Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Dnia 20.03.2024 o 14:38, Olena84 napisał:

piekna kwota!

To prawda,dzięki temu jakoś idzie do ogarnięcia,i kotki mogą być bezpieczne ,z pełnymi brzuszkami:),ale w następnym miesiącu nie bedzie tak wesoło:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szpulka. Szpulka ma problem z sikaniem ostatnio, tzn. sika po troszku. Parę dni temu zauważyłam w kuwecie malutkie grudki siku i przyłapałam Szpulkę, że to jej sprawka. Moczu raczej nie uda mi się złapać do badania, ale stan zapalny jest na pewno, więc podjadę z nią do lecznicy po Świętach.

szpul.jpg

szpul1.jpg

szpul2.jpg

szpul3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mrozik na razie nadal nastawiony bojowo wobec człowieka, ale z kotami dogaduje się bardzo dobrze. Miziam go przy pomocy skórzanej rękawicy i nie ucieka (choć burczy i syczy na początku). Już trochę mniej pierze łapą i uspokaja się po chwili. Mam nadzieję, że z czasem się przekona, że człowiek nie jest taki zły.

mrozik2.jpg

mrozik3.jpg

 

Tu fotka komórką w doborowym towarzystwie 

20240328_112729.jpg?ex=661bb799&is=66094299&hm=36979acfc58d9112679ab3e3ef04d0848a51aa0e3c09c08c4944c1607c4e9791&=

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mi zostały do zrobienia zdjęcia Węgielka i Stefana, ale to już po Świętach.

 

Rozliczenie za marzec:

BIANKA, JASIEK, NITKA, SZPULKA, WĘGIELEK, MROZIK:

Stan konta na 29 luty wynosił -10619 zł

-1550 zł hotelowanie Bianki, Jaśka, Nitki, Szpulki i Węgielka 1-31.03 (zniżka ze względu na karmę)

-372 zł hotelowanie Mrozika 1-31.03

-50 zł Advocate dla Bianki, Jaśka, Nitki, Szpulki i Węgielka

-450 zł koszty wet. (Mrozik i Bursztynek)

+100 zł Monika R.

+135 zł Dora

+1260 zł bakusiowa (bazarek)

+30 zł Dora (od Jo37)

+100 zł sue (zrzutka - za fakturę)

Stan konta na 31 marzec wynosi -11416 zł.

 

Za fakturę (Chmurka, Gryźka i Węgielek) jest jeszcze do spłaty 516 zł.

Link to comment
Share on other sites

Przez tydzień nie można było wejśc na dogo.

Dziekuję Murko za fotki😊jest w czym wybierać

dzisiaj ma rodzinka wstąpic do Murki i zapoznać się ze Stefankiem,zobaczymy co z tego wyniknie...........

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 1.04.2024 o 08:13, DORA1020 napisał:

Przez tydzień nie można było wejśc na dogo.

Dziekuję Murko za fotki😊jest w czym wybierać

dzisiaj ma rodzinka wstąpic do Murki i zapoznać się ze Stefankiem,zobaczymy co z tego wyniknie...........

O, a czemu ja nic o tym nie wiem?... Wybaczcie, ale dziś są święta i spędzam je z rodziną.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2024 o 10:37, Murka napisał:

 

O, a czemu ja nic o tym nie wiem?... Wybaczcie, ale dziś są święta i spędzam je z rodziną.

Myślałam,że kontaktował się z Tobą

chyba dzwonił wcześniej,chciałał  wstąpić w czwartek czy też w piatek rano o 7 godzinie,ale nic z tego nie wyszło,i napisał mi na olx-ie,że jak będą wracać to wstąpią,więc myślałam,że sie skontaktowali z Toba w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Kochani Dogomaniacy,mam ogromną prośbę. Chociaż tyle lat prowadzę watek szczebrzeszyniaków,nigdy o to nie prosiłam.Ale teraz pstanowiłam spróbować.Bianka praktycznie nie ma szans na ds:(

Mamy piękne,młode,zdrowe kotki ,ale też nie mają szczęścia w znalezieniu domu.

Więc Bianeczka ,która przez wiele lat  ganiała sobie przy śmietniku,a teraz może mieć ok. 8 lat,trochę wycofana domu nie znajdzie. U Murki jest już chyba ze 2 lata. Ciągle o niej myślę,moim marzenie jest znalezienie domu dla niej.

Ale taki dom musi dać jej czas na oswojenie,zaufanie człowiekowi. Wiem,że potrafi zaufać. Jak ją karmiłam na śmietniku to dawała się pogłaskać,kładła się na boczku,a ja głaskałam.

Została złapana przez sąsiadkę do sterylizacji. Mnie przez wiele lat nie udawało się.

I pojechała do Murki. Ale przecież nie może tam zostać na zawsze.Prosiłam wielu znajomych,ale jak do tej pory Bianeczka nadal czeka.

Ma kilka ogłoszeń na olx, Kraków,Warszawę,łódz,Lublin. I nic..:(

Ala123 też miała kotkę dosyć długo czekającą na dom,śliczna koteczka.Ale Miłka chociaż psiaki uwielbiała i dlatego znalazła dom. Bo pani chciała kotka dla towarzystwa ukochanego psiaka.

A Bianka boi się psiaków,innych kotów też,chociaż nie wszystkich się boi. Z  Jaśkiem dogaduje się,i Murka mówiła,że polubiła jakąś kotkę od ali123. Ale ta kotka znalazła już dom.

Proszę Was bardzo,może ktoś z dogomaniaków mógłby ją adoptować? Albo ktoś z Waszej rodziny,znajomych.

Wiem,że to trudne. Każdy ma jakiegoś psiaka,kotka. Ale może? 

Dlatego piszę o tym,i mimo wszystko mam nadzieję.

Bianka w nowym domu potrzebowała by zostawienia jej przez jakiś czas w spokoju. Trzeba by było dać jej czas na oswojenie. Wszystko w jej kierunku małymi kroczkami.

Miałam jakiś czas temu kotkę w  dt w Krakowie. Kotkę totalną dzikuskę,nie taką jak Bianka. Przez 4 miesiące siedziała w kuchni pod meblami. Wogóle nie wychodziła,dziewczyna przez ten czas jej nie widziała,nie miała z nią kontaktu.Kotka jadła i chodziła do kuwety tylko w tym czasie,kiedy jej nie było.A jak była w domu to siedziała cichutko pod tymi meblami,kota nie było. W końcu dziewczyna zadzwoniła,żebm ją zabrała,bo to nie ma sensu.Wpadłam w panikę,dokąd zabrać dzikuskę,chyba tylko wypuścić w miejsce,z którego ją zabrałam. Na drugi dzień dziewczyna napisała,że Esmerlada wyszła i położyła się koło niej w łóżku.Szok do dzisiaj.

Kicia  znalazła w końcu dom.Ale trwało to 5-6 miesięcy,nie dwa lata.

Bardzo Was proszę pomyślcie o Biance.Mimo wszystko mam nadzieję,że może znajdzie się dla niej jakiś dobry ,litościwy Człowiek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2024 o 16:49, DORA1020 napisał:

Myślałam,że kontaktował się z Tobą

chyba dzwonił wcześniej,chciałał  wstąpić w czwartek czy też w piatek rano o 7 godzinie,ale nic z tego nie wyszło,i napisał mi na olx-ie,że jak będą wracać to wstąpią,więc myślałam,że sie skontaktowali z Toba w tej sprawie.

Nie dzwonił. Od Isabel wiem, że chcieli przyjechać w sobotę o 7.00 rano... Isabel podała im mój telefon, ale nie kontaktowali się ze mną. Dlatego się zdziwiłam. Najwyraźniej zrezygnowali.

 

Odnośnie Bianki tylko dopowiem, że koteczka jest całkowicie bezproblemowa - nieśmiała i strachliwa, ale bardzo łagodna i łatwa w obsłudze (wszystko pozwala przy sobie zrobić), bardzo spokojna, cicha.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2024 o 19:59, Murka napisał:

Nie dzwonił. Od Isabel wiem, że chcieli przyjechać w sobotę o 7.00 rano... Isabel podała im mój telefon, ale nie kontaktowali się ze mną. Dlatego się zdziwiłam. Najwyraźniej zrezygnowali.

 

 

Z ludzmi tak niestety bywa,dlatego kotki nadal czekaja na domy

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj ze Szpulką w lecznicy. Na usg nie widać żadnych kamieni, ale ogólnie pęcherz nie wygląda dobrze. Kicia dostała leki i za tydzień kontrola. Ale muszę powiedzieć, że kicia była super grzeczna podczas badania.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2024 o 17:47, Murka napisał:

Byłam dzisiaj ze Szpulką w lecznicy. Na usg nie widać żadnych kamieni, ale ogólnie pęcherz nie wygląda dobrze. Kicia dostała leki i za tydzień kontrola. Ale muszę powiedzieć, że kicia była super grzeczna podczas badania.

Dziekuję,że z nią pojechałaś,i cieszę się,że nie ma kamieni. Po lekach może się poprawi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że problem Szpulki póki co zażegnany, już nie widzę malutkich grudek siku i w pudełku kartonowym też śladów nie ma (wcześniej tam też popuszała). Kicia jest ogólnie spokojniejsza, bo ubiegłym tygodniu w kontenerku była bardzo denerwowana, chciała się wydostać i popuściła kilka razy na podkład. Dziś cała podróż do lecznicy odbyła się spokojnie. Kicia dostała jeszcze dwie dawki antybiotyku (jeden zastrzyk dostała dziś, drugi podam jej pojutrze) i koniec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...