Jump to content
Dogomania

Jeżunio za TM :( żegnaj maleńka duszyczko


bros

Recommended Posts

  • Replies 912
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jutro Jezyk bedzie miał super towarzystwo do spacerowania. pojdzie z nami na ostatni blisko schroniskowy spacerek nasza kchana amstafka Agusia. niestety jezyk bedzie musiał tam wrócic. bo aguska jedzie do DT:) Lilu... jak sie mocno postarasz to i Tobie Brosik cos podrzuci. jakąs smakowita kosteczke na ząb!

Link to comment
Share on other sites

Napisala do mnie bros, wiec jestem na watku i odpowiadam na pytanie.

Jesli dla Jerzyka odpowiednie byloby miejsce w drewnianej zagrodce z belek o wielkosci 40 m2, ktore zamieszkiwal by, ze staruszkiem rowniez, Paryskiem, to moze przyjechac nawet dzisiaj.
Wkrotce bedzie w tej zagrodce zielona mloda trawka, wiec bedzie gdzie sie wylegiwac.
Mialam juz takie male slepaczki i w sumie po krotkim zapoznaniu z nami i otoczeniem mogly sobie cale dnie biegac luzem z kilkoma suczkami po ogrodzie wokol domu.
Wiec jesli by maluch sie potrafil sam odnalezc na takim wiekszym terenie, to moglby sam sobie chodzic.
Natomiast, jesli by robil sobie krzywde, wpadajac np na przeszkody, to pozostalby w swojej zagrodzie, co pewnie tez nie byloby takie straszne, bo jest naprawde duza. a wychodzil by jedynie na dluzsze spacery z nami na smyczy.

Jesli by niuniek mial pozostac na dluzej i byc u nas zima, to przeniose go do zacisznego , naprawde cieplego kojca z ocieplona budka.

Koszt miesieczny psiaka to 300 zl. z moim oczywiscie wyzywieniem.

A tak to wyglada

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d82634c03f874062.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/188/d82634c03f874062med.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f3c7a62e42d7276a.html"][IMG]http://images47.fotosik.pl/189/f3c7a62e42d7276amed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jestem bros, ale uważam, że dla naszego kochanego Jeżunia to jest bardzo komfortowy hotel! przypomnę niezorientowanym, że Jeżyk od ponad pół roku tkwi w klateczce ciut większej od kennelówki :( a u zuziaM mógłby choć słonko widzieć i wiaterek poczuć.

Link to comment
Share on other sites

[B]Smutny Jeżyk, stary Jeżyk
coś mu w życiu się należy.
A w schronisku siedzi sam,
daleko od cioć i mam.
Na szczęście jest ciocia Brosik!
Która zbierze dlań tu grosik.
Na spacerek wyprowadzi,
czasem jeść mu ugotuje,
po futerku go pogładzi
no i w pychol pocałuje.
Ale to jest ciągle mało,
by mógł w przyszłość spojrzeć śmiało.
I dlatego moi mili
pomoc ważna jest w tej chwili
aby ślepy Jeżyk pan
nie był w końcu taki sam![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua'][B]Smutny Jeżyk, stary Jeżyk
coś mu w życiu się należy.
A w schronisku siedzi sam,
daleko od cioć i mam.
Na szczęście jest ciocia Brosik!
Która zbierze dlań tu grosik.
Na spacerek wyprowadzi,
czasem jeść mu ugotuje,
po futerku go pogładzi
no i w pychol pocałuje.
Ale to jest ciągle mało,
by mógł w przyszłość spojrzeć śmiało.
I dlatego moi mili
pomoc ważna jest w tej chwili
aby ślepy Jeżyk pan
nie był w końcu taki sam![/B][/QUOTE]
Brawo! Nikaragua ty pisz zarobkowo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']Ja nie jestem bros, ale uważam, że dla naszego kochanego Jeżunia to jest bardzo komfortowy hotel! przypomnę niezorientowanym, że Jeżyk od ponad pół roku tkwi w klateczce ciut większej od kennelówki :( a u zuziaM mógłby choć słonko widzieć i wiaterek poczuć.[/QUOTE]
tak, hotel de lux

Link to comment
Share on other sites

od dłuższego czasu przyglądam się wątkowi Jeża, czekałam na decyzję mojej drugiej połowy ...

otóż, chcielibyśmy zapewnić jakiemuś starszemu psiaczkowi spokojną starość, pełną troski i uwagi, jest duże mieszkanie, czas i myślę ,że moje dobre podejście do zwierząt. Mamy już jedną sunię( 14 lat) jak na swój wiek bardzo żywiołową i niekiedy zazdrosną, dlatego szukamy psiaka który wpasował by się swoim temperamentem tak by między psiakami nie dochodziło do większych spięć. Jeżyk wydaje nam się takim idelanym psiakiem, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji naszej suczki. Widzę ,że Jezynek znalazł płatny DT, my moglibyśmy wziąć go na DS(oczywiście bezpłatne)...ale, mieszkamy w Nakle nad Notecią( koło Bydgoszczy) i do tego, chcielibysmy najpierw spr. czy dziadunio dogada się z naszą suczką ( jest po sterylce) na próbnym DS przez np tydzień. Zdajemy sobie sprawę że to daleko, martwimy się jak by to zniósł, ale jednoczesnie biorąc pod uwagę ,że tak długo czeka na DS, zdecydowałam się przedstawić naszą ofertę.Jakiś czas temu przebywał u nas staruszek podobny do Jeżyka, nasza Misia dogadała się z nim, psiak nie był terytorialny, ale tez podtrafił warknąć jak ona była zbyt nachalna i to był układ idealny ( nasza sunia to 6 kg, delikatna, szczupła "witka") Co o tym myślicie?
Ps. nie wiem czy już odwiedził tego fryzjera, jakby co, to do nas nie musi trafić po "spa"

Ps2: Działam w Fundacji Viva, konkretnie oddział Gryzonie, być może to nieco ułatwi weryfikację mojej osoby.

Link to comment
Share on other sites

powiem tak, troche ta odległość mnie przestraszyła, zmartwiła, co zrobimy jeśli okaże się ze Jeżo nie dogada się z sunią rezydentką :( będziemy go wozic pół Polski ? Druga sprawa może mniej istotna - załatwienie wizyty przedadopcyjnej potrwa, a ja chcialam Jeża wieżć we wtorek srodę do ZuziM - tam dziadzio będzie miał naprawdę dobre warunki. Jest to co prawda płatny domek, ale jak dla mnie to liczy się każdy dzień, nie wiadomo jakie długie życie jest pisane ślepaczkowi.
Dzwonię do ZuziaM a Wy ciotki piszcie co sądzicie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bros']Wszystko ustalę wieczorem z Zuzią - zawiozę Jeża po wekendzie :multi::multi::multi:, umawiam też spotkanie z groomerem, liczę na pomoc bo mam popaprany wek :([/QUOTE]
No to ciesze się ogromnie! Ja mogę w poniedziałek Jeża do spa zawieźć! Jutro i sobota mi wypadają, a w niedzielę zakład zamkniety, aleponiedziałek jestem do dyspozycji:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bros']powiem tak, troche ta odległość mnie przestraszyła, zmartwiła, co zrobimy jeśli okaże się ze Jeżo nie dogada się z sunią rezydentką :( będziemy go wozic pół Polski ? Druga sprawa może mniej istotna - załatwienie wizyty przedadopcyjnej potrwa, a ja chcialam Jeża wieżć we wtorek srodę do ZuziM - tam dziadzio będzie miał naprawdę dobre warunki. Jest to co prawda płatny domek, ale jak dla mnie to liczy się każdy dzień, nie wiadomo jakie długie życie jest pisane ślepaczkowi.
Dzwonię do ZuziaM a Wy ciotki piszcie co sądzicie[/QUOTE]
Mam takie same odczucia. Nie myślcie żle, ale po tym jak Badi wylądował u LILUtosi to tak jakoś boję się tego mieszkania, że nie będzie możliwości separcji, albo co, na wypadek kłopotów i że to strasznie daleko, a Jeżunio jednak stareńki i tak wozić go to ryzykowne jest dla jego zdrowia i samopoczucia w te i z powrotem. Poza tym wiem, że zuziM w razie kłopotów odseparuje, zaopiekuje, ma alternatywne rozwiązania, ma doświadczenie ze staruszkami i ślepaczkami i już nie jedną psia kość musiała rozgryźć, by rozwiązać problem i powiem wam, że Jeżunio nie ma za dużo czasu już przed sobą, nie chciałabym , żeby musiał wracać taki szmat drogi , żeby się rozczarował, no sama ne wiem, ale jakoś tak ucieszyłam się, że zuziM się zgodziła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bros']poprosilam o to terierfankę, wizyta w spa umówiona na 14.00 - jeśli dałabyś radę to SUPER byłabym wdzięczna[/QUOTE]
No to ja go zawiozę - o której w schronie mam być? Trzeba uwzględnić korki, czyli jazda zajmie nam hmmm 40 minut? To o 13 w schronie? Potwierdź. Piszemy cały czas o poniedziałku (i ja myślę o tych groomerach na Giżyckiej - od demi)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...