Jump to content
Dogomania

Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!


erka

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Linssi']Przydalby sie jakis bazarek, bo tylko patrzec, jak Oskarek znow bedzie mial dlugi. Ja mam jeszcze ta wypasiona ksiazke od Jaagi i grzebien, poszukam jeszcze innych fantow to moze cos sie skleci ;)[/QUOTE]

Coś jeszcze dodam, ale to za kilka dni, bo na razie dzieciaki z przedszkola przyniosły wirusa i od kilku dni obsługuje głównie wiaderko koło łóżka i zaliczamy wizyty u lekarzy. Ostatnia była o godz. 3 w nocy. Potem psia cesarka i na dziś padam.

Linssi, tabletki Ci odeślę. Oskar absolutnie nie może ich brac. Najpierw przeczytałam ulotkę. Potem dowiedziałam sie, że to bardzo silny lek i przed każdym jego zastosowaniem nalezy psu zbadać wątrobę i nerki. Nie może też pies brać sterydów ani miec problemów z żołądkiem, bo może dojść do jego perforacji i śmierci. Oskar jest cały czas na encortonie i Ranigaście.
Jak to stwierdziła nasza p. doktor podanie tego Oskarowi oznaczałoby, że juz moge iść kopać dołek. lek zostaje miesiąc w organizmie i w każdym momencie może szkodliwie zadziałać, a nie da się go z organizmu usunąć.
Ma zalecone badanie krwi i poziomu mikroelementów. Jesli bedzie dobrze, to ma dostać Metacam, bo go można w każdej chwili odstawić.

Link to comment
Share on other sites

Radku, ta ksiazka to pieknie ilustrowana encyklopedia psow, ktora ma ponad 1000 stron! jest po angielsku :)

Jaago, nie myslalam, ze bedzie az tyle przeciwwskazan do podawania leku Oskarkowi :( Przykro mi, ze nie moze go wziac, bo widzac jak dziala na inne psiaki chcialabym, aby Oskarek tez mogl wrocic do sil i sprawnosci :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linssi']Radku, ta ksiazka to pieknie ilustrowana encyklopedia psow, ktora ma ponad 1000 stron! jest po angielsku :)

[/QUOTE]

Wygląda zachęcająco, tylko obawiam się że wylicytowana na bazarku cena nie będzie dla mnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja sie też przestraszyłam i zdziwiłam, że weci, tak łatwo przepisuja ten lek, a podobno producent miał już niejedną sprawę sądową po śmierci psów po zażyciu leku.
Może pies, który ma zdrową wątrobę jakoś to znosi, ale u Oskarka to by było wielkie ryzyko.
Tak to jest z tymi lekami,że jak na jedno pomagają, to niestety na co innego szkodzą.

Link to comment
Share on other sites

To nawet nie jest kwestia, że mógłby zaszkodzić, tylko Oskar musiałby mieć najpierw odstawione swoje wszystkie leki.

Wirus przedszkolny i mnie dopadł, więc nie dałam rady tabletek odesłać. W poniedziałek wyslę.
Linssi, jedna tabletka jest wyjęta, bo już miałam ją dać, ale zaglądnęłam do ulotki. Pytałam mojej p. doktor i nie trzeba jej podać od razu po otwarciu, możesz więc ją podac swojemu psu.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, nie wiem. Może ktoś bardziej sie orientuje.

Dzis Oskar był u lekarza, bo zaczął się bardzo drapać, sypie włosem i ma dwa wyłysienia. Miał robione badania krwi. Okazało się, że świąd spowodowany jest alergią na płchy. Musiał gdzieś jakąś załapac, bo miał po sezonie zdjętą obrożę. Podobno u psów z autoimmunoagresją taka reakcja jest typowa. Dostał Kiltixa i czekamy, czy przestanie się drapać.
Wyłysienie może być spowodowane lekami, bo ma zanik mieszków włosowych i idealnie gładką, jasna skórę.

Wyniki z krwi w jego normie. Wysokie leukocyty, ale przy ranach to normalne.

Za obrożę, wizytę i badania zapłaciłam 170 zł. Jutro wstawię rachunek, bo fakturę mam odebrać nastepnym razem. Emilia wcześniej proponowała, ze zapłaci za badanie, ale całkiem z erka zapomniałysmy o tym i faktura będzie na AFN.
Emilio, dalej zasady nie zmieniły się i potrzebna jest faktura do zapłacenia przelewem?

----------------
Emilio, może zamiast tego badania krwi dałabyś radę opłacić przelewem szczepienie i odrobaczenie Oskara? To koszt 70 zł za wirusówki + wściekliznę i 30 zł za tabletki na 45 kg. Też zapłaciłam gotówka, ale najwyżej odliczy mi doktor przy nastepnej wizycie. Dług chociaż zmniejszyłby się, a niestety profilaktyke trzeba było zrobić.

Edited by Jaaga
Link to comment
Share on other sites

Emilia, wielkie dzięki, że cały czas wspomagasz naszego dziada:loveu::loveu:.


[quote name='Ania102']Jaaga po Foreście zostały nam ArtroFos dokładnie 89 tbl i Czy nie przydałyby się dla Oskarka to bym przesłała?[/QUOTE]

Jaaga, nie wiem, czy Oskar powinien jeszcze dostawać coś na stawy, czy to nie będzie za duże obciążenie , przy lekach, które bierze już. Może mogłabyś zapytać wetki, u której dzisiaj był.

Ania102, gdyby Oskar nie mógł brać, to mamy w Kielcach Brunka z problemami stawowymi i właśnie miałyśmy kupowac jakis preparat.

Link to comment
Share on other sites

To erko podeślę Ci, tylko daj mi adres na pw. Albo podeślę albo ktoś by podwiózł, ok?
Mam jeszcze encorton tylko nie wiem jaka to jest dawka bo stukłam opakowanie, nie wiem czy w 1 dawce występuje czy mam gdzieś zapisane i Enrobioflox (chyba jakaś moja suka dopadła się do opakowania bo zniszczone a pełne opakowanie)

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/dsc00002tk.jpg/][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/1350/dsc00002tk.jpg[/IMG][/URL]

Aniu, sprawdź ulotkę enrobiofloxu, bo ja ostatnio musiałam zamówić całe opakowanie enrofloksacyny, a na ulotce jest napisane, że tabletki mozna podawać po otwarciu tylko przez 28 dni, a kazdą pozostałość tabletki po dzieleniu dawki też nalezy wyrzucić. Za całość zapłaciłam 70 zł, a wiekszość wyrzuciłam.

Link to comment
Share on other sites

Chyba już przegonił. Pcheł w ogóle nie znalazłysmy w przychodni, ale ponoc jedna mogła tak go uczulić.
Dostał wiecej sterydu i przestał się ciągle drapać. Za to zaczął więcej pic i nie wytrzymał w nocy z sikaniem. Cała jego kołdra do prania.
Na dodatek teraz muszę kupić takie obroże Chow i Filowi, bo nic nie da odpchlenie jednego, jak bywają razem. Musze zrobic bazarek na nich, bo koszt dwóch obrozy to 120 zł.


Emilio, dziekuję bardzo. Pieniądze już dotarły. Dzięki temu dług Oskara powiększył się o 100, a nie 270 zł.

Link to comment
Share on other sites

To ja moge nastepny bazarek na Erkowe psy zrobic, bo fanty mam. Erka daj mi ten swój adres- wyslę ten srodek z glukozamina i telefon również i Jaaga tez, bo niestety zgubiłam swój telefon ze wszystkimi kontaktami i zdjeciami, czego nie moge przeboleć.Co do lleków to nie znam rzeczywiscie tego i fakt jest, ze takie jest zalecenie na opakowaniu. Spytam mojego weta...Z doswiadczenia jednak wiem, ze leki działaja pomimo innegoprzechowywania niż zaleceń producentów.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że zmienię temat, ale może znacie jakiś dobry dt, sprawa bardzo pilna dla suni ze schroniska chorej na nowotwór.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221944-Umieram-w-schronisku-na-nowotw%C3%B3r-zosta%C5%82o-mi-niewiele-%C5%BCycia...zlituj-si%C4%99-nade-mn%C4%85"]http://www.dogomania.pl/threads/2219...-nade-mn%C4%85[/URL]...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...