Jump to content
Dogomania

NELA i LOKI - czarny anioł i biały diabeł, czyli terierzy duet


Qeeriefire

Recommended Posts

[quote name='papillonek']Super :D Ale slalom cienko,cienko...[/QUOTE]
Czego Ty sie spodziewasz po pierwszej lekcji slalomu :razz:?
Najpierw psa się uczy na czym polega i dokładność a pózniej pracuje nad szybkością.

Oczywiście dziękujemy wszystkim ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='westie_justa']No właśnie:D ja uwazam że bardzo ładnie robię i tak slalom:D[/QUOTE]
Wszystko małymi krokami, przeciez nie da się po jednym czy dwóch treningach aby pies wykonywał wszystko perfekcyjnie, my na razie pracujemy nad dokładnością i bezbłędnością, dopiero pózniej szybkość...

Dokładnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Haha a ja od ciebie sie zaraziłam:P i jeszcze cały czas mi kazałaś na YT wkałdać:P i sie udało i teraz cały czas bedą filmiki:diabloti:[/QUOTE]
:eviltong: No i się opłaciło, bo w końcu się udało na yt przegrać :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja też się zastanawiam, może coś wymyśle ;)

[quote name='Paula03']Co do slalomu, to nie było by lepiej uczyć się wam metodą tunelową? Moim zdaniem jest ona wygodniejsza.[/QUOTE]
Wiesz co, myslę,że już mniej-więcej załapała , jeszcze zobaczymy jak na kursach będzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']A jaka to metoda tunelowa?....[/QUOTE]

Hmm nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć, ale wygląda to mniej więcej tak:
[url]http://img835.imageshack.us/img835/5038/dsc8406.jpg[/url]
[url]http://img196.imageshack.us/img196/350/dsc8590m.jpg[/url]

Na pierwszym zdjęciu widać, że pies przebiega pomiędzy tyczkami, czyli w takim tunelu. Odległość między nimi potem się zwęża i zwęża, aż wreszcie do linii prostej. Dobra metoda, ponieważ pies od razu uczy się szybkości, nie jest prowadzony za rączką, można z nim ćwiczyć wysyłanie z różnych stron, jeśli tylko rozumie, że należy przebiec między nimi :)
Nie wiem czy wytłumaczyłam zrozumiale, jeśli nie to pytaj :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Collie']Czego Ty sie spodziewasz po pierwszej lekcji slalomu :razz:?
Najpierw psa się uczy na czym polega i dokładność a pózniej pracuje nad szybkością.

Oczywiście dziękujemy wszystkim ;)[/QUOTE]

A skąd ja mam wiedziec że to pierwsza lekcja ?? Ciągle cwiczycie to myślałam że wy już umiecie a tu nie bardzo...

Link to comment
Share on other sites

jak ciągle ćwiczymy :D ? Dopiero od soboty można powiedzieć, a o treningach można mówić wtedy , gdy odbywają się regularnie czyli u nas 2 treningi były. Owszem wcześniej były , ale na placu zabaw (gdzie nie było slalomu) i z kilka razy może na naszych przeszkodach, ale wtedy też nie było slalomu :)

Kursy są od września.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Aha.... rozumiem:) tylko czy pies będzie później pomiedzy tymi tyczkami robił slalom?..... Ale rozumiem:)[/QUOTE]

No tak :)
Bo te tyczki w tunelu są ustawione normalnie jak zwykły slalom, tylko co druga jest przesunięta w bok, ale potem będzie można przybliżać te tyczki do siebie i będą w lini prostej :) Teraz jest chyba troszkę jaśniej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']No ciąglę słyszę od was ze ćwiczycie pełną parą już tylko na zawody się szykowac a to tak...[/QUOTE]
Ja nigdy nie wspomniałam o zawodach na poważnie :razz:
Z resztą widzieliście kiedy byliśmy na agi, więc wystarczy sprawdzić na pierwszej stronie, gdzie są podane strony ze zdjęciami z agi..
Slalomu nigdy nie mieliśmy , chodź raz ustawiłam z hopek, ale na tym się skończyło aż do poniedziałku ;)
Tyle ile jest serii zdjęć , tyle było odwiedzin "toru".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...