Jump to content
Dogomania

Royal Canin...


Anitka

Recommended Posts

[quote name='Balbina12']wiem,że zawiera kukurydzę,wiem,ze jest przereklamowany[/QUOTE]

i jest niewspółmiernie drogi do tego co sobą reprezentuje czyli w pewnym sensie okrada klientów

No więc skoro to wszystko wiesz to dlaczego tak go bronisz?
Jak myslisz jaka jest metoda na przereklamowanie czegoś ( czyli swiadome wprowadzanie przez producenta w błąd potencjalnych klientów) ?
Moim zdaniem wzajemne uświadamiane - za co tak na prawdę płacimy w tej karmie ( bardzo kosztowny marketing) i jaka jest alternatywa w postaci wielu innych lepszych ( bo o właściwszym składzie a podobnej cenie ) lub tańszych ( przy składzie podobnym do RC).
A Ty uważasz że mamy milczeć i patrzeć z boku jak naiwni wywalają niemałą kasę na
mieszankę śruty i mączki kurczakowej zaprawionej chemicznymi konserwantami?
Czyli mamy byc bardziej lojalni wobec producenta tego "cudu" niż wobec innych psiarzy ( w tym i tych "zauroczonych" bardzo przeciez sugestywna reklamą)?
Po to jest to forum? Po to dział o żywieniu?

A i nie wrzucaj do jednego worka RC bytówki i karm rc weterynaryjnych bo to jednak trochę inna bajka;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

[quote name='Karilka']Taak.. a RC dla hodowców, ekonomiczny ma skład jak karma dla kur.
Cena: 140zł.

Litości. Już wole kupić prawie dwa worki Brita lub worek Nutry czy Brita Care[/QUOTE]

Wiesz o czym mowa?O tym ,ze nie warto psa zmuszac i na siłę pchac najlepszej karmy.Jeżeli pies nie je brita,nutry...,a je royala to chyba logiczne ,że nyrty brita itp.nie będę kupowac :/

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Ta rozmowa do niczego nie prowadzi.Do niektórych nic nie dociera i w kółko powtarzają swoje przerweklamowany,kukurydziany,watro czytac posty i się nie ośmieszac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Ta rozmowa do niczego nie prowadzi.Do niektórych nic nie dociera i w kółko powtarzają swoje przerweklamowany,kukurydziany,watro czytac posty i się nie ośmieszac ;)[/QUOTE]

A co mi z tego, że przeczytam posty? Co to zmieni w wątpliwej jakości RC?

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

No trochę zmieni,bo rozmowa nie jest o jakości rc ,tylko o wpychani psu na siłę ,,najlepszej karmy",kiedy pies o stokroc woli inną i wcale nie najgorszą.Nie chcesz czytac postów to nie czytaj,żaden przymus,ale się nie wypowiadaj nie na temat :roll: Trzeba umiec nie tylko mówic ,ale i słuchac w tym przypadku nie tylko pisac w kółko to samo kompletnie bez celu ,ale i czytac ,żeby wiedziec o co chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie możesz karmić swojego psa nawet Frolikiem. Po prostu mierzi mnie już galopująca reklama RC i opinie prywatnych osób, że to karma najlepsza na świecie i koniec, kropka. Nie rozumiesz normalnych argumentów np. dzieci i chipsy z colą, (smakuje? smakuje!), więc chyba nie mamy o czym gadać.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Mnie też dużo rzeczy wkurza,ale umiem jeszcze narmalnie dyskutowac i przede wszystkim staram się czytac i pisac na temat.
Nie che mi sie ciągle pisac tego samego,bo do Ciebie chyba nic nie dociera.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Mi też znajoma wmawia jaki royal nie jest cudowny a ja czekam na zamówionego brita, jakoś opinie tylu osób mnie przekonują.
Moje psy jadły próbki wielu karm, ale jako gryzak oprócz gotowanego wolą tanią karmę ale nie te 4% mięsna :). Nic im nie brakuje, sierść lśni, dostają dodatki do mięska(np. tran) i warzywa. Teraz będą podgryzać brita jako przekąskę bo jakoś karmienie tylko suchym mi nie pasuje. Moje psy muszą zjeść mięso, nabiał, tolerują mleko krowie, kozie. Nie mają zaburzeń trawienia.
Jak słyszę te opinie tylko royal....

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Fakt jest przereklamowany,ale to nie znaczy ,że jest trujący jak niektórym się zdaje. Jeśli psu słuzy,nie ma na niego uczulenia to ja nie widze powodów ,żeby go zmieniac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']No trochę zmieni,bo rozmowa nie jest o jakości rc ,tylko o wpychani psu na siłę ,,najlepszej karmy",kiedy pies o stokroc woli inną i wcale nie najgorszą.Nie chcesz czytac postów to nie czytaj,żaden przymus,ale się nie wypowiadaj nie na temat :roll: Trzeba umiec nie tylko mówic ,ale i słuchac w tym przypadku nie tylko pisac w kółko to samo kompletnie bez celu ,ale i czytac ,żeby wiedziec o co chodzi ;)[/QUOTE]

A ja nie rozumiem uporu przy Royalu - że pies nie chce jeść nic innego. Przecież karm są dziesiątki rodzajów, firm. Można przebierać jak w ulęgałkach. Ale niektórzy po prostu wolą iść na łatwiznę i kupować drogą kukurydzę niż wypróbować więcej niż kilka karm...

Link to comment
Share on other sites

Forum jest chyba po to żeby czegoś nowego się dowiedzieć?
Ja odeszłam od karmienia royalem właśnie dzięki dogo, bynajmniej nie dlatego że ktos napisał "nie karmić i już", tylko dlatego że to rzeczywiście nie jest warte tych pieniędzy które wołają.. Zresztą suchą karmę ja traktuję bardziej jako przekąskę, zawsze podawałam głównie gotowane mięso, warzywa i surowe mięso, bo chyba nikt z nas nie chciałby jeść całe życie tylko i wyłącznie sprasowanych bobków? Wiem że niektórzy obrzucą mnie błotem za taką wypowiedź, ale takie jest moje skromne zdanie.

Finansowo- kilo royala kosztuje chyba ze 40zł.. tzn. jak ja kupowałam to chyba przez pół roku była promocja 500g + 500g gratis = 20zł. To teraz bedzie jakoś ze 40zł kilogram właśnie. Kilo boscha (bez żadnych promocji) - 16zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A ja nie rozumiem uporu przy Royalu - że pies nie chce jeść nic innego. Przecież karm są dziesiątki rodzajów, firm. Można przebierać jak w ulęgałkach. Ale niektórzy po prostu wolą iść na łatwiznę i kupować drogą kukurydzę niż wypróbować więcej niż kilka karm...[/QUOTE]

Niekiedy, nie twierdzę, że zawsze, ale [B]czasami[/B] jest tak, że właściciele po przetestowaniu tych kilku, kilkunastu karm wracają do RC. Bo te inne karmy generowały problemy: a to bąki, a to luźne kupy, a to wymioty, a to łupież i problemy z sierścią. Nie wszyscy więc idą na łatwiznę i nie wrzucałabym wszystkich karmiących RC do jednego worka nieświadomych skarmiaczy. A kukurydza jest składnikiem większości karm. W tych, co jej nie ma jest za to masa ziół i dodatków, które nie każdy pies jest w stanie przyswoić.

Link to comment
Share on other sites

Tak murakami tylko czy nie jest zastanawiające, że akurat dwie karmy które prowadzą najbardziej nachalną reklamę ( mysle o RC i Pedigree) maja tylu nieprzejednanych zwolenników a wręcz entuzjastów wypisujących zachwyty na wszystkich mozliwych forach.
I padaja argumenty że tylko na tych karmach pieski rozkwitają. A co w nich jest w takim razie takiego czego nie ma w innych? Sama piszesz że kukurydza jest w wielu byle jakich karmach więc czemu tamte sa be a te super? Nie wydaje Ci się że to jednak siła sugestii reklamy i .... moda. Jakoś nie widuje wsród tych wpisów sensownych merytorycznych argumentów

I jak czytam że ktos u 1-2 letniego psa wypróbował juz kilkanaście karm to skóra mi cierpnie. Cóz to oznacza w praktyce? Ano to że zamiast wybrać z głową i wprowadzić STOPNIOWO a następnie dac psu przyzwyczaić się do danej karmy i spokojnie ocenic jej działanie podtyka się psu co pare tygodni co innego. I jaka by karma nie była super zawsze będzie źle - to oczywiste.
Szczególnie jak wprowadza sie z marszu własnie te "okropne" karmy bez zbóż, kukurydzy a za to z bogactwem wielu cennych mikroskładników.
Gdyby żywiąc się miesiącami wyłącznie jedzeniem typu chleb ze smalcem i kaszanka nagle zmienic to na dietę sródziemnomorską to tez pewnie przez jakis czas nie obyłoby sie bez sensacji jelitowych. Tyle że nikt rozsądny nie zrobi tego z dnia na dzień a w wypadku piesków - a jakże

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Martens']A ja nie rozumiem uporu przy Royalu - że pies nie chce jeść nic innego. Przecież karm są dziesiątki rodzajów, firm. Można przebierać jak w ulęgałkach. Ale niektórzy po prostu wolą iść na łatwiznę i kupować drogą kukurydzę niż wypróbować więcej niż kilka karm...[/QUOTE]

Spokojnie,teraz przechodzimy na joserę :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

To nie jest tak,że ja się upieram i nie próbuję karm innych firm.U znajomej zobaczyłam ,że sonia zjadła całą karmę z michy i okazało się,że to josera,która jest dobra,tania i łatwodostępna dlatego chcę ją wypróbowac :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='murakami']Niekiedy, nie twierdzę, że zawsze, ale [B]czasami[/B] jest tak, że właściciele po przetestowaniu tych kilku, kilkunastu karm wracają do RC. Bo te inne karmy generowały problemy: a to bąki, a to luźne kupy, a to wymioty, a to łupież i problemy z sierścią. Nie wszyscy więc idą na łatwiznę i nie wrzucałabym wszystkich karmiących RC do jednego worka nieświadomych skarmiaczy. A kukurydza jest składnikiem większości karm. W tych, co jej nie ma jest za to masa ziół i dodatków, które nie każdy pies jest w stanie przyswoić.[/QUOTE]

:klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz:

Link to comment
Share on other sites

mączka z mięsa drobiowego, [B]ryż[/B],[B] kukurydza[/B], [B]mączka kukurydziana[/B], tłuszcz drobiowy, włókno buraczane, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii
Zboze pod 3 postaciami...Zbyt wielki przeskok jakosciowy to to nie jest:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Składnikiem tak, ale jak masz w opisie - ryż, kukurydza, mączka z kurczaka, mąka kukurydziana, gluten kukurydziany, to już trudno mówić o składniku ;)[/QUOTE]

A z której karmy pochodzi ten opis? Bo ja taki czytam:
Suszone mięso drobiowe, mąka kukurydziana, kukurydza, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, hydrolizowane białka zwierzęce, białka zwierzęce L.I.P*, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, tran, fruktooligosacharydy, proszek jajeczny, hydrolizowany wyciąg z drożdży (bogaty w mannooligosacharydy), DL-metionina, tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (bogaty w luteinę).

Ale...
Ponieważ większość szanownych przedmówców to osoby, które skądinąd bardzo cenię, to nie wchodzę w dalszy spór na temat RC, zwłaszcza, że wcale nie uważam go za jakąś super karmę i nie będę występować w roli adwokata diabła. Po prostu wyraziłam swoje zdanie i dalej twierdzę, że nie wszyscy którzy skarmiają psom RC to osoby, które są całkiem nieuświadomione i kierują się wyłącznie reklamą w gabinecie wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']A z której karmy pochodzi ten opis?[/QUOTE]
Z RC mobility (na stawy) - wet mi wcisnął jedno opakowanie jakiś rok temu. Przy czym "po polskiemu" było suszone mięso z kurczaka, a po ichniemu chicken [B]meal[/B].
A teraz widzę, że się trochę zmieniło opakowanie i w składzie jest "Ryż, suszone mięso drobiowe, mączka kukurydziana, kukurydza, gluten kukurydziany". Nie mogę znaleźć anglojęzycznej wersji składu. Najlepiej byłoby przeczytać skład po francusku, bo to chyba tam te karmy są produkowane? W kwestii tłumaczeń to chyba wciąż trochę panuje wolna amerykanka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...