Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje kundelki?


coztego

Recommended Posts

[quote name='Marzenka18']Heh no to moje psy są jakieś inne. Jak kupiłam Royala to nie chciały jeść. Kupiłam pedigree też nie chciały. Jak kupiłam friskies to jedzą. I to jak wcinają! i to im najbardziej smakuje. Friskies i Pupil. Innego zwyczajnie nie jedzą. :cool3:[/quote]

Bo Friskies zawiera różne sztuczne dodatki smakowe i zapachowe, które tak działają na psa - gdyby ich nie było, psy na pewno by tego nie jadły! Dzieci też najbardziej lubią to co sztuczne, bo takie kolorowe itp. Ale to nie znaczy, że to dla nich zdrowe!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzenka18']ale z tego co wiem to royal ich nie zawiera a mimo to nie chą go nie jeść.[/quote]
Jest jeszcze masa innych karm. Royal nie jest jedyny...

Jak nie chce jeść to zabierać miskę z karmą. Jak naprawdę zgłodnieje to zje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Bo Friskies zawiera różne sztuczne dodatki smakowe i zapachowe, które tak działają na psa - gdyby ich nie było, psy na pewno by tego nie jadły! Dzieci też najbardziej lubią to co sztuczne, bo takie kolorowe itp. Ale to nie znaczy, że to dla nich zdrowe![/quote]

ale jej pies rowniez nie zjadl pedigree a to chyba z tej samej pulki??

moj pies uwielbia royala nigdy nie widzialam zeby zajadal inna karme z takim apetytem wiec innej nawet nie kupuje ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam swoja sunie już 6 lat. A je tylko domowe jedzenie (oczywiścienie z naszego garczka tylko swoje gotowane przezemnie) i mimo że jest już starszą panią jest okazem zdrowia :cool3: Ma jakieś 12 lat (jest z ulicy) a potrafi przebiec bez zadyszki 12 kilometrów :evil_lol: Pozdrawiem ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie w domu nie ma podzialu na rasowe i mixy!To sa poprostu czlonkowie rodziny i wszyscy jedza to samo! Dostaja royala i gotowane jedzonko tez!:p a to ze jest mixem to nie znaczy ze nie moze byc nie wrazliwy na jedzienie moj po schronie ma tak skopany przewod pokarmowy ze moze jest tylko specialna karme bo inaczej ciezko choruje!:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Moja psica kiedyś wcinała Pedigree, z moje niewiedzy :shake: Na szczęście na ogół nie samo - dostawała też gotowane posiłki: mięso lub puszka z ryżem, makaronem, płatkami jęczmiennymi, warzywami, itp.

Teraz jest tylko na suchej karmie, najpierw miałam Eukanubę, teraz Royal Vet Size, ale chyba wrócimy do Eukanuby, bo jakos bardziej jej odpowiadała.

Rozumiem, że właściciele psów wystawowych bardziej troszczą się o niektóre aspekty żywienia, np. o jakość sierści. Ale ogólnie nie ma dla mnie róznicy w karmieniu rasowców i mieszańców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Moja psica kiedyś wcinała Pedigree, z moje niewiedzy :shake: Na szczęście na ogół nie samo - dostawała też gotowane posiłki: mięso lub puszka z ryżem, makaronem, płatkami jęczmiennymi, warzywami, itp.[/QUOTE]

no dokładnie :oops:
Teraz karmię Royalem, bo najbardziej mu smakuje i służy :)

Link to comment
Share on other sites

Megi aktualnie jest na Bricie, niestety nie bardzo jej smakuje :lol: A raczej moja sucz wybrzydza :diabloti:
Poza tym mieszam jej trochę z gotowanym, np. ryż lub makaron, warzywa, serca indycze, czy jakieś szyje..;)

Planuję zmienić, tylko jeszcze nie wiem na jaką, póki co moje "propozycje" to : Acana,Bento Kronen, Bosch, Calibra.... :lol:


[B]Tofik1[/B], porównując cenę Chappi i niektórych karm 'z wyższej półki', wychodzi podobnie ;)

Weźmy właśnie Chappi 15 kg - 75 zł -(5.00 zł/kg)
A np. Brit 15 kg - 89 zł - (5.24 zł/kg)

/Ceny z Telekarma.pl , tu przesyłka jest za darmo/

Ja myślę, że to dobry argument dla mamy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel&Megi']Megi aktualnie jest na Bricie, niestety nie bardzo jej smakuje :lol: A raczej moja sucz wybrzydza :diabloti:
Poza tym mieszam jej trochę z gotowanym, np. ryż lub makaron, warzywa, serca indycze, czy jakieś szyje..;)

Planuję zmienić, tylko jeszcze nie wiem na jaką, póki co moje "propozycje" to : Acana,Bento Kronen, Bosch, Calibra.... :lol:


[B]Tofik1[/B], porównując cenę Chappi i niektórych karm 'z wyższej półki', wychodzi podobnie ;)

Weźmy właśnie Chappi 15 kg - 75 zł -(5.00 zł/kg)
A np. Brit 15 kg - 89 zł - (5.24 zł/kg)

/Ceny z Telekarma.pl , tu przesyłka jest za darmo/

Ja myślę, że to dobry argument dla mamy ;)[/quote]
Tylko że mama nie chce wydawać na raz 89zł:shake:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...