Jump to content
Dogomania

*Uwaga LUBLIN! Ktoś wykłada trutki, trzy psy już za TM!*


evel

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bico']Artykuł w Kurierze na temat trucia psów:
[URL]http://www.kurierlubelski.pl/interwencje/336181,lublin-przypadki-trucia-psow-juz-w-calym-miescie,id,t.html[/URL][/QUOTE]
no i dobrze, niech idzie w świat informacja. szkoda tylko, że nie napisali, że dzieciom może też szkodzić. To bardzo ważne jest!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podniosę temat w troszkę innej sprawie. Jest tutaj trochę osób z Lublina - potrzebuję pomocy! W sobotę ok. 12 potrzebuje kogoś, kto wybierze się ze mną do schroniska w Nowodworze k/Lubartowa i zabierze stamtąd psa, który ma jechać do DT, a potem pojedzie z nami na Głęboką na przegląd do weta i pod Makro, skąd pies pojedzie do domu tymczasowego. Bardzo proszę o pomoc, ja mogę dojechać w Lublinie gdzie trzeba, żeby się dostosować w drodze do schronu - ale nie mam samochodu, a Cinkowi ponoć zdarza się warknąć, więc odpada kompletnie jazda autobusem czy busem...

Link to comment
Share on other sites

dobry pomysł z tymi informacjami, bo większość ludzi zupełnie nie wie, ze ktoś ma ten sam problem i ze to jest problemem. Na dogo jednak zagląda tylko promil zwierzolubów, choć czasem nam sie wydaje ze jest inaczej. Programu w TV też pewnie wiele osob nie oglądało. Najlepiej jednak idzie wieśc "po wsi" gdzie jedni mówią drugim, no i jakieś info na klatkach schodowych - czasem jednak sie to czyta. Bo w końcu sa jeszcze dzieci ktore mogą też tego dotknąć!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, będzie teraz z cyklu "nie chcem ale muszem" :oops:

Czy gdzieś w Lublinie mogę wypożyczyć transporter/klatkę na 7kg psa, nawet za kaucją czy coś? Potrzebna mi do transportu czekoladki, oczywiście zaraz po transporcie wraca do właściciela, umyta itd. Może jakaś fundacja czy coś? Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

na pewno!!! Moze poszukaj tam gdzie o wystawach czy jakieś takie topiki z małymi rasami. Ja mam ale klatkę wielką na labka, wiec odpada. Ale zazwyczaj wystawcy mają transporterki dla swoich psów. Na pudlach moze? Albo u kociarzy - na dużego kota to akurat na nią by było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Ponoć kilkanaście osób się zgłosiło. Dzielnicowy nasz ma przejść po LSM i powiesić ogłoszenie z KP, że proszą o zgłaszanie się.
Ale czarno widzę ustalenie sprawcy z gatunku homo sapiens ...[/QUOTE]
Bardzo by się przydało, żeby dzielnicowy poinformował/zostawił ogłoszenie w gabinetach weterynaryjnych.
Rozmawiałam dziś z wetem z gabinetu na ul. Pana Balcera - owszem wie, owszem słyszał, że trują, ale że można zgłosić na policję - proszę pani, to by trzeba badania toksykologiczne, a kto to udowodni, a w jaki sposób itp. itd.

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie.
Badania toksykologiczne kosztują furmankę pieniędzy a poza tym krew nalezałoby pobrac do badań przed leczeniem i przed podaniem wit K. Podpisałam zgodę na pobranie krwi od Zdrapki, ale teraz to po śliwkach już przecież, na szczęście zresztą. Znowu się robi klusek kudłata, nadrabia 2 tyg głodówki totalnej a potem ścisłej diety. Bułki nawet nam kradnie i orzechy papugom wyżera. Sierść jej się robi normalna, ładna i błyszcząca i już nie wyłazi garściami ani się włos nie łamie w rękach. Doszła do siebie dzieweczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Znowu się robi klusek kudłata, nadrabia 2 tyg głodówki totalnej a potem ścisłej diety. Bułki nawet nam kradnie i orzechy papugom wyżera. Sierść jej się robi normalna, ładna i błyszcząca i już nie wyłazi garściami ani się włos nie łamie w rękach. Doszła do siebie dzieweczka.[/QUOTE]
Super! :) W końcu jakieś dobre wieści :)

Link to comment
Share on other sites

Kraków: [url]http://chwiladlapupila.pl/informacje/uwaga-truciciel-psow-na-krzemionkach/[/url]

Dowiedziałam się też o zatrutym piesku z wieżowca n-ko ... eee ... niczego, trochę kina Grażyna a trochę sądem na Wallenroda, niestety właściciele - pracujący - nie zdołali uratować pupila, za późno zauważyli objawy bo byli w pracy, rozpaczają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwax']Evel !!!

mam cos takiego jak plastikowy transporterek dla małego psa , o ile to jeszcze aktualne
mogę pożyczyć[/QUOTE]

To już nieaktualne, suńka już dojechała do DS :) Ale jakby coś, będę na przyszłość pamiętać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Kraków: [url]http://chwiladlapupila.pl/informacje/uwaga-truciciel-psow-na-krzemionkach/[/url]

Dowiedziałam się też o zatrutym piesku z wieżowca n-ko ... eee ... niczego, trochę kina Grażyna a trochę sądem na Wallenroda, niestety właściciele - pracujący - nie zdołali uratować pupila, za późno zauważyli objawy bo byli w pracy, rozpaczają.[/QUOTE]

jejku..... To straszne, bo wiele ludzi wystawia psom bezdomnym jedzenie, dobre jedzenie. Koszmarne!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...