Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje kundelki?


coztego

Recommended Posts

[quote name='grfunio']moja sunia je prawie wszystko ^^ najczęściej dajemy jej [B]chleb z jajkiem usmażony na patelni[/B], suchą karmę, ryż gotowany z mięsem albo [B]przyprawami[/B], czasem trochę [B]zupy[/B], kiełbase dla psów, czasami kości :] pije głównie wodę ale np. dzisiaj, co mnie bardzo zdziwiło, wypiła mojemu bratu rozgazowaną [B]colę[/B], którą postawił sobie na podłodze o.O
dałaby się pokroić za słodycze ale staram się jej nie dawać, bo to podobno szkodzi.[/QUOTE]

Te rzeczy (grubym drukiem) nie nadają sie do karmienia psa. Podobnie [U]kości gotowane i pieczone[/U] - kości podajemy tylko surowe. Kości poddawane obróbce termicznej powodują zatwardzenia oraz rozszczepiają się na igły mogące przebić przełyk lub jelito.
Ciekawi mnie sucha karma - jeżeli to jakaś z tych dostępnych w supermarketach typu Chappi, Frolic, Darling czy Pedigree (a nie daj boże wynalazki z biedronki), to lepiej nie podawać jej w ogóle, bo bardziej psa tym trujecie niż dożywiacie.

[quote name='Talia'][B]grfunio[/B], to ma być żart?[/QUOTE]
[quote name='Cambel&Megi']...:roll:[COLOR=LightBlue]...[/COLOR][/QUOTE]

Bardzo konstruktywne posty, które na pewno pomogą osobie nie zorientowanej w karmieniu psa :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój pies teraz je Acanę, ale chyba przerzucimy się na Brita.
Zawsze jak składam w sieci zamówienie, to biorę jej kilka puszek Belcando, bardzo jej smakują, a i jakość jest nie byle jaka :) Od czasu, do czasy ugotuję jej jakieś mięcho z warzywami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

muszę dodać że te badziewie leży w misce, a popołudniu dostaje:ryż{kasza ewentualnie makaron którego nie bardzo lubi), warzywa(marchewka,trochę pietruchy,selera),druga połowa jedzonka to kurczak(rosołowe z indyka,podroby lub wieprzowe)do jedzenia dodajemy miarkę Can-vitu (niebieski);) a suche jest tylko po to żeby Tobuś mógł pokazać jaki jest głodny.Wtedy wchodzi do dużego pokoju z pyskiem pełnym pokarmu rozsypuje to na środku i pokolei zjada; z miną biednego zagłodzonego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka'][I]Malina - może napisz maila z prośbą o próbki Diamonda?[/I][/quote]

Próbki raczej mi się nie przydadzą, bo Tosi na początku smakuje każda nowa karma, chodzi raczej o przyswajanie. Jakbym jej wzięła worek, powiedzmy 1,5kg to coś można by było z tego wywnioskować.
Ja to mam jakiegoś pecha z tymi karmami :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Malina. ja dostałam próbki diamonda l&r i lb i ChS. Razem 15kg po 5kg z rodzaju- przy takiej ilości próbek mozna sprawdzić czy psu bedzie smakować. Zapłaciłam tylko za koszt przesyłki- 20zł, więc naprawdę symboliczna kwota.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malina.']Próbki raczej mi się nie przydadzą, bo Tosi na początku smakuje każda nowa karma, chodzi raczej o przyswajanie. [/quote]
Toffikowi, też na początku smakuje każda karma, a potem już stoi w misce godzinami. Dlatego, aby mu się nie znudziła(karma) to raz gotowane, a raz karmę. Tzn. teraz już je tylko gotowane , ale tą metodę stosowałam kiedy jeszcze jadł Ariona.

Link to comment
Share on other sites

Ja obecnie Tince trochę namaczam Eukanube w wywarze z wątróbki i żołądków z dodatkiem wątróbki i żołądków i jak na razie je b. chętnie co w jej wykonaniu jest cudem. Ciekawe tylko ile tak wytrzyma...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...