Jump to content
Dogomania

amstaffka SZANTA ... znalazła swoją przystań !!!


fioneczka

Recommended Posts

  • Replies 838
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4][B]bardzo łatwiutko![/B][/SIZE]
[quote]aby w systemach windows uruchomić [COLOR=blue]klawiaturę[/COLOR] ekranową wystarczy:

[B]1.[/B] w menu [B]start[/B] wybrać [B]uruchom[/B]
[B]2.[/B] wpisać [I]osk[/I] i nacisnąć [B]ok.[/B]

po uruchomieniu aplikacji możemy (dzięki zakładce [B]klawiatura[/B]) wybrać liczbę klawiszy, ich [COLOR=blue]układ[/COLOR] oraz to, czy korzystać chcemy z klawiatury numerycznej. [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']a ja mam kilka pytań do mamyozzinka. wybacz mamo ozzinka ale na dogo jesteś nowa i nikt cię jeszcze dobrze nie poznał, stąd te pytania ;)

1. co będzie jak suka dostanie cieczkę? twój psiak chyba nie jest wykastrowany? masz go z hodowli?(jesli możesz, napisz z jakiej?)
2. czy będzie musiała sama w domu zostawać? a jeśli będzie niszczyć lub wyć tak strasznie, że sąsiedzi sie wkurzą to co? jaki masz plan?
3. czy zgodzisz się na wizytę u siebie w domu?
4. jak długo ewentualnie sunia mogłaby u was zostać?
5. co będzie jesli okaże się, że jest mega agresor do kota...o wypadek nie trudno...i co wtedy?
6. sunia może wcale nie okazać sie słodka i grzeczna. może warczeć przy misce lub pilnować przedmiotów, jesteście przygotowani na taką ewentualność?
7. .................................pewnie jeszcze coś mi przyjdzie do głowy ;)[/QUOTE]


ok,po koleji..:sg168: : -tak mój Ozzy jestz hodowli,świetnej domowej hodowli zesztą:loveu: z tego miejsca pozdrawiam Panią Alicje jeśli akuat nas czyta:multi: Stawka większa niż życie -tak się hodowla nazywa-to świetni ludzie którzy bardzo dbają o swoje psy a także ich potomstwo-w sensie do jakich domów trafiają maluchy.pozostajemy w kontakcie netowym.tak-faktycznie Ozzy nie jest kastratem.Pisałam już tutaj o konieczności sterylizacji Szanti-jesli nie za schroniskowe pieniądze to za kase ze zbiórki.Ale gadałam już o tym z Fioneczkową i ponoć schron się zobowiazał-więc trzeba będzie ich przydusić-niech choć tyle zrobią :roll: Myśle że niezależnie od wszystkiego suńka musi przecież być wysterylizowana jak tylko dojdzie do siebie.jeżeli trafiłby się nam taki nieszczęśliwy zbieg wydażeń to oczywiście musielibyśmy seperować psiaki/mnie też zobowiązuje fakt że mój pies jest z dobrej hodowli,i podpisałam szereg warunków przy jego zakupie... :grins:/ 2.pewnie że będzie zostawała sama-chyba mamy dać jej szanse na nowe życie a nie zrobić z niej kaleke..?:stop: oczywiście musialabym ją najpiew poznać żeby mądrze sie wypowiadać na pewne tematy jej dotyczące..:roll: pewnie trzeba by na początku "dozować" jej jakoś emocje zw. z zostawaniem samej itp. nie jestem behavior-ystką oczywista ale wspominałam że mam doswiadczenie w obcowaniu z psiakami/może nie wielkie ale zawsze cuś/- w domu prawie zawsze merdał jakiś ogon.co do wycia to przyznam że nie mam żadnego doświadczenia,nie miałam nigdy takiego problemu ze swoimi psami:puppydog: a wy co byscie radziły w takim przypadku?da sie psa jakos uspokoić..?oduczyć takiego zachowania..?przyznam że to mógłby być kłopot-nad nami mieszka maleńkie dziecko..:look3: kurka,mam nadzieje że nie jest wyjcem...no wystraszyłas mnie ym pyt. troche..:oops::roll: co do niszczenia to Ozzy już poniszczył co było do zniszczenia....:evil_lol:nie mieszkamy w pałacu ale przynajmniej jest ciepło i sucho;) no oczywiscie jakby zjadła mi moje legowisko to musialaby zostać ukarana-pewnie posiedziała by chwile w łazience /jak Ozzy gdy pozbawił mnie zimowych butów w mrozy zeszłoroczne..,/ jakąś kare by napewno musiała dostać.myślicie że może być niereformowalna..?eee ja w nią wierze:lol::loveu:w razie totalnego rozbestwienia u suńki trzeba by myśleć o jakim szkoleniu czy coś..?wierze że z Wasza pomocą dałybyśmy rade../?/:razz: na wizye jasne że się zgodze-rozmawiałam już z Fioneczkową i mam dzwonić do Asioka od nas z KRK:p ok jak coś jeszcze to piszcie-odpisze pózniej-musze z synalkiem ajty:painting:

Link to comment
Share on other sites

daj znaka jak uda Ci się z Asią skontaktować :)

a odnosnie wycia to nie wiesz co się robi?
kupujesz jabłko i bandaż elastyczny i kneblujesz ;)
możesz też zakupić stopery dla sąsiadów ... najlepiej w hurtowni - taniej wyjdzie :eviltong:

a tak poważnie to ja nie wiem co bym robiła z wyjącym psem :oops:
pewnie stopniowo przyzwyczajałabym do zostawania w domku bez ludzi ... 3 min - powrót, później 5, 10 itd do tego np kong ze smaczkami albo coś czym może się psiur zająć ... tak chyba się robi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie prawie każdego wyjca i demolanta da się trochę przechytrzyć różnymi sposobami :cool3: Oczywiście, trzeba psa zostawiać samego od czasu do czasu, bo gdy jest ciągle z kimś a później nagle musi zostać sam w sytuacji alarmowej to może być nie za ciekawie :shake: Fajnie gdzieś naukę zostawania samemu opisywała p. Mrzewińska ;) Ta metoda zadziałała nawet na moją pięciokilogramową tymczaskę w typie JRT, która drzwi obżerała z rozpaczy jak wychodziłam, a gdy nie było mnie 15 minut to zeżarła wszystkie kwiatki z parapetu, rozkopała łóżko a w zamian zostawiła mi piękną kupę na dywanie :mad:

Warczenie i pilnowanie przedmiotów też da się opanować - w razie czego, na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie umiał pomóc. Moja małpa (ona jest TTB nie ciałem, a duchem :evil_lol:) też miała tendencje do takich różnych aspołecznych zachowań ale wystarczyło zastosować parę sposobów i jest w porządku :) Oczywiście, nie odda kości każdemu, ale ja mogę z nią zrobić wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

Asio narazie z kims naparza przez tel. :D będe próbować i oczywista napisze. sąsiedzi są spoko-sami mają sunie i kochają zwierzaki:) no ale wiadomo-każdy by się wkurzył jakby pies sąsiada mu wył za ścianą...a do tego maleńkie dziecko-duży problem to by był nie ukrywam.. natomiast modle się że suńka nie jest panikara ani zołza rozdarta..;) jeśli o prawda że mieszkała w bloku to pewnie jest nauczona zostawać sama w mieszkaniu...?coć z drugiej str. to mógł być prawdziwy powód oddania np...:( ajjjj tfu tfu tfu!!!!!!!!! napewno nie:)

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dokładnie ile tam jest km od nas..sprawdze jeszce dziś.ale chyba ok600 w jedną i drugą str. będzie.. mamy vw pasata pali ok9lit. na 100,litr diesla-ok.4zł -przy wstępnych obliczeniach=ok.220zł,niestety na chwile obecną nie mamy żadnych"nadprogramowych"pieniędzy zeby cokolwiek się dołożyć..:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...