Jump to content
Dogomania

Dino ma dom po ponad pięciu latach oczekiwania.


Cajus JB

Recommended Posts

[quote name='Cajus JB']Konto wyślę w nocy shinee.

Dziękuję bardzo w imieniu Dina. :lol:


Wiem, że teraz poproszę o bardzo dużo, ale wiem, że jesteście wspaniałymi osobami.
Zajrzyjcie do Lapiego. To w tej chwili czerwony tekst w moim podpisie. Czeka Go operacja. Nie potrzeba już dużo, ale strasznie ciężko idzie zbieranie. Chyba nikt nie chce dać pieskowi, który ma dom. Nie wiem zresztą czemu tak trudno zebrać na Jego operację. Każde 5 zł przybliża Lapiego do normalnego życia.
Wiem, że wszystkim jest ciężko tym bardziej gorąco Was proszę.[/QUOTE]
..nie czytałam :( ale ile brakuje ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='wiga138']..nie czytałam :( ale ile brakuje ?[/QUOTE]

Operacja to około 1000 zł. Uzbierało się 700 zł z groszem. Brakuje niecałe 300 zł.

hop! właśnie pracuję nad tekstem. W domu umieszczę. Czyli koło północy.

Edit

Tak hop! liczy się jakość, a nie ilość. Uwielbiam ten zwrot. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tekst do ogłoszeń:

Dino to młody, dwuletni pies. Jest mieszańcem berneńskiego psa pasterskiego i owczarka niemieckiego. Dzięki temu odznacza się wyjątkową urodą i zrównoważonym charakterem.
Przyjacielski do innych zwierząt i towarzyski do ludzi idealnie nadawałby się dla osób aktywnych. Pojętny i posłuszny, łatwo uczy się nowych rzeczy. Umie chodzić na smyczy, uwielbia biegać. Nie ma problemów w kontaktach z dziećmi.
Silne cechy terytorialne czynią z Niego doskonałego stróża i opiekuna rodziny, a wygląd sprawia, że niejeden nieproszony gość zastanowi się, nim zechce zakłócić spokój domu.
Dino ma komplet szczepień, założoną książeczkę zdrowia i przed adopcją zostanie wysterylizowany.
Jedyne czego Mu potrzeba to towarzystwo człowieka, do którego się garnie i miejsca w Państwa sercu.

Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed i po adopcyjnej.
Warunkiem adopcji Dina jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:

tel:
602 378 012
605 112 881
mail:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Tekst jest dobry, konkretny, pokazuje szlachetne i dobre cechy Dina. Chciałam jedynie zwrócić uwagę na zdanie:

[I]Jedyne czego Mu potrzeba to towarzystwo człowieka, do którego się garnie [U]i miejsca w Państwa sercu[/U].
[/I]Coś tu zgrzyta stylistycznie.I jeszcze nieśmiałe pytanie: napisałeś, że Dino ma być sterylizowany, a tu chyba chodzi o kastrację?

Już zrobiłam stałe przelewy na Dina (co miesiąc 30 zł) - od 8 grudnia, więc jutro powinno dojść.
Dino, to piękny pies. Miał szczęście, że go dostrzegłeś i zająłeś się nim.
Pozdrowienia,

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to ostatnie zdanie to masło maślane. Może część wyrzucić lub zmienić?

Przekaz jest jasny. Może coś wymyślicie.

Sterylizacja to fachowe określenie i odosi się do suczek i psów. Przyjęło się tylko potocznie, że kastruje się psy. Choć to trochę inny zabieg.

Wystarczy wpisać w google i ta różnica jest tam ładnie opisana. :lol:

Dziękuję w imieniu Dina za potwierdzenie deklaracji. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam dzisiaj ogłoszenia - kto nie wierzy, niech sprawdzi. ;)

Dino ma allegro (zwykłe) i alegratkę (wyróżnioną). Oprócz tego ma ogłoszenia na: cafeanimal.pl, gumtree, kupiepsa, adopcjapsa, psy.pl, e-zwierzak, przygarnijzwierzaka, psiamania, kupsprzedaj, aukcjezwierzat, warsza.pl, ogloszeniadrobne.warszawa, stacja.biz, pajeczyna, adsy, wybierzmiska, pies.onet.pl, animalia, adopcje.org, kokosy, petsy.

Jeżeli chodzi o tekst... Napisałam swoją wersję. Zawsze to jakieś urozmaicenie. ;)

[FONT=Verdana][SIZE=2][I]Dino – duży, mądry i przyjacielski pies do adopcji…

Dino to duży, około 2-letni pies porzucony przez właściciela. Większość życia spędził na krótkim i ciężkim łańcuchu. Był zaniedbywany i źle traktowany. Obecnie przebywa w hotelu dla zwierząt. Wypiękniał i odżył. Jest pojętny, posłuszny, kontaktowy i przyjacielski. Bardzo lubi ruch i zabawę. Umie chodzić na smyczy. Toleruje inne zwierzęta. Ma komplet szczepień i książeczkę zdrowia, a przed adopcją zostanie wykastrowany. Do szczęścia brakuje mu dobrego domu. [/I][I]

Kontakt w sprawie adopcji:[/I][I]
tel. 602 378 012 lub 605 112 881[/I][I]
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/I][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Fajnie by było jakby zgłosił się ktoś z okolicy Wawy. Dino ma niedaleko.

Tymczasem zapraszam na wątek szczeniaczka z ulicy.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/197827-Zapchlony-i-zarobaczony-szczeniak-i-jego-mama-w-jeszcze-gorszej-sytuacji-([/url]

Link to comment
Share on other sites

Z tym allegro u mnie to jest tak, że psy miewaja nawet po 1000 wyświetleń, a odzywa się jedna osoba z tego tysiąca. Najciekawsze jest to, że 4 ostatnie tymczasy właśnie dzięki tej jedynej osobie na prawie 1000, znalazły fantastyczne domy blisko nas co mnie bardzo cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...