Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='frruzia']ale jeśli jesgo rodzeństwo jest wystawiane to może piesek był tańszy bo miał jakąś wadę? może dlatego hodowczyni nie wyrabiała mu rodowodu? Może jestem naiwna ale myślę że nie należy oceniać jeśli nie zna się dokładnie szczegółów[/quote]
Najbardziej podejrzane jest to, że hodowczyni nie mówi prawdy. A jeśli kogoś raz przyłapie się na kłamstwie, to przestaje być wiarygodny na całej linii, niestety :cool3: . Sama wystawiła sobie ocenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']ale jeśli jesgo rodzeństwo jest wystawiane to może piesek był tańszy bo miał jakąś wadę? może dlatego hodowczyni nie wyrabiała mu rodowodu? Może jestem naiwna ale myślę że nie należy oceniać jeśli nie zna się dokładnie szczegółów[/quote]
Każdy miot, który został zgłoszony do Związku Kynologicznego dostaje metryke na podstawie której wyrabiany jest rodowód, nawet pies, który ma wade dostaje takową metryke z wpisem "niehodowlany".

[quote name='Reyes']Metryka kosztuje 30 zata czy mi się wydaje? Tatuarz też koło 20... Wystawienie metryki: kupa pracy hodowlanej i miłości... Masz racje nie każdego stać :-([/quote]
Nie, nie wydaje Ci się ;) - ostatnio gdzieś czytałam, że koszt takiej jednej metryczki wynosi 25 zł.

Link to comment
Share on other sites

Nie weim czy juz ktos o tym wspomnial, nie czytalam calego watku bo temat jest juz niemozliwoe oklepany, ale ja zawsze uzywam takiego porownania w dyskusji z laikami: Pies bez papierow to zwyczajna podrobka. Jak chce sobie kupic telewizor marki SONY to nie kupuje go na targowisku, tylko ide do porzadnego sklepu, gdzie sa fachowcy i gdzie dostane na niego wszystkie papiery, instrukcje obslugi, gwarancje i serwis.
Takie porownanie zwykle dziala wtedy, gdy nie jestem w stanie przeforsowac argumentow o zdrowiu, etyce, przepelnionych schroniskach...
Pokatni rozmnazacze to piraci odbierajacy chleb hodowcom. Piractwo jest nielegalne. Szkoda ze w przypadku zwierzat prawo nie dziala w ten sposob.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda0723']
...
Mój pies ma oboje rodziców shih tzu z papierami, ale my nie wzieliśmy roda, bo hodowczyni powiedziała, że wtedy szczeniak byłby droższy, a skoro nie chcemy go wystawiać i rozmnażać nie ma sensu.
....
Piesek wygląda jak shih tzu
...
Sama go wybrałam spośród 3 szczeniaków, a dwa pozostałe są zagranicą i są wystawiane...[/quote]
Dokładnie rasowy szczeniak ( z metryką) byłby ,,droższy" o 25 zeta. Ilu jeszcze ludzi siedzi na dogo nabitych w butelkę?!? Znowu to samo, jakie jeszcze BAJECZKI tu usłyszymy...rozmnażacze robią ludzi w wała w biały dzień...dlaczego mnie to jakoś nie śmieszy?...no i nie nazywaj jej ,,hodowczynią" bo to kolejna parszywa rozmnażaczka...dobre sobie :angryy:
,,Za granicą wystawiane" hmmm...a może ten piesek (bez oczu) to jeden z tego miotu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Wystarczy wiedza minimalna - sprawdzic adres, telefon najblizszego oddzialu Zwiazku Kynologicznego w Polsce (dane w internecie tez sa), sprawdzic tam czy hodowca jest zarejestrowany, czy miot uznany i zobaczyc, w jakich warunkach odchowywane szczeniaki. To wszystko.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Wystarczy wiedza minimalna - sprawdzic adres, telefon najblizszego oddzialu Zwiazku Kynologicznego w Polsce (dane w internecie tez sa), sprawdzic tam czy hodowca jest zarejestrowany, czy miot uznany i zobaczyc, w jakich warunkach odchowywane szczeniaki.[/quote]
Przydałby się jeszcze wywiad wśród ludzi, którzy kupili szczeniaka z tej hodowli.
Opinia ZK to nie wszystko. Warunki wychowu szczeniaka można spreparować.

Link to comment
Share on other sites

to był trochę żart, mam nadzieję, że moja psina jeszcze dłuuuugo pożyje i nie zamierzam jej sprawiać towarzystwa
wiem jedno jeśli będę kiedyś chciała mieć psa z rodowodem to będę musiała dobrze "prześwietlić" hodowlę, niestety nie wszyscy są uczciwi

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Rybc!a']Reyes, a tak w ogóle to ten rodowód twojego psiaka, to jakiś kit.:evil_lol: Nic nie można przeczytać. Phi. . .:evil_lol:[/quote]
Nie rodowód to kit a skaner :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa'] Mnie np nie bylo stac na psa z rodowodem: mowicie ze pies z rodowodem czy bez kosztuje w zasadzie tyle samo bo przeciez na wyzywienie,opiekę wyda sie tyle samo.Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze. Wszystkich pseudohodowcow powinnismy tepic ale nazywanie kazdego psa bez rodowodu kundlem nie jest w porządku. Kazdy pies bez rodowodu jakiego znam psuje do swojego wzorca.[/quote]
1. Nas też nie stać na psa z rodowodem, docelowo pies mialbyc bez rodowodu, ale po tym co przeczytalam w kilku miejscach zdobylismy dodatkowe 650zl. Nie znaczy to, że pies gorzej je badz nie ma odpowiedniej opieki medycznej, po prostu ja poczekamy troche na markowe buciki.
2. Przy zakupie psa bez rodowodu koszty wcale nie są mniejsze. Te 500-700 zl najprawdopodobniej zaraz wydasz na leczenie psa. Skoro ciagle zbiera coś z ziemi i wymiotuje to ma cos z zoladkiem. (Mam szczeniaka, ciagle cos ukarnie mi albo drugiemu psu ostatecznie kotu, jakos ma sie dobrze i nie wymiotowal - ma zdrowy zoladek)
3. Nazywanie psa bez rodowodu kundlem? Coz nie mam nic przeciwko, mam Huskiego i [b]Brytana Wielorasowego[/b]. Jako wlascicielka "kundla" nie czuje sie urazona.
4. Tak? A ja znam Yorka Mniaturke bez rodowodu ktoremu do wzorca daleko, Westa bez rodowodu ktory ma chore stawy i spaczoną psychicznie ONke ktora też ponoc jest po rodowodowych rodzicach a jest agresywna do każdego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Przydałby się jeszcze wywiad wśród ludzi, którzy kupili szczeniaka z tej hodowli.
Opinia ZK to nie wszystko. Warunki wychowu szczeniaka można spreparować.[/quote]
Przy oddziałach ZK są też sekcje (na stronach są podane dni i godziny w jakich urzędują) i gdy się już wybierze grupe/rasę to warto się spotkać z kimś z takiej sekcji i zwyczajnie pogadać. Tam można trafić na pasjonata i wiele się dowiedzieć (ja np miałam/mam to szczęście, że moim ,,szefem" sekcji I Oddziału w ZK jest P Kazimierz Ściesiński-znawca i prawdziwy pasjonat OPów).
Złe hodowle są tajemnicą poliszynela i nie tak trudno się wszystkiego wywiedzieć.
No i wielką potegą jest Net (prawie każda grupa ma swoje miejsca gdzie się spotyka i warto tam się zalogować i poprosic o pomoc i poradę a już tam to wiedzą WSZYSTKO)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odrazu mowie ze w zupelnosci sie zgadzam ze rasowy pies ma rodowod ale...
Przeczytalam sobie poczatek tego watku i mam pare ALE co do hodowli w ktorych sprzedaja psy z rodowodem:
1.po pierwsze na prawdziwym przykladzie moge powiedziec ze nawet kupujac psa z rodowodem z normalnej hodowli mozna sie przeliczyc!! Pies jest chory i byl chory jak go kupiono... Jest przedstawicielem rasy ale niestety hodowca zle sie nimi zajmowal i niektore psiaki sa lekliwe... Takze nie ma do tego ZADNEJ pewnosci-trzeba dobrze znac takiego hodowce lub brac z naprawde dobrych hodowli w ktorych szczenie niestety kosztuje duuuzo...
Po drugie: jest sobie hodowla, znajde ogloszenie na psa z rodowodem ale wczesniej nie wiedzialam ze ten PAN sprzedaje rowniez psy bez rodowodu nielegalnie... :shake: I pies tez bedzie chory i zle zsocjalizowany. Suczka rodzi co pol roku-to jest masakra!! I ktos moze o tym nie wiedziec i kupi takiego biedaczyne za niemale pieniadze a sie okazuje potem ze maluch jest chory!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']iście o to, że wszystko jedno czy piesek zachoruje, czy nie, ale czytając ten wątek odnosze wrażenie, że każdy nierodowodowy psiak prędzej czy później na coś zachoruje.[/quote]
Nieprawda! I tu jeszcze jedno ale do mojego poprzedniego postu. Wlasnie o to chodzi ze czasem wlasciciele ktorzy rozmnozyli suczke raz (mit :shake:) czasem lepiej sie opiekuja szczeniakami niz ci "prawdziwi" hodowcy ktorzy sprzedaja szczeniaki tylko z rodowodem!

A wcale nie musi byc tak ze psiak bez rodowodu zachoruje... Trzeba miec szczescie i na hodowle tez trzeba uwazac!! :shake: Najlepiej pojechac, zobaczyc w jakich warunkach zyja pieski i w jakim stanie sa rodzice, pogadac, dowiedzic sie co robia wlasciciele aby szczeniaki byly dobrze scocjalizowane i poza tym czym sa karmione- nawet jesli to karma sucha mozna zobacyc date waznosci (jesli hodowca nie bedzie widzial)-znalazl sie na gratce jeden delikwent "pseudohodowca" ktory ma psy z rodowodem rozmnaza je co pol roku (:-() i na dodatek karmii karma sucha przeterminowana, ktora kupuje za grosze w hurtowniach!!
Aha jesliu kupujemy szczeniaka dobrze jest napisac umowe kupna-sprzedazy! Wszystkie szanujace sie hodowle tak robia...

Link to comment
Share on other sites

Chicken nie jest powiedziane, że wszystkie hodowle są cacy. Niestety hodowlę założyć nie jest trudno. Zrobić hodowlankę, zatwierdzić przydomek i mozna rozmnażać do woli raz w roku a jak sie uprze to i 2 razy.

ZK często wie o takich przypadkach, ale wszyscy siedzą cicho... tylko dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']W psach nierawowych nie ma nic złego o ile nie są rozmnażane :cool3: Kundelki są śliczne, ale po co rozmnażać suczkę, żeby była małe sliczne szczeniaczki skoro wieksza liczba słodkich szczeniaków kundelków umiera w schroniskach :shake:[/quote]

Jestem tego samego zdania. Nie ma kompletnie nic złego w kundelkach, przeciwnie są świetne. Do tej pory sama miałam wyłącznie kundelki. Ale rozmnażanie ich to już głupota. Wczoraj obejżałam zdjęcia z Palucha, tyle naprawdę ładnych psów. Szczególniej mixy owczarków niemieckich. Skąd one się tam wzięły? No pewno stąd, że ktoś chciał mieć "ładne szczeniaczki". :placz:
Chcę mieć psa rasowego - kupuję od hodowcy(prawdziwego hodowcy nie rozmnażacza) z rodowodem.
Chcę mieć kundelka - idę do schoniska i daję dom jakiemuś wspaniałemu psu do kochania. :multi:
Gdyby więcej ludzi tak postępowało to może w schroniskach byłoby mniej tego nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...