Jump to content
Dogomania

Jura

Members
 • Content Count

  949
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Jura

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Warszawa
 1. Jura

  Inbred

  Z tego co wiem, są, ale za oceanem (choć oczywiście nie wiem, czy ich osiągnięcia wystawowe uznałbyś za "wybitność").
 2. A więc :kciuki:: [SIZE=2]Niestety, w kwestii znalezienia domku, nie mogę pomóc :shake:[/SIZE]
 3. To że pies nie ma rodowodu, niekoniecznie musi oznaczać, że jego "hodowcy" los zwierząt, które przyszły na świat w jego domu jest obojętny. Znam przypadki bardzo odchuchanych kundelków. Może jednak warto :niewiem:
 4. Szkocik może nie jest niewidomy. Może to tylko starcze stwardnienie soczewki, które u różnych psów przebiega z różną intensywnością, a które jedynie może wiązać się z osłabieniem zdolności oka do akomodacji.
 5. Jura

  Piotruś - zasnął na zawsze.

  [quote name='GoniaP'] Zgłosiłam go do ZK, bo ma dziwny tatuaż Y06, mają mi dać odpowiedź[/quote] Czy coś wiadomo w tej kwestii? Pytam, bo może gdzieś jednak czeka na Piotrusia jego dawny domek. [B]czia [/B][I][/I]chapeau bas!
 6. Jestem bardzo poruszona relacją Amarii. Nie chce mi się wierzyć, że w sprawie takiego okrucieństwa w stosunku do zwierząt nie można nic zrobić. (Amarii nie odczytaj tego, że zarzucam Ci cokolwiek. Jestem pełna uznania dla Tego, czego dokonałaś). Może jednak ktoś ma jakiś pomysł, chętnie służę pomocą, tylko nie wiem, jaką. Może warto zgłosić sprawę do prokuratury.
 7. Jura

  Jagdterriery w potrzebie

  Grafi, Teo jest świetny. Szczęściarz, że trafił do Ciebie, bo dla takiego psiaka pan, który uczy różnych "sztuczek" jest najfajnieszy. Na wystawach, to na pewno nie zaszalejecie, ale może na innych ringach (sportowych)?
 8. Jura

  Knut Fuchs-seminarium

  Dziękuję za wyjaśnienie. Każdy pies ma swoje dziwactwa. Jeszcze raz gratulacje.
 9. Jura

  Knut Fuchs-seminarium

  Gratulacje :cool2: [quote name='Etna'] 1 pkt stracił, ponieważ wszedł na żywioł i nie było czasu na rozgrzewkę..[/quote] Możesz wyjaśnić? [SIZE=1]Czasem można się czegoś nauczyć na cudzych błędach ;)[/SIZE]
 10. Jura

  Border Terrier

  [quote name='ewaszulc'] Nie wszystkie rasy z grupy III są terrierami [/quote] To chyba dość oryginalna teza. Z tego co wiem, instynkt myśliwski (łowiecki) to nie to samo, co instynkt zabijania. Ta są dwa instynkty. Ten pierwszy jest silniejszy i pies posiadający go nie koniecznie musi mieć ten drugi. "Hołubienie" instynktu łowieckiego wydaje mi się cenne. Nawet u terierów, nie będących w rękach myśliwych, może być wykorzystywany. A jeśli chodzi o instynkt zabijania, to niewątpliwie w przypadku psów nieużytkowych jest on "niepraktyczny", a jak jest w przypadku użytkowych nie wiem.
 11. Jura

  książeczka pracy

  [quote name='betty_labrador']jesli sie nie zdalo jakiegos szkolenie i nie ma sie z niego dyplomu etc to nie mozna startowac w zawodach Obedience?[/quote] Oczywiście, że tak. Tylko trzeba być członkiem związku, "zdobyć" tę nieszczęsną książeczkę i [U]zgłosić się na zawody[/U]. [QUOTE]Pokazano, ze te malutkie teriery moga pracowac jak psy uzytkowe.[/QUOTE] Jeżeli chodzi o pokazanie, że mogą pracować jak użytkowe, to pytałabym się, po co. Jeżeli chodzi o pokazanie pracy sportowej, to wszystko OK.
 12. Jura

  Knut Fuchs-seminarium

  [quote name='Berek']to powinien być materiał dla przemyśleń i PRZECZYTAŃ. Bo niestety ale bolączką naszych zawodników jest ... wtórny analfabetyzm. :diabloti: Zero literatury choćby o tym, jak się psy uczą, jakimi są de facto zwierzętami... [/quote] [B]Berek[/B], czy możesz polecić jakąś lekturę.
 13. Jura

  Terier walijski

  [quote name='dolika'][LEFT]tak mi się Reutek przypomniał. A i tak sobie myślę, że i ona i Ines to psy, które na prawdę miały dobre życie[/quote] I to jest najważniejsze :glaszcze: [/LEFT]
 14. Jura

  skye terrier

  [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja tam detalistka nie jestem[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] I tak jestem pod wrażeniem :lol:
 15. [quote name='sortis']Autor opisuje teriery między innymi tak: [CENTER]... [I][B]żaden inny pies nie odznacza się większą odwagą, nieustępliwością, [/B][B]próżnością[/B] ... [/I][/CENTER] [/quote] Próżnością? Nie bardzo rozumiem, w jakim sensie.
×