Jump to content
Dogomania

[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2


Koszyczek

Recommended Posts

Beata, no to jest dopiero sukces!!!! :)

Sukces Czupurka :-)

.Kiedys malawaszka wspominała o ziołach dla psów . Wczoraj dowiedziałam się o super efektach działania tych ziół - sunia z chloniakiem -życie przedłużone o rok, u innego psa - zmniejszony guz, u kolejnego z chorobą nadnerczy - wyniki prawie w normie, warto próbować innych form leczenia ; nie korzystać tylko z medycyny akademickiej.
Link to comment
Share on other sites

Tutaj info o komórkach http://www.komorki-macierzyste.com.pl/

"...terapię komórkami macierzystymi, w leczeniu urazów stawów, zmian zwyrodnieniowych stawów takich jak dyspazja, osteoarthritis, osteochondroza jak również przy zapaleniach i złamaniach kości, uszkodzeniach mięśni, ścięgien, więzadeł u zwierząt takich jak psy, koty czy konie. "

Link to comment
Share on other sites

Tutaj info o komórkach http://www.komorki-macierzyste.com.pl/
"...terapię komórkami macierzystymi, w leczeniu urazów stawów, zmian zwyrodnieniowych stawów takich jak dyspazja, osteoarthritis, osteochondroza jak również przy zapaleniach i złamaniach kości, uszkodzeniach mięśni, ścięgien, więzadeł u zwierząt takich jak psy, koty czy konie. "

I spondyloza :-)


Sbd poczytaj na stronie regenvet czyli laboratorium dr Kemilev a.
Mówiono mi w schronie; ze któraś lecznica stosuje komórki gdy nerki chorują; ale z własnych komórek chorego zwierzaka; czyli niezbędna jest narkoze do pobrania tłuszczu i przerobienia go na komorkę. Baza kolezanka podała komorki swojej kotce z w zasadzie nie pracującymi nerkami.

Tan; skąd miał komórki Czupurek to koszt 1500 zł.
Link to comment
Share on other sites

strasznie drogie. a mój wieczny tymczas ma fatalne zwyrodnienia, przydałoby się mu.....

 

dzięki za linka!

 

ps-, o kurcze to w  animal center. to ja mogę obgadać temat z kolegą i w sumie to oczywiste, bo to otrtopeda. ale nie wiedziałam wcześniej, że to metoda głównie na ortopedyczne problemy.. 

 

 Tu  masz do wyboru duży  jednorazowy wydatek i natychmiastową poprawę, działanie pzapalne i pbólowe, niepodawanie  żadnych leków powodujących schorzenia  nerek, watroby, trzustki. Gdybym wiedziała to co wiem teraz to pewnie Aramisek jeszcze by żyl, a tak spędził ostatnie miesiące leżąc, nie trzymał moczu ( w przypadku  14 letniego czarnego owczarka, który wystepowal w TV, komorki pomogły i na trzymanie moczu ), taki bonusik). Koszt leków i pieluch to było ok. 600zl, plus cierpienie Aramisia. Aramisku, bardzo Ciebie przepraszam, że podałam tobie komorek ......

Link to comment
Share on other sites

I Czupurek jest w prasie, troszkę przekłamań, jak to w prasie :)

 

 

Dzięki rewolucyjnej metodzie leczenia Czupurek znów chodzi Tego psa uratowały komórki macierzyste

 
 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
635589909580855165.jpg

 

Czupurek czuje się coraz lepiej. Pani Beata widzi zmiany.

Nie­sa­mo­wi­ta hi­sto­ria ze schro­ni­ska „Na Pa­lu­chu”! Czu­pu­rek, pies ma­ją­cy uszko­dzo­ny krę­go­słup nie mógł cho­dzić. Ale dzię­ki le­cze­niu ko­mór­ka­mi ma­cie­rzy­sty­mi czwo­ro­nóg może cho­dzić.

Ko­mór­ki ma­cie­rzy­ste w me­dy­cy­nie wy­ko­rzy­stu­je się od wielu lat. Po­bie­ra się głów­nie z tłusz­czu. Mają nie­ogra­ni­czo­ny po­ten­cjał do po­dzia­łu i łą­cze­nia się z in­ny­mi ko­mór­ka­mi. Mogą być wy­ko­rzy­sty­wa­ne w te­ra­piach far­ma­ko­lo­gicz­nych i po­pra­wiać jakoś życia oso­bom czy zwie­rzę­tom z róż­ny­mi zwy­rod­nie­nia­mi np. sta­wów czy krę­go­słu­pa.

 
 

I wła­śnie taka cho­ro­ba spo­tka­ła 15-let­nie­go Czu­pur­ka. Jego stan był na­praw­dę po­waż­ny. Po jed­nym spa­ce­rze mu­sia­łam go nieść, bo nie mógł sam iść. - mówi wo­lon­ta­riusz­ka schro­ni­ska Beata Char­kow­ska - wtedy usły­sza­łam o dok­to­rze Je­rzym Ke­mi­le­wie. Zgło­si­łam się do niego on zna­lazł ano­ni­mo­we­go dar­czyń­ce, który za­pła­cił za ko­mór­ki ma­cie­rzy­ste dla Czu­pur­ka - do­da­je. Udało się! Pie­sek prze­szedł za­bieg i od tego czasu jest w coraz lep­szym sta­nie. - To jest te­ra­pia ko­mór­ko­wa, która na pewno nie za­szko­dzi, a może bar­dzo pomóc. Jej sku­tecz­ność to ponad 80-pro­cen­to­wa - mówi dr. Jerzy Ke­mi­lew.

 

Link to comment
Share on other sites

no  nie udało się zapuszkować Puszka w szpitalu. Po opatrzeniu  łapki ( taką otrzymałam info) wrócil do geriatrii. Jest w sali 10.

 

Wczoraj poszły na spacer z nami ; sala 3,12,11, balkonik, duża sala.mam pare zdjęc to wstawie jutro.

 

Był bardzo mały ruch w geriatrii, jeszcze wyszły tylko pojedyncze psiaki ze swoimi wolontariuszami z rejonów.

Link to comment
Share on other sites

Czasem wkleicie jakieś zdjęcie, czy informację, i coś mam ochotę napisać, ale zanim napiszę dusi mnie ta ogólna, szeroka świadomość całego problemu. Całej tej nędzy/bezradności staruszków w schronie.

Jedno, co zawsze mogę napisać, to wyrazy ogromnego szacunku dla Wolontariuszy Koszyczka.

Link to comment
Share on other sites

Pinczerkow nie ma; mogła wylądować w sekretariacie lub w zielonym domku .Może przejrzyj kwarantanne na psyzpalucha , jak znajdziesz numer - będzie łatwiej.

Na fb podały dziewczyny numer Żabki: 0075/15. Ona jest po kwarantannie. Miała mieć operację na guza sutka, ale czy miała?...

Proszę, może Wam się uda czegos o Żabce dowiedzieć?...

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/events/771906766191108/775977339117384/?notif_t=event_mall_comment

Zapraszam na bazarek dla staruszków z Palucha: Milka, Rysia, Baszy i Zulusa.

Milek nadal bez płynu, ma się dobrze. Dziś się spotkaliśmy na kontroli w Elwecie:

[attachment=9614:10940626_642423562529677_1080340053476513730_n.jpg]

A u mnie Ryś co miał umrzeć ale nie umiera, za to drży, dyszy 24 h na dobę, w trakcie diagnostyki; gryzie jak opętany i ma niepokoleiwgłowie:

https://www.youtube.com/watch?v=CSpyc0-Hmeg&feature=youtu.be
Link to comment
Share on other sites

Na gwiazdkę zrobiłam pakiety ogłoszeń dla psów:

Molly, Negra, Dag, Siwek, Knopers, Roger, Bary, Chojrak, Szaruś, Ofelia, Miłek, Gufi, Bosman, Rudzik, Robert, Zeus.

 

Pytanie do zorientowanych bywalczyń: czy wszystkie powyższe psy nadal są w schronisku?

 

 

 

I prośba nie-psia o pomoc zaprzyjaźnionej kociej fundacji - JOKOT - w zdobyciu karmy dla podopiecznych.

Żeby nie było, że to całkiem nie na temat, JOKOT zabrał z Palucha w sumie chyba 13 kotów, w tym stare i chore, a Prezes fundacji adoptowała kiedyś suczkę z geriatrii.

 

"Kochani,

Fundacja JOKOT dostała szansę - została zaproszona do udziału w konkursie organizowanym przez markę wina COTE. Stawką jest karma, być może nawet kilkaset kilogramów. Obecna sytuacja finansowa Fundacji jest trudna. Dlatego ten konkurs spadł fundacyjnym kotom jak z nieba. I dlatego ogromnie zależy nam na wygranej.

Głosować można CODZIENNIE, aż do końca lutego. Czyli zaczynając dziś każdy z Was ma szansę pomóc podopiecznym Fundacji JOKOT prawie 40-oma głosami!

Link do głosowania jest tu: https://www.facebook.com/WinoCote?sk=ap ... 2714278677, można też wpisać http://odu.pl/nakarmkoty, https://apps.facebook.com/click_competition/13641/pl, https://click-apps.pl/apps/clickframe/1 ... nt/13641/pl (czasem któryś nie działa).

Apel i link do głosowania jest też na profilu Fundacji JOKOT: https://www.facebook.com/Fundacja.JOKOT

Trzeba polubić profil COTE - i już można głosować (nasze logo jest na końcu listy). Aplikacja codziennie prosi o potwierdzenie że już się polubiło stronę.

Bardzo, bardzo, bardzo prosimy o CODZIENNIE klikanie na Fundacja JoKot oraz o udostępnianie tej informacji i zachęcanie do klikania wszystkich Waszych bliższych i dalszych znajomych.
Dzięki Twoim codziennym klikom i zachęcaniu znajomych - podopieczni Fundacji JOKOT mają szansę na pełne michy!"

Link to comment
Share on other sites

Jako nie zorientowana:-) odpowiadam częściowo: są Molly; Negra, Dag, Knopers, Roger to nasz Poker, Chojrak, Szarus, Ofelie widziałam niedawno na wybiegu; Milek jest; Bosnan u Kasi, jeśli to ten sam; Robert to Oczko- jest . Pozostałych nie nie znam z imienia; pewnie z mordki kojarzę.

Poprawka od Kasi - to nie ten Bosnan:-)

Link to comment
Share on other sites

Jako nie zorientowana:-) odpowiadam częściowo: są Molly; Negra, Dag, Knopers, Roger to nasz Poker, Chojrak, Szarus, Ofelie widziałam niedawno na wybiegu; Milek jest; Bosnan u Kasi, jeśli to ten sam; Robert to Oczko- jest . Pozostałych nie nie znam z imienia; pewnie z mordki kojarzę.

 

To chyba inny Bosmanek :(, bo temu "mojemu" w schronisku było Ziggy

 

Jest i dobra wiadomość - wyjątkowe walentynki na wolności obchodzi dziś Gloria i Klara ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...