Jump to content
Dogomania

Dziadziuś Kubuś za TM...Jak zmarłeś w stodole to wybacz,że trafiłeś do tego Hitlera!


Klaudus__

Recommended Posts

  • Replies 772
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ula83']witam dziewczyny, sorki, że się tak wcinam w środku wątku, ale po cichu obserwuję sprawę Kubusia i baaardzo was podziwiam za tę całą akcję dla niego! Arktyko jesteś taka dzielna!!! pisałam już na fb, że też mam starą suczkę (16letnią) i jest w trochę lepszym stanie od Kubusia (też starość jej trochę doskwiera-problemy z sercem, słuch i węch już nie ten, jak też katarakta...), ost. zaczęłam podawać jej właśnie Carsivan i wydaje mi się Goniu 66, że jest to bardzo dobry pomysł -jest bardzo dobry właśnie dla starych piesków, jego jedyną wadą jest to, że jest na receptę i jest dosyć drogi (od 60 do 75zł za opakowanie...), nie wiem jakie dokładniej leki przyjmuje teraz Kubuś, ale jeśli dajecie mu na serce Enarenal to mam 1 opakowanie po Psocie (musiała przejść na trochę silniejszy - Lotensin) i mogę wam przesłać; na razie niestety nie mogę zadeklarować się z pomocą finansową Kubusiowi, ale jak tylko będę miała jakiś zastrzyk gotówki to na pewno będę o nim pamiętać. Trzymam mocno kciuki za jego socjalizację! pozdrawiam was gorąco![/QUOTE]DZięki za ten post:) Wcale sie nie wcinasz- tu każdy o każdej porze może pisać- to forum publiczne:):)
To moze zdecydujemy sie na ten Carsivan dla Kubusia??Co Wy na to cioteczki??

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki...to co robimy z tym karsivanem?? Arktyko, wypowiedz się, jeśli coś wiesz w tym temacie...masz (czy miałaś) więcej starowinek u siebie..podawałaś im ten lek??Może sprobujmy mu poprawić trochę komfort życia jeśli jest taka mozliwośc...czytałam o wspaniałych własciwosciach tego leku...
Irenaka na pewno rano wejdzie i tez napisze cos wiecej..:)
Wklejam wiadomość o leku:

Karsivan(r) poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych i usprawnia
zaopatrzenie w tlen tkanek obwodowych i mózgu. Zaleca się podawać Karsivan(r) w
następujących przypadkach: * nuzliwosc, apatia, * trudności we wstawaniu i
chodzeniu, sztywny chód, * utrata apetytu, wyniszczenie organizmu, * wypadanie
włosów, matowienie sierści, * zapobieganie postępującemu pogorszeniu słuchu i
wzroku. Karsivan można stosowac w skojarzeniu z lekami nasercowymi, jak
glikozydy nasercowe (np. metylodigitoksyna). Sama propentofilina, jak również
kombinacja propentofiliny i metylodigitoksyny, redukują występowanie (i
zmniejszają stopień natężenia objawów) zaburzeń oddychania, sinicy, wyczerpania
organizmu, jak również usprawniają ukrwienie błon śluzowych.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem dziewczyny za Karsivanem, ale mam oczywiście;) "ale".
Ten lek się doskonale sprawdza w przypadku staruszków, ale powinien być podawany z przerwami.
Po drugie, z mojego prywatnego doświadczenia wynika, że Karsivan u niektórych psów w połączeniu z lekiem nasercowym powoduje duszności i przyspieszony rytm serca. I tak było u mojego Marcysia. Najpierw miał sam Karsivan, później dodałam lek nasercowy i wystąpiły te objawy. Na dodatek nie wszyscy weci wiedzą o tym, że te dwa leki mogą razem dawać takie skutki.
Myślę, że po pierwsze zapytać trzeba wetki, po drugie, w przypadku zgody na zastosowanie obserwować Kubusia, żeby mu nie zaszkodzić.
Mam jeszcze propozycję, czy Klaudia może zaktualizować pierwszy post?
Myślę, że dobrze by było napisać tam np. że Kubuś jest w DT u Arktyki i zamieścić listę leków które mały dostaje. Czasami ktoś wchodzi na wątek, coś może ofiarować, bo ma leki, podkłady czy pieluszki które mu zostają a nie wie, że akurat ten pies ma takie potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Cioteczki...to co robimy z tym karsivanem?? Arktyko, wypowiedz się, jeśli coś wiesz w tym temacie...masz (czy miałaś) więcej starowinek u siebie..podawałaś im ten lek??Może sprobujmy mu poprawić trochę komfort życia jeśli jest taka mozliwośc...czytałam o wspaniałych własciwosciach tego leku...
Irenaka na pewno rano wejdzie i tez napisze cos wiecej..:)
Wklejam wiadomość o leku:

Karsivan(r) poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych i usprawnia
zaopatrzenie w tlen tkanek obwodowych i mózgu. Zaleca się podawać Karsivan(r) w
następujących przypadkach: * nuzliwosc, apatia, * trudności we wstawaniu i
chodzeniu, sztywny chód, * utrata apetytu, wyniszczenie organizmu, * wypadanie
włosów, matowienie sierści, * zapobieganie postępującemu pogorszeniu słuchu i
wzroku. Karsivan można stosowac w skojarzeniu z lekami nasercowymi, jak
glikozydy nasercowe (np. metylodigitoksyna). Sama propentofilina, jak również
kombinacja propentofiliny i metylodigitoksyny, redukują występowanie (i
zmniejszają stopień natężenia objawów) zaburzeń oddychania, sinicy, wyczerpania
organizmu, jak również usprawniają ukrwienie błon śluzowych.[/QUOTE]

Kubus cioteczki juz dostaje karsivan od samego poczatku gdy jest u mnie:):eviltong:;)
Bardzo dobrze go znosi...nie ma zadnych niepokojacych objawow w polaczeniu z lekami nasercowymi:)pewnie gdyby nie ten lek to Kubus by juz dawno przestal jesc...:( a i jego stan bylby jeszcze gorszy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']Julia84 za styczen jest 310zl-10zl/doba x 31 dni[/QUOTE]

Ok już robię przelew.

Edit: Arktyko - przelew zrobiony :loveu:


Dziewczyny chyba trzeba będzie pomyśleć o zrobieniu jakichś bazarków dla Kubusia. Mamy bardzo mało deklaracji stałych, a na koncie zostało 446 zł :oops2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Ja jestem dziewczyny za Karsivanem, ale mam oczywiście;) "ale".
Ten lek się doskonale sprawdza w przypadku staruszków, ale powinien być podawany z przerwami.
Po drugie, z mojego prywatnego doświadczenia wynika, że Karsivan u niektórych psów w połączeniu z lekiem nasercowym powoduje duszności i przyspieszony rytm serca. I tak było u mojego Marcysia. Najpierw miał sam Karsivan, później dodałam lek nasercowy i wystąpiły te objawy. Na dodatek nie wszyscy weci wiedzą o tym, że te dwa leki mogą razem dawać takie skutki.
Myślę, że po pierwsze zapytać trzeba wetki, po drugie, w przypadku zgody na zastosowanie obserwować Kubusia, żeby mu nie zaszkodzić.
Mam jeszcze propozycję, czy Klaudia może zaktualizować pierwszy post?
Myślę, że dobrze by było napisać tam np. że Kubuś jest w DT u Arktyki i zamieścić listę leków które mały dostaje. Czasami ktoś wchodzi na wątek, coś może ofiarować, bo ma leki, podkłady czy pieluszki które mu zostają a nie wie, że akurat ten pies ma takie potrzeby.[/QUOTE]TAk, tak..czytałam więcej o tym leku, nawet na dogo jest watek poświęcony... ale faktycznie takie objawy jak napisala Irenka się zdarzają, na szczeście rzadko:)
Tez myślę, ze dobrze jest na pierwszej stronie wyszczególnić jakie leki i jakie potrzeby ma KUbolinek:) Ciekawe, czy pieluszki juz dotarły..??Jeśli nie, to moze Arktyko kup choc kilka sztuk i dolicz do rachunku? Zanim Kubuś "obsmaryje" Ci cały pokój:)

[quote name='Arktyka']Kubus cioteczki juz dostaje karsivan od samego poczatku gdy jest u mnie:):eviltong:;)
Bardzo dobrze go znosi...nie ma zadnych niepokojacych objawow w polaczeniu z lekami nasercowymi:)pewnie gdyby nie ten lek to Kubus by juz dawno przestal jesc...:( a i jego stan bylby jeszcze gorszy....[/QUOTE]
Wczotaj rozmawialam z Irenką i juz wszystko wiem:) Jakoś umknęla mi informacja, ze wysłąła Kubusiowi ten lek:) Cieszę się, że dobrze toleruje i mam nadzieję, ze będzie skuteczny:) Moze z każdym dniem będzie nabierał coraz więcej sił..:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']Gonia66 na razie to pobozne zyczenia....maly ma dni ze jest ok, przejdzie wtedy pare kroczkow,ale najczesciej nie ma sily przejsc paru metrow, ciezko nie raz wstaje nawet....tak mi go zal wtedy:( lapki mu sie trzesa i widac ze z trudem stoji....dzisiaj gdy sie zalatwial dupka mu opadala...
przytrzymalam go troszke by mu pomoc...o dziwo chyba rozumial ze mu pomagam i nie kombinowal by mnie czapnac....
Najczesciej lezy sobie na boczku...mobilizuje go podstawiajac mu miche pod nos z kurczaczkiem i odstawiajac okolo pol metra zeby chociaz wstal...nie chce byc cioteczki pesymistka..ale wydaje mi sie ze on przez te choróbska jak i zycie ktore wiodl stracil wole zycia....je owszem ale tez tylko tak by nie umrzec z glodu....sorki cioteczki ze wprowadzam taki nastroj , no ale nie bede slodzic i pisac ze jest super....:(

[B]aha cioteczki chcialam przypomniec ze Kubus mial zaplacone dt do 31.12 a mamy dzis 13.....[/[/B]QUOTE]

przepraszam ale umkneło mi coś
zapłacone jest do konca grudnia i kazdy nasteony miesiąc mamy placic do którego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']cioteczki z reguly mam placone za kazdego psiaka za dany miesiac na poczatku kazdego miesiaca...Kubus mial do konca grudnia a mamy juz polowe stycznia....[/QUOTE]

A przelew jeszcze nie doszedł?
Może dojdzie jutro, bo Julia jasno napisała, że przelew poszedł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']to byly wyjasnienia dla Budrysek:)[/QUOTE]

To przepraszam, źle Twój wpis zrozumiałam;).
A jak tam nasze maleństwo? Ma teraz te lepsze, czy gorsze dni?


Julio:loveu:, ja chętnie zrobię bazarek dla Kubusia, ale realnie patrząc, to czasowo wyrobię na koniec miesiąca. Może być, czy zbyt późno?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']

Julio:loveu:, ja chętnie zrobię bazarek dla Kubusia, ale realnie patrząc, to czasowo wyrobię na koniec miesiąca. Może być, czy zbyt późno?:shake:[/QUOTE]

Cioteczko oczywiście że może być :-) Każdy grosik dla Kubusia będzie ważny. Na opłacenie lutego w razie czego pieniążki jeszcze spokojnie są :-) gorzej będzie potem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']To przepraszam, źle Twój wpis zrozumiałam;).
A jak tam nasze maleństwo? Ma teraz te lepsze, czy gorsze dni?[/QUOTE]

Jesli Kubus zachowuje sie hmm...agresywnie do mnie to znaczy ze ma sie dobrze i to sa te lepsze dni;):evil_lol: wiec moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia ze ma sie dobrze:)
bo dzisiaj rano probowal capnac mnie za nogawke:diabloti:chyba ma sie duzo lepiej bo jak nigdy dzisiaj zjadl cala miseczke gotowanego ryzu z miechem i warzywkami:crazyeye:
a przed chwila spalaszowal cala piers z kurczaka...wiec jak na tego chudzielca i wybredasa...to sporo:)

aha potwierdzam wplate za dt Kubusia-310zl ,zaksiegowana 14.01.2011:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arktyka']Jesli Kubus zachowuje sie hmm...agresywnie do mnie to znaczy ze ma sie dobrze i to sa te lepsze dni;):evil_lol: wiec moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia ze ma sie dobrze:)
bo dzisiaj rano probowal capnac mnie za nogawke:diabloti:chyba ma sie duzo lepiej bo jak nigdy dzisiaj zjadl cala miseczke gotowanego ryzu z miechem i warzywkami:crazyeye:
a przed chwila spalaszowal cala piers z kurczaka...wiec jak na tego chudzielca i wybredasa...to sporo:)

aha potwierdzam wplate za dt Kubusia-310zl ,zaksiegowana 14.01.2011:)[/QUOTE]

Coś mi się wydaje, że możemy zacząć nazywać Kubusia- kurczakowym smokiem;).
Jak ja się cieszę kiedy czytam takie wiadomości:multi:. Już nawet mogę mu podarować te nogawki od Twoich spodni, niech sobie chłopak nie żałuje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julia84'][SIZE=4][COLOR=red]Ja ponawiam prośbę o edycję pierwszego postu przez Klaudus.[/COLOR][/SIZE]

Jest nieaktualny, trzeba napisać że jest w dt u Arktyki i że potrzebujemy choćby małych deklaracji stałych. Już w marcu będzie problem z opłaceniem dt.[/QUOTE]

Dorzucę do tego jeszcze prośbę o wykaz leków i nie tylko;)
Nasz Kubuś będzie potrzebował np. pieluszek i podkładów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...