Jump to content
Dogomania

Chora bernardynka, CHŁONIAK- odeszła nagle [']['][']


ulvhedinn

Recommended Posts

Ona ma dokładne wytyczne od dr Kanzawy, bo on pierwszy badał Milę... W ogóle mi proponowali, żebym jeździła tam gdzie jest mi wygodniej, bo terapia będzie taka sama... tzn czy do Kanzawy czy do Hildebranda. A jeśli chodzi o samą obsługę, to jestem zadowolona, wetka jest dokładna i uważna...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy to możliwe, żeby pies miał od chemii taki dziwny apetyt? Mila zawsze była żarłoczna, ale ostatnio bije własne rekordy... Rozumiem suszone morele, rozumiem nóżki wieprzowe (miała być galareta), nawet odwiedzanie kociej kuwety... ale sucha herbata i suchy ryż:crazyeye:
Poza tym czuje się świetnie, ale leje jak hydrant:evil_lol: jak nie dojdzie do trawnika to leci w kucki a za nią dłuuuga struga siuśków... tak do 50 metrów spokojnie.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Ulv, moze chore psiaki instynkownie próbuja sobie pomóc i wcinają różne dziwne rzeczy. Ostatnio, jamniczka Zuzanna(twoja sąsiadka)wciągneła miseczkę przyprawy indyjskiej z chili(ponoć mega osta) a ma problemy z trawieniem. Ku wielkiemu zdziwieniu właścicielek,nic jej po tym nie było,wręcz nagle kupa idealna:crazyeye:.Nie potrafie sobie inaczej wytłumaczyć takich incydentów. Moze dorabiam tu jakąś ideologię,ale z tego co wiem,psy, jak ludzie po chemii mają mdłości,a herbata ma przeróżne lecznicze właściwości,miedzy innymi przeciwwżodowe,a nawet przeciwnowotworowe. Co do ryżu..hm,moze nie mogła doczekać się objadu:cool3:
Swoją droga,to ma dziewczyna fantazję kulinarną;)

Link to comment
Share on other sites

Postanowiłam robić na tym wątku jedno rozliczenie dla Mili i Aksicy:evil_lol: Bo jak się zamotam w rachunkach to juz nigdy nie dojdę co i jak:oops:

Oki zaczynamy.:evil_lol:

dnia 24.08 stan konta Mili wynosił 131 zł.
stan konta Aksy -8zł.

[B]wpływy:[/B]
agusiazet 50,0 Mila
ewkabz 50,0 psiaki ogółem
loozerka 200,0 psiaki
dogowujek Tomek 100,0 Aksa

czyli w sumie
Mila
131+50=181,0
Aksa
-8+100=92,0
wspólny
250,0

[B]wydatki:[/B]
Mila
116,0 weterynarz dwie wizyty
ok. 10,0 olej z nasion ogórecznika (9,76)
-----------------------------
126,0

Aksa
12,0 pieluszki
15,0 3xwet (bierze tylko za leki:oops: )
35,0 Purina (ale już wyszła, bo Mila pomogła:shake: )
-------------------------------
62,0

[B]zostało:[/B]
Mila 181-126=55,0
Aksa 100-62=38,0
wspólny 250,0

Mam nadzieję, że nic nie przegapiłam, najwyżej dopiszę...:oops:

:buzi: :buzi: :buzi: dla Was wszystkich!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszy raz na tym wątku i baaardzo baardzo pozdrawiam całą ferajnę.
Śledzę wątek małęj KrAksy i teraz trafiłam na Milę.
Ulvhedinn jesteś ogromnie dzielnym dziewczęciem :lol:
Masz taką ferajnę w domku, że nie jeden osiwiałby :)
Teraz zmykam na dwa tygodnie ale jak wrócę obiecuję solennie wrzucać regularnie grosik na panny :) Konto na 1 str aktualne??
Dobrze, że cioteczki z forum mają ogromne serca i pomagają, bo przy dwóch chorych pieskach kiepska sprawa z finansami :/
Ściskam cały szlony domek :)
A czy można poprosić o nowe zdjęcia Mili?? Foto Aksy w parku - cudo :)

Link to comment
Share on other sites

Jak tylko porobie jej jakieś przyzwoite zdjątka, to wkleję... Na razie patrzę na zeszłoroczne i popłakuję, bo tam jest (niemal) zdrowy radosny pies, a nie łysawa chudzina:-( W sumie Mila miała tak ze 3 miesiące naprawdę dobrego samopoczucia...
Seaside, wiesz, ja mam w sumie trzy psy;) a ten trzeci to niemal 13-letni łobuz z padaczką:roll: na szczęście słabnącą z wiekiem:evil_lol: nudzić się nie da!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Seaside']J
Ulvhedinn jesteś ogromnie dzielnym dziewczęciem :lol:
Masz taką ferajnę w domku, że nie jeden osiwiałby :)
[/QUOTE]
Prawda? Ja od pierwszego dnia pobytu na forum kibicuję Ulv i podziwiam za niezłomność. Czytając niektore opisy kr[SIZE="1"]a[/SIZE]ks byłam święcie przekonana, ze sama nie tylko osiwiałabym, ale zwariowała nieustannie zastając niektóre niespodzianki.
No cóz, samarytanka ze mnie jak z koziej d.. trąba :D.
No i juz miałam zapytac kilka razy..jak tam udało Ci się ze studiami, Ulv?

Link to comment
Share on other sites

Kolejne rozliczenie...

[B]Było:[/B]
Mila 181-126=55,0
Aksa 100-62=38,0
wspólny 250,0

[B]Wydałam:[/B]
Aksa
leki ok. 40 zł (Lignocaina, Solcoseryl, Altacet)
żarełko 27 zł
Mila
żarełko ok. 30 zł
Wena (moje nowe dziecko)
RC 1/2 kg 8 zł
u weta za Aksę+Scanomune 100 zł

[B]Zostało:[/B]
Aksa 0
Mila 25
wspólny 113

Link to comment
Share on other sites

I znowu...

[B]Było:[/B]
Aksa 0
Mila 25
wspólny 113

Wczoraj zapłaciłam u weta za Aksę i Wenę 30 zł, dzisiaj Aksa Nivalin 6 zł.
Znowu kupiłam jedzonko małej ok.15 zł, bo już na ładnych parę dni:lol:
Aksa 2 kg żarła= 16 zł...
Razem 67 zł.

[B]Zostało:[/B]
Aksa 0
Mila 25
wspólny 46 zł

Mam nadzieję, że się nie gniewacie, że czasem trochę wezmę z funduszy na żarło Aks??:oops: Staram się kupować tylko za swoje, ale te poffory jedzą jak odkurzacze, Mila jest na diecie wysokomięsnej:evil_lol: no a Aksicy przecież trzeba tylko naprawdę dobre jedzonko dawać... I chwilami ciut nie wyrabiam na zakrętach:oops:

Od cioci Arki przyszły tabletki na wątrobę:buzi:
Mila czuje sie naprawdę dobrze; niedawno wyniuchała na spacerze jeża (a przedtem nie chciało jej się szukać niczego, tylko sie snuła), którego Pao natychmiast... obsikał:evil_lol:
Jutro jeszcze chemia... a potem przerwa i zobaczymy:roll:

Link to comment
Share on other sites

ulv, ja napisalam, że pieniadze masz wykorzystać tak, jak uznasz za sluszne- Na ktoregokolwiek z psiaków, na cokolwiek. Potrzebne im wszystko- leki, dobre jedzenie i Ty najlepiej znasz ich potrzeby :)
A co do jedzenia - to wprawdzie jednorazowo większy wydatek, ale nie wiem, czy wiesz, ze dużo bardziej się opłaca kupować większe paczki karmy, gdzies w wysyłkowych, albo allegro, to w efekcie daje naprawdę spory zysk. Nie wiem, czy ta karma, którą psiakom dajesz występuje w większych paczkach? Ja, niestety, dopiero po 3 miesiącach zorientowalam się, ze jest taka możliwość- a okazuje się, ze za kwotę, którą zapłaciłam za 3 paczki po 1 kg karmy w zoologicznym, mogłabym miec 7,5 kg w internetowym.
Ale przecież Ty na pewno wiesz to, tylko ja taką świezynka w tych sprawach.
W czasach, gdy ostatnio miałam psa, ktorym się opiekowałam, karmiło sie je wyłącznie resztkami ze stołu :)

Link to comment
Share on other sites

Mila dziś zaliczyła ostatnią chemię z serii, teraz miesiąc przerwy... Węzły chłonne słabo wyczuwalne tylko przy tylnych łapach:multi: psica ma się naprawdę dobrze, w tydzień przytyła 1,5 kg!!!!

[B]Strasznie, przeogromnie Wam dziękuję!!!![/B]
:Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose: :Rose:

U weta za Milę zapłaciłam 78 zł, a za Aksę 10 za antybiotyk i Nivalin (mniej niż myślałam) więc aktualnie...

[B]Zostało:[/B]
Aksa -10
Mila 0
wspólny -7
Wena 100,0

PS. Z tym żarłem to jest tak, że jednak staram się kupować większe opakowania- najlepiej 15 kg, ale ostatni jest u nas taka fajna karma na bazie ryb po 8,15, więc kupuję ją czasem Aksie- strasznie jej smakuje...
No i staram się nie kupować jedzenia z z pieniążków "społecznych" tylko bardzo czasem...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wysłałam 100 zł. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Znam doskonale co to uczucie kiedy pies jest chory a ty nie masz jak mu pomóc i wszystko takie drogie. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mam swoich 4 szt ale na razie wszyscy zdrowi. [/FONT][/SIZE]
[URL="http://www.adoptujpsa.up.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.adoptujpsa.up.pl/[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może i moim ślicznotkami ktoś pomoże w potrzebie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam i życzę zdrówka i powodzenia w akcji Ozzi. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Widziałam Aksę na Allegro. Smutno mi z tego powodu że nie mogę jej adaptować. Mam już za dużo zwierzaków. Ale samodzielnych bo pracuje po 9 godzin. A oni wspólnie tam sami rządzo. Ale trzymam kciuki za dobry domek dla niej. Za pozostałych również.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jak jej smakuje- to trzeba pozwolic sobie na rozpustę :). Ulv- i jeszcze- ja nie oczekiwalam, że będziesz sie tlumaczyć, tylko tak chcialam podpowiedziec, co sama ostatnio odkryłam.
Strasznie się cieszę z postępów zdrowotnych Mili- uściskaj ja. Biedna, jesli na psy chemia oddziaływuje podobnie, jak na ludzi, to ma cięzki okres za sobą.
Ulv- mnie chyba coś ominęło....jaka Wena??:crazyeye: coś było w wątku Aksy, że się zaprzyjażniły, ale z rozliczenia wnioskuję, ze to nowy tymczasik u Ciebie się pojawił.
Jesli tak- daj linka do niej, proszę.

Link to comment
Share on other sites

Milena była wczoraj na grodzie, brała udział w imprezie i inscenizacji... zrobiła furorę wśród wojowników i białogłów:evil_lol: W związku z tym wróciła nażarta jak nieboskie stworzenie, zadowolona i w sumie wcale nie chciała opuszczać ciepłego miejsca w chacie niedaleko paleniska:evil_lol:

[B]Było[/B]
Aksa -10
Mila 0
wspólny -7
Wena 100,0

[B]Wpływy:[/B]

Mila:
Rossa (molosy) 30,0
Avis 100,0
Julia P. 40,0

wspólny:
loozerka 50,0
Nekla 100,0

[B]Wydatki:[/B]
Mila:
Żarło 28 zł (mięsko:evil_lol: )

Aksa:
Wet- 32 zł za kolejne zastrzyki, kupiłam jeszcze w aptece taką zasypkę i sól fizj. do opłukiwania odleżyny jak się zabrudzi, w sumie ok. 13 zł... Ale wzięłam ze wspólnego.

Wenulec- na razie ma jedzonko, ale coś jej nie smakuje, więc dokupiłam Royala i kombinuję nad przekonaniem gówniarza:evil_lol: - 18 zł.
Wiem, że było coś jeszcze, ale za licho nie pamiętam:oops: jak sobie przypomnę, to napiszę...

[B]Zostało:[/B]
Aksa 0
Mila 142,0
wspólny 88,0
Wena 82,0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...