Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Guest Elżbieta481

I my się bardzo chętnie zapoznamy z nowym regulaminem.Gdzie można się z nim zapoznać?
Elżbieta+Waldemar

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']O to:
[SIZE=5][COLOR=Red][B]To ja zachęcam założyciela wątku jak i inne osoby które nie znają REGULAMINU forum do zapoznania się z nim. Link w podpisie. Zdjęcia max 5 sztuk na post, rozmiar max 640 pikseli!!!!

[COLOR=Black][SIZE=2]Nowego nie czytałam, wklej projekt, nie tylko ja poczytam, może jest OK.[/SIZE][/COLOR]
[/B][/COLOR][/SIZE][/quote]No to następnym razem zacytuj do czego się odnosisz, bo to z innego tematu, a jasnowidzem nie jestem. A znajomość regulaminu obowiązuje wszystkich, bez względu na to czy ma 10 czy 100 lat.

[quote name='Margo05']Ja też chętnie bym się zapoznała z nowym regulaminem. Gdzie można się zapoznać z projektem?[/quote]Ja już się tego nie tykam. Mi się odechciało. I współczuję moderatorom którym będzie się chciało.

Po prostu post roz2 zasugerował mi że Ona go ( nowy regulamin bazarku )czytała ( a chodziło o całkiem co innego :roll:), co mnie zdziwiło, stąd też moje pytanie.



[quote name='waldi481']I my się bardzo chętnie zapoznamy z nowym regulaminem.Gdzie można się z nim zapoznać?
Elżbieta+Waldemar[/quote]
A kto powiedział że można?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A ktoś powiedział,że nie można?A tak wogóle coś opowiem:
na jednym z forum internetowych była kiedyś giełda.Można było sprzedać.można było kupić.To było genialne!Własnie z takiej giełdy mam najwspanialsze okazy słoni..Do rzeczy:rozpoczęły sie przepychanki.w lewo.w prawo..Kłótnie,złośliwostki..I dziś giełdy nie ma.I to bardzo żle...
Dziś bałabym się,że i ten bazarek zniknie..
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']No to następnym razem zacytuj do czego się odnosisz[/quote]
A Ty, następnym razem, nie odpowiadaj na post, skierowany do kogoś innego. Chyba, że - wyjątkowo - będziesz wiedziała o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']A Ty, następnym razem, nie odpowiadaj na post, skierowany do kogoś innego. Chyba, że - wyjątkowo - będziesz wiedziała o co chodzi.[/quote]
Czy to źle że nie chcę wyciągać pochopnych wniosków i wolę zapytać dwa razy? (pyt. retoryczne)

Link to comment
Share on other sites

Znowu :"wygodna interpretacja".

Krytykowaliście coś czego na oczy nie widzieliście. Wymyślaliście kolejne "wady" wyssane z palca. A teraz jeszcze to. Kto wam zarzuca nieznajomość NOWEGO, nie wprowadzonego regulaminu??




Btw jak jakaś ustawa ma wejść w życie też dzwonicie i się pytacie i już szykujecie się na bojkot??

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Więc my moderatorzy ( nie wszyscy, tylko garstka ) zaczęliśmy omawiać nowy regulamin - który uratuje bazarek, nawet kosztem tego że nie wszystkim psom będziemy mogli dalej pomagać. (...) W tym momencie w zasadzie można by go wprowadzić w życie.

[/QUOTE]

szykujemy się nie na bojkot ale na sensowną i konstruktywną rozmowę, jednak z tego co widać nie jest ona przewidziana, mam wrażenie że akurat użytkownicy bazarku, którzy jakby nie było stanowią jego podstawę, nie mają tu nic do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova'][B]szykujemy się nie na bojkot[/B] ale na sensowną i konstruktywną rozmowę, jednak z tego co widać nie jest ona przewidziana, mam wrażenie że akurat użytkownicy bazarku, którzy jakby nie było stanowią jego podstawę, nie mają tu nic do powiedzenia.[/quote]Poczytaj temat, padły takie słowa.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie nowy regulamin jest niezły, troche w nim siedzi "poradnika", ale jednak ten punkt rozdziału na psy "bezdomne" i "domne" bym mimo wszystko rozwinęła i uzupełniła. Bo nawet wykluczając kwestię psów dogomaniackich, pozostaje sprawa psów będących czyjąś własnością, a jednak gwałtownie potrzebujących pomocy. Powiedzmy, ze odkrywamy kogoś bardzo bardzo biednego, kto ma ukochanego psa i pies akurat zachorował. Chcemy mu pomóc. Sytuacja hipotetyczna, ale już takie były.... Nie kazdy może od razu wyłozyc kasę, bazarek mógłby byc droga ratunku- no chyba, że zdesperowany właściciel ma oddac przyjaciela do schroniska, w nadziei że tam mu pomogą- wtedy zwierzak będzie już bezdomny tak?
Albo inna możliwość- pies należy do kogoś, kto powiedzmy jest alkoholikiem. Zgadza się na szukanie psu nowego domu, ale póki co pies mieszka u niego. Tyle, że potrzebuje karmy i weterynarza, a jego pan mu tego nie zamierza zapewnić. Co wtedy- czekamy aż ktoś psa przygarnie i z własnej kasy go bedzie leczył? Może być za późno :roll:
I nie mówcie że można zbierać na watku- wiele wątków znika, a na bazarek zagladaja ludzie w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów i czasem pomogą dzieki temu psu, którego nawet by nie zauważyli inaczej...

Viris, odpowiem ci na dwa Twoje żale:
- pytasz, czy ktoś już poza Tobą walczył z oszustwami. Tak. M.in. zgłaszałam na policję i załatwiałam sprawę próby wyłudzenia przez allegro na nasze psy schroniskowe i Konge.
-pytasz, czy w przypadku ustawy protestowalibyśmy. Owszem- jest coś takiego jak dyskusja obywatelska. Niestety w przypadku ustawy zazwyczaj władze są głuche na "głos ludu"- gratuluję notabene brania ciekawego przykładu z góry...; natomiast kiedy na sesji rady miejskiej mojego miasta są dyskutowane interesujace mnie kwestie, to owszem, nawet zdarza mi sie w tym uczestniczyć i zgłaszać zastrzeżenia...

Link to comment
Share on other sites

Owszem, ja je nawet napisałam.

Wg mnie tez regulamin nie uchroni nas przed oszustami. Odbierze tylko możliwość pomocy zwierzętom, które cierpią, a które jak się okazuje, mają nieszczęście być "czyjeś'.
Sama takich bazarków z tego co wiem, nie mam, ale nie podoba mi się, że to forum odmawia możliwości znalezienia środków na leczenie takich zwierząt jak Brajl, Fodzio, Nala czy psiaki Ulv.

Jeśli można to proszę o wyjaśnienie:

1. Aktualnego lidera i cenę podaję przy każdym przedmiocie. Czasem w czwartym poście, bo w nim akurat znajduje się przedmiot. Czy mam wprowadzac teraz bałagan na swoich bazarkach i pisać wszystko w pierwszym? A w tym czwartym też, czy już nie? Czy mogę zostać przy bardziej czytelnym zapisie lidera, bez zmuszania ew. Kupującego do przyporządkowywnia lidera do przedmiotu, który go intersuje?
2. Czy koniecznie muszę wpisywać przy każdym przedmiocie koszt wysyłki? Rzadko kiedy ktoś licytuje tylko jedną rzecz, więc wpisywanie poszczególnych kwot nie jest adekwatne do rzeczywiśtości. Raczej nie zdarza się, żeby koszty wysyłki były inne od kosztów Poczty Polskiej. Mogą być minimalne różnice, czasem w jedną, czasem w drugą stronę. Nie jestem w stanie z każdą paczką pobiec najpierw na pocztę, a potem podać dokładnej kwoty co do grosika.
3. Czy pod pojęciem "psy bezdomne" kryje się również zwierzak, który przebywa w czyimś domu, ale tak naprawdę nie jest "czyjś", a ten dom nie jest "jego" domem? Mam tu na myśli tzw. wieczne tymczasy, czyli zwierzaki, dla których znalezienie domu jest niezwykle trudne z różnych przyczyn i które mieszkają w domach dobrych ludzi, a nie w schronisku, przytulisku, na ulicy czy w piwnicy. Taki zwierzak wciąż czeka na swój dom jednak czasem bywa tak, że nigdy się nie doczeka. Czy może więc być wystawiony bazarek na takiego psa? Na jego leczenie, utrzymanie (karma itp.)?
4. Czy koniecznym jest usuwanie bazarków "za zwrotem kosztów"? Wbrew pozorom takich bazarków jest sporo i pomoc dzięki nim jest również całkiem spora. Zazwyczaj znamy realia i wiemy co i ile kosztuje, więc zdajemy sobie sprawę, że jeśli ktoś robi np. jakieś bukiety w koszykach, to potrzebuje mniej więcej taką a taką kwotę. Zdarza się również, że te osoby nie są w stanie pomóc w inny sposób niż swoją pracą i pokrycie kosztów materiałów już wykracza poza ich możliwości. Czy mamy ich odciąć od możliwości pomocy? Czy to jest naprawdę konieczne?
5. Czy tragedią będzie jeśli będę miała 6 zdjęć w 1 poście? Nie pytam przez przekorę, a dlatego, że właśnie mam taką sytuację. Czy może tak zostać do końca tego bazarku?

Absolutnie popieram wysyłanie przedmiotów TYLKO przesyłkami rejestrowanymi. Mamy wtedy dowód w ręku i możliwość reklamacji, co przy dzisiejszej sprawności poczty jest niezwykle ważne.

Prosze o rozważenie dopisania do regulaminu takiej treści:

1. Należy pamiętać, że przedmioty widoczne na zdjęciach mogą różnić się nieco kolorem od przedmiotu w rzeczywistości. Jest to zależne od jakości aparatu, oświetlenia w czasie robienia zdjęć, ustawień osobistych monitora (każdy ma inaczej) jak i rodzaju monitora. Jeśli więc zależy Ci na dokładnym określeniu koloru, bądź jego odcieniu, dopytaj o to Sprzedającego. Unikniesz w ten sposób rozczarowania.

Proponuję też, aby po sfinalizowaniu i całkowitym rozliczeniu wpisywać w tytule na początku ZAKOŃCZONY [SIZE=1](np. ZAKOŃCZONY, gumka myszka, chudy Benio ).[/SIZE] Będzie to równoznaczne z całkowitym zamknięciem bazarku i możliwością jego usunięcia.
Proszę jednak, by nie określano czasu do zakmnięcia bazarku jako np. dwa tygodnie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że nie jesteśmy w stanie zakończyć wszystkich punktów bazarku w tym czasie (choćby kłopoty z pocztą i przesyłka wędrująca 3 tygodnie). Proszę więc o możliwość samodzielnego podejmowania decyzji kiedy bazarek jest zakończony (mając na uwadze zapis w regulaminie dotyczący "wiecznych bazarków").

Czekam na odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']

Proponuję więc, aby po sfinalizowaniu i całkowitym rozliczeniu wpisywać w tytule za początku ZAKOŃCZONY. Będzie to równoznaczne z całkowitym zamknięciem bazarku i możliwością jego usunięcia.
Proszę jednak, by nie określano czasu do zakmnięcia bazarku jako np. dwa tygodnie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że nie jesteśmy w stanie zakończyć wszystkich punktów bazarku w tym czasie (choćby kłopoty z pocztą i przesyłka wędrująca 3 tygodnie). Proszę więc o możliwość samodzielnego podejmowania decyzji kiedy bazarek jest zakończony (mając na uwadze zapis w regulaminie dotyczący "wiecznych bazarków").

Czekam na odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam :diabloti:[/quote]No to przeczytaj nowy regulamin - już dostępny dla wszystkich. Gdzieś jest tam mowa o zamykaniu/usuwaniu bazarku po 2 tygodniach?
Z określeniem przybliżonej daty zakończenia chodziło o to by ułatwić wychwytywanie zakończonych bazarków. Ale nikt nie nakazuje że ma to być tydzień, miesiąc czy rok.

Co do ilości zdjęć na post- zakładając bazarek istniał Regulamin FORUM. Więc złamałaś punkt regulaminu - pretensje możesz mieć do siebie. Co do innych pytań to widzę że nowy regulamin bazarku jest za mało "poradnikowy". I trzeba było napisać od razu encyklopedię.

Ulv - odpowiedziałaś na moje pytania, a gdzie żale( nigdzie a już najbardziej na forach się nikomu nie żalę ) i odpowiedzi na nie?


A co do "poradnika", to chyba nie jest źle? Skoro wielu użytkowników ma problem z interpretacją, lepiej chyba przedstawić to bardziej opisowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka'][COLOR=green][B]Nowy regulamin[/B][/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10253286#post10253286[/URL]
[COLOR=green][B]prosze się zapoznac i dostosować.[/B][/COLOR][/quote]

to ja od razu


1. nie informujcie, prosze, ze poczta rozpatruje reklamacje w ciagu 2-4 tygodniu, bo ma na to minimum 30 dni, zazwyczaj przedluza - ja czekalam prawie dwa miesiace

2. czy to znaczy, ze moj bazarek z avonem musze zamknac/ - oddaje z niego caly zysk, czyli kupuje za 10 zl, sprzedaje za 13 i to 3 zl wplacam na wskazany cel

3. dlaczego nie mozna prowadzic bazarku latami, skoro regularnie jest rozliczany, a asortyment sie nie zmienia


na razie tyle na goraco

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris'][COLOR=red]To przestań myśleć i coś zrób. Bo ja jechałam 400 km za SWOJĄ kasę [/COLOR]do szkoły tej dziewczyny, żeby załatwić sprawy. Traciłam swój czas, nerwy, rozmawiałam z wychowawczynią. A Ty co zrobiłaś?
Co uważasz za surowe podejście do oszustów? [COLOR=red]Pomagasz moderatorom takowe wykrywać? Pomogłaś kiedykolwiek? Będziesz tych oszustów zgłaszać na policję? Będziesz zbierać dowody? Będziesz jeździć pół Polski żeby pokazać to surowe podejście?[/COLOR]
W sprawie KAŻDEGO bazarkowego oszustwa zawiniła NAIWNOŚĆ dogomaniaków. I wątpię w to że to się zmieni. [COLOR=red]Niedawno był znowu bazarek który śmierdział na kilometr, jedyna użytkowniczka która zwróciła uwagę dostała jeszcze od reszty ochrzan,[/COLOR] że od tego są moderatorzy i żeby ona się nie wtrącała.
Moderatorzy nie mają możliwości czytać każdego posta na forum. Nie wiem czy kiedykolwiek to użytkownicy zrozumieją.

Więc śmiało - czekam na propozycje tego surowego traktowania oszustów. [COLOR=red]Bo gdy była szansa i ja walczyłam o ukaranie oszustki to DOGOMANIACY zawiedli[/COLOR].[/quote]

To, Viris, dla mnie brzmi, jakbyś się żaliła.... jeśli to tylko mój prywatny odbiór przekazu, to przepraszam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']No to przeczytaj nowy regulamin - już dostępny dla wszystkich. Gdzieś jest tam mowa o zamykaniu/usuwaniu bazarku po 2 tygodniach?
Z określeniem przybliżonej daty zakończenia chodziło o to by ułatwić wychwytywanie zakończonych bazarków. Ale nikt nie nakazuje że ma to być tydzień, miesiąc czy rok.
[B][COLOR=blue]Gdzieś mi się rzucił w oczy takowy zapis któregoś z modów, więc napisałam [U]np[/U]. dwa tygodnie. Tym bardziej, że rozmawialiśmy o PROJEKCIE regulaminu, a Ty umiesciłaś już obowiązujący. Ale bez info, czy czasem coś jeszcze nie ulegnie zmianie. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]Viris, Ty również czytaj nasze posty. I nie traktuj nas, proszę, tak protekcjonalnie. [/COLOR][/B]

Co do ilości zdjęć na post- zakładając bazarek istniał Regulamin FORUM. Więc złamałaś punkt regulaminu - pretensje możesz mieć do siebie. [COLOR=blue][B]W związku z tym usuniesz mój bazarek? Jeśli tak, to proszę o informację wcześnie, żebym mogła go sobie skopiować. Wbrew pozorom wystawienie bazarku zajmuje trochę czasu.[/B][/COLOR]
Co do innych pytań to widzę że nowy regulamin bazarku jest za mało "poradnikowy". I trzeba było napisać od razu encyklopedię.
[COLOR=blue][B]Napisałam to, co było poruszane na wątku dotyczącym nieporozumień bazarkowych. Jednym z zarzutów była niezgodność kolorów na zdjęciu z oryginałem. Czy to taki duży problem to wpisać w regulamin?[/B][/COLOR]
[B][/B]
[COLOR=blue][B]Przeczytaj sama siebie [/B][/COLOR]A co do "poradnika", to chyba nie jest źle? Skoro wielu użytkowników ma problem z interpretacją, lepiej chyba przedstawić to bardziej opisowo.[COLOR=blue][B] Więc nie jest źle jak Ty piszesz, ale źle jak ja napisałam, tak? [/quote][/B][/COLOR]
[B][/B]
[COLOR=black]Regulamin ma mnie obowiązywać, więc chcę by był dopracowany. Żeby za chwilę znów nie było problemu. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ulvhedinn"']Bo nawet wykluczając kwestię psów dogomaniackich, pozostaje sprawa psów będących czyjąś własnością, a jednak gwałtownie potrzebujących pomocy. Powiedzmy, ze odkrywamy kogoś bardzo bardzo biednego, kto ma ukochanego psa i pies akurat zachorował. Chcemy mu pomóc. Sytuacja hipotetyczna, ale już takie były.... Nie kazdy może od razu wyłozyc kasę, bazarek mógłby byc droga ratunku- no chyba, że zdesperowany właściciel ma oddac przyjaciela do schroniska, w nadziei że tam mu pomogą- wtedy zwierzak będzie już bezdomny tak?[/QUOTE]
ulv ktoś pisał o wątku usługowym w takich przypadkach, myśle, że najlepiej z niego skorzystać. Ktoś komuś coś tam posprząta czy wyprowadzi psa, a pieniążki możecie dać na czyjegoś własnego psa. Myślę, że tak będzie najlepiej. A tak poza tym wcześniej pisałam:

"Nie ma takiego czegoś, że osoby uznane za wiarygodne mogą zbierać na własne psy, bo jest to krzywdzące wobec osoby, która jest nowa na forum, a być może uczciwa. [B]Tutaj nikogo nie faworyzujemy. Zasady są dla wszystkich.[/B]
[B]Nie sprawdzimy wszystkich osób. Bo niby jak? Ktoś chętny do latania po domach (nawet na drugi koniec Polski) i sprawdzania czy osoba uczciwa? Zanim sprawdzicie osobę (z zaznaczeniem, że może nikomu nie będzie sie chciało tego sprawdzić), może być już za późno dla psa. I wtedy ta osoba będzie poszkodowana i potraktowana niesprawiedliwie."[/B]

Tu nie chodzi o zablokowanie pomocy, ale o to, żeby ta pomoc była jednakowa dla wszystkich.


[quote name='"Margo05"']1. Aktualnego lidera i cenę podaję przy każdym przedmiocie. Czasem w czwartym poście, bo w nim akurat znajduje się przedmiot. Czy mam wprowadzac teraz bałagan na swoich bazarkach i pisać wszystko w pierwszym? A w tym czwartym też, czy już nie? Czy mogę zostać przy bardziej czytelnym zapisie lidera, bez zmuszania ew. Kupującego do przyporządkowywnia lidera do przedmiotu, który go intersuje?
[/QUOTE]
Lidera i cenę podajesz przy przedmiocie, jeśli przedmiot jest w 4 poście to tam to podajesz. No faktycznie trochę źle ujęte. Zmienię to, że przy przedmiocie wszystko podajemy.

[quote name='"Margo05"']2. Czy koniecznie muszę wpisywać przy każdym przedmiocie koszt wysyłki? Rzadko kiedy ktoś licytuje tylko jedną rzecz, więc wpisywanie poszczególnych kwot nie jest adekwatne do rzeczywiśtości. Raczej nie zdarza się, żeby koszty wysyłki były inne od kosztów Poczty Polskiej. Mogą być minimalne różnice, czasem w jedną, czasem w drugą stronę. Nie jestem w stanie z każdą paczką pobiec najpierw na pocztę, a potem podać dokładnej kwoty co do grosika[/QUOTE]
Przeczytaj dalej. Pisze w regulaminie, że jak kupujący licytuje więcej przedmiotów to koszt wysyłki omawia z sprzedającym, gdyż on zmienia sie w zależności od wagi. Tu chodzi o ułatwienie kupującemu określenia czy z kosztami wysyłki będzie go stać na zakup danego przedmiotu.

[quote name='"Margo05"']3. Czy pod pojęciem "psy bezdomne" kryje się również zwierzak, który przebywa w czyimś domu, ale tak naprawdę nie jest "czyjś", a ten dom nie jest "jego" domem? Mam tu na myśli tzw. wieczne tymczasy, czyli zwierzaki, dla których znalezienie domu jest niezwykle trudne z różnych przyczyn i które mieszkają w domach dobrych ludzi, a nie w schronisku, przytulisku, na ulicy czy w piwnicy. Taki zwierzak wciąż czeka na swój dom jednak czasem bywa tak, że nigdy się nie doczeka. Czy może więc być wystawiony bazarek na takiego psa? Na jego leczenie, utrzymanie (karma itp.)?[/QUOTE]
Jeśli jest to pies na DT, w hotelu czy gdzie indziej i oficjalnie szuka domu docelowego to jest psem bezdomnym i można na niego zakładać bazarki.

[quote name='"Margo05"']4. Czy koniecznym jest usuwanie bazarków "za zwrotem kosztów"? Wbrew pozorom takich bazarków jest sporo i pomoc dzięki nim jest również całkiem spora. Zazwyczaj znamy realia i wiemy co i ile kosztuje, więc zdajemy sobie sprawę, że jeśli ktoś robi np. jakieś bukiety w koszykach, to potrzebuje mniej więcej taką a taką kwotę. Zdarza się również, że te osoby nie są w stanie pomóc w inny sposób niż swoją pracą i pokrycie kosztów materiałów już wykracza poza ich możliwości. Czy mamy ich odciąć od możliwości pomocy? Czy to jest naprawdę konieczne?[/QUOTE]
Tak. Jeśli pokrycie kosztów wykracza poza możliwości kupującego to takiego bazarku się nie zakłada.

[quote name='"Margo05"']5. Czy tragedią będzie jeśli będę miała 6 zdjęć w 1 poście? Nie pytam przez przekorę, a dlatego, że właśnie mam taką sytuację. Czy może tak zostać do końca tego bazarku?[/QUOTE]
Max 5 zdjęć na 1 post. Gdy masz wiecej to nie tylko łamiesz regulamin bazarku, ale też regulamin forum dogomanii.
Większość ma ustawione, że ma 10 postów na 1 stronę. Ograniczenie ilości zdjęć daje również ograniczenie ilości zdjęć na całą stronę, a dzięki temu szybsze wczytywanie się stron. Niektórzy mają słabe komputery i strasznie wolno im się ładuje strona gdzie jest multum zdjęć.

[quote name='"Margo05"']Prosze o rozważenie dopisania do regulaminu takiej treści:

1. Należy pamiętać, że przedmioty widoczne na zdjęciach mogą różnić się nieco kolorem od przedmiotu w rzeczywistości. Jest to zależne od jakości aparatu, oświetlenia w czasie robienia zdjęć, ustawień osobistych monitora (każdy ma inaczej) jak i rodzaju monitora. Jeśli więc zależy Ci na dokładnym określeniu koloru, bądź jego odcieniu, dopytaj o to Sprzedającego. Unikniesz w ten sposób rozczarowania.[/QUOTE]
No to w sumie można dopisać przy punkcie kupującego.

[quote name='"Margo05"']Proponuję też, aby po sfinalizowaniu i całkowitym rozliczeniu wpisywać w tytule na początku ZAKOŃCZONY [SIZE=1](np. ZAKOŃCZONY, gumka myszka, chudy Benio ).[/SIZE] Będzie to równoznaczne z całkowitym zamknięciem bazarku i możliwością jego usunięcia.
Proszę jednak, by nie określano czasu do zakmnięcia bazarku jako np. dwa tygodnie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że nie jesteśmy w stanie zakończyć wszystkich punktów bazarku w tym czasie (choćby kłopoty z pocztą i przesyłka wędrująca 3 tygodnie). Proszę więc o możliwość samodzielnego podejmowania decyzji kiedy bazarek jest zakończony[/QUOTE]
Ten czas 2 tygodnie był w starym regulaminie, teraz go nie ma. Jest napisane, ze po zakończeniu wszystkich czynności trzeba to odnotować w wątku i wtedy jest on usuwany. Czyli teraz nie ma takiego czegoś jak zamknięcie wątku po skończonej licytacji i dalsze ustalanie na PW, można to robić w wątku. I Koniecznie jak wszystko będzie zakończone to poinformować o tym, łatwiej nam będzie dotrzeć wtedy do tego. Wbrew pozorną usuwanie nieaktualnych tematów jest ważne, żeby nie zabierały miejsca innym i żeby nie było bajzlu.
Oczywiście duże ułatwienie daje nam gdy ktoś zmieni temat na "nieaktualne można skasować". Zmieniony temat na "zakończony" uznaje temat w którym skończona jest licytacja a w którym niekoniecznie transakcja dobiegła końca.

[quote name='"fona"']1. nie informujcie, prosze, ze poczta rozpatruje reklamacje w ciagu 2-4 tygodniu, bo ma na to minimum 30 dni, zazwyczaj przedluza - ja czekalam prawie dwa miesiace[/QUOTE]
Na pewno 30 dni? Jak na pewno to zmienię to.

[quote name='"fona"']2. czy to znaczy, ze moj bazarek z avonem musze zamknac/ - oddaje z niego caly zysk, czyli kupuje za 10 zl, sprzedaje za 13 i to 3 zl wplacam na wskazany cel [/QUOTE]
Tak zamknąć, no chyba, że te całe 13 zł pójdzie na zwierzaki (czyli 10 dopłacisz za swoje)

[quote name='"fona"']3. dlaczego nie mozna prowadzic bazarku latami, skoro regularnie jest rozliczany, a asortyment sie nie zmienia[/QUOTE]
Tu raczej chodziło o to, żeby nie miał nie wiadomo ile stron, żeby był łatwiejszy do odczytania dla kupującego, wiadomo, że są bazarki z opcją "kup teraz" i będą aktualne do tej pory aż wszystko nie zostanie wykupione. Więc przy takich bazarkach jeśli nie chcecie zakładać nowego (żeby był świeższy) to proponuje poprosić moderatora o usunięcie starych postów. Mogę to dopisać do regulaminu jak chcecie.

[quote name='"Margo05"'][B][COLOR=#0000ff]W związku z tym usuniesz mój bazarek? Jeśli tak, to proszę o informację wcześnie, żebym mogła go sobie skopiować. Wbrew pozorom wystawienie bazarku zajmuje trochę czasu.[/COLOR][/B]
[/QUOTE]
Nikt ci nie zamknie bazarku z powodu za dużej ilości zdjęć- albo zdjęcia moderator zamieni na linki, albo napisze ci PW z prośba, żebyś to sama zrobiła.




Viris spokojniej trochę. Niech pytają. Kto pyta nie błądzi;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...