Jump to content
Dogomania

Domy tymczasowe i hoteliki, które trzeba omijać


maja602

Recommended Posts

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To ja proszę o wstawienie na 1 stronę Niebieskiej713, jej drugi nick: kaszka10.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/191916-Dafi-i-Tobi%C5%9B-w-DT-szukamy-dom%C3%B3w!!-3-maluchy-w-DS-%29-DZI%C4%98KUJEMY-wszystkim-za-pomoc!!!?p=15977283&viewfull=1#post15977283[/url]

Ciągnęła po 100 zł mies. jako rzekomo BDT, a te 100 zł ponoć miała przeżerać 5 kg suczka Dafi, tymczaska ... sunia znalazła wspaniały DS - Niebieska, która ma też drugi nick: kaszka10 - nie chciała oddać suczki. Zniknęła ona i pies - sprawa na policji. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na SMS - DS czeka ... nie było kontroli tego jej DT - ponoć mieszkała w pokoju socjalnym w jakimś bloku komunalnym, chyba dla wyeksmitowanych ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Muszę przeczytać wątek o Niebieskiej 713. Może ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć na jej temat?[/QUOTE]

Mówisz i masz:

[quote name='olga7']Popieram Jagodę1 i inne osoby ostrzegające przed tą niepoważną ,nieodpowiedzialną dziewczyną -jaką jest Niebieska713.
Jak wiele osob z dogo już wie ,nie można brac powaznie tego co ona robi ani obiecuje ,bo to może skonczyc się zle dla powierzanych jej psow i wszelkich spraw w ktorych ta niepowazna osóbka bierze udział.Wystarczy przesledzić wątki ,gdzie cokolwiek pisze a tym bardziej tam ,gdzie obiecuje dostarczyc psa/psy do "zaufanego dt ,czy hoteliku" -a tym dt ma być jej mieszkanie.Nie ma tam wlasnego mieszkania a bierze lub usiluje brac psy na dt będąc jedynie lokatorką pokoju domu socjalnego.Na wątku dudson13 pisze,że ledwie stać ją na karmienie psa na dt u niej .Tak przynajmniej pisze.Nie mając/wlasnego/ mieszkania -chce brac nastepne psy na dt -chyba glownie dla pieniedzy ?? Raz podaje ,że jest z Gdyni ,a teraz z Olsztyna.Ma ponoć jechać niedlugo do Niemiec. A co bedzie z tym psem/psami ? Zabierze ,czy zostawi komuś ..?
To jeden z wątków na ktorym Niebieska ciagnie kolejnego psa do siebie : [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196189-Kud%C5%82aczek-Punia-w-DT-%21/page2?highlight=Drama"]http://www.dogomania.pl/threads/196189-Kud%C5%82aczek-Punia-w-DT-!/page2?highlight=Drama[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196691-Mazurskie-szczeniaki-s%C4%85-ju%C5%BC-bezpieczne-i-szcz%C4%99%C5%9Bliwe%21-zosta%C5%82a-malutka-sunia-zobacz%21/page5"]http://www.dogomania.pl/threads/196691-Mazurskie-szczeniaki-s%C4%85-ju%C5%BC-bezpieczne-i-szcz%C4%99%C5%9Bliwe!-zosta%C5%82a-malutka-sunia-zobacz!/page5[/URL]
Na wątku Mazurskich szczeniaków -dzięki kombinacjom i namowom oraz zalatwianiu hoteliku przez Nieb. trzeba bylo zaplacić za miejsce w budzie na tylach terenu hodowli psow -za 6 dni aż 650 zl-bo taka byla umowa pisana -a nie jak obiecywala Nieb.300-400 zk/mc za dwa male psy !! I jeszcze byly problemy z odebraniem psow za taką oplatę. Zaraz po tym jak zaczely się problemy z oplatami i odebraniem psów-Nieb. oczywiscie zniknela z watku.[/QUOTE]


[quote name='Lu_Gosiak']i juz po wspaniałych wiesciach...
niestety
domek super, ludzie mega wrazliwi liczący sie z problemami i oswajaniem Dafi /maja kota po przejsciach, ktorego aklimatyzacja trwala rok!!/ zostali dokladnie sprawdzeni, transport annet załatwila na jutro, ludzie mieli zaplacic polowe transportu i sami zobowiazali sie do wysterylizowania DAfi, NIESTETY Niebieska cala nasz prace jednym telefonem przekreslila: naskoczyła na Panstwa, naopowiadala jaki to z DAFi agresor bo na poczatku sie rzucala na Jej suke, ale najwazniejsze powiedziala, ze ma juz dla Niej domek w Olsztynie i woli by Dafi tam zostala.....no coz nie dziwie sie, ze Panstwo mimo mojej proby łagodzenia i odkrecania tego ZREZYGNOWALi....w zwiazku z tym Dafi dalej nie ma domu
cholernie mi przykro, ze taki dom przepadl[/QUOTE]

[QUOTE]Olga, ja tu na tym wątku przestrzegałam publicznie - nie przez PW jak "załatwia" sprawy Niebieska - przed Niebieską. Napisałam, że nie mam do niej zaufania i moim zdaniem na zaufanie nie zasługuje. Zostałam "napadnięta", wiesz o co chodzi. W sposób dla dogo typowy, spox. To se cicho czekałam na kolejne BUM w wykonaniu Niebieskiej. Niedługo jak widać. Jak zwykle ze szkodą dla psa. I poszłam na ten Twój mazurski wątek szczeniaczków. To też dobre, pozorowanie pomocy przez Niebieską ... oczywiście żadnej karmy nie kupiła, nic nie wpłaciła, ale wpakowała wszystkich i szczeniaki w kłopoty i ogromny problem finansowy, to jest ten wątek mazurskich szczeniaków, o którym pisała Olga. Ku przestrodze. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196691-Mazurskie-szczeniaki-s%C4%85-ju%C5%BC-bezpieczne-i-szcz%C4%99%C5%9Bliwe%21-zosta%C5%82a-malutka-sunia-zobacz"]http://www.dogomania.pl/threads/196691-Mazurskie-szczeniaki-s%C4%85-ju%C5%BC-bezpieczne-i-szcz%C4%99%C5%9Bliwe!-zosta%C5%82a-malutka-sunia-zobacz[/URL]! [quote name='dudson13'] Wpłaty jednorazowe - podaję te co wpłynęły:

ewu - 150zł :smile: :loveu:
dudson13 - 10zł + 20zł
mamcia - 10zł:loveu:
Asiaczek - 30zł:loveu:
Andzia_F - 30 zł:loveu:
Magdalena - Madlaine - 30zł:loveu:
Blueberrykiss - 50zł:loveu:
fochu - 50zł:loveu:
beki - 20zł:loveu:

Pieniążki zostały przekazane na opłatę hoteliku 300zł - chyba nawet w Sheratonie tydzień kosztuje mniej:-(
Pozostała suma jaka wpłynie zostanie przeznaczona na szczepienia i karmę dla maluchów.
Wydatki - 300zł - "hotelik":angryy: - wiadomo dlaczego
- 50zł - szczepienia[/QUOTE]

26. XI. 10 r. [quote name='Niebieska713']Ja tez staram sie pomoc w miare mozliwosci finansowych,ale niestey w tym miesiacu siadlam,bo mam jeszcze w domu Dafi,ktora tez nie ma na karme,a nie dam rady kupowac sama karmy dla 4 psow...POMOZCIE...[/QUOTE]

[quote name='dudson13']Nie wspomnę o tym,że dzwoniłam do hoteliku, że chcemy zabrać psy, a pani powiedziała, że i yak mam 600zł jej zapłacić. Ubłagałam ją, że nie mamy tyle, więc się zgodziła na mniejszą kwotę. Na razie na koncie psiaków jest 260 zł, czyli nie mamy nawet na opłacenie hoteliku - o szczepieniach nie wspomne:-(:-(:-(:-(:-(:-([/QUOTE]

[quote name='olga7']1/ Jakim prawem w umowie znajduje się punkt żadajacy zapłaty pełnej kwoty, aż 600 zl za nawet jeden dzień pobytu danego psa ?? Przecież to jest czyste bezprawie !! Chyba nie ma w Polsce takiego drugiego komercyjnego hoteliku,gdzie by takie żadania-warunki umowy były zawarte . Ta umowa nie jest chyba zgodna z prawem.
2/ Oplata za pobyt jednego malego psa 300 zl - jest mocno zawyżona,gdyż pies ten zostal umieszczony w budzie w kojcu.
3/Ządanie opłaty 600 zl za m-c pobytu obu tych psów jest niezgodne z umową ustną wstępną -jaka byla dokonana zanim te psy zostaly tam zawiezione.Stawianie przed faktem dokonanym dudson13 i żądanie podwójnej opłaty za umieszczenie oby malych psów w zimnej budzie w kojcu -jest nieuczciwe ze strony wlaścicielki tej hodowli psów i hoteliku .
Umowa ustna jest też ważna w świetle prawa .
4/ Wobec powyższego ,iż osoba o nicku Niebieska713 przyczyniła się czynnie do umieszczenia tam tych psów przez Dudson13 a potem zobowiazała się doplacenia tych zawyżonych kwot oplaty -czyli 300 zl - oczekujemy ,iż Niebieska713 z honorem wywiąże się z tego zobowiązania i zwróci Dudson13 tę wymienioną kwotę 300 zl na konto zbieranych oplat -wpłat na pobyt tych psów.

[/QUOTE] Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością obstawiam, że szczeniaki nigdy ani jednej puszki karmy zasponsorowanej przez Niebieską nie zobaczyły ani dopłaty do wygenerowanych przez Niebieską kosztów hotelu - też nikt się od Niebieskiej nie doczekał. Czy to już wystarczy na CzK ? Czy czekamy na dalsze popisy ?[/QUOTE]

Mshume też miała jakieś "swoje" wątki z Niebieską. Nie mam linków do nich.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=green]Niebieska 713 zniknęła z forum. Nie loguje się od stycznia.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Przestrzegam przed osobmi, które pojawiają się na Dogo tylko po to, by oferować dt. Tak było z Arktyką i podobnie z Niebieską 713. Pojawia się w lutym 2010, nikt jej nie zna, bierze tymczasy, a potem są problemy.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarodziejka'][B][COLOR=green]Niebieska 713 zniknęła z forum. Nie loguje się od stycznia.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Przestrzegam przed osobmi, które pojawiają się na Dogo tylko po to, by oferować dt. Tak było z Arktyką i podobnie z Niebieską 713. Pojawia się w lutym 2010, nikt jej nie zna, bierze tymczasy, a potem są problemy.[/COLOR][/B][/QUOTE]

Ja w ogóle odradzam oddawanie psów do DT, których się nie zna, które nie są sprawdzone. Są ludzie, którzy prowadzą DT czy hotelik mając przede wszystkim na uwadze dobro psa. Są jednak tacy, dla których liczy się tylko kasa. Jest to dla nich sposób na zarobek, na bezrobocie a czasami nawet na lenistwo, bo psy są pozostawione same sobie. Głodne, bez opieki i chore.
Domki trzeba sprawdzać a później psy odwiedzać. Po to psa zabieramy ze schroniska, żeby poprawić jego życie a nie po to, zeby dać komuś zarobić.
Podkreślam, ze moja ocena dotycz tylko źle prowadzonych hotelików i DT. Nie chcę obrazić ludzi, którzy w ten sposób pomagają przetrwać bezdomnym zwierzętom, zapewniają godziwe warunki życia, dają swoim podopiecznym poza opieką także uczucie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Ja w ogóle odradzam oddawanie psów do DT, których się nie zna, które nie są sprawdzone. Są ludzie, którzy prowadzą DT czy hotelik mając przede wszystkim na uwadze dobro psa. Są jednak tacy, dla których liczy się tylko kasa. Jest to dla nich sposób na zarobek, na bezrobocie a czasami nawet na lenistwo, bo psy są pozostawione same sobie. Głodne, bez opieki i chore.
Domki trzeba sprawdzać a później psy odwiedzać. Po to psa zabieramy ze schroniska, żeby poprawić jego życie a nie po to, zeby dać komuś zarobić.
Podkreślam, ze moja ocena dotycz tylko źle prowadzonych hotelików i DT. Nie chcę obrazić ludzi, którzy w ten sposób pomagają przetrwać bezdomnym zwierzętom, zapewniają godziwe warunki życia, dają swoim podopiecznym poza opieką także uczucie.[/QUOTE]

ja odradzam dawanie psa do jakiegokolwiek płatnego DT .... takie DT robią to dla zarobku a nie dla zwierzaka... takie moje zdanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']ja odradzam dawanie psa do jakiegokolwiek płatnego DT .... takie DT robią to dla zarobku a nie dla zwierzaka... takie moje zdanie...[/QUOTE]

Tego to ja akurat nie odradzam dlatego, że dzięki pobytowi w płatnym domu tymczasowym wiele psów miało szansę wyjść ze schroniska i trafić do adopcji. Poza tym, ile psów można wziąć na utrzymanie? Jeżeli jest to prowadzona działalność dla zarobku, to powinny być spisywane umowy. Nas nie interesują rozliczenia ze skarbówką. Powino być wiadome jakiego psa oddajemy, za co płacimy i co pies ma otrzymać. Płatne DT powinny zapewniać godziwe warunki życia a koszt utrzymania powinien być skalkulowany na podstawie prawdziwych wydatków. Niedopuszczalne dla mnie jest złe karmienie, brak opieki weterynaryjnej, czy pozostawienie psów bez opieki w jakichś komórkach, oborach itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Tego to ja akurat nie odradzam dlatego, że dzięki pobytowi w płatnym domu tymczasowym wiele psów miało szansę wyjść ze schroniska i trafić do adopcji. Poza tym, ile psów można wziąć na utrzymanie? Jeżeli jest to prowadzona działalność dla zarobku, to powinny być spisywane umowy. Nas nie interesują rozliczenia ze skarbówką. Powino być wiadome jakiego psa oddajemy, za co płacimy i co pies ma otrzymać. Płatne DT powinny zapewniać godziwe warunki życia a koszt utrzymania powinien być skalkulowany na podstawie prawdziwych wydatków. [B]Niedopuszczalne dla mnie jest złe karmienie, brak opieki weterynaryjnej, czy pozostawienie psów bez opieki w jakichś komórkach, oborach itp[/B].[/QUOTE]
a tak naprawdę takie rzeczy dzieją się w 70-80% płatnych DT .... więc jeśli są takie możliwości to szukajmy za wszelką cenę bezpłatnego DT - bo to była podstawowa idea DT - bezpłatnie.... ja osobiście nie rozumiem wytworu który powstał jakim są płatne DT ...

Link to comment
Share on other sites

Co jest złego w płatnym DT, jak na przykład u Jamora czy DIF? Oni muszą mieć z czego psy utrzymać, kupić karmę, zaszczepić, oporządzenie kilku psów to jest praca na pełen etat, szczególnie psów trudnych. Psy są w dobrych rękach, mają non stop opiekę, a ludzie zamiast iść do pracy zajmują się nimi. Co w tym złego? Bo ja nie rozumiem. Rodziny zastępcze też dostają kase na podopiecznych...

Link to comment
Share on other sites

Jamor to nie jest płatny DT ... Jamor to HOTEL ....

płatne DT to osoby nie mające założonej działalności gospodarczej, nie utrzymujące się z dawania psom schronienia, nie mające tak naprawdę warunków i pomieszczeń przystosowanych na większą ilość psów ... to właśnie osoby takie jak niebieska, Alina S, Arktyka czy inne temu podobne .... biorą psy do "mieszkania" po kilka psów , i za każdego biorą ok 300 zł .... można się nieźle dorobić ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...