Jump to content
Dogomania

Mały, biszkoptowy, śliczny, po wypadku i z niedowładem, Pysio MA DOM!!!


kaja555

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cieszę się, że Pysio ma w Was takie oparcie.
W razie potrzeby to ja deklarowałam się z wzięciem Pysia na DT. Nie ukrywam się :) i w razie potrzeby zainteresowanym podaję nr tel.: 601-294-064. Na dogo niestety bywam bardzo rzadko.

Pysia planowałam wziąć po "akcji plakatowej" już na początku lipca. Niestety akcja promocyjna schroniska przesunęła się w czasie.
W tej chwili Pysio jest naszym głównym bohaterem schroniska i na terenie Tychów jest obecnie rozwieszanych 500 plakatów formatu A3 + 100 będzie dodrukowanych w przyszłym tygodniu + własnym sumptem będzie dodrukowanych sporo plakatów formatu A4. Dodatkowo pod koniec lipca planuję coś specjalnego dla Pysia, ale o Tym nie powiem, żeby jeszcze nie zapeszyć.

Jeżeli akcja promocyjna nie przyniesie skutku, to Pysia wezmę na DT, ale na razie wstrzymuję się z tą decyzją, chociaż cały czas zdaję sobie sprawę z jego stanu zdrowia. Na szczęście w schronisku mamy fajnych pracowników, którzy uwielbiają tego malucha. Z wzięciem Pysia na DT wstrzymuję się ponieważ wg mnie może go przygarnąć ktoś o bardzo czułym sercu, a widok za krat takiego biedactwa bardziej wzrusza, niż na podusi w DT. Oczywiście psy z DT znajdują domy, jednak myślę, że w przypadku Pysia jego szanse na DS będą większe w schronisku, tym bardziej, że go obecnie wszędzie promujemy tak jak jeszcze nie promowaliśmy żadnego psa ze schroniska.

Jeżeli chodzi o zdrowie Pysia to na środę będę miała dokładny wypis od weterynarza, który opiekuje się schroniskiem,dodam jeszcze, że Ci weterynarza cieszą się bardzo dobrą opinią. Jednak przypadek Pysia jak najbardziej można by było skonsultować z innym weterynarzem. Zastanawiam się tylko czy powinna to być Pani dr Olender, którą bardzo, bardzo cenię, ale z tego co się orientuję to w przypadku urazów chirurgicznych sama odsyła do dr Gierka w Katowicach.
W każdym razie, jak będę miała "wypis" od Pysia to chętnie go skonsultuję z Panią Wiolą Olender i wtedy można by było zadecydować, czy jest potrzeba dodatkowej diagnozy, a jak tak to gdzie.

Link to comment
Share on other sites

Dr. Olender jest doskonałym diagnostykiem neurologiem a tu potrzebna jest przedewszystkim diagnoza neurologiczna, co nie przeszkadza absoulutnie także konsultacji dr. Gierka w sprawie chromego kręgosłupka. Stan pysia przypomina bardzo stan albinki i dlatego proponuje dr. Olender. Szkoda ze minął tak szybko termin sobotni. Bardzo czekamy na diagnoze weta schroniskowego . Mam nadzieje że dają nadziej,e na dobra przyszłość pysia.chyba szybko znajdzie domek bo budzi sympatie, i dzięki niej ma opiekę w schronie ekstra.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=3][B]Proszę, zajrzyjcie na wątek trzech szczeniaków, które muszą do jutra znaleźć DT - inaczej pojadą na wiejską giełdę i resztę życia spędzą przy budzie na krowim łańcuchu...[/B][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][B] [url]http://www.dogomania.pl/threads/189151[/url][/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Niestety do Grażyny wrócił starszy piesek z adopcji, nie wiem dt w ogóle wypali, nie chcę się wypowiadać za nią.

Diagnozę weterynarza ktoś odbierał z dziewczyn ze schroniska, ale nie dowiedziałam się kto.

Dlatego nie ma kto po prostu zając się rehabilitacją Pysia, cały czas uważamy, że szybki dobry dom to dla niego najlepsza szansa, a on nie ma nawet jednego ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[B]Informacje o Pysiu od weterynarza:

Opis badania:

Stan psa po wypadku komunikacyjnym.
Wieloodłamowe złamanie miednicy po stronie prawej z licznymi przemieszczeniami.
Złamanie z przemieszczeniem ostatniego kręgu piersiowego.
Złamanie z przemieszczeniem wyrostka mieczykowatego mostka.
Śrut pod skórą na wysokości mostka.
Przemieszczenie pierwszego kręgu ogonowego względem kości krzyżowej.
Czucie w kończynach zachowane.
Ze względu na bardzo liczne przemieszczenia kości miednicy i prawdopodobne uszkodzenia rdzenia kręgowego nie kwalifikował się do zabiegu kostnego i został pozostawiony do leczenia zachowawczego z zaleceniem kontrolowania oddawania moczu i kału.
Apetyt zachowany.
Władza w tylnych kończynach wróciła po około 4-6 tygodniach tylko w takim stopniu, jak widać obecnie.
Nie wrócił do normy automatyzm oddawania moczu, pęcherz jest stale rozszerzony, mocz jest oddawany przez wyciskanie podczas ruchu.
Doszło także do nawykowego wypadania prącia pp z powodu zaburzeń w unerwieniu tych okolic ciała po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.
Pies w schronisku funkcjonuje bardzo dobrze, w miarę dobrze radzi sobie z chodzeniem nie dochodzi do samouszkodzeń. Nie ma problemu z defekacją, mocz oddaje pod siebie, co nie jest problemem w kojcu, w którym przebywa w schronisku.
Leki, które otrzymywał: Dexasone, Biovetalgin, Metoclopramid, Lactulosum, Catosal, Combivit.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Niestety sytuacja się bardzo skomplikowała :shake:. Pysio ma akcję promocyjną jak jeszcze żaden psiak, ludzie go kojarzą ale na razie adoptować nikt nie chce:-(. A Grażyna niestety musiała przygarnąć na DT psiaka, który wrócił z adopcji. Filip nie nadaje się do powrotu do schroniska bo prawdopodobnie był bity lub kopany - tak czy siak wrócił chory. Oprócz niego Grażyna ma dwa inne psiaki na DT / Chico także chory i też powrót z nieudanej adopcji i psiak, któremu inny DT "nie wypalił"/. To wraz z trzeba osobistymi psami Grażyny daje gromadkę 6-ciu psów a z kolei ta gromadka nie jest do zaakceptowania przez sąsiadów Grażyny:shake:. Sytuacja jest patowa... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak pomóc Pysiowi, Grażynie ale także Chico i Filipowi to bardzo prosimy o pomysły... Nam już ręce opadają...
Wątek Chica i Filipa gdyby ktoś zechciała przeczytać i podpowiedzieć coś:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/181431-Nies%C5%82ysz%C4%85cy-Chico-wr%C3%B3ci%C5%82-z-adopcji.-Jego-przewodnik-ze-schronu-Filip-ma-dom...[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no i jeszcze Florek jest u Grazyny

wiecie co, myśmy się wczoraj już poryczały po całej akcji, z 6-cioma psami nie da się nawet wyjść na spacer

prosze, pomóżmy coś znależć przynajmniej Filipowi z meliny, to bezproblemowy i grzeczny psiak, może sam zostawać w domu...

ma też osobny wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/189979-Filip-odebrany-z-meliny-co-teraz-DT[/URL]!

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie ręce opadają :-( nawet nie wiem co napisać,tak zdołowała mnie ta sytuacja.Jeśli to coś Grażynie pomoże to proszę na pw o nr konta abym mogła coś wpłacić na Jej tymczasowiaki.Ja wiem ,że to niewiele :shake: czuję się taka bezradna...
Biedne Pysiątko :-( i pozostałe psiaki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...