Jump to content
Dogomania

Ulotki Rasowy=rodowodowy


Femme

Recommended Posts

[quote]całe przesłanie wywołuje poczucie, że jest to pewnego rodzaju lobbing na rzecz hodowców psów rodowodowych.[/quote]Nie zgodzę się. Jasne, niektórzy tak pomyślą, ale wystarczy takiemu komuś podać ceny utrzymania szczeniąt rodowodowych w hodowli, to zmieni zdanie.

[quote]Wywołuje to sprzeciw ludzi, których nie interesuje rodowód a posiadanie psa-przyjaciela. Podkreślanie, iz tylko pies rodowodowy moze być psem zdrowym jest po pierwsze nieprawdziw[/quote]No nie jest prawdziwe, bo tam jest napisane, że psy "pseudorasowe" [czytaj bez rodowodu] bardzo często są obarczone chorobani dziedzicznymi. Brak selekcji w pseudohodowlach na to wpływa. A nie oszukujmy się, większosć normalnych hodowli nie pozwala sobie na wydawanie psów obarczonych jakimiś dziedzicznymi chorobami z prostego powodu - opinia. W dodatku psy z takiej hodowli nie będą się pokazywały na wystawach.

[quote]po drugie zniechęca ludzi do adopcji psów ze schronisk - w przeważającej części chorych. [/quote]A ta linijka?
[quote]Jesli nie zależy ci na rasie to weź psa ze schroniska[/quote]?

[quote]Zobaczcie jak mało jest hodowców posiadających swoje "seniory".[/quote]Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Na takiej, że psy seniory nie pokazuja sie na wystawach czy na takiej, że bywasz w [b]wielu[/b] hodowlach?
Jasne, większe hodowle, te "zawodowe" hodowle rzadko trzymają starsze psy - najczęsciej są wydawane lub cholera wie co, ale nie można wrzucać wszytkich do jednego wora. Szczególnie, że tych drugich jest znacznie mniej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='potek']dałem na RapidShare bo na tamtym servie nie chciało sie wysyłac i czesto sie wiesza [URL]http://rapidshare.de/files/35816739/Ulotka_nowa.doc[/URL]

klikacie free --> przepisujecie kod co jest podany i download from ......[/quote]

Na tej stronie wyswietla sie komunikat, że plik zostal usuniety. Czy moglby mi ktos przeslac aktualne ulotki na: [email][email protected][/email] ?
Popieram Wasza akcje i przy kazdej okazji uswiadamiam ludzi na osiedlu, ale bywa ciezko - na moje argumenty przewaznie kiwaja głowami, ale widac, ze "wiedza swoje". Dla wielu ludzi pies rodowodowy to tylko i wylacznie snobizm. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Ulotki są do pobrania [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26675&page=4"][SIZE=5][B][COLOR=red]TUTAJ[/COLOR][/B] [/SIZE][/URL]- w poście autorstwa[B] Czarne Gwiazdy:loveu: [/B][/quote]

Czy sa jakies nowe ulotki czy tylko te, ktore wyswietlaja sie po kliknieciu w link, ktory cytuje wyzej? Pomysl jest dobry, ale wydaje mi sie, ze ta ulotka nie jest najlepiej zaprojektowana - jest zbyt agresywna, sprawia wrazenie "sekciarskiej". Mysle, ze ktos powinien zrobic ulotke, ktora bylaby skierowana do kogos, kto nie ma wyrobionego zdania na ten temat. Ja bym dała więcej konkretow (np dokladna date wprowadzenia przepisu mowiacego o tym, ze wszystkie szczenieta z miotu otrzymuja rodowod). Jezeli ktos juz kupil psa od chodofcy i nagle sie dowiaduje, ze został oszukany, to już jest tym faktem wystarczajaco wkurzony. A jak ktos dopiero chce kupic psa, to predzej przekona go ulotka napisana bez takich emocji, ale za to z wieksza iloscia argumentow przemawiajacych za kupnem rasowego psa (czy tez wzieciem psa ze schronu). Ta ulotka powinna mowic "jestesmy po Twojej stronie, nie daj sie oszukac", a nie "zobacz głupku co zrobiles".

Link to comment
Share on other sites

A to kazdy moze to zaprojektowac? Myslalam, ze skoro to pod patronatem ZK to moze z nimi trzeba cos ustalac... Ale skoro tak, to pomysle o tym. :)
Oczywiscie nie chcialam nikogo krytykowac, tak tylko dziele sie tym, co mi na temat tych ulotek do glowy przyszlo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Gaudi']Na tej stronie wyswietla sie komunikat, że plik zostal usuniety. Czy moglby mi ktos przeslac aktualne ulotki na: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ?
Popieram Wasza akcje i przy kazdej okazji uswiadamiam ludzi na osiedlu, ale bywa ciezko - na moje argumenty przewaznie kiwaja głowami, ale widac, ze "wiedza swoje". Dla wielu ludzi pies rodowodowy to tylko i wylacznie snobizm. :([/quote]

ooooo dlaczego? nie usuwałem tego z servera :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UWAGA! Czy ktoś z forumowiczow, mógłby mi zrobić logo (rozmiar 90x30) bo na epulsie zakładam klub rasowy=rodowodowy, poświęcony rozpowszechnianiu tego 'twierdzenia' oraz poprostu psom (rasowym i nie). z góry b. dziękuje, prosze o szybką pomoc, i o przesłanie loga, na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malta-GD']UWAGA! Czy ktoś z forumowiczow, mógłby mi zrobić logo (rozmiar 90x30) bo na epulsie zakładam klub rasowy=rodowodowy, poświęcony rozpowszechnianiu tego 'twierdzenia' oraz poprostu psom (rasowym i nie). z góry b. dziękuje, prosze o szybką pomoc, i o przesłanie loga, na pw.[/quote]

Może poproś KalinaM, *luthien* ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malta-GD']UWAGA! Czy ktoś z forumowiczow, mógłby mi zrobić logo (rozmiar 90x30) bo na epulsie zakładam klub rasowy=rodowodowy, poświęcony rozpowszechnianiu tego 'twierdzenia' oraz poprostu psom (rasowym i nie). z góry b. dziękuje, prosze o szybką pomoc, i o przesłanie loga, na pw.[/quote]

Takie coś może byc:

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/7563/eprasowyit7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...