Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='Nitencja']Kardusia to wyprobuj na sobie . A potem daj zapis dzienny co jadlas - potem ja zabiore sie za siebie :cool3:[/quote]

Ok :lol:. Wagę :oops: też bedę notować ;).

[quote name='Nitencja']moj prawie 10letni brykajacy airedale :)
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/15/dcc36033316fff48.jpg[/IMG][/URL][/quote]

[SIZE=2][COLOR=Black] Wujek jak widać w doskonałej kondycji, zgrabniuchny i super czarny czaprak [/COLOR][/SIZE]:multi::kiss_2::klacz::happy1::Rose: !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Uwierz...... :) z tych 3 chlopakow to jeszcze przejawy inteligencji ma szkot a welsh i airedale maja fiu bzdiu .... :)[/quote]

Eeeee... dalej nie wierzę, pewno zauroczona jesteś :razz: młodszymi :evil_lol::evil_lol::evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

;-) Kardusia moze nie mlodszymi a mniejszymi. Chociaz Zach udawadnia ze facet airedale madry moze byc ( ooooo pisze jak Joda :cool3: ) Airedale kochane sa to fakt. Jednak wole te sloneczka ogladac u kogos innego. One mialy zbyt mily charakter jak dla mnie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Szkociaki latwo wchodza w stado i raczej nie wszczynaja pierwsze bojek. Mysle ze by sie dziewczyny dogadaly. Moja koleznaka z Wegier ma airedale i szkoty i jest zachwycona :) [URL="http://www.airedale.hu"]www.airedale.hu[/URL] a trzeba dodac ze szkoty to same dziewczyny :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf']Zach i Ludi, straszniście się ciesze z waszych wystepów. Oczywiście z miejsca też, ale najbardziej z tego, ze Ludi mógł już wystapić w zawodach, ze już na prostej!:multi::multi::multi:[/QUOTE]

no na prostej może jeszcze nie, bo czeka nas jeszcze długie składanie paszczy, ale rzeczywiście powolutku jest coraz lepiej :multi:

[quote name='borsaf']Zach, jeśli chodzi np. o przyspieszenie kostnienia po złamaniach to daje sie homeopatycznie żywokost czyli Symphitum officinale C15. Moze Ludi by wziąl sobie 3 kuleczki dziennie? Napewno nie zaszkodzi, a pomóc może.[/QUOTE]

O żywokoście słyszę po raz kolejny bardzo dobrą opinię, tylko właśnie odnośnie złamań. Ludwiśkowi nie ma co się zrostać to i tak warto by mu to dawkować?

[quote name='Martini***']Zach - gratuluję !!!!! :loveu: kochany ten Twój Ludwiś[/QUOTE]

Dzięki wielkie!

[quote name='Nitencja']Chociaz Zach udawadnia ze facet airedale madry moze byc ( ooooo pisze jak Joda :cool3: ) [/QUOTE]

Czy ja wiem.. Ludwiczek to mądrością nie grzeszy.. Ma wiele, bardzo wiele zalet.. ale to że jest on mądry to chyba ostatnie co bym mogła o nim napisać. Mój lab to jest na pewno mądry pies, bardzo myślący. Ludwiś nie myśli, on działa :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Także jedyne co ja mogę udowodnić, że są jeszcze airedale, które można z sukcesami wszechstronnie szkolić.. i to chyba wszystko :)

[quote name='Nitencja']One mialy zbyt mily charakter jak dla mnie :diabloti:[/QUOTE]

"miły charakter" :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: chyba charakterek :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60'][B]Zach [/B]ty nasze dogomaniacko-szkoleniowe guru:razz:mam problem z moim przystojniakiem,ale nie tym dwunoznym :lol:ale czworonoznym.Sprawa sie ma tak,przyjezdzamy do domu,Parysek oczywiscie swoim wielkim czarnym nochalem wyczuje nas,najpierw jest wrzask radosci a potem to najgorsze-walenie łapami w drzwi az sie trzesie klatka schodowa,dobrze,ze mam drzwi 2,5 metrowe z pełnego drzewa,bo jak by były blokowe,to podejrzewam,ze kiedys po wywazenia ich powitał by nas na klatce schodowej.Drzwi wygladaja koszmarnie całe zryte pazurami,jakbym hodowała niedzwiedzia. Czy da sie z tym cos zrobic:modla:[/quote]

[quote name='rita60'][B]Kardusia[/B] nawet to apetycznie wyglada:eviltong: Albo mi sie przewidziało,ale chyba nie.Teraz na wejsciu po pietnastej z relacji WOSP widziałam Zach z jej labusiem:roll:Zach czy to byłas ty wsrod tłumu dzieciakow ?[/quote]
[B]Zach [/B]a ja czekam na odpowiedz:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60'][B]Zach [/B]ty nasze dogomaniacko-szkoleniowe guru:razz:mam problem z moim przystojniakiem,ale nie tym dwunoznym :lol:ale czworonoznym.Sprawa sie ma tak,przyjezdzamy do domu,Parysek oczywiscie swoim wielkim czarnym nochalem wyczuje nas,najpierw jest wrzask radosci a potem to najgorsze-walenie łapami w drzwi az sie trzesie klatka schodowa,dobrze,ze mam drzwi 2,5 metrowe z pełnego drzewa,bo jak by były blokowe,to podejrzewam,ze kiedys po wywazenia ich powitał by nas na klatce schodowej.Drzwi wygladaja koszmarnie całe zryte pazurami,jakbym hodowała niedzwiedzia. Czy da sie z tym cos zrobic:modla:[/QUOTE]

[B]Rituś[/B]
dla Ciebie osobny post :loveu:
niestety nie specjalizuję się w problemie, o którym piszesz, ponieważ ja moim psom na to pozwalam. bardzo lubię jak one się tak cieszą na mój widok. także nie mam sprawdzonych sposobów. uważam że [B]Martini[/B] podała bardzo fajne sposoby. ja bym jeszcze dodatkowo ćwiczyła często wychodząc na krótkie momenty z domu. no i konsekwetnie bym przestała się radośnie witać z psem. tak żeby nie było emocji z tym związanych- na zasadzie to że wracamy nie znaczy, że stało się coś szczególnego, więc po co wariować? ale to trzeba być w tym bardzo konsekwetnym.. dlatego ja nawet tego nie próbuję, wolę się wariacko cieszyć się, razem z moimi psami..

wiem że nie jest to żadna fachowa rada, no ale co mam wymyślać jakieś mądrości. być może ktoś tutaj oduczał tego u swojego psa i się podzieli swoimi wnioskami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Moja droga to ja tu osobno nad Tobą myślę i piszę, a Ty mnie kijem straszysz :obrazic: ;)[/quote]
No juz nie gniewaj sie:calus: Zach ja tez lubie te jego oznaki radosci,jest taki steskniony,ale innego zdania sa sasiedzi:shake: Chciałam spytac jeszcze raz,czy byłas w telewizorze po 15.00 w studio WOSP ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']wiem że nie jest to żadna fachowa rada, no ale co mam wymyślać jakieś mądrości. być może ktoś tutaj oduczał tego u swojego psa i się podzieli swoimi wnioskami?[/quote]
Ja też mogę się podzielić rezultatem oduczania skakania na drzwi i walenia w klamkę tak, że cały blok to słyszał :angryy: - zmieniłam w przedpokoju klamkę na gałkową. :diabloti: Teraz wychodząc zamykam drzwi od przedpokoju dzięki czemu zyskuję cenne sekundy wracając, bo pies mnie później słyszy, a poza tym sąsiadom walenie w drzwi od przedpokoju zapewne nie przeszkadza tak jak walenie w drzwi wyjściowe. :p
No i mam cichą nadzieję, że kiedyś geniusz w końcu zajarzy, że i tak tych drzwi nie otworzy i może przestanie na nie skakać? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf'][B]Zach[/B], pisałas, ze Ludvisiowi cos tam będa w paszczy wypełniac i ma sie to coś zrosnąc z kością[/QUOTE]

to się nie będzie zrastać z kością, tylko stanowić rusztowanie dla komórek i naczyń, tak by to miejsce było jak najbardziej ukrwione, no i jednocześnie by zapełnić dziurę. to jest coś takiego jakby granulat..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anisha']Ja też mogę się podzielić rezultatem oduczania skakania na drzwi i walenia w klamkę tak, że cały blok to słyszał :angryy: - zmieniłam w przedpokoju klamkę na gałkową. :diabloti: Teraz wychodząc zamykam drzwi od przedpokoju dzięki czemu zyskuję cenne sekundy wracając, bo pies mnie później słyszy, a poza tym sąsiadom walenie w drzwi od przedpokoju zapewne nie przeszkadza tak jak walenie w drzwi wyjściowe. :p
No i mam cichą nadzieję, że kiedyś geniusz w końcu zajarzy, że i tak tych drzwi nie otworzy i może przestanie na nie skakać? :cool3:[/quote]
[B]Anisha [/B]i w tym jest problem,czy zajarzy:confused:całe szczescie,ze mam podwojne drzwi i przy wyjsciu zamykam te od strony przedpokoju na specjalny zameczek:shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Nitencjo[/B]
aire ma i charakterek i dużo ciałka do przytulania :loveu:

na pewno się nie przekonamy, tym bardziej że chyba każdy terrier ma swój urok. ja lubię psy duże, więc zawsze aire będzie numer jeden. dopiero mając aire mogłabym pomyśleć o czymś małym, a dużo terierków mi sie podoba- bordery, foxy, jacki, szkoty i mogłabym wymieniać i wymieniać.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zach wiem , wiem :) Ja tylko pisze ze ten size to jednak nie dla mnie.
A mozesz napisac jakie to jeszcze psy byly na tym egzaminie. Poza tym jednak jestem pod wrazeniem zrobic z airedale 99 punktow.... kobieto to ty czujesz o co w tym wszystkim chodzi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...