Jump to content
Dogomania

Szkolenia... zawsze potrzebne?


Niufomanka:)

Recommended Posts

Przesadzacie... wyzywać moją sunię od kundli;( Nowofundklanda łatwo rozpoznać bo ma harakterystyczną budowę, oryginalny kształt głowy i chód. Mówiło mi to kilku weterynarzy, ludzie którzy mają niufki i treser. Wiec proszę bez głupich uwag tego typu bo to już przesada:/ I wcal;e się nie boje bo nie mam czego! Poprostu nie chciała bym miec psa który będzie llubił wszystkich do okoła i cieszył się na widok każdego na ulicy dalej jakieś głupie uwagi macie do mnie?:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niufomanka to dla twojego dobra, kazda osoba tu chrzest przechodzi, jesli zostaje to zalezy jej na poglebianiu wiedzy.

[URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/rasowy/glowna.html"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/glowna.html[/URL]
[URL="http://rodowod.republika.pl/"]http://rodowod.republika.pl/[/URL]
miłego czytania

PS. Kundle nie są gorsze do jasnej ciasnej, niejednokrotnie są o niebo posłuszniejsze, a ludzie się dziwią, że przecież to tylko kundel, głupi być powinien.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Mój pies nie jest z hodowli. I nie chcę zrobić z niej agresywnego psa. Tylko posłusznego, takiego który nie bedzie się bał w razie niebespieczeństwa i nie schowa się za mnie. Ale pewnie tego też nikt nie zrozumie...[/quote]

Mój pies też nie jest z hodowli, ale wybaczam to sobie, ponieważ dostałam go za darmo i nie przyczyniłam się do nakręcania biznesu pseudohodowcom, Atos miał szczęście , że trafił na mnie bo skończyłby w najlepszym razie na łańcuchu. Jeśli będę miała kiedyś jeszcze psa, to tylko RASOWEGO w całym tego słowa znaczeniu, nie mam już siły na prostowanie psychiki kolejnego psiaka z niepewnego źródła. Skoro kupiłaś psa od rozmnażacza, zainwestuj przynajmniej w prawidłowe szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Przesadzacie... wyzywać moją sunię od kundli;( Nowofundklanda łatwo rozpoznać bo ma [B]harakterystyczną[/B] budowę, oryginalny kształt głowy i chód. Mówiło mi to kilku weterynarzy, ludzie którzy mają niufki i treser. Wiec proszę bez głupich uwag tego typu bo to już przesada:/ I wcal;e się nie boje bo nie mam czego! Poprostu nie chciała bym miec psa który będzie llubił wszystkich do okoła i cieszył się na widok każdego na ulicy dalej jakieś głupie uwagi macie do mnie?:([/QUOTE]kundel to przezwisko ? :mad: Teraz to obraziłas posiadaczy kundelków :shake:
nie ma rodowodu = kundelek itp.
inaczej pies w typie rasy, rasopodobny
koniec

Link to comment
Share on other sites

Niufomanko, ja radze ci sie pogodzic z tym stwierdzeniem...bo ja też mam beagla bez rodowodu...i juz sie przyzwyczailam ze nie jest superrasowcem....i choc ja tak uważam i każdemu mowie ze to pies rasy beagle nie zmienie poglądu innych. w oczach np. zwiazku czy hodowców moj pies jest kundlem choc jego rodzice byli beaglami z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

Uniosłam sie... ale nie nawidze tego typu uwag:/ W życiu nie widziała psa na oczy i będzie mi mówic jeszcze że kundel... no sory ale ja na to nie pozwolę!:( I na pewno sie nie poddam tak łatwo... kocham wszystkie pieski, kundelki tez. Mam moja nowofundlandke i drugiego pieska mieszańca i tez jest bardzo kochany. Wiec nie potrafię zrozumiec tego podzialu... Dzieki za tą stronkę przyda się na pewno

Link to comment
Share on other sites

Ten podział jest po to, żeby ludzi nie nakręcac na kupno "rasowych bez rodowodu" ...dużo osób się nadziało miał być labrador, jest szczudłonóg etc...
Nie ma co się unosić, ja mam kundlika i dumna z tego jestem.
Przeczytaj i porozmawiamy wtedy :) , napewno będziesz troszkę inaczej na to patrzeć.
Twoja niufinka pewno jest kochana, mów ludzią jak sie pytają ze to jest niuf, bo nikt Ci tego nie zabroni, ale jesli spotkasz kogos kto sie zapyta czy ma rodowod, ty powiesz ze nie, a on powie Ładny kundelek, to nie ma się czym przejmowac, bo kazdy pies jest psem i tyle:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']A niby dlaczego ma nie byc szkolona do obrony? To była by także pomoc!!! Pomoc mnie... Nie chodzi mi o to żeby żucała się na wszystkich;) Tylko żeby nie łasiła się i w razie potrzeby potrafiła bronić. I juz spotkałam się z nowofundlandem przy którym nie mozna było robić gwałtownych ruchów nawet, bo zaczynał atakować. Poprostu dobry pies który broni swojego pana. Wiec nie rozumiem o co chodzi... Niektóre skróty znam ale nie wszystkie więc możecie żeczywiście napisac jakąś legende do tego;)[/quote] Swietnie pomyśl że odwiedzi CIę ktoś z dzieckiem a niufek dziabnie, albo po prostu będzie ktoś biegł- ale ubaw:angryy: Najpierw musisz zrobć posłuszeństwo, obrona później ale łaszenie się to nie zalezy od obronności. Moim zdaniem to nie jest pies do obrony wątpie żeby ktoś się podjął szkolenia. IPO to nie jest skzolenie w kierunku agresji, pies ma byc kontrolowalny w kazdej sekundzie ataku, odwoływalny w 100% itd
Masz metryczkę? Jeśli nie, masz psa nierasowego czyli kundelka nawet jeśli wygląda jak super champion.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Ale funia jest 100% nowofundlandką!!! Po rodzicach z rodowodem. Kocha wodę i dzieci tak jak wszystkie niufki. Codziennie pływa a z tego co wiem mixy raczej za woda nie przepadają...[/quote]
Mixy za wodą nie przepadają to ja mam jakieś dziwne kundle. :roll:
Oj Niufomanka, po rodzicach z rodowodem , widziałas te rodowody ?
Wiesz jakich ma przodków?
A dlaczego miot nie mail metryki, bo sie "hodowcy" na wystawy chodzic nie chcialo, kasy nie chcial marnować? Kasy marnowac na wystawy nie, to i po co na odpowiedni chów maluchów.

Eeeh.
To ja już sobie pójdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Przesadzacie... wyzywać moją sunię od kundli;( Nowofundklanda łatwo rozpoznać bo ma harakterystyczną budowę, oryginalny kształt głowy i chód. Mówiło mi to kilku weterynarzy, ludzie którzy mają niufki i treser. Wiec proszę bez głupich uwag tego typu bo to już przesada:/ I wcal;e się nie boje bo nie mam czego! Poprostu nie chciała bym miec psa który będzie llubił wszystkich do okoła i cieszył się na widok każdego na ulicy dalej jakieś głupie uwagi macie do mnie?:([/quote]

To już moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, muszę dbać o poziom mojego ciśnienia (z reguły niskiego) ja się nie wstydze mojego psa i gdy mnie pytają co to za rasa, odpowiadam: kundel w typie DONka. Nowofunland ma nie tylko "harakterystyczną budowę" ale też łagodny charakter, zanim zdecydowałaś się na zasilenie kasy "hodofcy" trzeba bylo troche poczytać o rasie, nowofunlandy to psy łagodne i trzeba szczególnego talentu aby uczynić z niego agresora. Ale nie martw się może Ci się uda w mojej dzielnicy jest czarny labrador z rozmnażalni, rzucajacy sie z wsciekłością na każdego mijanego psa i niejednego czlowieka.
Żegnam.

Link to comment
Share on other sites

Jako, zę ode mnie miała juz Niufomanka nie slyszeć 'głupich uwag' kieruje wypowiedzi do reszty;)

Wladczyni- masz racje i w kwestii posluszeństwa i IPO. To jest sport nauka gryzienie rekawa i TYLKO rekawa, pies nie ma prawa zaatakowac bez komendy czy na cos innego i na rozkacz ma natychmiast puścic, a posłuszństwo jest podstawa wszystkiego;)

Nathaniel- też mam dziwnego psa...on kooooocha wode goopi jakis... ale ja mojego kundla brałam z pelna świadomością jego kundlowatosci;) i jej możliwych następstw(chocby te nieszczęsne nogi...) więc liczylam sie z tym ze nie bedzie lubił wdy:p za to Diuna spełnia to kryterium- nie włazi;)

Paulinka- i to jest zdrowe podejscie;)

A z Toska ogólniesie zgadzam;)
wiecie mi nie chceli uwierzyć ze Dagon to kundel bo sie świeci;) ja nie wiem...jak mozna sie wstydzić własnego psa?

Link to comment
Share on other sites

Ludzie o co wam chodzi? nie chcecie to nie wierzcie ale ona jest 100% nowofundlandką. Nie powiem gdzie mam to co o niej myslicie, o mnie tez ( ba przeciez mnie nie znacie) A wy zaczynacie już powaznie przeginać. Ona kocha dzieci. Nie widzę najmniejszego powodu żeby miała zrobic jakiemuś krzywdę. W zyciu nikogo nie ugryzła i nigdy nie przejawiała agresji. Biegam z nia często, jest obyta z ludźmi. Była wychowywana z dzieckiem i przyjaźnie do ludzi. To szkolenie to mój ostatni pomysł i wystarczajaco mi go odradziliście. :(

Link to comment
Share on other sites

Czyli jeszcze raz wyraźnie:
pies bez metryczki=nie rasowy bez względu na to jak wygląda!
niuf obronny= sprzeczne z tym do czego je chodowano, miały być odważne ale żeby pomagać a nie zjadać
Pies agresywny/źle wychowany to ogromny problem, zwłaszcza jeśli pies będzie wazył jakieś 60-70 kg.

Link to comment
Share on other sites

Ona jest cudownym psem, a warknęła na nią tylko dlatego że ją prowokowała mahając przed nia paskiem... to jest takie cwiczenie na sprawdzenie instynktu łowieckiego. Chociaż wy powinniście to wiedzieć. Poza tym przeczytałam masę kiążek o niufach. Wiem o nich więcej niz wam się zdaje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Przesadzacie... wyzywać moją sunię od kundli;( Nowofundklanda łatwo rozpoznać bo ma harakterystyczną budowę, oryginalny kształt głowy i chód. Mówiło mi to kilku weterynarzy, ludzie którzy mają niufki i treser. Wiec proszę bez głupich uwag tego typu bo to już przesada:/ I wcal;e się nie boje bo nie mam czego! Poprostu nie chciała bym miec psa który będzie llubił wszystkich do okoła i cieszył się na widok każdego na ulicy dalej jakieś głupie uwagi macie do mnie?:([/quote]

Po pierwsze kundel to nie obraza. Jesli nie masz psa rasowego mozemy go nazywać mixem niufka jezeli ci to bardziej odpowiada. Zakładając,ze twoja suka ma usposobienie niufka(oby!) to szkolenie obronne jest totalna głupotą.Nowofunladny sa odważne i reagują prawidłowo w sytuacjach zagrożenia. Podstawowe szkolenie PT zupelnie wystarcza..i sztuczne rozbudzanie agresji w takim psie..jest niepowazne a co za tym idzie niebezpieczne. jesli chcesz miec psa ktory rzuca się na ludzi dlatego ze wykonają gwałtowny ruch..to licz sie z tym,ze kiedys przez to twoj pies zostanie uspiony a ty wylądujesz w sądzie.
Poczytaj sobie historie rasy i wtedy zrozumiesz,ze nie jest potrzebne szkolenie obronne aby twoj pies stanął w twojej obronie jesli zajdzie taka potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Ludzie o co wam chodzi? nie chcecie to nie wierzcie ale ona jest 100% nowofundlandką. Nie powiem gdzie mam to co o niej myslicie, o mnie tez ( ba przeciez mnie nie znacie) A wy zaczynacie już powaznie przeginać. Ona kocha dzieci. Nie widzę najmniejszego powodu żeby miała zrobic jakiemuś krzywdę. W zyciu nikogo nie ugryzła i nigdy nie przejawiała agresji. Biegam z nia często, jest obyta z ludźmi. Była wychowywana z dzieckiem i przyjaźnie do ludzi. To szkolenie to mój ostatni pomysł i wystarczajaco mi go odradziliście. :([/quote]Pokaż metryczkę/rodowód to owiemy tak tak jest na 100% rasowa. O Tobie? zapewne jesteś młoda, da się wyedukować, rokujesz nadzieje nie zastrzelimy Cię;) (joke oczywiscie)
Warkneła na człowieka to już jest powód do niepokoju. Ciesze się że odradziliśmy! Mam nadzieje że sunia będzie świetnym łagodnym psem, tylko trenuj z nia- jak będzie duża będzie trudniej zapanować (nawet jeśli będzie chciała się przywitać tylko):multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Ona jest cudownym psem, a warknęła na nią tylko dlatego że ją prowokowała mahając przed nia paskiem... to jest takie cwiczenie na sprawdzenie instynktu łowieckiego. Chociaż wy powinniście to wiedzieć. Poza tym przeczytałam masę kiążek o niufach. Wiem o nich więcej niz wam się zdaje...[/quote] Instynktu łowieckiego?! U niufa? :crazyeye: Wogóle jakimś paskiem? Ja rozumiem sztuczną nore dla norowca, ślady dla tropiących itd ale pasek? Mój pies nie miał takiego sprawdzianu, trenujemy agility- ważne że lubi biegać i skakać:) Po za tym hm co to za trener który robi coś takiego? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']wcale mi ten papierek do szczęścia nie jest potrzebny[/quote] To nie jest zwykły papierek- potwierdza to że Twój pies jest po jakiś tam rodzicach (którzy pozytywnie przeszli ileś tam wystaw- nie wiem nie interesuje mnie to zbytnio- a co za tym idzie są typowymi przedstawicielami danej rasy, nie przejawiają agresji i są przebadani pod kątem np. dysplazji).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Ale funia jest 100% nowofundlandką!!! Po rodzicach z rodowodem. Kocha wodę i dzieci tak jak wszystkie niufki. Codziennie pływa a z tego co wiem mixy raczej za woda nie przepadają...[/QUOTE]Ja tez moge mowic, ze moje dzieci z ksiazecego rodu sa. :multi:
No bo lubia z porcelanowych zastaw jadac, po angielsku gadaja, podobne do dzieci ksiecia Karola jak skopiowane :loveu: , tylko papierow rodowodowych nie mam i cholera nikt mi nie wierzy, zesmy rodzina :placz:

[SIZE="1"]BTW. zwracam dyskretnie uwage, ze Niufomanka to mlody czlowiek jeszcze.
O wiecej wyrozumialosci dla niej prosze.:p [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...