Jump to content
Dogomania

Oszustwo na allegro?


reebok88

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kacha_wawa'][URL="http://javascript<b></b>:;"][IMG]http://www.ryczace20.pl/galeria/10/5_1m.jpg[/IMG][/URL]







Znalazłam taką fotkę, być może się mylę, ale z tego co pisała fifunia, Kasia to osoba o dosyć wyraźnej tuszy.
Jeśli to nie kasia_m, to przepraszam osobę wskazaną na zdjęciu[/quote]


To mialby byc ta wyzsza czy nizsza dziewczyna? Nie moge powiekszyc tego zdjecia:shake: Mozesz wstawic wieksze? Cos mam nie tak z programami u mnie w kompie:shake:

Az sie trzese ze zlosci jak sobie przypomne co mi odpowiedziala, jak jej dziekowalam-ze nie ma za co bo wie, ze Kasia jest chora...i dlatego....
No zesz....:angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie czytałam całego wątku, pisze nieskładnie, bo bardzo się spieszę. Kiedy kasia_m napisała na forum że jest adwokatem nie skomentowałam ale widziałam, że nie jest. Napisała kilka takich postów (m.in. w tym wątku), z których wynikało, że adwokatem być nie może. Nie pisałam o tym publicznie, bo uznałam, że skoro się stara i chce występować jako adwokat to nie będe jej psuć dobrego samopoczucia. Zapytałam ją na priv "czy jesteś adwokatem?" na co ona odpowiedziała pytaniem "czy to jest groźba?". Tym samym przyznała że nie jest.

Arko - w sprawach prawnych skontaktuję się z Tobą telefonicznie. Ojjoj.... Wyobraź sobie, miałam przedwczoraj yorka do dania (pierwszy raz w życiu zdarzyła mi się taka okazja). Starsi ludzie dostali 8 tygonidowego yorka jako prezent od dzieci, nie radzili sobie i koniecznie chcieli oddać. Niestety jak to z yorkami bywa piesek od razu znalazł dom.

Link to comment
Share on other sites

Czy możecie przesłać zwięzły opis sytuacji do ARKI? Chodzi o krótkie opisanie wyczynów tej Pani: "w dniu XY stało się to i to... Następnie w dniu XZ to i to...." Poza tym koniecznie skontaktujcie się z adminem, żeby ustalić IP komputera, z którego ta Pani pisała swoje posty, poproście też o odtworzenie treści jej wypowiedzi. Przygotujemy wspólnie zaiwadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Link to comment
Share on other sites

Hej, taka mała informacja, ja nie jestem Kasią Martinez, widzę że jej szukacie, więc napisze co o niej wiem, niewiele, ale może jakoś pomoge, wiem że mieszka w Warszawie, dzowniła kilka razy do schroniska w moim mieście, więc kierownik schronu powinien mieć do niej aktualny numer tel., można namierzyć jej komputer i będziecie mieć chociaż numer IP, dzwoniła kilka razy do mnie do domu i za każdym razem mówiła że jest adwokatem, nie wiem czy to prawda, ale kierownik schronu wie więcej na ten temat. Może by tak nowy wątek założyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fifunia']Podejrzewam, że to jedna i ta sama osoba...:cool1:
Bo dlaczego do tej pory nie zgłosiła pozwu, w którego kwestii tyle sie udzielała??[/quote]
to nie prawda, nie zgłosiła bo pewnie nie jest adwokatem, choć na każdym kroku bardzo to podkreślała (aż za bardzo).....

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ten wątek i jest mi niezwykle przykro.
Reebok 88 naciągnął również mnie na Allegro.
Bardzo często kupuję cegiełki na aukcjach charytatywnych, bo wiem, że każda złotówka jest na wagę złota. Tymbardziej niewybaczalne jest to, co zrobiła reebok88, a dałam jej pozytywny komentarz.

Teraz napiszę jakie przełożenie na rzeczywistość ma czyn, którego dopuściła się Reebok 88. Otóż - większości z was na Dogo jest znany wątek niefortunnego Dragona, o którego tak rozpaczliwie walczy Romenka. Otóż, ja sama, po wielu licytacjach na Allegro, a staż mam spory, zaproponowałam kilka aukcji z cegiełkami na psy, które są w absolutnej potrzebie. Cieszymy się z każdej złotówki.

Vide moje aukcje.
[URL="http://www.allegro.pl/item114952035_nieszczesny_dragon_pies_bez_szans_charytatywna.html"]http://www.allegro.pl/item114952035_nieszczesny_dragon_pies_bez_szans_charytatywna.html[/URL]
[URL="http://www.allegro.pl/item115537035_ratujmy_stara_slepa_i_glucha_berusie_.html"]http://www.allegro.pl/item115537035_ratujmy_stara_slepa_i_glucha_berusie_.html[/URL]
[URL="http://www.allegro.pl/item115768026_ratujmy_przed_powrotem_do_schroniska_kup_teraz_.html"]http://www.allegro.pl/item115768026_ratujmy_przed_powrotem_do_schroniska_kup_teraz_.html[/URL]
[URL="http://www.allegro.pl/item115429583_pomoz_mlodziutkiej_avie_uniknac_schroniska_.html"]http://www.allegro.pl/item115429583_pomoz_mlodziutkiej_avie_uniknac_schroniska_.html[/URL]

I zobaczcie, dziewczyny, jak ciężko jest uzbierać po tych aferach chociażby 50 zł....
Tym bardziej reebok 88 zasługuje na potępienie i karę. O ile wiem, przekazała za czyimś pośrednictwem 250 zł, a gdzie reszta? Aukcji reebok 88 było sporo, zarobiła przynajmniej ok 1000 zł. - to pewne.
A teraz, na moich aukcjach, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc finansowa dla Dragona, Berusi, Avy, Kado, Antosia i Evitki są niewielkie kwoty - co prawda Berusia zarobiła 105 zł w pierwszej aukcji i już 5 zł w obecnej, Dragonik - ten prawdziwy, żyjący i potrzebujacy - tylko 66zł, a inne pieski jeszcze nic...Wiem, że ludzie wiedzą o felernych aukcjach charytatywnych...
Jakim trzeba być podłym człowiekiem, żeby naciągać tak ludzi dobrego serca?

[B]Reebok 88 - to, co rzekomo przekazałaś dla schroniska to są ochłapy tego, co faktycznie zarobiłaś. [/B]

[B]Niech te nieuczciwie zarobione na krzywdzie najbardziej bezbronnych istot pieniądze przyniosą ci to, na co zasłużyłaś. I tak się stanie, bo takie są prawa kosmosu - otrzymujesz wedle intencji swoich uczynków, a twoje intencje były podłe.[/B]

Teraz sprawy następujące, otóż, przy zakładaniu konta podpisujesz regulamin, w który zobowiązujesz się podać prawdziwe dane. W razie fałszerstwa, dane są weryfikowane i przekazywane do prokuratury.

Osoba, która udostępniła oszustowi nr konta, a przelewie elektronicznym pojawia się nazwa fikcyjnego schroniska, jest już oszustem.
A więc to nie jest sielanka, reebok 88 i jego protektor to poważni naciągacze.

Ja oczywiście dopisuję się do listy pokrzywdzonych i wyślę maile z zapytaniem do osób, które kupują na moich aukcjach charytatywnych. Trzeba się zjednoczyć, bo te wyłudzone złotówki idą w tysiące.
Reebok 88, w jakiś czas po zawieszeniu konta rozesłała maile, że w poniedziałak prześle skan wpłaty pieniążków do schroniska, co mnie wówczas zdziwiło - dziś wiem, że to asekuracja, żeby uśpić czujność.

Konto reebok 88 w Allegro jest wciąż zawieszone.

Pytanie do reebok 88 - gdzie te pieniądze? Bo ochłapy trzęsąc portkaami zaniosłaś.
Jesteś oszustką - oszukałaś mnie - wpłaciłam te kilka zł na konkretny przypadek, a ty zbeszcześciłaś wizerunek psa, który nie żyje, podstawiłaś zdjęcia przypadkowych psów i dopuściłaś się perfidnej konfabulacji. Gdybyś miała zacne zamiary - pofatygowałabyś się do "swojego" schroniska, zrobiła kilka zdjęć i poprosiła o nr konta.
Oszuałaś mnie i ja składam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, za mną pójdą inni, tych doniesień będzie sporo.
Jeżeli mama się dowie, dziewczynko, to z jej kieszonki pieski uzyskają pokaźne odszkodowanie, a w historii waszego konta bankowego są wszelkie dane.
[B]Cieszę się na myśl, że poniesiesz karę, bo kara ci się należy -przecież przywłaszczyłaść cześć zebranych pieniędzy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

1000 zł ????
To było tylko kilka aukcji z czego większość osób nie wpłaciła... to jakim cudem 1000 zł?
Na wszystkich aukcjach łaczna suma zebranych pieniędzy wyniosła: 310 zł, wyciag z mojego konta ma kierownik schronu, mam oba skany dowodów wpłat, jeden na 250zł a drugi na 60 zł. Ponad 300 zł to dla ciebie ochłapy? Dla schroniska to spore pieniadze i pomoc....
Nic nie przywłaszczyłam, wyciag z konta mówi sam za siebie.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze odnośnie yorków.
Na Allegro, jeszcze dwa dni temu była widoczna dopiero co rozpoczęta aukcja, która zniknęła nagle.
Jakaś osoba - językiem dzieciaka, robiąc mnóstwo błędów ortograficznych zwraca się z prośbą do hodowców yorków o pieska dla kogoś, kto jest bardzo chory, żeby mu sprawić radość.
Ta chora osóbka nie może mieć psa, bo jest uczulona na sierść, a york ma włosy, więc...
Na zjęciach był modlący się aniołek z twarzyczką dziewczynki i fotka yorka. Podany był nr telefonu.
Aukcja nagle zniknęła i na pewno się nie zakończyła samoistnie.
Skojarzcie proszę fakty...
I jeszcze - łatwo jest wyłudzić drogiego pieska dla umierającego dziecka i sprzedać za spore pieniądze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reebok88']skoro był numer tel. podany trzeba było zadzwonić...
A tak w ogóle co ta aukcja jakiejś dziewczynki ma wspólnego z tym wątkiem?[/quote]

Tak grzecznie powiem - NIE TWOJA SPRAWA. DOSKONALE WIESZ O CO CHODZI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reebok88']1000 zł ????
To było tylko kilka aukcji z czego większość osób nie wpłaciła... to jakim cudem 1000 zł?
Na wszystkich aukcjach łaczna suma zebranych pieniędzy wyniosła: 310 zł, wyciag z mojego konta ma kierownik schronu, mam oba skany dowodów wpłat, jeden na 250zł a drugi na 60 zł. Ponad 300 zł to dla ciebie ochłapy? Dla schroniska to spore pieniadze i pomoc....
Nic nie przywłaszczyłam, wyciag z konta mówi sam za siebie.[/quote]

A dlaczego nie wpłaciła? Jakoś nie mogę w to uwierzyć i nie wierzę.
Ponadto...zapowiadany skan do mnie nie dotarł.
Na tyle kupujących aż tyle nie wpłaciło?
Nie czaruj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reebok88']możesz uruchamiać, moja sprawa została już wyjaśniona i zamknieta[/quote]

Mylisz się. Twoja sprawa właśnie się rozpoczęła. Nie ma czegoś takiego jak internetowa galeria google. Ukradłaś zdjęcie, łamiąc przy tym prawa autorskie.

Link to comment
Share on other sites

Kasia_m pisała mi na prv, że dostała szczenię yorka (rodowodowe) od hodowczyni dla ciężko chorego dziecka, że ma już maleństwo w domu. Kilka dni nie mogła się z nim rozstać, ale podobno przekazała go jakiemuś dziecku... Na wątku yorków poszukiwała szczeniak na prezent dla siostry... Może to ona wyłudzała szczeniaka na Allegro??? Szkoda, ze pousuwała wszystkie swoje posty, bo ułożylibyśmy ciekawą historię. Był tez wątek na pwp, gdzie udzielała się w sprawie yorka dla dziecka... Kurczę, co tu robić???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reebok88']możesz uruchamiać, moja sprawa została już wyjaśniona i zamknieta, nie mam nic na sumieniu....Namierzyliscie już Kasię M.? Jeżeli nie to moge sprawdzić jej dane, w sumie to nic prostszego każdy może. Ale napiszcie...[/quote]

Sprawdź proszę, tylko my już wiemy, słoneczko, że "zaskoczy" cię to , że są fałszywe, ale nas nie zaskoczy już nic :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reebok88']ja nic o żadnym yorku nie wiem, a co do galeri to wejdż w google i kliknij galeria....[/quote]

Nie jestem idiotką. To zdjęcie nie było upubliczniane na zasadzie Creative Commons, a nawet gdyby było, to musiałabyś posiadać odpowiednią zgodę na użycie go w aukcji. [B]Zgody nie było = zdjęcie ukradłaś i złamałaś prawa autorskie...

Mam nadzieję, że Arkawywalczy sowite odszkodowanie.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...