Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='gryf80']Magdaleno niezle mnie zdziwilas-cerenia dozylnie.bo na ulotkach pisze ze podskornie i koniec tematu.ale moze i dobrze ze ten lek mozna podac dozylnie bo podany podskorne strasznie szczypie,zawsze przynajmniej psu sprawimy mniej cierpenia[/QUOTE]

Podskórnie też miał wcześniej podawane. Doktor powiedział, że mieszanie z kroplówką to patent dr Neski, a ja mu wierzę.
Mamy problem z jedzeniem, piesek już nie chce nawet kurczaka :( rano wcisnęłam mu tabletkę na żołądek z mielonką konserwową :/
zjadł troszeczkę mokrej Bozity ale tyle co kot napłakał

Edited by Magdalena
Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiac3']Mam pytanie czy ktoś z was leczy psa erytropoetyną? Jak wygląda leczenie? Jak często trzeba ponawiać zastrzyki? Niestety u nas poziom erytrocytów bardzo się powiększył i musimy zacząć kolejny etap pomocy pieskowi :([/QUOTE]
Leczyłam mojego Antosia epo,początkowo wyniki krwi podniosły się do normy,potem bywało różnie,Antoś na epo przeżył jeszcze pół roku......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maghda']Brak mi słów jak słyszę o takich metodach leczenia :angryy: Ipakitine to wyłapywacz fosforu i podaje się go TYLKO wtedy, kiedy zawartość tego pierwiastka w organizmie jest powyżej normy. A żeby się o tym dowiedzieć to należy zrobić jonogram. Ipakitine "profilaktycznie" - to chyba jakiś żart ze strony weta :roll:

Jeśli chodzi o suchą karmę to zerknij tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/2009-KTO-MIAŁ-LUB-MA-PSA-CHOREGO-NA-NERKI?p=22289614#post22289614[/URL]

Białko obniża się dopiero w ostatnim stadium choroby, nie daj się namówić na żadne suche karmy. Dieta składająca się z ryżu, mięsa i warzyw jest super i niech tak zostanie, unikaj jedynie podawania produktów z dużą zawartością fosforu i pamiętaj o suplementacji wapnia.[/QUOTE]

[quote name='gryf80']dokładnie,[B]koma [/B]pogadaj jeszcze z wetem o tym ipaktine.fosfor tez jest potrzebny organizmowi do życia.a nie sadzę że przy kreat.1,99 fosfor bedzie powyzej 5 mg/dl[/QUOTE]
Dziękuję wam, miałam podobne odczucia, zatem na kolejne badanie krwi udam się do innej lecznicy i poproszę też o wykonanie jonogramu... Dopóki w zachowaniu suni nie widzę absolutnie nic co by wskazywało na pogorszenie zdrowia to nie będę jej męczyć jak się okazuje niepotrzebnymi lekami ani drogą dietą :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diuna B.']Leczyłam mojego Antosia epo,początkowo wyniki krwi podniosły się do normy,potem bywało różnie,Antoś na epo przeżył jeszcze pół roku......[/QUOTE]

Jakie masz odczucia? Bo ja mam mieszane i sama nie wiem co robić. Przez całe pół roku podawałaś EPO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diuna B.']Według mnie epo bardzo mu pomogło,brał je przez całe pół roku regularnie,najpierw co 2 tygodnie ,potem co tydzień.[/QUOTE]

Dziś pierwsza dawka. W piątek kolejna. A potem zobaczymy jak piesek zareagował na lek. To nasza ostatnia nadzieja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiac3']Dziś pierwsza dawka. W piątek kolejna. A potem zobaczymy jak piesek zareagował na lek. To nasza ostatnia nadzieja...[/QUOTE]

Trzymam mocno kciuki za Twojego pieska.

U nas szczęśliwy dzień, mamy wyniki i mocznik spadł z 221 do 108 mg/dl , kreatynina 2,78 do 2,2 mg/dl :multi:

Link to comment
Share on other sites

dziękiujemy,
mam takie pytanie do Was dziewczyny, czy jak udało Wam się trochę obniżyć mocznik i kreatynine (u nas teraz: mocznik 108 mg/dl, kreatynina 2,2 mg/dl) to Wasze pieski zaczynały chętniej jeść? Nie wiem czy mam czekać, czy raczej nie ma to wpływu i jak już przestał jeść to jeść znowu raczej nie zacznie... zastanawiam się czy nie powinnam już karmić go strzykawką.
Wczoraj zjadł 150gram Animondy dla nerkowców (powinien zjeść 400gram) i pasztetowej tyle co do wzięcia tabletek.
A dziś, Bioprazol dałam w strzykawce z sokiem, a tu jeszcze reszta tabletek do podania. I ani pasztetowej, ani szynki, ani kurczaka, serka, mielonki konserwowej, ani nic, o żadnej karmie już nie wspominając. Jeszcze się gotuje wołowinka, może akurat...
I czy też miałyście tak, że w nocy psiak się budził tuptał i tuptał, raz na dwór raz do domu, od miski do miski, mamy rozłożone miseczki z wodą 4 w domu i 2 na dworzu - wisi nad nimi i wisi, pójdzie dalej i wisi nad następną. Zanim się napije to wszystkie obejdzie.
Tuptał i tuptał a ja chodzilam za nim nie wiedząc co zrobić, jak już zrezygnowałam i położyłam sie do łóżka to on też się położył.

edit: dodam jeszcze że z piciem generalnie nie mamy problemu, jak juz się przyssa do miseczki to pije dużo. Czasem pije od razu po podejścu, a czasem tak wisi, ale pije.
czy dawałyście swoim psom jakieś syropy czy tabletki na pobudzenie apetytu?

Edited by Magdalena
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dziękiujemy,
mam takie pytanie do Was dziewczyny, czy jak udało Wam się trochę obniżyć mocznik i kreatynine (u nas teraz: mocznik 108 mg/dl, kreatynina 2,2 mg/dl) to Wasze pieski zaczynały chętniej jeść? Nie wiem czy mam czekać, czy raczej nie ma to wpływu i jak już przestał jeść to jeść znowu raczej nie zacznie... zastanawiam się czy nie powinnam już karmić go strzykawką.
Wczoraj zjadł 150gram Animondy dla nerkowców (powinien zjeść 400gram) i pasztetowej tyle co do wzięcia tabletek.
A dziś, Bioprazol dałam w strzykawce z sokiem, a tu jeszcze reszta tabletek do podania. I ani pasztetowej, ani szynki, ani kurczaka, serka, mielonki konserwowej, ani nic, o żadnej karmie już nie wspominając. Jeszcze się gotuje wołowinka, może akurat...
I czy też miałyście tak, że w nocy psiak się budził tuptał i tuptał, raz na dwór raz do domu, od miski do miski, mamy rozłożone miseczki z wodą 4 w domu i 2 na dworzu - wisi nad nimi i wisi, pójdzie dalej i wisi nad następną. Zanim się napije to wszystkie obejdzie.
Tuptał i tuptał a ja chodzilam za nim nie wiedząc co zrobić, jak już zrezygnowałam i położyłam sie do łóżka to on też się położył.

edit: dodam jeszcze że z piciem generalnie nie mamy problemu, jak juz się przyssa do miseczki to pije dużo. Czasem pije od razu po podejścu, a czasem tak wisi, ale pije.
czy dawałyście swoim psom jakieś syropy czy tabletki na pobudzenie apetytu?

Po takim czasie to odpowiedż raczej mało aktualna,ale przy takich lekko podwyższonych wynikach moje psy nie miały problemów z apetytem.Może dlatego ,że były w grupie i jeżeli jeden nie zjadł,to następny czekał na jego michę.Nie dawałam nigdy tabletek na apetyt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czy Wasze pieski mialy jakieś pozanerkowe problemy/powikłania, które wpływały na podwyższony stan mocznika?

My od dłuższego czasu mamy Bogu dzięki niską kreatyninę 1.4 i skaczący mocznik w przedziale 95-150 mg/dl.

Z informacji jakie uzyskałam wynika, że przy takiej kreatyninie mocznik powinien wynosić ok 70 mg/dl. Zastanawiam się czy powinnam się tym przejmować czy raczej cieszyć się tym, że piesek dobrze się czuje. Kroplówki podskórne robimy codziennie, morfologia ok, krwi w kupce nie ma, więc specjalnie nie widzę pozanerkowej przyczyny na którą mogłabym "zwalić" ten mocznik. dawka lotensinu którą przyjmujemy też jest za niska żeby wpłynęła na mocznik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...