Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Majkowska']Amber,a jakie wymiary obecnie ma Twój dob?
Bo przyznam się że ostatecznie przechylam się w stronie chopo właśnie dobiego , tylko jedni porponują sukę , inni z kolei twierdzą że tylko i wyłącznie pies.[/QUOTE]
Długość kufy ok. 12 cm, obwód ok. 29 cm.
[quote name='zuzaw']Wielkie dzięki za adres :Rose:
Teraz ma ok 62 cm i wazy koło 28 kg .5 dni temu skończył 7 mies.[/QUOTE]
On będzie pewnie trochę drobniejszy niż mój... Zawsze tez możesz pomyśleć nad modelem suka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzaw']Dzięki.A myślałam,że już wiele się nie zmieni ;)
Teraz mamy taki po poprzednim psie,który ubieram tylko w ramach treningu/przyzwyczajania się.W takim razie wstrzymuje się jeszcze z zakupem porządnego.[/QUOTE]

ja bym na Twoim miejscu tez juz kupila wlasciwy ( nie wiem czy masz psa czy suke) doberman pies i tyle , psa mozesz juz przyzwyczajac a kaganiec juz mu kufy nie zleci. Mozesz zamowic rowniez u mnie :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]diabelkowa[/B] to na pewno się do Ciebie zgłoszę niedługo.Teraz przez kilka dni będę w rozjazdach to nie miała bym jak odebrać paczki ale jak wrócę będę "działać". Zastanawiam się właśnie tylko czy kupować na psa czy na sukę.Bo oczywiście mam psa :) ale on "w typie" nie znam rodziców a na razie dosyć drobny mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś robi kagańce z taśmy na miarę? Potrzebuję dla Jetsa coś większego niż nasz skórzany(niby może pysk otworzyć, ale to za mało na dłuższe spacery). Mam obawy, że fizjologiem może wyrządzić sporo krzywdy, chociaż z drugiej strony pies jest w kagańcu :roll: On wgniecie małe psy w glebę przecież...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Czy ktoś robi kagańce z taśmy na miarę? Potrzebuję dla Jetsa coś większego niż nasz skórzany(niby może pysk otworzyć, ale to za mało na dłuższe spacery). Mam obawy, że fizjologiem może wyrządzić sporo krzywdy, chociaż z drugiej strony pies jest w kagańcu :roll: On wgniecie małe psy w glebę przecież...[/QUOTE]
[url]http://www.pitbull-shop.pl/p603,kaganiec-nylonowy-dowolny-rozmiar.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Czy ktoś robi kagańce z taśmy na miarę? Potrzebuję dla Jetsa coś większego niż nasz skórzany(niby może pysk otworzyć, ale to za mało na dłuższe spacery). Mam obawy, że fizjologiem może wyrządzić sporo krzywdy, chociaż z drugiej strony pies jest w kagańcu :roll: On wgniecie małe psy w glebę przecież...[/QUOTE]

Jak ma powody to po co się martwić :razz:, mój oszołom opanował do perfekcji 'szmacenie' ujadaczo-podgryzaczy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Jak ma powody to po co się martwić :razz:, mój oszołom opanował do perfekcji 'szmacenie' ujadaczo-podgryzaczy :diabloti:[/QUOTE]

Czasem wolałabym, by psa jakiegoś nie uszkodził :eviltong: Popołudniu go obmierzę dokładniej. Kiedyś go mierzyłam, wyszło na to, że dobry byłby rozmiar na doga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Czasem wolałabym, by psa jakiegoś nie uszkodził :eviltong: Popołudniu go obmierzę dokładniej. Kiedyś go mierzyłam, wyszło na to, że dobry byłby rozmiar na doga.[/QUOTE]

Lepsze uszkodzenie i wtedy nikt nie puszcza kurdupli do twoich psów, niż zagryziony pizdryk :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie chodziło o podbiegacze, bo z nimi nie mam jakiś wielkich problemów. Jak coś podbiega, to czasem popuszczę smycz, a wtedy Jetsu robi skok na pieska bez użycia zębów. Wystarczy :eviltong: Czasem chodzimy na spacery z innymi psami i zdarzają się spięcia, wtedy ten kaganiec może się przydać. No i też będę go mogła spokojniej puścić ze smyczy w parku. Jednak w skórzanym ma za mało miejsca na otwarcie paszczy, ale do weta i autobusu jest idealny, chociaż i na spacerach grzecznie w nim chodził, normalnie bawił się z psami, bez nadmiernego zmęczenia i przegrzania.

Kufa ma jakieś 12cm długości, wysokość 13-14cm, a szerokości za bardzo zmierzyć nie umiałam

Edited by Naklejka
Link to comment
Share on other sites

U mnie na psa w typie pasuje nowofundland samiec i ma jakieś 0.5cm luzu z przodu (długość kufy 10,5cm), wysokość jak by była mniejsza to by paszczy nie mógł sobie rozdziawić, boki dogięłam na zewnątrz i jest ok. Mieściła się też suka w typie mastifa pirenejskiego, tylko że tu pasek mocniej popuszczony i było bardziej 'na styk'.
Dog niemiecki za to był o wiele za długi i za szeroki (chociaż niby też można dogiąć).
Ja swojemu mierzyłam szerokość ... wtykając mu miarkę w paszczę, nie był co prawda zachwycony, ale palców nie odgryzł :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Talia podal dlugosc i szerkosc kufy i napisz na PW to cos sie dobierze :)[/QUOTE]
Nie zmierzę bo mała ma dopiero 3mc, ale pewnie za kolejne 3-4 już będzie miała dorosłe rozmiary.
Liczyłam że może ktoś ma dla swetera fizjologa, albo że gdzieś producent zaleca. Ja przeglądałam stronę chopo i tam nie było nic dla seterów ani żadnych wyżłów.

Link to comment
Share on other sites

Talia nie sugeruj sie tymi metkami bo np takie same wymiary kaganca ma bullterier i dalmatynczyk, na bullowate biora kagance na boksery, na bernenczyki na nowofundlandy, ostatnio dla goldena sprzedawalam na owczarka wiec po prostu mierzyc, nawet w jednej rasie kufa kufie nie rowna

Link to comment
Share on other sites

właśnie widzę po tych wymiarach że to jakiś kosmos. Jak Jets ma praktycznie taką samą miarę jak Wald i Leda ...

Jestem gdzieś pomiędzy dobkiem a dalmatyńczykiem, może airedale , ale za cholerę nie wiem czym prócz 1 cm szerokości się różnią...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Talia nie sugeruj sie tymi metkami bo np takie same wymiary kaganca ma bullterier i dalmatynczyk, na bullowate biora kagance na boksery, na bernenczyki na nowofundlandy, ostatnio dla goldena sprzedawalam na owczarka wiec po prostu mierzyc, nawet w jednej rasie kufa kufie nie rowna[/QUOTE]
W takim razie wstrzymam się te 3-4mc i odezwę jak już trochę podrośnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Jaki rozmiar chopo wybrać dla gordonki? Za kilka mc musimy kupić żeby mogła jeździć pkp i komunikacją miejską.[/QUOTE]

Ja kupiłam smarkaczowi zwykły plastik z zoologa za 19zł a fizjologa zamówiłam dopiero teraz, jak mała skończyła 8 m-cy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...