Jump to content
Dogomania

Piękna Blue odeszła za TM...


Klaudus__

Recommended Posts

Przeczytałam zmieniony tytuł i aż mnie zatkało...
Blue za TM, Grosia chora, nie wiadomo co jej jest...
Nie tak miało być:-(
Bardzo smutny finał...

[quote name='Bamboo ®']Ok, 30 zł ode mnie będzie...
[/QUOTE]

Proszę o nr konta, chciałabym wpłacić deklarowaną kwotę.
Zadłużenie pewnie jeszcze bardziej wzrosło...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

widziałam Blue prawie codziennie odkąd trafiła do lecznicy
stan pogarszał się z dnia na dzień
ryczeć się chciało patrząc na tą piękną sunię....
ostatnie dni to tylko powtarzające się drgawki, ślinienie,z noska leciała wydzielina z krwią....

na szczęście jest juz szczęśliwa....

Żegnaj Dzielna Blue....(*)(*)(*) :(

****

trzeba szybko uregulować dług żeby miała za TM juz spokój :(

[B]dusje[/B] jeżeli możesz przesłać fanty lub fotki tomogę zrobić aukcję na pokrycie długu i inne psiaki z punktu

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pomocy!Razem z Blue wyciągałyśmy jeszcze jedną sunię Grosię: [url]http://www.dogomania.pl/threads/189345-Grosia...-Mo%C5%BCemy-J%C4%85-wyci%C4%85gn%C4%85%C4%87-za-tydzie%C5%84-z-Mys%C5%82owic-jednak-potrzebna-pomoc[/url]! jest już prawie w stanie krytycznym.Kończą nam się pieniądze na ratowanie jej.Proszę pomóżcie!Nie dajmy odejść kolejnej bezbronnej istocie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Blue, trzymaj sie:-( Musisz z tego wyjsc.

Kochani, pora zastanowic sie nad petycja. TOZ ma zbyt dobre samopoczucie :angryy:[/QUOTE]

[quote name='Buster']Ja już nawet nie mam siły komentować zachowania pracowników TOZ (nie wszystkich rzecz jasna) ale na wątkach pszczyńskich psiaków mamy ewidentne dowody zaniedbań konkretnych osób:mad:. z drugiej strony jak zaczniemy ""drapać" to zamkną się drzwi i nie pomożemy już tym psiakom :placz: Blue kochana wierzę głęboko, że wyzdrowiejesz :placz:[/QUOTE]

[quote name='dusje']To tez prawda, ale jesli sie nie podejmie jakis krokow - mordownia bedzie dzialac pelna para :angryy: Na wolnosc wyjdzie kilka psow - pozostale zgina w meczarniach.
TOZ musi zaczac sie bac :mad: Jestem za petycja i za naglosnieniem w mediach.
Kto jeszcze?[/QUOTE]

[quote name='lika1771']Trzeba z tym skonczyc jestem za[/QUOTE]

[quote name='dusje']Dzieki,lilka1771:lol:

Kto jeszcze?[/QUOTE]

[quote name='Awit']Ja nie wiem o co chodzi, ale jeśli dzieje się krzywda zwierzętom z powodu zaniedbania pracowników TOZu, to też jestem za.
A TOZ to instytucja państwowa chyba?[/QUOTE]

[quote name='shani']To pytanie o schronisko sama miałam zadać :( Najgorsze jest to, że nikt z tym nic nie robi a psiaki cierpią :([/QUOTE]

[quote name='kagome19']Petycje zrobic i do otoz animals zglosic...[/QUOTE]

[quote name='kagome19']W sprawie petycji musialoby wiecej osob sie wypowiedziec co o tym mysla. Zrobic wirtualna petycje.pozniej zglosic do otoz animals. Albo niech zlikwiduja to "schronisko" albo niech wezma pod swoje skrzydla i zrobia z tego prawdziwe schronisko. a co slychac u pieseczki?[/QUOTE]

[quote name='lika1771']Cioteczki sie bardzo tez wkurzyły i biora sie za schron Kielecki,juz wysłały zagranicznych fundacji.Jak w Polsce nic nie robia to moze po interwencji tych fundacji cos sie ruszy[/QUOTE]

[quote name='DAGA1505']wierzyć się nie chce co przez taki krótki czas może stać się z psem:-(...
Trzymam kciuki za psinkę...
Nie wiem,ale Wy napewno czy ten TOZ współpracuje z PIW?
Jeśli nie to uważam że warto zrobić tą petycje a pużniej zgłosić do PIW...[/QUOTE]

[quote name='Avilia']Dziewczyny pomocy!Razem z Blue wyciągałyśmy jeszcze jedną sunię Grosię: [url]http://www.dogomania.pl/threads/189345-Grosia...-Mo%C5%BCemy-J%C4%85-wyci%C4%85gn%C4%85%C4%87-za-tydzie%C5%84-z-Mys%C5%82owic-jednak-potrzebna-pomoc[/url]! jest już prawie w stanie krytycznym.Kończą nam się pieniądze na ratowanie jej.Proszę pomóżcie!Nie dajmy odejść kolejnej bezbronnej istocie![/QUOTE]
Trafiłam tu z wątku "PSy, ktore odeszły.."jestem wstrzasnieta do bólu...przeczytalam watek od deski do deski...
Błagam Was- nie zostawiajmy tego tak...czytam, ze koljeny psiak jedną noga na tamtym świecie...przeciez tak nie moze byc!!Psy konaja na kwarantannie,...??:o
Pomyslcie- Blue i kilka innych psiakow, byla wyciagnieta..a i tak umierala w bólu i cierpieniu...wyobrazacie sobie tam inne psy, o ktorych nikt nie wie..?Nic nie slyszal..??:o
Przeciez nie mozemy tego tak zostawic...teraz w TV jest tak często i głosno na takie tematy...musi sie cos zmienic...musimy napisac petycje...taka piekna, młoda sunia- mogla miec cudowny dom i kochajacego czlowieka- i jestem pewna, ze by si,e taki znalazł..ale co..??a inne psy..??
Nie moge się uspokoic...oczy przecieralam jak to czytalam...niech śmierc tej pięknej młodej suni nie pojdzie "na marne"...błagam...
Jesli tylko mogę się na cos przydac..piszcie....podpisze wszystko...mogę dzwonić...nie wiem..ale coś róbmy..
BLUE....
[*]
[*]
[*]...straszny żal:(:(:(((((

Link to comment
Share on other sites

Goniu zgadzam sie z Toba musimy z tym skonczyc, wiem ze bedzie ciezko,wiem ze gdy zacznie sie wojna nie wyciagnie sie zadnego psa.
Teraz udało sie wyciagnac dwie sunie,a ile tam zostało i skona w bolu.Uzbierac na hoteli tez ciezko, a jeszcze kosztowne wizyty u weta
Zbliza sie zima nawet nie chce myslec jak te psiaki beda cierpiec..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Trafiłam tu z wątku "PSy, ktore odeszły.."jestem wstrzasnieta do bólu...przeczytalam watek od deski do deski...
Błagam Was- nie zostawiajmy tego tak...czytam, ze koljeny psiak jedną noga na tamtym świecie...przeciez tak nie moze byc!!Psy konaja na kwarantannie,...??:o
Pomyslcie- Blue i kilka innych psiakow, byla wyciagnieta..a i tak umierala w bólu i cierpieniu...wyobrazacie sobie tam inne psy, o ktorych nikt nie wie..?Nic nie slyszal..??:o
Przeciez nie mozemy tego tak zostawic...teraz w TV jest tak często i głosno na takie tematy...musi sie cos zmienic...musimy napisac petycje...taka piekna, młoda sunia- mogla miec cudowny dom i kochajacego czlowieka- i jestem pewna, ze by si,e taki znalazł..ale co..??a inne psy..??
Nie moge się uspokoic...oczy przecieralam jak to czytalam...niech śmierc tej pięknej młodej suni nie pojdzie "na marne"...błagam...
Jesli tylko mogę się na cos przydac..piszcie....podpisze wszystko...mogę dzwonić...nie wiem..ale coś róbmy..
BLUE....
[*]
[*]
[*]...straszny żal:(:(:((((([/QUOTE]

Wlasnie. Pora cos zrobic i raczej liczyc na siebie anizeli na wszelkie fundacje. ktore skacza sobie do oczu i przescigaja sie w osiagnieciach.

Gdyby te organizacje rosnace jak grzyby po deszczu, spotkaly sie ze soba i polaczyly sily - mozna by opracowac projekt ustawy o ochronie praw zwierzat, przeciez ta obecna nadaje sie na scenariusz do filmu komediowego.

TOZ zostal powolany do dzialania na rzecz zwierzat, bierze kase za swoja "ciezka" prace, a rezultaty mamy widoczne/ Grosia i Blue i te wszystkie psy o ktorych nic nie wiemy/.

Kto zasiada w TOZ, kto pracuje w schroniskach, kto prowadzi schroniska i wszelkiego sortu punkty przetrzyman?

Z malymi wyjatkami, gdzie mozna mowic o wlasciwych kwalifikacjach zawodowych - kazdy , kto staje do przetargu, nieprawda ? Niewazne, czy ma 8 klas podstawowki, czy kiedys handlowal kapusta na targu.

To trzeba zmienic ! W NL nikt nie znajdzie pracy w schronie bez kierunkowego wyksztalcenia i nie moze prowadzic schronu bez dyplomu ukonczenia kursu / 2 letniego/ !

Punkty sa przechowalnia i powinny miec psi obowiazek zaszczepienia psow - w koncu UM daje kase, a punkty w majestacie prawa rozsiewaja ewentualne zagrozenie chorobskami ! Paranoja !

Wracajac do TOZ w Myslowicach - zobaczcie ksiege gosci na ich www. Ktos, kto nie ma pojecia o panujacych tam warunkach jest gotow uwierzyc w kazda bajke. TOZ taki swiadomy i tak walczacy o zwierzeta i co? Nie potrzebuje wolontariatu ?

Prawie we wszystkich schronach dzieje sie zle. Wchodzenie w 4 litery tym tepakom nie uratuje wszystkich psow i wreszczcie trzeba ten problem objac globalnie.
Ile jeszcze mozna wykladac kasy z wlasnej kieszeni,podczas gdy osoby prowadzace schrony i w nich pracujace, punkty przetrzyman - pobieraja co miesiac wynagrodzenie !!!!!! i robia wielka laske, ze wydadza psa badz nie.
Piszmy petycje, moze wyslemy zaproszenia do wszystkich fundacji z propozycja omowienia tematu. Ciekawe, ile z nich zainteresuje sie ta inicjatywa ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Jestem ZA...i gotowa do pomocy...jesli zadecydujemy cokolwiek, pomoge w miare mozliwosci:):)[/QUOTE]

Goniu, ja tez jestem ZA.

Moze zaproponujesz wstepny projekt petycji ? Byloby dobrze, gdyby ciotki dorzucily swoje propozycje. Ja napisalam powyzej, co mnie boli i na co wg mnie nalezy zwrocic szczegolna uwage np. kwestia szczepien.

Moze ustalimy jakis termin zglaszania propozycji do petycji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Goniu, ja tez jestem ZA.

Moze zaproponujesz wstepny projekt petycji ? Byloby dobrze, gdyby ciotki dorzucily swoje propozycje. Ja napisalam powyzej, co mnie boli i na co wg mnie nalezy zwrocic szczegolna uwage np. kwestia szczepien.

Moze ustalimy jakis termin zglaszania propozycji do petycji ?[/QUOTE]Ja w ogole nie mam pojecia o tym, jak sie pisze petycje...jestem zbyt wielką gaduła...nie potrafie tak "krotko i na temat", bo takie powinny byc chyba pisma urzedowe...ale tu cisza nastala..zreszta mysle, ze jesli cokoliwke zaczac, to musimy moze nowy watek zalozyc...bo tutaj wątek Blue...przepieknej suni...ktora odeszła niepotrzebna śmiercia...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']...bo tutaj wątek Blue...przepieknej suni...ktora odeszła niepotrzebna śmiercia...:(:(:([/QUOTE]
obawiam się, że wątek Blue nie będzie wątkiem "ku przestrodze" - musimy założyć nowy. Dalej nie mogę dojść do siebie moja, piękna błękitnooka panienko :(
Boli bardzo, mam nadzieję, że w psim niebie jesteś szczęśliwa . . . Wybacz człowiekowi. . .

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Navy]Musimy zacząc walkę o to by zmienić nasze prawo, aby chronilo zwierząta . Nasze prawo jest skandalicznym przykladem lekceważenia problemu obrony i ochrony zwierząt . Jak dlugo jeszcze będą cierpieć te bezbronne zwierzęta i umierać na skutek takiego stanu rzeczy ? Takiej bezczynności i bezduszności naszych prawników ,parlamentarzystów i rządu oraz tych wszystkich ,ktorzy winni nieść pomoc i ratunek oraz zapewniać bezpieczeństwo i godne traktowanie zwierząt w naszym kraju ? Tak jest już wiele ,wiele lat .Kilkadziesiąt lat -ponad poł wieku chyba.Najwyższy czas by prawo dzialalo nInaczej nic dlugie lata nie zmieni się na lepsze ależycie i stanęlo po stronie krzywdzonych zwierząt -a nie krzywdzących je oprawców lub bezdusznych pracownikow np. schronów.
Trzeba utworzyć nowy ,osobny wątek poświecony tej sprawie .Rozsylać i szukac wśród nas ludzi ,ktorzy są zorientowani w tym problemie oraz stronie prawnej i mogą zaangażowac się ,by można bylo wywalczyć konkretne zmiany w naszym prawie ,ktore wcale prawie nie chroni zwierząt a coraz bardziej umożliwia dzialność tym wszystkim,ktorzy biorą niezle pieniądze za pracę i etaty,ale nie robią nic tak naprawdę, by ratowac te zwierzęta ,a jedynie wykorzystują swoje dzialania zawodowe do pozyskiwania dochodow z pracy etatowej ,czy też z dzialalności "spolecznej" .
Bezdomne zwierzęta muszą miec zapewnioną wląsciwą ,należytą ochronę prawną oraz zabezpieczone środki na potrzebne ,niezbędne szczepienia oraz leczenie ich. Wiele z tych środków finas. na te cele jest niewykorzystywanych zgodnie z ich przeznaczeniem a cenę za to placą te zwierzęta umierając w cierpieniach.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']No to juz trochę nas jest....Wiemy, ze chcemy cos zrobić..od czego zacząc..??JAk sie do tego zabrac..??CZy jest ktos, kto nami pokieruje..??[/QUOTE]


Mamy 2 mozliwosci :

1 to PETYCJA w temacie konkretnego schronu

Zarówno petycje, jak i skargi czy wnioski składane do firm, instytucji, organów państwowych czy różnego rodzaju organizacji mogą dotyczyć wszelkich spraw wchodzących w zakres ich działalności. O tym, czy dane pismo jest petycją, skargą czy wnioskiem decyduje treść pisma, a nie jego forma zewnętrzna.

I tak, petycja jest pismem skierowanym do władz (danej firmy, organizacji bądź państwa) zawierającym postulaty, prośby lub roszczenia i najczęściej jest składana w imieniu jakiejś zbiorowości. Stąd też ilość zebranych pod nią podpisów wskazuje na jej ważność społeczną. Aby napisać petycję należy:
1. Zdefiniować adresata petycji, to znaczy napisać w nagłówku jego dane: imię i nazwisko bądź nazwę instytucji czy organizacji, do których kierujemy petycję;
2. Rozpocząć petycję od wyjaśnienia kwestii, które stwarzają określony problem będący przyczyną powstania petycji;
3. Opisać problem, który stwarza niekorzystną sytuację poprzez jakąś działalność lub jej zaniechanie;
4. Przedstawić postulaty, prośby lub wnioski mające służyć zlikwidowaniu określonego problemu i poprawieniu sytuacji;
5. Opisać korzyści, jakie powstaną w wyniku wprowadzenia w życie wyżej wymienionych postulatów, próśb, wniosków;
6. Podpisać petycję we własnym imieniu;
7. Zbierać podpisy osób, których problem dotyczy oraz osób, które popierają słuszność petycji.

2 to PROJEKT USTAWY OBYWATELSKIEJ, ktora mialaby na celu zmiane obecnie obowiazujacych przepisow. Wiecej zachodu niz z petycja, ale na pewno do zrobienia.

Tutaj link do pkt.2

[URL]http://www.sejm.gov.pl/prawo/inicjat.htm[/URL]

Zgadzam sie, ze tutaj nie miejsce na te sprawy.

Link to comment
Share on other sites

JA bylabym za tą pierwsza opcja mimo wszystko...czyli za petycja w sparwie schronu w Myslenicach konkretnie..nie moge przestac myślec o tym, co zrobili tem dwom psom o ktorych wiemy..a o ktorych nie wiemy..???:(:(
Blue mogla dzis cieszyc się zyciem u KAsi...moge sobie tylko wyobrazic, jaka bylaby szczesliwa...:(:(..
Dusje....czy moglabys taka tresc petycji napisać..???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...