Jump to content
Dogomania

TRAGEDIE KONI I PSÓW!!!! "Hodowla" Jolki z Dąbrowy Górn. POMOCY!!!!


BUDRYSEK

Recommended Posts

ZOBACZCIE CO SIE TAM DZIEJE :angryy:

[COLOR=red]Sprawa bestialskiego potraktowania klaczy w Mysłowicach[/COLOR]

[URL]http://www.voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2798[/URL]

I W jej hodowli w Dabrowie Górn.

[URL]http://www.siberian-husky.pl/i.php?h=b3[/URL]


[COLOR=red]POMÓŻCIE!!! TRZEBA COŚ Z TYM ZROBIĆ!!!![/COLOR]

jeżeli Ktos założył juz watek w tej sprawie proszę o zamkniecie

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj jestem w szoku. Trzeba to naglasniac! Ta baba powinna byla od razu byc odsunieta od pracy ze zwierzetami. Przeciez do psychol:-(
Jak pomysle, ile zwierzat-koni i psow zameczyla /prowadzi swoje hodowle psow/, to mi sia slabo robi.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma słów które mogą określić to coś co zadaje zwierzęciu taki ból bo dla mnie to nie powinno nosić miana człowieka bo w tym momencie obraża mnie i sądze że innych też.Forumowicze co robimy ? nie możemy milczeć.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdrapka']Czy zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie ? Nie wiecie nic na ten temat ?[/QUOTE]

...trochę poczytałam wpisów i z nich wynika,że zostało... dowody też zostały dostarczone i lista świadków...jednak szukają wsparcia prawnego...dobrze byłoby te początkowe wpisy przelecieć,by zorientować się w sprawie...ja niestety kompetentna co do prawnych niuansów nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

Ja już ledwo na oczy widzę a komentarzy tam jest tyle, że nie jestem w stanie się przewalić ...
Ale znalazłam to:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/177108-TIARA-Husqvarna-tr%C3%B3j%C5%82apek-kanapowiec-potrzebna-pomoc-i-sta%C5%82y-domek-"]http://www.dogomania.pl/threads/177108-TIARA-Husqvarna-trójłapek-kanapowiec-potrzebna-pomoc-i-stały-domek-[/URL]!!
Sunia tej samej kobiety z jej hodowli.

i to ciekawy wpis:

[QUOTE]ile kłamstw jeszcze ? 111 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 22:37 bez znaczenia
"Nigdy bym nie pozwoliła na takie traktowanie swojego konia" Bzdura. Przypomina sobie pani sytuację, która miałą miejsce rok temu? Rajd do Nielepic. Koń o imieniu "Ambicja" o ile wszystkim wiadomo jest pani prywatną klaczą . Tamtego dnia był to jej pierwszy transport w życiu. Ambicja jednak odmówiła posłuszeństwa i kazała pani jej założyć pętlę na język. Co oczyiście pan Karol wykonał z wielką chęcią. Klacz mimo wielkiej ilości krwi lęcącej z pyska i niesamowitego bólu nie weszła do bukmanki... metoda nie okazała się skuteczn.. Zakończyła się naderwaniem wiązadeł i ślinianek. Mimo płaczu niepełnoletnich klubowiczek i próśb o zaprzestanie , zignorowała pani tę prośbę i krzyki? A może w tej sytuacji też pani skłamie ? Albo inna sytuacja ? Koń o imieniu Perfekt? Abrazo? Karolina? Myszka? Ile jeszcze koni było wciąganych tą metodą ?[/QUOTE]

[QUOTE] Wczesniejsze działania
125 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 13:47
Monika G,

Aniu W. Zapewniam Cię, że wcześniej niejednokrotnie proszone o pomoc były organizacje pro zwierzęce TOZ oraz inne instytucje, nikt z tym jednak nic nie zrobił. Jak to się mówi, maja tam szerokie plecy...niestety. Niektóre organizacje pozostały bez odzewu, inne odpisały że sprawą trzeba się zająć ale to nie ich rejon, inne napisały że na pewno to skontrolują i jakoś do teraz nikt się nie ruszył. Niejednokrotnie pisane były zgłoszenia skargi do organizacji przez kilka lat. Raz jedyny lub dwa była tam jakaś organizacja, ale o zgrozo poinformowała o swoim przyjeździe!
Więc nie osądzajcie że nic tam nie było robione. Ja sama stamtąd uratowałam 4 psy na własną rękę...raz 3 szczeniaki były mi dane na warunkach odchowania i oddania z powrotem. Jednego zabrałam stamtąd z silnym syndromem kennelowym, który do teraz panicznie boi się życia miejskiego. Potrzebuje ciszy spokoju i mieszka u cudownych ludzi na wsi.
Działo się tam tyle przykrych rzeczy...a trzeba też podkreślić... że w większości klubowiczki to młode dziewczynki po 13 lat tak jak kiedyś ja miałam te 13 lat jeżdżąc tam i opiekując się zwierzakami....
Nie rzucajcie osądów, bo na prawdę jak widać potrzeba było dużej tragedii, żeby ktoś na poważnie się tym zainteresował...
Bo wcześniej, to że konie wyglądały tak a nie inaczej, że psy miały takie warunki, że znikały jeden za drugim nie chce wymieniać nawet w jakich okolicznościach....dla nich to po prostu były złe warunki ale nie na tyle żeby zacząć działać i odbierać te zwierzęta...
Ale teraz, wszyscy zainteresowani ukaraniem tej kobiety może brzydko mówiąc, skorzystają z okazji nagłośnienia tej sprawy i samej osoby p. Joli w celu ukarania jej. Bo szczęście w nieszczęściu w tej tragedii wszystkie okrutne działania wyjdą na światło dzienne. Szkoda tylko, że musiało dojść do tak strasznego wydarzania...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli dojdzie do sprawy sądowej (czyn bestialstwa ), kobieta będzie sądzona w sposób "szczególny" , ponieważ jest osobą kształconą w hodowli i postępowaniu z końmi.
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć czy ta sprawa została zgłoszona do prokuratury , kto ją pilotuje ?

Link to comment
Share on other sites

Pogotowie dla Zwierząt zajelo sie sprawa. Wiem ,że lada dzień sprawa trafi do prokuratora. Koń bezpieczny..... co prawda byly zamysly o eutanazji ale postanowiono poczekac. Koń ma duze szanse. Przebywa w dobrej stajni pod opieką fachowcow. Część języka zostala zachowana..... co daje duże szanse na to ,że "nauczy się z tym żyć". Powoli przyjmuje pokarm. TERAZ UWAGA ; potrzebni są swiadkowie wydarzeń jakie mialy miejsce w Myslowicach w stajni jak i w hodowli psow husky ktora prowadziła ta *BIP*BIP*BIP* Wiem ,że jakaś sunia z tej hodowli potrzebowala pomocy i miala swoj watek na dogo. LUDZIE ZE ŚLĄSKA majacy cos do powiedzienia w sprawie proszeni sa o kontakt. gg 5481579

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Dopoki swiatkowie takich tragedii jak ta beda milczec to nic nie zrobimy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

Najgorsze jest to,ze ludzie...świadkowie nie tylko tej tragedii,bo było ich znacznie więcej!!!...otóż ludzie przesyłali informacje do jakichś fundacji,informowaki powiatowego weta...ale brak było odzewu,albo zainteresowania,bo nic tak spektularnego się nie wydarzało,albo świadkami były dzieci!
Najlepsze jest zaś to,że ludzie chcą i mają potrzebę mówić nawet wbrew strachowi ...i myślę,że trzeba to wykorzystać...w pełni wykorzystać!!!Są nawet i filmy nakręcone z wsadzania klaczki w tak makabryczny sposób...i są zdjęcia bezpośrednio po zdarzeniu zrobione...i jeśli teraz Ci,którzy mają moc sprawczą zająć się już odpowiedzialnie ukaraniem sprawczyni i jej pomagierów, jeśli tym razem znów nie wykorzystają w pełni tej szansy...możemy nie psioczyć na polskie prawo...ono nie doskonałe jest,lecz daje możliwość skutecznego ukarania takiego bestialstwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Pogotowie dla Zwierząt zajelo sie sprawa. Wiem ,że lada dzień sprawa trafi do prokuratora. Koń bezpieczny..... co prawda byly zamysly o eutanazji ale postanowiono poczekac. Koń ma duze szanse. Przebywa w dobrej stajni pod opieką fachowcow. Część języka zostala zachowana..... co daje duże szanse na to ,że "nauczy się z tym żyć". Powoli przyjmuje pokarm. TERAZ UWAGA ; potrzebni są swiadkowie wydarzeń jakie mialy miejsce w Myslowicach w stajni jak i w hodowli psow husky ktora prowadziła ta *BIP*BIP*BIP* Wiem ,że jakaś sunia z tej hodowli potrzebowala pomocy i miala swoj watek na dogo. LUDZIE ZE ŚLĄSKA majacy cos do powiedzienia w sprawie proszeni sa o kontakt. gg 5481579[/QUOTE]

tu jest watek suni...

[quote name='Zdrapka']Ja już ledwo na oczy widzę a komentarzy tam jest tyle, że nie jestem w stanie się przewalić ...
Ale znalazłam to:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/177108-TIARA-Husqvarna-tr%C3%B3j%C5%82apek-kanapowiec-potrzebna-pomoc-i-sta%C5%82y-domek-"]http://www.dogomania.pl/threads/177108-TIARA-Husqvarna-trójłapek-kanapowiec-potrzebna-pomoc-i-stały-domek-[/URL]!!
Sunia tej samej kobiety z jej hodowli.

i to ciekawy wpis:[/QUOTE]


[B]Warto,te informacje wpisać na watku z Mysłowic ...link na poczatku watku...tam wypowiadaja sie właśnie śwadkowie tej sytuacji i nie tylko![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Jeżeli dojdzie do sprawy sądowej (czyn bestialstwa ), kobieta będzie sądzona w sposób "szczególny" , ponieważ jest osobą kształconą w hodowli i postępowaniu z końmi.
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć czy ta sprawa została zgłoszona do prokuratury , kto ją pilotuje ?[/QUOTE]

Jeśli zerkniesz w treści wypowiedzi człowieka piszącego o tej sytuacji...wygląda,że sprawa została zgłoszona...świadkowie są,dowody też...mam nadzieję,że ta sprawa nie skończy się jak olkuska,dobrocińska,Klamki, smalcowni...tyle tych sprawa głośnych było...tyle ich bulwersowało...i cisza...GROBOWA CISZA..i przyzwolenie na dalsze działanie dla tych...NIE ludzi!

Link to comment
Share on other sites

[B]Nasze Prawo - Ustawa z 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt:[/B]

Art. 6.
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi
jest zabronione.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome
dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego
prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu;
2) (uchylony)
3) umyślne używanie do pracy lub w celach sportowych albo rozrywkowych
zwierząt chorych, w tym rannych lub kulawych, albo zmuszanie ich do czynności
mogących spowodować ból;
4) bicie zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi w urządzenia
obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po głowie, dolnej części
brzucha, dolnych częściach kończyn;
5) przeciążanie zwierząt pociągowych i jucznych ładunkami w oczywisty sposób
nieodpowiadającymi ich sile i kondycji lub stanowi dróg lub zmuszanie takich
zwierząt do zbyt szybkiego biegu;
6) transport zwierząt, w tym zwierząt hodowlanych, rzeźnych i przewożonych
na targowiska, przenoszenie lub przepędzanie zwierząt w sposób powodujący
ich zbędne cierpienie i stres;
7) używanie uprzęży, pęt, stelaży, więzów lub innych urządzeń zmuszających
zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbędny ból,
uszkodzenia ciała albo śmierć;
8.) dokonywanie na zwierzętach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby
nieposiadające wymaganych uprawnień bądź niezgodnie z zasadami sztuki
lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostrożności i oględności
oraz w sposób sprawiający ból, któremu można było zapobiec;
9) złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt;
10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym
utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach
albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji;
11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź
przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje;
12) stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierząt;
13) (uchylony)
14) trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub
cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu;
15) organizowanie walk zwierząt.
[B]
A to powinno jej grozić, tylko rzadko jest respektowane i traktowane jako mała szkodliwość czynu[/B]::angryy:
Art. 35.
1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem
przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4, albo znęca się nad nim w sposób
określony w art. 6 ust. 2,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do roku.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnym okrucieństwem,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, sąd może orzec przepadek
zwierzęcia, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd orzeka
przepadek zwierzęcia
– jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec wobec
sprawcy zakaz wykonywania określonego zawodu, prowadzenia określonej
działalności lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są
związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, a także mo©
Kancelaria Sejmu s. 16/16
2005-10-14
że orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa
oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa.
5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę
w wysokości od 25 zł do 2500 zł na cel związany z ochroną zwierząt,
wskazany przez sąd.

[B]I to jest Polska właśnie [/B]:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WiolaRude'][B]Nasze Prawo - Ustawa z 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt:[/B]



[B]I to jest Polska właśnie [/B]:placz:[/QUOTE]

NIE...[B]Polska to jest NIE WYKORZYSTANIE nawet tych możliwości prawnych jakie mamy!!![/B]
Niech nikt mi nie mówi,ze prawo trzeba zmienić...bo to które mamy,też mogłoby być skutecznie...z trudem ,lecz jednak skutecznie,wykorzystane przeciw bestialstwu nad zwierzętami!A my krzyczymy o ZMIANIE PRAWA, dopuszczając by nawet to nie było wykorzystane...by Ci znecajacy się,bestialsko mordujący w tym zawirowaniu śmiali się KAŻDEMU PRAWU w nos!
Bo my wysiłek wkładamy w pokazywanie niedoskonałości dzisiejszych przepisów prawnych miast UPARCIE,Z DETERMINACJĄ I ZDECYDOWANIEM DĄŻYĆ DO ICH UKARANIA.
Niech prawo zmieniaja Fundacje,które się tego zadania jako [B]priorytetu podejmą[/B]...z naszym poparciem ogromnym, [B]lecz nie rozmieniajmy sie na drobne i nie usiłujmy robić wszystko na raz...SKUTEK BĘDZIE TAKI JAK DOTYCHCZAS...BEZKARNOŚĆ KATÓW I CIERPIENIE ZWIERZĄT.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja nie mówię aby to prawo zmieniać (bynajmniej na razie nie ma sensu), ja mówię, że nie jest respektowane przez sędziów, bo w większości przypadków jest uznawana mała szkodliwość czynu, więc zgadzam się w zupełności z wyżej napisanym postem. W Ameryce lub Anglii to prawo nie jest wcale dużo bardziej surowe, różnica polega na tym, że jest respektowane przez władze, są powołani oddzielni sędziowie do takich spraw i uważam że do tego należy dążyć, a jak to się uda to wtedy można pomyśleć o zaostrzeniu prawa.
A tak naprawdę zamieściłam to ze względu na to, że ktoś wcześniej prosił o podstawy prawne do ukarania tej baby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...