Jump to content
Dogomania

Ulotki Rasowy=rodowodowy


Femme

Recommended Posts

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='krotka']Napisz Cocerspanielko jeszcze main kampf i całą rozprawę na temat czystości rasy, może wkrótce będziecie rozrzucać ulotki, żeby usypiać psy bez rodowodu i co gorsze - kundelki. [/quote]
Heh...nawet mojego nicku nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem....:shake:
Tak,czystość rasy to sprawa oczywista. Widzę,że trudno Ci pojąć,że chodzi nam o NIEROZMNAŻANIE psów niehodowlanych,ogólnie mówiąc.Nikt nigdzie nie pisał o usypianiu psów już istniejących... :angryy:
[quote name='krotka']Żadnych kosztów? A odrobaczanie i szczepienia? Miałam w swoim życiu dwa psy "nierasowe", bo bez rodowodu, oba przy zakupie miały komplety szczepień NIE szczepionkami trójskładnikowymi, ale pełne szczepienia na WSZYSTKIE choroby psie. To żadne koszty? no proszę. A tymczasem jedna dawka to ok 70zł.[/quote]
Wiesz..miałaś wyjątkowe szczęście - ponieważ zdecydowana większość szczęniąt pseudorasowych nie jest wogóle odrobaczana i szczepiona,a sprzedawane są nawet w wieku 4 tygodni...co niejednokrotnie kończy się ich śmiercią...:mad:
[quote name='krotka']To raczej hodowcy psów rodowodowych traktują swoje psy przedmiotowo. Kilka psów, zabiegi kosmetyczne i wystawy wystawy wystawy, żeby podbijać wartość szczeniąt. To dopiero pogoń za pieniądzem, w czasie której wartość ich psa przekłada się na to ile zarobi jako reproduktor, czy matka drogich szczeniąt.[/quote]
no,jacieee...aaale pogoń...tylko czemu ona tyle kosztuje?:evil_lol:
[quote name='krotka']Liczą się tylko $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
I pewnie o to Wam chodzi. Kto będzie chciał Wasze szczeniaki, jeśli ktoś oferuje za 1/4 ceny takie same pieski, tylko, że bez rodowodu?[/quote]
No widzisz....rzecz w tym ,że NIE takie same pieski...tylko podobne...z wyglądu...a i to nie zawsze...a o charakterze lepiej nie mówić,bo bardzo często jest poprostu fatalny...:roll:

Link to comment
Share on other sites

no nic... nie będę się już sprzeczać. Wy wiecie swoje i ja wiem swoje.

Ktoś napisał, że gdyby nie to, że psy są nierasowe nie trafiałyby do schronisk. Otóż to nie prawda. Psy nie trafiałyby do schronisk, gdyby ludzie nie byli takimi egoistami.

Bo gdyby było tak jak napisałaś to dożywocie w schronisku miałyby wszystkie psy, a w szczególności takie, które w żadnym wypadku nie przypominają psów "rasowych"

a Wy ciągle jakby nie patrzeć uważacie psy bez rodowodu za gorsze. a w czym one są gorsze? nie mam pojęcia.
Cóż.. na szczęście do mojej lecznicy jeszcze żadna taka ulotka nie dotarła. A może nawet dotarła, ale została usunięta.
Bo lekarze tam wiedzą, że każdy psiak i ten z tytułami i mały kundelek ze zlepionym futerkiem tak samo zasługują na ludzką miłość i kochającego właściciela.

Moderatorów przepraszam za to obraźliwe zdanie i innych użytkowników forum też.

Link to comment
Share on other sites

nikt nie mowie,ze psy bez rodowodu sa gorsze!!
P.S A w szczegolnosci nie ja-NIGDY nie mialam psa z rodowodem:same kundelki,raz 'border collie"(bez rodowodu),wiec mozna uznac,ze tez kundelek!!:multi: I NIGDY nie rozmnazalam psa bez rodowodu:mad: ,bo nie powinno sie tego robic,przypominam,ze akcja RASOWY=RODOWODOWY jest skierowana przede wszystkim przeciw Pseudohodowcom:angryy: :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Ja (i forumowicze tak samo) nigdy nie mówiłam i nie powiem że psy nierasowe są gorsze!
Nie mam nic przeciwko im jak juz są na świecie, ja mówię stop [B][U][SIZE=3]PSEUDOHODOWCOM[/SIZE][/U][/B] a nie ich psom, bo to tylko i wyłącznie ich wina a nie biednych psiaków!

Moja sunia była na 2 wystawach, uprawnień hodowlanych jeszcze nie ma. Chciałabym mieć szczeniaczki w domu, ale nie będę miała bo już wolę nie mieć niż mieć nierasowe. Nie będę niszczyć długoletniej pracy hodowców ...

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Ja (i forumowicze tak samo) nigdy nie mówiłam i nie powiem że psy nierasowe są gorsze!
Nie mam nic przeciwko im jak juz są na świecie, ja mówię stop [B][U][SIZE=3]PSEUDOHODOWCOM[/SIZE][/U][/B] a nie ich psom, bo to tylko i wyłącznie ich wina a nie biednych psiaków!

Moja sunia była na 2 wystawach, uprawnień hodowlanych jeszcze nie ma. Chciałabym mieć szczeniaczki w domu, ale nie będę miała bo już wolę nie mieć niż mieć nierasowe. Nie będę niszczyć długoletniej pracy hodowców ...

Pozdrawiam ;)[/quote]

No, widocznie nie przywiązuję aż tak dużej wagi do czystości rasy. Trudno. :)

Pozdrawiam wszystkich i już dalej Wam nie mieszam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krotka']No, widocznie nie przywiązuję aż tak dużej wagi do czystości rasy. Trudno. :)

[/quote]

Krotka, nie rozumiesz jednego: tu nie chodzi o snobizm, tylko o zapobieganie niekontrolowanemu rozrodowi, którego efektem są schroniska pełne nieszczęśliwych psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']rasa to rasa nie moze być "brudna" bo nie będzie juz rasą. Kurcze dlaczego wszyscy którzy sa przeciw r=r mówią, ze uważamy psy bez rodowdów za grosze, ja juz tego nie pojmuje?![/quote]

Z prostej przyczyny, apelujecie, żeby nie kupować psów bez rodowodu...
Więc wnioski są proste... dopiero po przeczytaniu tylu postów, które były odpowiedzią na moją krytykę częściowo zrozumiałam o co chodzi, ale z ulotki to nie wynika ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

wiecie ja tez ostatnio sie zastanawialam jak zmienic formę przekazywanej tresci rasowy=rodowodowy. Kiedy tylko pada zdanie:nie kupuj psa bez papierów, to naprawde musze mocno sie napocic,zeby wytłumaczyc,ze nie chodzi o to,ze ten bez jest gorszy,bo ja w domu mam dwa kundle, jeden ze schroniska, drugiego własciciel sie chciał pozbyc,ale o to,zeby nie rozmnazac,bo to paranoja jaka liczba psow jest w schroniskach i to od groma tych własnie "w typie". Zawsze daje na przykład mojego mlodszego psa, jego pierwszy własciciel zafundował mu super wycieczke z reki do reki, prawdopodobnie dlatego,ze spodziewał sie ze kupił boksera a tu wyroslo troche wieksze zwierze(kofane z reszta:loveu:)
bardzo ciezko jest wytłumaczyc ludziskom,ze pseudohofca ma w nosie jakie choróbsko szczeniak przenosi, w jakim jest stanie,a ludzie kuszą sie za małe pieniadze, a potem duze pieniąze w jego leczenie władują bądź oddadzą do schronu:angryy: a moze przywiążą do drzewa ,bo po co sie fatygowac do schronu,
Problem niesamowicie złozony,ale jak widze jaka jest swiadomosc ludzi to normalnie jakby głową w mur.

Link to comment
Share on other sites

Poproszę o ulotkę [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] rozpowszechnię ją wśród członków mojego klubu i poproszę aby zanieśli je do lecznic, na wystawach rozdawali jak będą i takie tam :p
Ale trochę jestem zbulwersowana tym że moja Funia która jest Cocker Spanielką może nie być rasowa! W sumie jest to zatwierdzone przez weterynarza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolajnaxx']
Ale trochę jestem zbulwersowana tym że moja Funia która jest Cocker Spanielką może nie być rasowa! W sumie jest to zatwierdzone przez weterynarza...[/quote]Tyle tylko, że weterynarz ma się znać na anatomii psa, m.in. musi umieć stwierdzić na co pies choruje, itp. ale nie musi się wcale znać na rasach;)

A Twoja suczka może nie jest rasowa, ale zapewne (nie wiem jak wygląda, więc nie mogę powiedzieć, że na pewno) jest w typie rasy.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

roznoszenie ulotek rasowy=rodowodowy-bardzo pomysłowe
ale w jakim celu???:cool1:
czy chodzi tutaj o to aby ''wygryźdź''konkurencję?
czy o to aby psiaki żyły w godnych warunkach?
jeśli to drugie[a mam nadzieję że tak]to powinno się również zająć hodowlami z papierami które w skandalicznych warunkach trzymają psy :mad:
i nie piszcie tylko że to jest kontrolowane przez ZK

Link to comment
Share on other sites

[quote]W sumie jest to zatwierdzone przez weterynarza...[/quote]
A powinno być zatwierdzone przez FCI.

[quote]Tyle tylko, że weterynarz ma się znać na anatomii psa, m.in. musi umieć stwierdzić na co pies choruje, itp. ale nie musi się wcale znać na rasach[/quote]Podstawowa sprawa to taka, że pies rasowy musi mieć udokumentowanych przodków ;) ot co...

Twoja suczka może być w 100% spanielką, bo moze być np po rodowodowych rodzicach, ale bez uprawnień. Jednak tego zapewne nie wiadomo. A duzo pseudohodowców mówi, że rodzice rodowodowi, jednak rzadko to prawda.

[quote]roznoszenie ulotek rasowy=rodowodowy-bardzo pomysłowe
ale w jakim celu???
czy chodzi tutaj o to aby ''wygryźdź''konkurencję?
czy o to aby psiaki żyły w godnych warunkach?
jeśli to drugie[a mam nadzieję że tak]to powinno się również zająć hodowlami z papierami które w skandalicznych warunkach trzymają psy
i nie piszcie tylko że to jest kontrolowane przez ZK[/quote]przeczytaj jeszcze raz ulotkę i temat, a będziesz wiedzieć w jakim celu.

A co do hodowli ZK. Fakt, zgodzę się, że nie wszystkie są OK. Spróbuj sobie jednak policzyć ile jest takich hodowli, a ile "hodowli".

I jeszcze co do rozmnażania. Jeśli hodowla kryje sukę raz po raz, to szczenięta mogą nie dostać metryk...

Link to comment
Share on other sites

[B]devegacja[/B] jezeli widzialas/es takie badz znasz to zgłos do oddziału ZkwP albo TOZ-u, ja bym sie nawet nie zawachala jezeli bym wiedziala o takiej.
Bardzo zalezy przynajmniej mi na tym,zeby nie bylo tyle nieszczesliwych zwierzakow w schroniskach, tym samym jestem przeciwko niekontrolowanemu rozmnazaniu,a wiec przedewszystkim pseudohodofcow działalnosc tu sie kłania. Kampania rasowy=rodowodowy nie ma na celu zapchania portfelów hodowcom rasowych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote]devegacja jezeli widzialas/es takie badz znasz to zgłos do oddziału ZkwP albo TOZ-u, ja bym sie nawet nie zawachala jezeli bym wiedziala o takiej.[/quote]Własnie ;)

[quote]czy chodzi tutaj o to aby ''wygryźdź''konkurencję?[/quote]Jak poznasz jakiegoś prawdziwego hodowcę to się go spytaj ile ma już na koncie pieniędzy z hodowli.
Albo może inaczej. Spytaj się, ile do hodowli dokłada...

Link to comment
Share on other sites

[B]Polna:[/B]ten aspekt juz chcialam pominąc,ze do tego raczej sie dokłada, bo jezeli ktos nastawia sie na zarobek to napewno kosztem zdrowia i kondycji psów,a jezeli ktos z zamilowania no to raczej dokłada, szczególnie domowe hodowle, nie tzw.masówka. ale to juz off, przepraszam

Link to comment
Share on other sites

jak na razie nie wspomniałam o ''stratach czy dochodach''
moje pytanie było inne::p
są takie hodowle[nastawione na zyski]nie liczące się ze zwierzęciem.:angryy:
pytam czy takimi również się zajmiecie?
np.w ulotkach
co z tego że szczeniak ma metrykę kiedy jest fatalnie traktowany:mad:

Link to comment
Share on other sites

świat jest skonstruowany tak,ze kazdy w jakiejs czesci tego mechanizmu stara sie cos zmienic,ulepszyc. Poniewaz w jednej ulotce nie da sie zawrzec nieszczesc calego swiata, a zaczac trzeba niestety od podstaw a zmiana swiadomosci ludzi absolutnie nie jest rzecza latwa, proponuje,zebys równolegle tez zainicjowala inicjatywe na rzecz zle traktowanych szczeniakow w hodowlach. Wspolnymi silami mozna przestawiac nawet góry.
Ja wierze,ze zanim ktos kupi szczeniaka to sprawdzi warunki i hodowle w jakich on przebywa,jak rowniez rodzicow,a jezeli zauwazy nieprawidlowosci to zglosi odpowiednim sluzbom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...