabija bez skrupułów, jest też wytwórcą psiego smalcu, w który zaopatruje się u niego cała okolica ( wierzą wszyscy , że ma właściwości lecznicze)
słowa wypowiadane przez moich rozmówców:
"prosze panią tam się dzieją straszne rzeczy, tam psy jedzą psy "
Podobno wszyscy o tym wiedzą w okolicy, pytam, dlaczego nikt nie reaguje, co na to policja..??
"prosze panią oni wszyscy u niego ten smalec kupują, wszystko wiedzą, nie ma na to rady...."

Wiem , nie mam zdjęć, nie mam filmików ...i niestety nie będę miała, nie odważę się ani ja ani zaprzyjaźnione wolontariuszki pojechać tam i robić zdjęcia, nie odważy sie na to nikt z miejscowych....
Znając polskie realia wystosowanie jakiegos pisma do gminy, czy na policję, też zapewne nic nie da, wiadomo jak będzie wyglądała odpowiedź: "Byliśmy, sprawdziliśmy, jest wszystko w porządku."
niestety, tak pokazuje doświadczenie w kilku innych sprawach...
Co w takim razie robić?.... tam codziennie prawdopodobnie giną zwierzęta, w jaki sposób? nie chce sobie tego wyobrażać.....
osoba fizyczna taka jak ja, czy którakolwiek z moich znajomych wolontariuszek tego nie ruszy, znamy realia

nie wiem co robić.....[B]nie wiem co robić, żeby to było skuteczne[/B]

założenie tego wątku jest bezsilnym błaganiem o pomoc dla tych zarzynanych stworzeń

[B]POMOCY!!!![/B]

w razie potrzeby podam telefon na pw

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Florentynka']Jestem. Może jakiś dramatyczny banerek zrobię?[/QUOTE]
Zrób Asiu , wszystko się przyda


dodatkowo w tej miejscowości, jakis chłop trzyma 2 psy na jakiejś posiadłości, niezamieszkałej, ale czasem tam bywa ( to chyba tylko jakieś budynki gospodarcze ) psy stoja na wolnym powietrzu, uwiązane oczywiście na łańcuchach, nie mają żadnego schronienia, nawet rozklekotanych bud, nie trudno sobie wyobrażic, że pewnie rzadko dostaja jeść skoro chłop tam nieregularnie przychodzi...w tej sprawie prosiłam ludzi o przysłanie mi zdjęc z tego miejsca , obiecali to zrobić, jak tylko im sie uda

Link to comment
Share on other sites

Ciężko naprawdę coś poradzić. Ale prawda jest taka że rzeczywiście najlepsze by były jakieś zdjęcia lub nagranie takiego procederu. Wtedy napewno byłoby łatwiej coś ruszyć. Kurczę, np. udać się tam jako potencjalny klient na ten smalec i wdać się w jakąś rozmowę z właścicielem, która oczywiście byłaby nagrywana. Ale to jest trudne do wykonania:(

Link to comment
Share on other sites

Banerki na szybko:

[FONT=&quot][URL="http://www.dogomania.pl/threads/197530-Pomocy%21%21-Podkarpaci*****-gin%C4%85-w-quot-smalcowni-quot-ca%C5%82a-wie%C5%9B-kupuje-smalec-psi%21%21%21%21"][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/2601/banersmalec1.jpg[/IMG][/URL]

[/FONT][FONT=&quot][URL="http://www.dogomania.pl/threads/197530-Pomocy%21%21-Podkarpaci*****-gin%C4%85-w-quot-smalcowni-quot-ca%C5%82a-wie%C5%9B-kupuje-smalec-psi%21%21%21%21"][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6568/banersmalec2.jpg[/IMG][/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

pozwólcie, że zacytuję sama siebie;
[QUOTE]"prosze panią tam się dzieją straszne rzeczy, tam psy jedzą psy "[/QUOTE]

nie jestem ekspertem od psiego smalcu , czy pies musi być utuczony, żeby zrobic z niego smalec? czy to chodzi o to, że on przetrzymuje te psy jakiś czas i je podkarmia a dopiero potem zarzyna?? znaczy podkarmia innymi zabitymi psami??
juz mi sie "mózg lasuje":shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']pozwólcie, że zacytuję sama siebie;


nie jestem ekspertem od psiego smalcu , czy pies musi być utuczony, żeby zrobic z niego smalec? czy to chodzi o to, że on przetrzymuje te psy jakiś czas i je podkarmia a dopiero potem zarzyna?? znaczy podkarmia innymi zabitymi psami??
juz mi sie "mózg lasuje":shake:[/QUOTE]jak raz oglądałam o smalcowni to wybierali duże i tłuste psy

Link to comment
Share on other sites

tylko organizacja, trzeba szukać - KTOZ z Frotką, Ada-jeje no i Emir (np. Kahona) - może kogoś ruszy i będzie chęć działania?

No i trzeba rozpuścić plotkę po wsi, że psi smalec szkodzi - coś, co trafi do prostaków, że przestanie im stawać, względnie dostaną robali... wszystko opada - kur...a XXI wiek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...