Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

Fuka: Niestety mieliśmy poważną awarię kompa i po naprawie nie zainstalowaliśmy jeszcze programików do obróbki fotek. Obiecuję, że gdy tylko znajdę na to czas, to zasypię was zdięciami maleństwa.
Narazie musicie sobie wyobrazić "SZCZYRBATEGO" szczeniaka :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[quote name='Fuka']Maleństwo zwane też Carraganem [/quote]

Ha ! Musze to zdementowac :wink: Carragan to ja,Malenstwo to [b]Cerigen[/b] :wink: Tak samo jak Malenstwo to C[b]e[/b]rry,a nie C[b]a[/b]rry ale tego sie juz zwykle specjalnie nie czepiam :wink:

Nawiasem mowiac Fuczko b.dziekujemy za goscine i zapraszam w nasze progi 8)

PS.Po rozpakowaniu sie doszlam do wniosku,ze chyba zostawilam miski u Was :lol: Jesli tak jest faktycznie to po prosze o ich dostawe do Katowic 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eclairs']
Narazie musicie sobie wyobrazić "SZCZYRBATEGO" szczeniaka :wink:[/quote]
"Na razie" sobie wyobrazimy... Ale nie myśl, ze się wymigasz, tu wszyscy są pamiętliwi i zdjęć nie odpuszczą 8)
Witaj wśród terieromaniaków!

Dziękujemy Paniom i Panom za życzenia! Ja też Wam Drogie Koleżanki dobrze życzę :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil'][b]Eclaris[/b] Witamy serdecznie!
A tak z innej beczki ... to kiedy "my" zaczniemy chodzić na wystawy? :cry:
[b]Aluzja[/b] a co z moją przesyłką? bo tak nic się nie odzywasz i nie wiem czy idzie czy nie? :wink:[/quote]

Jon..jak nie pisze jak pisze :-? Czekam na przesylke .Zamowilam Ci dwa trymerki.Powinnas byc zadowolona.

Eclairs-a to juz wiem co to za miot:-)Slyszalam ,ze Izie urodzil sie rodzynek:-) i to Ty go capnelas:-))
A scerbaty airedale i tak potrafi gryzc:-)

Link to comment
Share on other sites

Chcieliście zdjęcia Hondzi to macie:
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img220.exs.cx/img220/5353/pic00005m8ew.jpg[/img][/URL]
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img220.exs.cx/img220/5545/pic00007m4vz.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak! "capnęłam" dobrze powiedziane :D
Iza namawiała mnie na prześliczną suczkę ale ja byłam uparta. Zawsze jestem uparta jak prawdziwy terrierek. Teraz jestem już pewna, że mój wybór był trafny choć na początku wszyscy (poza mną oczywiście) mieli wątpliwości...

Link to comment
Share on other sites

Jej, ślicznna jest :fadein:

Witaj Eclairs !!!!!!!!!!!!!! Im nas więcej tym weselej :):):)

Moje zwierzę znowu przestało jeść :evil: , ot tak dla zachcianki, innych zmian w zachowaniu nie stwierdziłam. Ciekawe dlaczego akurat kiedy kupiłam wór karmy. Kurcze, już mam tego dość, czasami myślę że on jest zwyczajnie złośliwy, wredny i rozwydrzony :evil: w takich chwilach go nie lubię. Dość mam podtykania mu kramy pod nos. Będzie dostawał miską 2 razy dziennie jaki nie zje to jego strata, jak się zagłodzi to się zwrócę do Was po pomoc.
Ramir, to chyba Ty pisałaś o psie którego musiałaś karmić "jak gęś"
JAK??? [size=6]JAK???[/size] [size=7]JAK???[/size] nauczyłaś go jeść normalnie ?
Jestem zdesperowana i zrezygnowana.

Parówka-paskudztwo
Sucha bułka-od niechcenia
Karna-omijać z daleka
Plasterek kiełbasy-może ewentualnie się zje...
Zasmarkana chusteczka higieniczna na spacerze-istny smakołyk....
Krakers-pycha
Torebka foliowa-świeta na deserek

Wszystkie teriery ( jeśli są normalne ) to zjedzą prawie wszystko, czy tak?? Mój jest nienormalny. Je już nie mam siły :cry:

Wet powiedział że to może mieć związek ze zmianami metabolizmu i kiedy pies skończy rok minie :roll: coś słabo to widzę

Powinien zjadać około 350 gram karmy, jak zje 200 to jest święto w domu :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b]Martini![/b] Tak to ja karmiłam psa jak gęś. To był Mizar. Potęzne dorosłe psiko i nie chcial jesc karmy. Doprowadzil mnie do szału i sie zawzięłam. Porcja karmy zalana ciepłą wodą nie gorącą. Odstawiona na jakis czas aby dobrze namokła. Następnie psa między nogi. Robiłam kulkę z karmy, rozdziawiałam pysk, wpychałam do środka tak troszke z boku , zamykałam i musiał połknać. Na początku było wiacej plucia ale ja byłam konsekwentna. Po dwu tygodniach jadl normalnie do konca swojego zycia. Teraz nie mam problemów konkurencja pokarmowa robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Będzie dostawał miską 2 razy dziennie jaki nie zje to jego strata, jak się zagłodzi [/quote]Martini***, nie ma obaw, nie zagłodzi się. Medycyna nie zna przypadku zdrowego psa, któryby się zagłodził.

[quote name='Martini***']Wszystkie teriery ( jeśli są normalne ) to zjedzą prawie wszystko, czy tak?? Mój jest nienormalny.[/quote]Martini***, przepis na to, żeby znormalniał, jeśli rzeczywiście jest nienormalny :wink: , dałaś powyżej: stawiaj miskę dwa razy na dzień na 15 minut góra, potem zabieraj i nie dawaj do następnego posiłku. Czy zje wszystko, czy nie, będzie zależało od tego, ile mu do tej miski nakładasz, ale zje tyle, co potrzebuje :wink: .

Ja z moimi psami miałam zawsze odwrotny problem - gdyby jadły tyle, co chciały, to byłyby otyłe. Ale ja się nie papram i nie dogadzam :evil: - dostają suche dwa razy dziennie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez kiedyś karmiłam psa jak gęś... Dlaczego? Bo on sam jadł dosyć, żeby się utrzymać przy zdrowiu i życiu, ale nie dosyć, żeby zwyciężać wystawy, a tego od niego wymagano. Więc był karmiony na siłę, dokładnie tak, jak opisuje Ramir. Tylko w jego przypadku, skutek był odwrotny - on przestał jeść w ogóle i już do końca życia musiał być w ten sposób karmiony. Więc ja raczej odradzam to zaczynać.

Powtórzę raz jeszcze - żaden zdrowy pies na śmierć się nie zagłodzi. Może będzie szczuplejszy, niz właściciel by chciał, ale na pewno nie chorobliwie chudy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Powinien zjadać około 350 gram karmy, jak zje 200 to jest święto w domu :roll:[/quote]"Powinien" to znaczy co? Tak na torbie jest napisane? Czy dlaczego "powinien"?

Nie sugeruj się tym, co jest na torbie. On powinien zjadać tyle, żeby nie był za gruby i nie był za chudy. Ile to jest na dzień zależy BARDZO od indywidualnego psa. Te numerki na torbie karmy mają być tylko orientacyjne.

Link to comment
Share on other sites

A propos wygłodniałych psów... Na wystawie w Gdańsku, po sędziowaniu naszej grupy, zdałam sobie sprawę, że pies cały dzień nic nie jadł... Znalazłam więc stoisko z próbkami misinej karmy, wytłumaczyłam sytuację i bezczelnie poprosiłam o próbkę. Pan obsługujący stoisko powiedział, żebym sobie wybrała, co chcę, więc wzięłam woreczek misinej karmy. Misia natychmiast dorwała się do niego i próbowała go otworzyć zębiskami, ku wielkiej uciesze okolicznej publiki. W końcu pomogłam jej, a Misia zaczęła wchłaniać tę karme tak żarłocznie, że za chwilkę podszedł do nas Pan ze stoiska z całą wielką torbą pełną tych próbek... Powiedział, że za taką reklamę, zdecydowanie jej się należy! :D

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:
[quote]Co Ty myślisz, że on goopi jest? ;)[/quote]

szczerze , to czasami mam takie wrażenie :evilbat: :roll: :D

[quote]A poza tym, to po co on ma jeść karmę, jak Ty mu dajesz parówki, plasterki kiełbasy i krakersy?[/quote]
a kto powiedział że to ja ??? :D Moje mama wiecznie pcha w niego żarcie "bo taki chudziutki" ( staram się żeby tego nie robiła )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymek']Chciałbym mieć Airedale Terriera i chciałbym się spytać czy one są dobre do dogoterapii(domowej). Jak tak patrze na te zdjęcia to aż mnie zazdrość bierze :evil: !!![/quote]
[b]Witaj, myślę, że airedale by sie nadał - napisz wiecej co masz na mysli. Generalnie airedale sa bardzo plastyczne i wszechstronne i sensownie poprowadzone - nadaja sie do WSZYSTKIEGO, no może z wyjątkiem norowania :wink: Wiesz - my wszyscy jestesmy zakeręceni totalnie na ich punkcie - ale na pewno trafiłeś w dobre miejsce żeby sie o nich czegos wiecej dowiedziec, wiec pytaj, opowiedz o sobie troche - każdy airedalomaniak jest tu mile widziany :D :bigok:
I nie zazdrość - my juz ci airedala znajdziemy :lol: Tylko uwazaj, bo jak napisała kiedyś Aluzja - czy jest cos lepszego od airedala? Tak - dwa airedale..... [/b]

Link to comment
Share on other sites

ECLAIRS: WITAJ !!!
Twój maluch jest półbratem mojej Hexy - maja wspólnego ojca, czyli Int. Ch. Nyaradmenti HIP HIPP HOOREY, a ich matki to półsiostry, obie po Int.Ch.CHARLIE Kementari :D Blisko sa spokrewnione :D A zdjęcia twojego szczeniaka w wieku kilku tygodni mozna obejrzec na stronie Izy, pod adresem, który jest w linkowni,ale podaję jeszcze raz:
[url]www.machagony.prv.pl[/url]. Niestety,dość długo się otwieraja zdjęcia ( przynajmniej u mnie ) a śliczna fotka twojego bąbla juz w ciebie w domu jest na samym końcu :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...