Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='zachraniarka'] ale to trzeba być w tym bardzo konsekwetnym.. dlatego ja nawet tego nie próbuję, wolę się wariacko cieszyć się, razem z moimi psami..
[/QUOTE]
Stosuję tę samą metodę :evil_lol: Zaraz się człowiekowi chce żyć, jak wraca do domu, a tu taaaaakieee powitanie :multi: :loveu:

[quote name='Flaire'] Lotka już teraz jest najlepszym AT, jakiego kiedykolwiek widział w agility! :-) [/QUOTE]
Locia!! :multi: :klacz:

[B]Aluzja[/B], GRATULACJE!! :klacz:

[B]INA, zach[/B], szystkiego najlepszego!!! :multi: :loveu: [B]zadziorny[/B], dla Twojej TZ najserdeczniejsze życzenia! :) Mój ojciec też w piątek miał urodziny :p

Widzę, że nas, styczniowych ludzi, duuużo wśród terierowców, coś musi być na rzeczy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochana Aluzjo[/B] - każde jedno słowo jest zbyt małe, by wrazić radość z Waszych sukcesów...
[IMG]http://img209.imageshack.us/img209/8911/1dp0.gif[/IMG][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/3259/2td4.gif[/IMG][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3020/5cm8.gif[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/306/pudloxn1.gif[/IMG] [IMG]http://img209.imageshack.us/img209/4663/4af7.gif[/IMG][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3549/5wj3.gif[/IMG][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/8024/6ja4.gif[/IMG].

[B]Aluzjo [/B]- nie spoczywaj [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/1526/nalaurachvf4.gif[/IMG][IMG]http://img243.imageshack.us/img243/2991/nalaurachhb9.gif[/IMG] na laurach!!!!

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=Magenta]Jubilatki oto dla Was kwiatki [/COLOR][/B]:Rose:[B]

Aluzja[/B], superweekend. Oby takich jak najwięcej.

[B]Flaire[/B], Taki komplement, jaka to mobilizacja do pracy.

[quote name='INA']
Może to namiastka --zabawy pt "Taniec z psem":eviltong: :evil_lol: [/quote]
Dlaczego :eviltong::evil_lol:. Może :D. :cool2:

[quote name='INA']
Mi też ... i może już niedługo... :roll: tylko mam dylemat..[/quote]

Zielenieje z ciekawości.[B][COLOR=Magenta]:confused:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][COLOR=Blue]Ochochocho... przybyło jubilatek, więc teraz już zbiorowo wszystkim [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3][COLOR=Red][B]
20 -tkom [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=Blue][B]wiele szczęśliwości[/B][/COLOR] :laola:[/SIZE]
[COLOR=Red][B][SIZE=3] z okazji urodzinek [/SIZE][/B][/COLOR][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/311/bukietyd3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]INA[/B], [B]sirion[/B], [B]zachraniarko[/B],[B] pani zadziorna [/B]i [B]tato coztego :lol: [/B]- [B][COLOR=purple]WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO![/COLOR][/B] :Rose: :Rose: :Rose:
[IMG]http://img401.imageshack.us/img401/2730/puppylovebigcakehappybicu0.jpg[/IMG]

(Puppy może nie z czaprakowych, ale na terriera chyba się łapie, a już na "inne" na pewno! :p )

[B]Aluzja[/B] - [B][COLOR=purple]wielkie gratulacje!!![/COLOR][/B] :multi: :klacz: :klacz: :klacz:
Wkleisz kiedyś jakieś zdjęcia z tych występów? :razz:

[B]Flaire [/B]- też gratulacje, choć nowiny nie z pudła rodem, bardzo cieszą! :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']
[I][quote name='INA']Mi też ... i może już niedługo... :roll: tylko mam dylemat..[/quote][/I]Zielenieje z ciekawości.[B][COLOR=magenta]:confused:[/COLOR][/B][/quote]
Ja też... :cool3: [B]INA[/B], co wykombinowałaś? Mów zaraz!!!

Link to comment
Share on other sites

Własnie przeczytałam,że zminił się Regulamin Wystaw ZkwP :cool3: trzeba się zapoznac,żeby potem obciachu na wysatwie nie było :cool3:, choć zauważyłam jedną zasadniczą zmianę, tzn do porównania o BOB zaczną wchodzić zwierzaki z klasy weteranów :multi: Wreszcie, bo naprawdę nie rozumiałam tej dyskryminacji starszych psów :shake:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B][COLOR=Red]Wszystkim Sznownym Solenizantkom, najszczersze zyczenia wszystkiego najlepszego, najpsiejszego,terrierowatego życzą Borsaf i Regon

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img404.imageshack.us/img404/3391/happybirthdayqe0.gif[/IMG][/URL]
[/COLOR][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=Red][B]Aluzja, duża buźka i wielkie gratulacje! Ciesze się, że erdel pokazał swoja klasę, Góra terriery!

[/B][SIZE=2][COLOR=Black]Hejka, co to za amstaff??:crazyeye:
Zomo w domu zostawiłaś?
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=darkslateblue]Wszystkim styczniowym jubilatom duzo zdrowia i spełnienia marzen zyczy Rita:new-bday: :BIG: :BIG: :BIG: [COLOR=sandybrown]Aluzja gratulacje za wyniki wystawowe.[/COLOR][COLOR=red]Flaire duze buziaki dla zdolnego szczyla.[/COLOR][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze jest nas więcej koziorożców:loveu: :loveu: :crazyeye:
[B]Zachraniarka, Pani zadziorno, i tatusiu coztego[/B] -----
spełnienia najskrytszych marzeń, szczęścia w życiu szczęścia:smilecol: :laola:

Ja ze swej strony dziękuje za cudne życzonka i jeszcze cudniejsze kartki gify -- ja nie dam rady takich wklejać w pracy .

[quote name='Nitencja']INA rozszerze te swoje psie marzenia ?? :) i czemu masz dylemat :cool3:
z ta dieta to poczekaj zobaczymy jak Kardusi pojdzie :)[/quote]


[quote name='Jura']


Zielenieje z ciekawości.[B][COLOR=magenta]:confused:[/COLOR][/B][/quote]

[quote name='Anisha']Ja też... :cool3: [B]INA[/B], co wykombinowałaś? Mów zaraz!!![/quote]
Hmm na razie to jeszcze nic konkretnego o takie lużne przemyślenia...a myśle-- myślimy po cichu o drugim psiaku --- Vigo jest zupełnie innym psem gdy ma towarzycho --- wtedy je:roll: :crazyeye: chyba uwielbia współzawodnictwo :evil_lol: - lepiej wykonuje polecenia-- nawet przypomniał sobie że można piłkę aportować --- i o dziwo jeszcze lepiej można go przywołać --zresztą ile można pożyczać Wikusię:cool3: -- dwa psy to dopiero jest ubaw i można na nie patrzeć na głupkowate pomysły bez końca-- Vigo ma przyjaciela Borysa - umawiamy się regularnie na spacery --bo wtedy psy się naprawdę wyszaleją widok jest niesamowity jak siłują się np przez godzine z kijem albo jak na zmianę oznaczają to samo miejsce... itd jak razem robią to samo kropka w kropkę:evil_lol:
Dylemat to że ja oczywiście chciałam AT - ale Tz -- zauważa że warunki chyba nie pozwoliły by dwóch dużych psów na malej pow pomieścić--Tz stawia na walijczka --- sprawa jest do obgadania -- i jeżeli podjelibyśmy decyzje to pewnie dopiero za kilka miesiecy mogła bym ją zrealizować...
Trzeba przemyśleć dużo rzeczy...ale najważniejsze czy Tz - będzie miał umowę przedłużoną - jeśli tak to już połowa sukcesu -- tam gdzie teraz pracuje -na zmiany pozwala na to że zawsze ktoś z nas jest w domu..wtedy mógłby być szczeniak, czy na wystawy czy do kochania czy jakiś niechciany bidula , czy może taki za przysłowiową złotówkę... czy sunia czy pies( może być sunia bo przecież Vigo czeka miesiąc marzec) przegadaliśmy całą niedzele -- może jedno moje marzenie się zrealizuje..

Link to comment
Share on other sites

Uff, nadrobiłam całe zaległości!!! :-) Dla jubilatów oczywiście najlepsze życzenia pełnego zapsienia ;-). Dla Aluzji gratulacje wystawowe. Dla zach - po pierwsze, bardzo mocne kciuki nieustannie trzymane za paszczę, a po drugie - ogromne gratulacje świetnego wyniku! zach, trzeba sie było spytac Pana Sedziego, jak ten skok mogłaś, w jego mniemaniu, zrobić lepiej. Ja tak zawsze pytam, gdy cos dla mnie nie jest jasne - nie kwestionuję broń Boże wyniku, tylko szczerze pytam o radę. Potem oczywiście mogę się z tą radą zgodzić lub nie, ale tym juz nie dzielę się z sędzią. ;-). Niestety w moim jedynym starcie w obi FCI z Misią, to za co poleciał punkt było, niestety, oczywiste i było to w 100% moim błędem. :-( Niby jestem doświadczonym przewodnikiem, a spartoliłam na maksa... A że ten bład był w chodzeniu przy nodze, które to ćwiczenie ma współczynnik 2, to z jednego punktu zrobiły się dwa i uzyskaliśmy wtedy tylko 98 punktów, co wystarczyło tylko na drugie miejsce. Ale jak na nieużyteczną sukę z linii wyłącznie eksterierowych to też nie było źle. ;-) A teraz ciągle nie moge się zebrać, żeby zacząć Misię uczyć kwadratu do tej klasy 1 :roll:. Qrcze, dlaczego doba ma tylko 24 godziny? :shake:

rita60, może ja skrobnę kilka słów o Twoim problemie skakania na drzwi... Po pierwsze, jest naprawdę bardzo ważne, żeby dla Ciebie było jasne, czego od psa oczekujesz... Bo piszesz gdzieś, że w sumie lubisz tę dziką radość, gdy wracasz do domu... I mnie się wydaje, że to może być przeszkodą w oduczaniu tego skakania, tak samo jak np. fakt, że Nitencji nie przeszkadza specjalnie obsikiwanie, w moim mniemaniu stanowi główny powód, dla którego psów tego zachowania nie oduczyła.

Natomiast jeśli Ty oraz wszyscy domownicy zdecydujecie się, że nie odpowiada Wam takie zachowanie, to macie kilka sposobów, żeby z nim walczyć. Niektóre były już tutaj opisywane, ale nie został chyba jeszcze opisany sposób wg mnie najprostszy, czyli zaangażowanie drugiej osoby. Zakładam bowiem, że pies wita się tak i w przypadku, gdy jest w domu sam, i w przypadku, gdy jedna osoba jest w domu, a druga właśnie przychodzi. W tej drugiej sytuacji, ta osoba w domu może zareagować na to skakanie na rozmaite sposoby, podczas gdy osoba przychodząca czeka pod drzwiami i nie wchodzi, dopóki osoba wewnątrz nie da znać, że sytuacja jest opanowana. Jeśli kolejna próba wejścia do mieszkania powoduje znów niepożądaną sytuację, to osoba za drzwiami nie wchodzi, tylko czeka dalej, podczas gdy osoba w środku wznawia działania szkoleniowe.

Na czym te działania polegają bardzo zależy od Twojej metody szkolenia i podejścia do psa - no i od indywidualnego psa, oraz efektu, który chce się uzyskać. Np. mnie nie zależy, żeby psy witały mnie siedząc, ale nie chciałabym, żeby skakały na drzwi. Tak więc ja, jako ta osoba wewnątrz, nie pozwoliłabym psu na skakanie. W moim przypadku, zrobiłabym to głosem - po prostu huknęłabym i to by poskutkowało. Jeśli potrzebna byłaby korekta fizyczna, to ja radziłabym ostre fe wraz z jednorazowaym szarpnięciem psa za każdą próbę skoku. Pewnie najłatwiej to wykonać zapinając psa na smycz - najlepiej zapiąć tę smycz jeszcze zanim ktos podejdzie do drzwi i zacznie się problem, tak aby być gotowym na działanie. Nie chodzi o to, żeby psa od drzwi odciągać, bo to go niczego nie nauczy i również nie chodzi o to, aby spowodować mu ból. Raczej, chodzi o to, żeby po korekcie pies znalazł się w dozwolonej pozycji - czyli z czterema łapami na podłodze - aby dać nam okazję do nagrodzenia tego pożądanego zachowania. I dokładnie w tym momencie musimy psa nagrodzić w najlepszy sposób, jaki znamy. Co to będzie za nagroda - zależy od psa, ale w tym przypadku emocje psa sa tak ogromne, że jest bardzo ważne, żeby była to najlepsza możliwa nagroda. W tym działaniu musimy być bardzo konsekwentni, czyli stosować je za każdym razem, gdy jest okazja. Idealnie byłoby nie dopuszczać do tego, aby pies w ogóle mógł skakać na drzwi bez możliwości takiej korekty. To by znaczyło zamykanie go w innym pomieszczeniu (co byłoby niestety równoważne z przeznaczeniem innych drzwi na straty) bądź w klatce dopóki nie nauczy się nie skakać na drzwi wejściowe.

Uff, napisałam tak dużo, a ciągle mam wrażenie, że niezbyt dobrze opisałam, o co tu chodzi. To naprawdę dużo łatwiej pokazać niż opisać... Tak czy inaczej, jest to na pewno do zrobienia i moje bardzo żywiołowe psy na drzwi mimo wszystko nie skaczą :-) !

Link to comment
Share on other sites

A moje skaczą :placz: szczenior je tego nauczył.
Wcześniej nie skakały.
[B]Flaire [/B]Chciałam Cie poinformować , że mam duuża szanse dwa psy na raz szkolić .:multi: :multi: :multi:

[SIZE=3][COLOR=orange][B]Urodzinowe życzenia dla wszystkich dorastających.[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE="4"][COLOR="Blue"]zach, INA, Pani Zadziorna, a także męski rodzynku - Szanowny Tato coztego, życzę Wam, aby spełniły się Wasze plany i marzenia, abyście byli zawsze młodzi, piękni, zdrowi i bogaci :multi: [/COLOR][/SIZE][/B]

[IMG]http://www.flowersfast.com/vcarnl.jpg[/IMG]

Gratulacje dla [B]Aluzji[/B] za sukcesy wystawowe i dla [B]Flaire[/B] za obiecującą, torkową torpedkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Gratulacje dla [B]Aluzji[/B] za sukcesy wystawowe i dla [B]Flaire[/B] za obiecującą, torkową torpedkę :)[/quote]
Ali, bez przesady z tą torpedką! ;-) Jak tylko Iain powiedział to o Loci, to my mu natychmiast chórem ogłosiłyśmy, że znamy AT, który byłby od niej w agility o wiele lepszy, gdyby tylko miał czas na takie głupoty. ;-) Ale cóż, obowiązki mu nie pozwalają... :-) Natomiast jak na bezużyteczną sukę bez popędów ;-), która nie jest naturalnym aporterem i pochodzi z linii wyłącznie eksterierowych, i to w rękach początkującego przewodnika, to póki co Lotka daje sobie radę nienajgorzej. Teraz tylko żeby jej nie zepsuć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Ali, bez przesady z tą torpedką! ;-) Jak tylko Iain powiedział to o Loci, to my mu natychmiast chórem ogłosiłyśmy, że znamy AT, który byłby od niej w agility o wiele lepszy, gdyby tylko miał czas na takie głupoty. ;-) Ale cóż, obowiązki mu nie pozwalają... :-) Natomiast jak na bezużyteczną sukę bez popędów ;-), która nie jest naturalnym aporterem i pochodzi z linii wyłącznie eksterierowych, i to w rękach początkującego przewodnika, to póki co Lotka daje sobie radę nienajgorzej. Teraz tylko żeby jej nie zepsuć...[/QUOTE]
Nie zepsujesz, nie :multi: A póki Ludwikos (bo o nim chyba mówisz, prawda? ;) :) ) nie ma czasu na głupoty, to niech Locia korzysta ile wlezie :D Niech będzie najlepsza, a co :D

Link to comment
Share on other sites

flaire to daj dobry sposob na oduczenie sikania w domu . prosze bardzo jestem otwarta na sugestie oczywiscie poza kastracja reproduktorow. i bez kamerek.bo nie moge byc WSZEDZIE gdzie jest Alex czy Matisse.:lol: Aaa no i jest roznica ze pies SIKA w domu czy podsikuje na tle hm seksualnym ( behawioryzm sie klania czy jakos tak ;-) )
No i wspolczuje Ci ... miec dwie nieuzyteczne suki i na kazdym kroku to podkreslac.. i to z linii eksterierowych.straszne. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']flaire to daj dobry sposob na oduczenie sikania w domu . prosze bardzo jestem otwarta na sugestie oczywiscie poza kastracja reproduktorow. [/quote]Nitencja, ja w domu nigdy nie miałam więcej jak jednego samca, więc sposoby na to znam głównie z teorii. Jeśli chcesz te moje teoretyczne mądrości, to mogę je wstukać, ale obawiam się, że będzie im brak wiarygodności... ;-) Natomiast jestem pewna, że jest możliwe trzymanie w domu kilka reproduktorów, które w domu nie sikają, bo znałam osoby, które ten problem opanowały.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...