Jump to content
Dogomania

jovi

Members
 • Content Count

  762
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About jovi

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.bialapasja.com

Converted

 • Location
  Mogilno
 • Occupation
  zootechnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do hodowli najlepiej byłoby kupić zwierzę nawet roczne lub starsze , ale takie wartościowe bardzo rzadko się zdarzają . A tak to możesz odebrać, jak wyżej napisane, 8 tygodniowego i liczyć na dużo szczęścia , że wszystko będzie z nim ok i będzie się nadawać do hodowli :)
 2. Mam miejsce w aucie dla jednego większego psa i 1 osoby . Startuję z okolic Inowrocławia i dalej przez Łódź , Częstochowę w dół :)
 3. Widać metody Milankowe . Rety, ile ten program ZŁEGO i KRZYWDY narobił i wciąż robi psom :(
 4. Zachowanie to w zdecydowanej większości przypadków wynik wychowania , a właściwie jego braku . Niestety, ale to NIE PRAWDA , że białe to taka łatwiutka bezobsługowa rasa .
 5. [quote name='Tascha'] Żaden hodowca nie jest jasnowidzem i zaden hodowca nie jest w stanie zagwarantowac ze prawidłowy i rokujacy w momencie sprzedazy maluch rozwinie sie idealnie i prawidlowo w kazdym calu. [/QUOTE] Oj Tascha , to cienka jesteś , podobnie jak ja ( bo tak jak i Ty , też jasnowidzem nie jestem :) ) ;) bo wielu 'hodowców' w mojej rasie gwarantuje brak wad genetycznych , że pies będzie idealny, championy i reproduktory na dzień dobry są od razu i jeszcze gwarantują charakter idealny , miłość wrodzoną do dzieci i wiele wiele innych bzdur . Ale cóż , nabywcy to łykają bo TAKIE właśnie ideały chcą .
 6. Skyy, to o czym piszesz to niestety norma bo 90% rozmnażających psy to NIE hodowcy z prawdziwego zdarzenia. Nawet jak jakieś badania porobią to nie mają wiedzy co z tego wynika, powtarzają jakieś zasłyszane komunały bo już się w temat nie wgłębiają ( po co ) . Chodzi TYLKO o zarobek , co jak zawsze powtarzam, nie oznacza, że psa i szczenięta trzeba zaraz trzymać w piwnicy , komórce czy na łańcuchu. Mogą być kochanymi i zadbanymi zwierzakami, a pochodzić od namnażacza czyli kogoś kto o rasie ma małe pojęcie, niczym się specjalnie nie interesuje ( co dotyczy jego rasy i psów w ogóle ), a chodzi mu jedynie by ZAROBIĆ ! W prawdziwym hodowaniu ciężko jest zarobić choć nie mówię, że niemożliwym, ale skala tego zysku jest zupełnie inna ( w mojej rasie na przykład ,zamiast 16tyś , 6 tyś zysku na takim samym miocie na czysto bo poniosło się inne nakłady zwłaszcza na ambitne krycie ).
 7. Ja byłam na ringu gdzie oceniana była schapendoska :) Bardzo się podobała i dostała wszystko :)
 8. jovi

  info o książkach

  To ja widać miałam szczęście bo udało mi się kupić przez allegro , ale prawie zaraz po wydaniu książki .
 9. [quote name='Majkowska'] Hodowcą jest dla mnie nie ten co mnoży, a człowiek który siedzi w rasie, analizuje genetykę, przeszuka wszystkie możliwe źródła nim pokryje danym reproduktorem, sprawdzi całą linię, zrobi potrzebne badania. [/QUOTE] Też tak uważam !!! Ale niestety laik nie jest w stanie zadać weryfikujących pytań , a że znawca miłośnik itp rasy to każdy namnażacz mówi :/
 10. A mi przy sprawie uboju rytualnego i obrony tego jako prawa do wyznawania religii zawsze rodzi się pytanie : czy jako rastafarianin mogę sobie palić marihuanę bo tego moja religia wymaga ? I wiele innych takich spraw prawnie zabronionych . Bo wynika z tego , że jeżeli to praktyka religijna TO MOGĘ !!!
 11. Mnie najbardziej oburza, że to jest legalne ! :( Po takim wpisie gościu powinien być od razu pociągnięty do odpowiedzialności karnej za znęcanie się nad zwierzętami ( i psem i lisem ! ) .
 12. Wie ktoś może w jakiej cenie jest wstęp na wystawę , dla zwiedzających ? :)
 13. Czy ktoś w najbliższym czasie będzie wracał z UK ?
 14. Strasznie ciężka sprawa bo to poza Unią . Też o tym myślałam, ale odpuściłam .
×
×
 • Create New...