Jump to content
Dogomania

Ulotki Rasowy=rodowodowy


Femme

Recommended Posts

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie teraz zostane zaatakowana przez wszystkich katujacych hodowle "bez papierow" ale nie po to chcialam o tym czyms co napisze na[isac:D Wszyscy piszecie ze w pseudohodowlach jest brud ,smrod, skrzywione psychicznie psy i takie tam!TO JEST STRASZNA BZDURA! Sama znam kilka hodowli amstafow.owczarkow czy innych ras gdzie jest czysto zwierzeta sa swietnie traktowane a wlasciciele baaardzo je kochaja i nie rozmnazaja je na ilosc i dla zarobkow ale dlatego ze chca miec po prostu szczeniaczki po swojej suni czy piesku i nie robia tego co pol roku lecz po prostu raz albo dwa razy to zrobili jedni nawet sprzedawali za symboliczna cene z warunkiem kastracji czy sterylizacji nie wuwazam by to bylo zle.
Ludzie chcacy miec psiaka bez wad i bez skrzywien(jakie twierdzicie ze za male pieniadze mozna kupic w rodowodowych hodowlach ale nie wystawowe) normalnie dla siebie ale warunek pozbawienia ich posiadania potomstwa jest moim zdaniem ok. Ja mam suke z rodowodem ale gdybym nie miala pieniedzy na psa z rod. na pewno nie chcialabym szczeniaka z wadami. Poza tym sama sie spotkalam z hodowla gdze szczeniaki z papierami byly w zagnojonym kojcu w sianie czy slomie i nikt o tym nie pisze.Znam ludzi gdzie maja z papierami psy a sa nie do zniesienia bo nie potrafia ich opanowac a nawet odbiegaja od wzorca jesli chodzi o charakter wiec dlaczego nikt o tym nie pisze.Sama jestem przeciwna hodowla brudnym i idacym na ilosc ale niestety takie sa rowniez w hodowlach gdzie psy maja rodowody.Nie kazdy wlsciciel takiej hodowli jest milosnikiem rasy zdazaja sie rowniez handlarze idacy na ilosc i suki co pol roku maja szczeniaki.
A le w schroniskach jest psow z tatuazami znalezione lub oddane przez "hodowcow" bo sajuz stare. LUDZIE NIGDY TEGO NIE ZMIENICIE TAKI JEST SWIAT!!!!!!!!! LEPIEJ ZNAJSC JAKIS SPOSOB ABY KARAC WSZYSTKICH A POMAGAC TYM KTORZY CHCA JAK NAJLEPIEJ DLA ZWIERZAT NIZ OBARCZAC I OBWINIAC TYCH KTORZY MIELI SUNIE I CHCIELI MIEC SZCZENIACZKI PO TO ABY CIESZYC SIE SWIADOMOSCIA ZE ISTOTKA KTORA KOCHAMY MA SWOJE MALE CUDENKA!
A jesli chodzi o to aby nie krzyzowac rodziny!!! Wydaje mi sie ze moznaby znajsc jakis sposob aby ci ludzie gdzies zapisywali skad maja psy i po jakich psach z jakiego miasta np.w ksiazeczkach zdrowia kto jest wlascicielem i gdzie mieszka wiem ze to dziwne ale to by pomoglo a tak katowanie ludzi tymi slowami ze kazda hodowla nie rodowodowa jest taka czy siaka tylko zwieksza zlosc i niechec do pilnowania tego aby te psy byly starannie rozmnazane.Czlowiek ktory juz raz kupil psiaka z hodowli bez paierow i byl zniego zadowolony a potem mial szczeniaki niegdy wiecej nie przeczyta takich " dobrych porad" a juz na pewno nie wejdzie na forum wiec... zwieksza sie rzesza ludzi ktorych od siebie odpychamy. Nikt nie chce sluchac jaki to jego pies jest nierasowy i ze nie ma papierow to jest do kitu a psiaki byly trzymane w tragicznych warunkach ,jesli tak nie bylo!Nie pisze tu zeby zrobic komus na zlosc ale sama wiem jak reaguja ludzie na takie rzeczy bo jak wspomnialam mam znajomych ktorzy kochaja zwierzeat i wiem ze nie wejda wiecej na dogomanie.Juz dawno chcialam napisac o tym ale jakos nie moglam sie do tego zabrac nie wiedzialam jak napisac zebyscie mnie zrozumieli a nie zlinczowali bo nie o to chodzi.PO PROSTU TRZEBA ZNAJSC JAKIS SPOSOB ABY TE ZWIERZAKI CHRONIC I POMAGAC LUDZIOM KOCHAJACYM ZWIERZETA.
A i jeszcze jedno ja nigdy nie mialam szczeniakow nie wiem czy bylabym gotowa aby moje suki je mialy wiec prosze sie nie sugerowac tym ze pisze tak bo ja sama tak zrobilam czy moze ze zamierzam tak zrobic.

Link to comment
Share on other sites

[EMAIL="Shiv@23"]Shiv@23[/EMAIL] ja nie będe miała nic przeciwko rozmnażaniu psów nawet bez rodowodu w dobrych warunkach jesli schroniska opustoszeją. Nie będzie schronisk, będą potrzebne psy to niech ludzie rozmnażają. Ale wtedy każdy czy to mając hodowlępapierkową czy nie musiałby płacić stosowne podatki. A psy musiałyby być przebadane. Wtedy nie mam nic przeciwko rozmnażaniu psów.

Dopuki schroniska pękają w szwach jestem przeciwna rozmnażaniu: kundelków, psów w typie rasy, rasowych psów, które ledwo ukończyły hodowlankę i już lecą do reproduktora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Femme']Moi drodzy! Na spanielkowym forum zorganizowaliśmy akcję zaprojektowania ulotki (pod patronatem Związku Kynologicznego) RASOWY=RODOWODOWY, w której informujemy o kłamstwach pseudohodowców. Ulotka jest dostępna dla wszystkich! Jeżeli chcesz pomóc, proszę o maila, a przyślę ulotkę w pliku Word-owskim. Możesz ja wydrukować, skserować i zanieść np do lecznicy, sklepu zoologicznego lub rozdać przed wystawą. Każda pomoc, nawet najmniejsza, jest bardzo potrzebna! ! ! !
P.S. Pilne pytanie do moderatora: czy w wątku mogę zamieścić link do spanielkowego forum, pod którym każdy może sobie pobrać ulotkę? Czy przynajmniej na jakiś czas, można ten temat przykleić?[/QUOTE]

JA POPROSZE TEZ POROZDAJE MOJ MEJL : [email][email protected][/email] pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że problem potraktowany jest bardzo jednostronnie. U przeciętnej osoby, która "nie wgryzie się" w całe przesłanie wywołuje poczucie, że jest to pewnego rodzaju lobbing na rzecz hodowców psów rodowodowych. Wywołuje to sprzeciw ludzi, których nie interesuje rodowód a posiadanie psa-przyjaciela. Podkreślanie, iz tylko pies rodowodowy moze być psem zdrowym jest po pierwsze nieprawdziwe (część organizacji kynologicznych w innych krajach wydają rodowody tylko na podstawie pochodzenia szczeniaka, nie wymagając żadnych badań i nie prowadząc przeglądów, dokument dostaje się pocztą. Nie ma tez wymogu wystawiania psów do uzyskania papierów hodowlanych), po drugie zniechęca ludzi do adopcji psów ze schronisk - w przeważającej części chorych. Według mnie lepszym byłoby położyc nacisk na niekupownie psów na bazarach, od przygodnych handlarzy ze względów humanitarnych - aby nie napędzać rynku tego typu "towaru", albowiem dla handlarzy jest to zwykły towar.
Przykre jest to, ze dla hodowców, zwłaszcza posiadających hodowle duże, po kilka czy kilkanaście sztuk - pies to równiez towar. Czasami dobrze, czasami gorzej traktowany, gdy jest juz niepotrzebny (stary, po wypadku, po chorobie) oddawany. Zobaczcie jak mało jest hodowców posiadających swoje "seniory".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...