Jump to content
Dogomania

Nikt na nim nie zarobi więc trzeba go zabić-15letni Pudliś w DS marzeń


ania z poznania

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ocelocie, "Wy" to trochę abstrakcja. "Wy" to kto? Proszę, skontaktuj się z tymi miejscami, o których była mowa wyżej.
Wybór lub dyskusja o tym to przywilej - byle nie przeciągnąć sprawy, bo pies czeka w schronie.

Jesteś n a miejscu, wiesz, jak jest.


A czy są wieści ze schronu?

Link to comment
Share on other sites

"Wy" miałam na myśli osoby zaangażowane a tym wątku, z mojej strony było to grzecznościowe.
Żadnego z polecanych DT nie znam, więc ciężko mi wybrać i ocenić.
na zarzut odpowiadam adzwoniłam do najlepszego moim zdaniem hotelu pod słońcem, mianowicie do Wiosny, u której miejsc brak. Psiaki mogą być zapisane w kolejce na miejscu 3.
Piszę psiaki, bo tak jak pisałam również myślę o starszym kundelku.
Czasu nie mamy, możemy mieć jak poproszę i uprzedzę, że psa zabieram. Już to zrobiłam.

Niezależnie od wszystkiego psa bez pełnych deklaracji ze schroniska nie wyciągnę. My mamy już kilka płatnych tymczasów. Sama się nie zdecyduję na kolejnego psa w płatnym DT. I musicie to zrozumieć. Już sama utrzymywałam jednego psa i było to dla mnie zbyt obciążające.

Wieści ze schronu, jak to ze schronu. Radzi sobie.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie nie chce nikogo obrazic i wiem ile kosztuja psiaki i ile po nich sprzatania i wiem ze hoteliki sa potrzebne i nie mam nic do nich.Ale czy nie ma zadnego hoteliku ktory by wział pudelka za karme i koszty leczenia.Mozna powiedziec ze na dogo wakacje sa bardzo pracowite, kazdy wie dlaczego,osoby na dogo sa zadeklarowane po uszy nie wiem czy uda sie uzbierac taka kwote

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Wiecie nie chce nikogo obrazic i wiem ile kosztuja psiaki i ile po nich sprzatania i wiem ze hoteliki sa potrzebne i nie mam nic do nich.Ale czy nie ma zadnego hoteliku ktory by wział pudelka za karme i koszty leczenia.Mozna powiedziec ze na dogo wakacje sa bardzo pracowite, kazdy wie dlaczego,osoby na dogo sa zadeklarowane po uszy nie wiem czy uda sie uzbierac taka kwote[/QUOTE]

lika, hotele wychodzą z założenia: pomogę, ale za określoną kwotę. Przecież prawie od początku udziela się tu Ewanka, która odpłatnie ratuje zwierzęta i nie wychyliła się z propozycją pomocy psu w zamian za karmę i leczenie.

Czekamy na zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Miejsce zarezerwowane pod Kluczborkiem. Potrzebne nam 300 zł.[/QUOTE]

[B]Czy te 300zl to z karma czy nie??? Znasz ten DT? Czy domowy czy nie?

Jak z transportem? Zrozumialam, ze bialego pudliszona mozna odebrac po szczepieniach w poniedzialek? Najwazniejsze to odebrac bialego ze schronu!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Ocelocie, chyba ostatnio brak mi empatii ;), ale mój wpis z prośbą o kontakt z dt i hotelem nie był zarzutem.

Oprócz mojej deklaracji na najbliższy miesiąc, od kolejnego deklaruję na stałe 100zł (więcej naprawdę już nie dam rady, choć bardzo, bardzo bym chciała)

Czyli brakuje jeszcze 110...

Kto się zlituje? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sankja']lika, hotele wychodzą z założenia: pomogę, ale za określoną kwotę. Przecież prawie od początku udziela się tu Ewanka, która odpłatnie ratuje zwierzęta i nie wychyliła się z propozycją pomocy psu w zamian za karmę i leczenie.

Czekamy na zdjęcia...[/QUOTE]

Sankjo, przecież wiesz, że mam 660 pln renty i nie stać mnie na taki luksus, daruj więc sobie te złośliwości ...
proponowano Ci (TeresaBorcz na moim wątku) psiaka w GB po kwarantannie i nie chciałaś wziąć go na bezpłatny tymczas .... dlaczego?????

... zejdź ze mnie dziewczyno !!!


Pudliszonem interesuję się nie ze wzgl. na mój DT ... zdecydowano go umieścić gdzie indziej, (wprawdzie za podobną cenę) ... wcale nie zmniejszyło to mojego zainteresowania jego losem. Jest staruszkiem, być może schorowanym i cierpiącym, również z powodu miejsca , w którym się znalazł i bardzo mi zależy, żeby jak najszybciej wylegiwał się na kanapie w bezpiecznym ciepłym domu.

Link to comment
Share on other sites

Ewanko ale może jechać i do Ciebie.
ja tłumaczę, że staram się powiązać za jednym zamachem wyciągnięcie dwóch psów.
Możemy go wyciągnąć i we wtorek jak będzie transport.

Salbiko ja jestem straszny nerwus stąd moja odpowiedź.
Ale dziękuję Ci bardzo:):):)Za pomoc i deklarację:)

Link to comment
Share on other sites

Ciągle pojawia się pytanie dlaczego hotelik czy dt tyle bierze. Skoro jest płatny to widocznie ma określoną stawkę. To jest jego działalność zarobkowa. Najważniejsze, żeby dobrze się wywiązywał ze swoich obowiązków i żeby psy w nim były szczęśliwe i żeby dobrze się układała współpraca z takim hotelikiem.
I tak hoteliki dogomaniackie nie są takie drogie. Koło Krakowa jest hotelik dla psów, i owszem, jak ktoś chce to może psa tam trzymać, tylko stawka 15zł/doba (za psa każdej wielkości). Ale przymusu nie ma. Tylko, że do niedawna w okolicy to były z dwa chyba hoteliki koło Krakowa. A psów potrzebujacych hoteliku o wiele więcej. Tak że popyt przewyższał podaż. A normalny hotelik , to gdyby dogomaniacy chcieli w nim trzymać psiaki bezdomne, to już byłaby tragedia. Szukałam kiedyś dla swojego psiaka miejsca w hoteliku takim właśnie, ale ceny mnie powaliły. No i płacić za domowego kanapowego psa 30zł za dobe w kojcu z kratami, to dla mnie nielogiczne a dla mojego psa pewnie byłoby straszne.
A darmowe DT czy DT za karme i zwrot kosztów za veta itp. są oczywiście jak najbardziej potrzebne i mile widziane, zwłaszcza w takich trudnych sytuacjach, ale to już chyba zależy od warunków i możliwości domowych i finansowych danej osoby. Nie każdy, chociażby nie wiem jak chciał pomóc psu, może sobie pozwolić na bycie takim dt. I wypada to chyba uszanować.

Link to comment
Share on other sites

Arktyka pytała mnie na pw co z miejscem dla pudliszonka, ponieważ już ma chetnego na tymczas.
Rozumiem w takim razie, że miejsce u Arktyki nie będzie potrzebne, ponieważ mały jedzie do tego nowego hoteliku koło Kluczborka, tak ? I to będzie cena 8zł za dobę tak ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sankja']Czy od czasu założenia wątku psiak ma chociaż JEDNO ogłoszenie?[/QUOTE]

Sankjo, jeśli chciałabyś pomóc w tej kwestii, będzie super. Zdjęcia są jakie są, ale i gorsze bywały. Można podziałać. Rzadko, bo rzadko, ale z ogłoszeń zdarzają się prawdziwe perełki.

Priorytetem jest wyciągnięcie malucha ze schronu jak najszybciej.

Ogłaszać możesz równolegle.

Link to comment
Share on other sites

Ocelot, a możesz coś więcej napisać o pudliszonku ? Jak reaguje na człowieka ? Czy ktoś miał z nim bezpośredni kontakt ? To znaczy, musiał mieć, no bo zdjęcia są zrobione.

Ja zrobiłam małemu gumtree, ale nie wiem co o psiaku napisać :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Arktyka pytała mnie na pw co z miejscem dla pudliszonka, ponieważ już ma chetnego na tymczas.
Rozumiem w takim razie, że miejsce u Arktyki nie będzie potrzebne, ponieważ mały jedzie do tego nowego hoteliku koło Kluczborka, tak ? I to będzie cena 8zł za dobę tak ?[/QUOTE]
Ciotki ja nie wiem.
Prosiłam o radę i decyzje. Jeśli Dt u Arktyki jest najlepsze to nei ma co się wahać choroba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Ocelot, a możesz coś więcej napisać o pudliszonku ? Jak reaguje na człowieka ? Czy ktoś miał z nim bezpośredni kontakt ? To znaczy, musiał mieć, no bo zdjęcia są zrobione.[/QUOTE]
Ja miałam z nim kontakt, ale sporadyczny. Widzieliśmy sie 5 minut przez kraty. Dobiega do krat i macha ogonem, z psami w bójki się nie wdaje.
Jutro postaram sie go poobserwować dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Dogo07 :) dzięki za słowa zrozumienia ... o warunkach w moim DT można poczytać na moim wątku i na wątkach dwóch dziewczyn, ktore u nas mieszkają (linki w moim podpisie)

Rozumiem, że pudliś jedzie do nowego hoteliku ... tylko, czy on jest napewno domowy???

Martwię się, żeby mały pudliś nie wylądował w jakimś kojcu. Teraz są upały, ale za tydzień, dwa będą chłodne noce i coraz zimniejsze dni, nie mówiąc już o braku stałego kontaktu z człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka']Sankjo, przecież wiesz, że mam 660 pln renty i nie stać mnie na taki luksus, daruj więc sobie te złośliwości ...
proponowano Ci (TeresaBorcz na moim wątku) psiaka w GB po kwarantannie i nie chciałaś wziąć go na bezpłatny tymczas .... dlaczego?????

... zejdź ze mnie dziewczyno !!!


Pudliszonem interesuję się nie ze wzgl. na mój DT ... zdecydowano go umieścić gdzie indziej, (wprawdzie za podobną cenę) ... wcale nie zmniejszyło to mojego zainteresowania jego losem. Jest staruszkiem, być może schorowanym i cierpiącym, również z powodu miejsca , w którym się znalazł i bardzo mi zależy, żeby jak najszybciej wylegiwał się na kanapie w bezpiecznym ciepłym domu.[/QUOTE]

Ewanko, ale nikt Ci nie każe go utrzymywać. Pies, który idzie na DT ma zapewnioną karmę i koszty leczenia, więc o jakim luksusie mówisz! Do tego jeszcze ta cena 1 zł za km. rany boskie!

Nie zmieniaj tematu proszę tylko przemyśl opcję pomocy psu w potrzebie ale nie patrz proszę na niego jak na źródło zysku tylko na psa, który potrzebuje Twojej pomocy!
Moja propozycja jest taka: weź go na miesiąc za karmę i weta. Później podasz swoją cenę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...