Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i mnie pobiła...i o baseball'em:shake: ech...przepraszam ze ja taki muł jestem:oops: Ayshe wstań!:evil_lol: ja sie chcem czgoś dowiedziec a jak juz zostaniesz padnięta to doopa...

ale teraz już wszystko rozumiem i nie będe zadawac glupich pytań:oops: tylko przyswajac co piszesz:cool3:
/i jak za te kilka:cool3: lat sie w końcu dorobie wymarzonego ON-ka, to przynajmnej bede mądrzejsza:p i to dzięki Tobie:loveu::cool3: wię cnie pdaj nam tutaj:razz:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']No i mnie pobiła...i o baseball'em:shake: ech...przepraszam ze ja taki muł jestem:oops: Ayshe wstań!:evil_lol: ja sie chcem czgoś dowiedziec a jak juz zostaniesz padnięta to doopa...

ale teraz już wszystko rozumiem i nie będe zadawac glupich pytań:oops: tylko przyswajac co piszesz:cool3:
[/QUOTE]

Nie ma głupich pytań :mad: niech kobieta nauczy sie po Polsku pisać aby każdy ją zrozumiał:eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

:eviltong:
wspomne[przedostatnia-obiecuje]o suce ktora trzeba wspomniec ze wzgledu na jej corke-connie farbenspiel,matke yasko farbenspiel.ta suka jest daggi farbenspiel.daggi[bac huhnegrab,syn odina tannenmeise oraz jej matka ledi luisenstrasse corka cello romerau i urana wildsteiger land-zauwazcie prosze to polaczenie!]urodzila sie w 1990 roku.
[IMG]http://img343.imageshack.us/img343/3361/3529vf.jpg[/IMG]
daggi z erosem luisenstrasse dala va1 connie[matke yasko farbenspiel],w tym samym miocie byly takie psy jak fello va czy v caty,pozostale mioty byly miotami pelnymi dobrych suk-matek.przypominam ze ojcem yasko jest ursus batu wnuk jecka noricum i zamba wienerau.

Link to comment
Share on other sites

nie macie wlasnych typow?:placz: .
to mam propozycje....podajcie mi babcie po stronie matki swoich psow[jesli jest niemiecka-jak polska to ja leze bo kompletnie sie nie znam na polskich psach:oops: .moje wiadomosci koncza sie na takich sukach jak raja czy ruta z antuszy,pamietam inge z wislanego portu.....i w sumie nie wiem czy cos wiecej:roll: :oops: .

Link to comment
Share on other sites

ja czekam na propozycje umieszczenia tutaj czolowych suk.mam nadzieje ze ciekawosc zaprowadzi was do pogrzebania w rodowodach swoich psow albo fascynacjach sukami.moja fascynacja kiedys byla nathalie von der wienerau ktora podobnie jak jeck powalila mnie kiedys na kolana na bszs:loveu: .wspaniala corka zamba wienerau.
[IMG]http://img372.imageshack.us/img372/1939/nat1ac.jpg[/IMG]
nathalie w drodze na testy z sedzia p.huhnem.
[IMG]http://img344.imageshack.us/img344/6714/nat10df.jpg[/IMG]
va2 1993r.dekoruje nathalie Hermann Martin:multi: :loveu:
[IMG]http://img246.imageshack.us/img246/8561/nat29ev.jpg[/IMG]
nathalie jest wnuczka[mamusia]cello romerau.w 1995 roku zdobyla zaszczytny tytul va1.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']nie macie wlasnych typow?:placz: .
to mam propozycje....podajcie mi babcie po stronie matki swoich psow[jesli jest niemiecka-jak polska to ja leze bo kompletnie sie nie znam na polskich psach:oops: .moje wiadomosci koncza sie na takich sukach jak raja czy ruta z antuszy,pamietam inge z wislanego portu.....i w sumie nie wiem czy cos wiecej:roll: :oops: .[/QUOTE]
Raja ,Ruta,TAnga z Antuszy były córkami Kessy z Krastobolu od której Lidka zaczęła hodowle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:loveu: baaardzo jestem fanka jecka.ja sie w tym psie zakochalam.juz jak go widzialam jhkl na bszs.i tak mi zostalo.mam 2 corki jecka,mialam jego syna.bardzo zalezy mi tez na linii zenskiej anett[juz o tym pisalam ale co tam:oops: ].w tej chwili prowadze 3 linie zenskie-anett[chita noricum],orna lechtal[dori aus der wanderschaferei],flora konigsbruch[cuna haus mohr][/QUOTE]
Wsadziłam nosa w papiery Josha i jeżeli chodzi o linie matki to zarowno babka jak dziadek mają w przodkach tego Jecka von Noricum.No i jeszcze jest w rodowodzie Zamb v.d. wienerau.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Raja ,Ruta,TAnga z Antuszy były córkami Kessy z Krastobolu od której Lidka zaczęła hodowle.[/quote]kesse tez pamietam.mialam polska sunie po guru z wislanego portu .....16 lat temu:cool3: :lol: .zmarla schorowana w wieku 9 lat:-( .ale cos tam jeszcze pamietam;) .z tym ze pamietac a wypowiadac sie to dla mnie duuuuza roznica.niezbyt kumalam o co w tych onkach chodzi,dopiero jak trafilam na dobra wole ze strony niemcow to czulam zalew informacji i wreszcie zaczelam lapac o co w tym chodzi i do tej pory ucze sie...pewnie nigdy nie skoncze ....:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Wsadziłam nosa w papiery Josha i jeżeli chodzi o linie matki to zarowno babka jak dziadek mają w przodkach tego Jecka von Noricum.No i jeszcze jest w rodowodzie Zamb v.d. wienerau.[/quote]linie dziadka josha jak i samego dziadka znam.bax przekazuje bardzo zrownowazony charakter.moglabym sie przywalic do innych rzeczy ale psy naprawde sa wywazone psychicznie.
proponuje obliczenie inbredu z rodowodow waszych psow.moze uda wam sie [albo ja sprobuje]dokopac sie do linii zenskiej[niestety zebym ja sprobowala to musze znac niemiecka suke[babcie,pra,pra babcie-wsio ryba]inaczej ja pasuje z przyczyn podanych wyzej;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']linie dziadka josha jak i samego dziadka znam.bax przekazuje bardzo zrownowazony charakter.moglabym sie przywalic do innych rzeczy ale psy naprawde sa wywazone psychicznie.
proponuje obliczenie inbredu z rodowodow waszych psow.moze uda wam sie [albo ja sprobuje]dokopac sie do linii zenskiej[niestety zebym ja sprobowala to musze znac niemiecka suke[babcie,pra,pra babcie-wsio ryba]inaczej ja pasuje z przyczyn podanych wyzej;).[/QUOTE]
posłałam ci rodowód matki Josha .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']linie dziadka josha jak i samego dziadka znam.bax przekazuje bardzo zrownowazony charakter.moglabym sie przywalic do innych rzeczy ale psy naprawde sa wywazone psychicznie.
[/QUOTE]
hihihi jego zrównoważenie objawia się niędzy innymi tym że na komende siad reaguje bardzo zrownowazenie i siada 5 minut:mad: :placz: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']hihihi jego zrównoważenie objawia się niędzy innymi tym że na komende siad reaguje bardzo zrownowazenie i siada 5 minut:mad: :placz: :eviltong:[/quote]wiesz nakrecanie go na pilke od gnojstwa +praca na lup..........i siadal by o wiele szybciej:diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

iii nie wytrzymalam....:)
linia zenska josha to............burgunda vom neunkircher schlos:p
przedwojennie skojarzona z psami z haus schutting[ultimo ,bojar,to mioty z lat 1932-1935]o ile pamietam.burgunda z va achilles von der hollenquelle[zdaje sie ze achilles to byl rocznik 37:oops: ale nie pamietam]dala pra.pra....babcie josha.z tego co pamietam to reproduktory z haus schutting mialy wyszkolenie ZPr:cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio sobie ot tak uzupełniam polskie linie hodowlane na [URL="http://www.pedigreedatabase.com"]www.pedigreedatabase.com[/URL] na podstawie www polskich hodowców :P Przynajmniej moge sobie rzucic okiem jakie to psy były niegdyś 'popularne' w Polskich liniach i co bardziej utytułowane psy, utrwalam sobie ;)

[quote name='Ewa-Jo']Wsadziłam nosa w papiery Josha i jeżeli chodzi o linie matki to zarowno babka jak dziadek mają w przodkach tego Jecka von Noricum.No i jeszcze jest w rodowodzie Zamb v.d. wienerau.[/quote]
A po jakich rodzicach jest Joshua? I z tego co pamietam pełne imie to Camarque Geslander? ;) Te dwa są jednymi z czołowych psów, w koncu oba mają tytuł VA1 z tym ze Zamb z 1992 roku, a Jeck z 1993.

[quote name='hope']A Palme od Żeksa? Przejrzalem pobieznie watek i cos tutaj bylo chyba o niej [/quote]
Z Palme spotkałam sie w liniach hodowli Satysfakcja. Dla zagranicznych ta suka sie zwie Palme ob Zeksa. Na ich stronie zle dali link, wiec nie działa, ale kanałami owszem :lol:
[url]http://www.satysfakcja.com.pl/palme_pl_1.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Palme jest podstawą w mojej hodowli i wszystkie suki i psy mają ją w rodowodzie. Była to na tamte czasy piękna suka i jak jeżdziłam z nią do czołowych reproduktorów w niemczech ,to niemcom oczy wychodziły .To było takie miłe i faktycznie ta suka jako hodowlana była dla mnie wyjątkowa i w połączeniu z Wickiem dała mi takie suki jak Prima ,Paula Satysfakcja.
Z innymi psami też było wybitne potomstwo Graf,Gambo (doskonałe psychicznie psy) Championy ,ale mało kryły ,kilka razy Czołówka Polski .
Sawa jest wnuczką Palme i Wicka i jest wyjątkowa ,bo psychika rewelacyjna (najlepsza na testach Klubowej i Zw. Klubu w eksterierze ) To można powiedzieć ,że ewenement .Sawa zobaczymy jakie bedzie dawać dzieci ,jej syn będzie pierwszy raz wystawiany w Warszawie (jest w trakcie szkolenia) psychicznie podobny do mamusi ,lecz bardziej twardy i są problemy z puszczaniem rękawa (już drastyczne metody były stosowane ) Zobaczymy zmiana tresera i pozoranta może coś poprawi.
Hera to suka po Palme i ona jest podwaliną hodowli -Kalupus .Są już pierwsze osiągnięcia jej potomstwa i tam psychika też doskonała .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']proponuje obliczenie inbredu z rodowodow waszych psow.moze uda wam sie [albo ja sprobuje]dokopac sie do linii zenskiej[niestety zebym ja sprobowala to musze znac niemiecka suke[babcie,pra,pra babcie-wsio ryba]inaczej ja pasuje z przyczyn podanych wyzej;).[/quote]

ewa jo :evil_lol: to my prawie rodzina :evil_lol: :multi: , bo źaba też ma zamb v.d.wienerau w papierach , ale od tatusia strony no i za tym idzie esko v.d.W. i Arlett sie czesto powtarza nazwisko :roll: .to ostatnie to i od strony mamusi i od tatusia i v.Bad Boll i to sławetne ,,jack v.Noricum " :crazyeye: daleko daleko oczywiscie u mamusi tatusia no ale jest . jako ze nigdy nie zglaszalam zapotrzebowania na rodowód sama samiutka szperając w necie wychodząc od rodziców poszlam hoho, z 6-7 pokolen wstecz . poza wlasnie matką matki źabowskiego , co sie nie dopytam to zapominam jak sie nazywala ,a niestety w necie żadnych danych ,,mamusi" :mad: nie umiem znaleźc .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...