Jump to content
Dogomania

Oszustwo na allegro?


reebok88

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To jest niezwykle bezczelny typ - zgłosiłam sprawę do Allegro.
On mi dziś wyskoczył z tekstem, że skoro Dragon nie żyje, to dlaczego na Świstaku wciąż chodzi moja aukcja charytatywna. Ja zupełnie zapomniałam, że tam jest automatyczne przedłużanie, ale...on z tamtej aukcji wywalił linki na wątki i zmianił nr konta AFN na swój.
Nie dość, że bezczelny, to podstępny.
Aukcję usunęłam dziś, a swoją drogą, stamtąd nie wpadł grosik...
A on, jeżeli tak bardzo chciał pomóc, mógł kupić na Świstaku cegiełkę za 2 zł :diabloti: , mógł przeczytać wątek...ale prościej zerżnąć i kasę zbierać na własne konto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

sama kilkakrotnie wplacilam na char.aukcje.w tym raz wydaje mi sie ze bylo to naciagniete-nie otrzymalam zadengo dowodu wplaty/zakupu na rzecz schroniska etc, ani tez odpowiedzi na mejle...hmmm.trzeba jednak miec ograniczone zaufanie...och!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ponieważ dopiero dzisiaj przebrnęłam przez cały wątek, mogę jedynie powiedzieć:
1. kochani jak wpłacać to tylko i wyłącznie do organizacji pożytku publicznego: TOZy, schroniska, inne - mamy wtedy pewność że pieniądze pójdą na szczytny cel, nie do prywatnej kieszeni
2. może czas pomyśleć o wolontariacie w danej organizacji - we Wrocławiu, w TOZie jest malusio osób (5) i dosyć duża liczba karmicieli (ok 200). - to jednak za mało aby cokolwiek zdziałać formalnie od Urzędu Miasta i innych państwowych instytucji, jak będzie nas więcej to mamy większe szanse przebicia, pisząc petycje, składając apele, etc
3. oszuści są i będą, ludzie żyją wystawiając aukcje na umierające dzieci, to co to dla nich wystawić aukcję na zwierze? (ostatnio było o tym w uwadze)
4. z doświadczenia wiem, że moja pomoc wynikająca z zawodu i pewnych cech personalnych, jest większa niż "stówka" miesięcznie na TOZ - przecież każdy z nas ma jakiś talent, pomyślmy jak możemy to wykorzystać i pomóc naszym bidom:multi:
5. kochani, więcej zimnej krwi, ja wiem i rozumiem że nerwy mogą ponieść, ale czy czasu zmarnowanego na wypisywanie 69 stron wątku nie można było zamienić na szybką akcję powiadomienia allegro, władz dogomani i wystawienia krótkiej notki o oszuście, a reszte naszego cennego czasu zamienić na podjechanie do schronu i sprawdzenie czy nic złego się nie dzieje - jedna wizyta w tygodniu to naprawdę dużo, a przy zebraniu się już siedmiu osób, bidy mają nadzór i odwiedziny codzienne

Pozdrawiam wszystkich i liczę na odzew (szczególnie z Wrocławia :eviltong:), czy możemy się spotkać i postanowić jak najsprawniej pomagać, nie narażając się na spotkania trzeciego stopnia z oszustami.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='moni_wro']Ponieważ dopiero dzisiaj przebrnęłam przez cały wątek, mogę jedynie powiedzieć:
1. kochani jak wpłacać to tylko i wyłącznie do organizacji pożytku publicznego: TOZy, schroniska, inne - mamy wtedy pewność że pieniądze pójdą na szczytny cel, nie do prywatnej kieszeni
2. może czas pomyśleć o wolontariacie w danej organizacji - we Wrocławiu, w TOZie jest malusio osób (5) i dosyć duża liczba karmicieli (ok 200). - to jednak za mało aby cokolwiek zdziałać formalnie od Urzędu Miasta i innych państwowych instytucji, jak będzie nas więcej to mamy większe szanse przebicia, pisząc petycje, składając apele, etc
3. oszuści są i będą, ludzie żyją wystawiając aukcje na umierające dzieci, to co to dla nich wystawić aukcję na zwierze? (ostatnio było o tym w uwadze)
4. z doświadczenia wiem, że moja pomoc wynikająca z zawodu i pewnych cech personalnych, jest większa niż "stówka" miesięcznie na TOZ - przecież każdy z nas ma jakiś talent, pomyślmy jak możemy to wykorzystać i pomóc naszym bidom:multi:
5. kochani, więcej zimnej krwi, ja wiem i rozumiem że nerwy mogą ponieść, ale czy czasu zmarnowanego na wypisywanie 69 stron wątku nie można było zamienić na szybką akcję powiadomienia allegro, władz dogomani i wystawienia krótkiej notki o oszuście, a reszte naszego cennego czasu zamienić na podjechanie do schronu i sprawdzenie czy nic złego się nie dzieje - jedna wizyta w tygodniu to naprawdę dużo, a przy zebraniu się już siedmiu osób, bidy mają nadzór i odwiedziny codzienne.[/quote]

Też przebrnęłam przez całośc i całkowicie popieram przedmówczynię.

Od siebie mogę jeszcze dodać, że zawiadomienie o jakimkolwiek przestępstwie można złożyć w KTÓREJKOLWIEK prokuraturze, w przypadku kiedy sprawa nie dotyczy ich rejonu MUSZĄ ją odesłać do prokuratury właściwej dla miejsca popełnienia przestępstwa.
Btw: czy ktoś się orientuje jak zakończyła się sprawa, od której rozpoczął się wątek? Minęły ponad dwa lata...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...