Jump to content
Dogomania

Onki zjadaja kupy - czy to normalne?


ewa_m

Recommended Posts

Moje owczarki zjadaja kupe (krowia i konska).

Dla mnie to wstretne, dla nich pewnie nie..pysznosci.

Czy to jest normalne u tych psow.
Pytalam wetki czy moze to miec jakis negatywny wplyw na ich zdrowia. Powiedziala, ze nie .
KURCZE, NIE WIEM CZY MAM JE KARCIC ZA TO.
Pyski maja umazane a to sa suczki lizaki, cale nogi ja mam wylizane przez nie. FUJ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ewa_m - Przepraszam, ze wtracam sie do watku i sie wymadrzam, ale mialam taki sam problem z jednym z moich psow. On z kolei mial tendencje do zjadania kup mojego kota. Podpowiedziano mi, ze byc moze sa to zaburzenia flory bakteryjnej, i zeby kupowac tak zwane zwacze, ktore ``cuchna`` czasami jeszcze bardziej niz odchody, ale pomagaja. Zatem kupuje, daje codziennie maly kawaleczek, na spacery rowniez zabieram odrobine zwacza. Jeszcze raz przepraszam za wymadrzanie sie.

Link to comment
Share on other sites

Koprofagia to częsty problem u psów - nie tylko ON-ków ;) Najczęściej zdarza się u szczeniaków i przeważnie przechodzi wraz z wiekiem. Niektórzy tlumaczą to zjawisko brakami we florze bakteryjnej przewody pokarmowego - można podawać żwacze wołowe lub tabletki Rumen Tabs (zawierają żwacze).
Zakazywać na pewno trzeba - nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Taka skomsumowana kupka może zawierać pasożyty lub zarazki chorób.

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam taka rade od mego hodowcy ze jesli piesek zapała ochota zjadania takich delicji to znaczy ze mu brakuje czegos w florze bakteryjnej. Polecił mi nastepujaca metode wziecie kawałka miesa ( obojetnie jakiego) zawiniecie w folie aluminiowa i na sloneczny parapet na dzien lub dwa az zasmierdnie:razz::razz::razz: Nie wiem czy działa bo ja mam jeszcze nałego smarkacza ale on ma mase psów i poleca. W sumie u niego w ogrodzie wałaja sie jakies kosci co juz troche ten tego i psy se je gryza znow zakopuja lub chowaja wiec warto spróbować

Link to comment
Share on other sites

Oj oj oj skądś to znam:D Moja sunia (nowofundlandka) też na początku zjadała swoje kupy (widocznie u "chodofcy" mogła to robic:roll: ) ja jej zabraniałam, i teraz jest juz spokój... i wszystko ok:evil_lol: ale to chyba jest normalne, zwłaszcza u maluchów, nie ma powodów do obaw

Link to comment
Share on other sites

Moje to nie maluchy tylko stare baby.

Te kupy to nie sa sporadycznie tylko codziennie zjadanie.


Przed domem laka z kupami oczywiscie, za domem laka - kupy powownie, obok domu pola tam sie zdarzaja sporadycznie.

Na kupach by mogle przezyc.
Kazdy spacer to wyrywanie "tego" z pyska.
Zawsze jedna z nich zdazy sie najesc tym przysmakiem.

Taki gowniany duecik. Oby trzecia sie nie nauczyla tego wcinac.

Moze minie, mam nadzieje.

Link to comment
Share on other sites

hihi, niezła ścisła dieta :evil_lol: , która zaczeła ? tara czy lolka ?
a swoją drogą na wlasnej dzialce chyba tych krowskich nie masz ,a w terenie nie wystarczy fee ? ,odwolanie psa ?
moje tez czasem w stadninie próbuja choc kawalątko , choc troszeczke chyłkiem boczkiem zniamusiać , ale ja tak nie lubie jak mi potem chuchnie bydle w samochodzie tym, więc zabraniam . chocby nie wiem jakie witaminy tam były . pamietam kiedys na szkoleniu posiadacze psa z majorki czy jakos tak stali wyniosle z boku niepozwalając nawet powachac sie swemu championowi z naszymi pospolitymi onkami :lol: ,patrzyli pogardliwie na nasze brudnawe spodnie , przykurzone ręce itd .oni tacy sliczni ,z żurnala , piesek taki hoho hamerykanski :cool3: , i tak stoja i patrzą wzniosle na nas szare żuczki ,a ich hrabia za ich plecami wp...... z 1 kg goooowien końskich . bede szczera bylo super :evil_lol: , ich mina , szok , jak im sie piesio shańbił , nie przystoi ,haaaaaaa . sharpeika znajomych czatuje przy kuwecie kota tak lubi ..... . wiec chyba wszystkie czworołape haukacze mają czasem takie kaprysy podniebienia

Link to comment
Share on other sites

mch pamietasz je...super

Tara zaczela, a Lolka sie nauczyla i robi dokladnie to samo.
Zreszta Lolka od Tary uczy sie wszystkiego, generalnie ma bardzo dobrego nauczyciela ale te kupy ...to nie bardzo.
Natomiast Mela sie przyglada co one jedza...
ciekawe ile czasu minie i sama sprobuje pysznosci.

Oczywiscie u mnie na dzialce kupek nie ma ale sucze sa wyprowadzana poza posesje prawie co dwie godziny (uczymy, zeby nie robily przy domu).

A tam raj, dlatego stoja przy furtce z blagalnym wzrokiem.
Ja mysle ze siku im sie chce a ona na obiad ida. Naiwna jestem.

Moje cwane bestie kochane.

Link to comment
Share on other sites

A co jadają te łakomczuchy?Oprócz kup oczywiście.Jak są na diecie to z pewnością uzupełniają sobie braki żywieniowe.
Poczytaj ,tam zacytowałam fragment książki "101 pytań jakie zadałby Twój pies weterynarzowi,gdyby umiał mówić"
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26113&page=3&highlight=zjadanie+odchod%F3w"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26113&page=3&highlight=zjadanie+odchod%F3w[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa_m']Moje owczarki zjadaja kupe (krowia i konska).

Dla mnie to wstretne, dla nich pewnie nie..pysznosci.

Czy to jest normalne u tych psow.
Pytalam wetki czy moze to miec jakis negatywny wplyw na ich zdrowia. Powiedziala, ze nie .
KURCZE, NIE WIEM CZY MAM JE KARCIC ZA TO.
Pyski maja umazane a to sa suczki lizaki, cale nogi ja mam wylizane przez nie. FUJ!!!![/quote]
Kochana nie tylko Onki tak robią ja mam boksia i też miałam ten problem na szczęście wyrósł z tego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...