Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie mam pojecia jako ze ja stara i lekko tepawa jestem do wszystkiego co dotyczy komputera i poruszania sie w internecie to nawet nie za bardzo szperam zeby cos znalezc.ale wiem ze sv wydaje corocznie filmy z bszs i pieeeekne[ech:cool1: ]albumy i wogole duuuzo rzeczy tylko ze to taka kase kosztuje:shake: a ja strasznie zylowata jestem jesli chodzi o kupowanie takich "frykasow":oops: .na psy moge wydawac ale zeby se kupic filmik to ......no w sumie wole pojechac na bszs.uwielbiam ta wystawe.:loveu: .za atmosfere no i wogole.u nas w klasie uzytkowej tez chyba trzeba biegac bez smyczy ale pewna to ja nie jestem.wiem tylko ze onka jest BARRDZOciezko dogonic jak sie rozpedzi w klusie.to pamietam z autopsji:oops: .ale ja mala i gruba jestem wiec pewnikiem dlatego:placz: .chociaz jak jeszcze wystawialam i bylam hmmmmmm mloda i hmmmmmm pikna to bylo 20kg temu.teraz wogole sie nie dalabym rady rozpedzic nie mowiac juz o przebiegnieciu kilkakrotnie taaaakiego ringu:shake: .
nie wiem Ifat.serio.moze ktos bardziej oblatany w necie znalazl by taki filmik z landowej albo z bszs:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam samce z klasy użytkowej w Katowicach bez smyczy i widok był... dla mnie niezbyt zadowalający. Miałam zrobic filmik, ale bateria padła :cool1: A mnie nie zadowalał, bo psy skulone z uszami po sobie przy nodze, a ten z przodu szukał "second handlera" ale na pare ostrych komend wrócił do własciwego handlera :diabloti: Chociaż w kłusie juz swodobniejszym fajnie sie prezentowały!

Co do tego co pisze martyna, to chodzi Ci chyba o hiperkątowanie. Normalnie poza wystawą owczarek ma nizej zad, ale nie biega tak jak na wystawach ;) A jeśli chodzi ci o "przełamane" kregosłupy i karpiowate, to mi takze sie nie podobają. Ale to sie chyba nazywa "zbyt słabo związany grzbiet" i jest wada. Chodzi o to, ze kręgosłup lekko opada, nagle załamanie i dalej opada. Ja lubie regularne opadanie z miare prostym grzbietem :loveu:

Oczywiscie nie mówimy o amerykanskim typie ze zbyt długa łopatka, przez co psy wygladaja totalnie nienaturalnie :shake:

[IMG]http://www.abacom.com/~gsd/loubek21_mois.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ten typ amerykaski to w sumie nieistnieje.kiedys na watku o shado zamiescilam zdjecia psa z fiemereck ustawionego normalnie i wg takiego schematu ja twoje zdjecie czy tak jak np.kanadyjczycy ustawiaja psa.taka moda:roll: .te psy normalnie sa.........normalne.amerykanie odchodza od jakiego czasu od typu hiper i sprowadzaja oraz hoduja piekne onki w normalnym typie.co do ustawiania to juz insza inszosc.w kanadzie natomiast niestety sa onki w typie malutkie,lapki jak zapaleczki,pyszczki jak u belga[nie ujmujac belgom ale to nie ta rasa na milosc bossska].to inny problem.ale te onki ,zabaweczki,nie maja szans nigdzie poza wystawami wielorasowymi w kanadzie.na onkarskiej by wypadl od razu.

Link to comment
Share on other sites

Też mysle, ze tu sporo kwestia ustawienia, bo oni jeszcze jakoś dziwnie głowe psa do tyłu odciągają. Dla mnie to wyglada jak żyrafa :evil: A poza tym, jak oni to robią, ze onkom z wypukłych robią wklesłe grzbiety...?

[IMG]http://www.abacom.com/~gsd/sacky_show.jpg[/IMG]

Jestem genialna, znalazam filmiki z BSZS 2005. Tylko chyba nie ma klasy uzytkowej w kłusie.
[url]http://www.svhunde.com/2005%20Bundessiegerzuchtschau.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ten filmik ,to parodia . Ta suka ,czy pies nie biega kłusem ,a typ jak ruski wostocznyj. Tragedia. Oczywiście jak psa się wyciągnie i głowę tak wysoko podniesie ,to wygląda tak jakby dostał dechą i ktoś by mu przetrącił nogi. Fakt ,że te amerykańskie i kanadyjskie psy są raczej długie i mają kiepskie kolory ,ale przy takim ustawieniu są wręcz pokraczne.
URMA wydaje piękną księgę po wystawie SV i od pierwszego numeru mam ją u siebie .Kasety i DVD też posiadam i czase super pooglądać i zobaczyć z bliska i w zwolnionym tempie jak te psy biegają. Zawsze na światówce jak psy biegną bez smyczy ,to mam gęsią skórkę .Tam trzeba być ,aby zrozumieć ten klimat i emocje. kapitalne święto ONka.

Link to comment
Share on other sites

najbradziej zabawne jest to ze tak a'la kanada najlepiej sie ustawia...............uzytka.eksteriera bardzo ciezko tak ustawic zeby mu sie ledzwia wklesly:evil_lol: .ale ogolnie przepis prosty:przod lezy[byle pies mial malo przodu tj.krotkie ramie itd]nie za bardzo zwiazany grzbiet bo jak sie go wyciungnie to on usiadzie na kolanach ale grzbiecik tak sie nie przylamie,maxa do tylu ale obie tylne [najpierw max obie do tylu a potem jedna pod klode]no i obowiazkowo zwis glowy na obrozy zeby wyciagnac przod i szyjke.wogole nie bardzo widac jaki ten pies w sumie jest.widac bardzo kiepski przod i w sumie tak jak na pierwszym to byl eksterier napewno to na drugim.........uzytek normalnie.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']URMA wydaje piękną księgę po wystawie SV i od pierwszego numeru mam ją u siebie .Kasety i DVD też posiadam[/quote]Ooooo :cool1: A ja za to posiadam piekny kawał schabu, który Ewa-Jo może upiec :evil_lol: dla niejedzących mięsa też się coś skombinuje, posiadam równiez piwo, wino, coś mocniejszego także :cool3:
No to kiedy się umawiamy na wspólne oglądanie? :cool1: ;)

A tak w ogóle to zaśpie przez was na szkolenie :mad:

[B]Ayshe,[/B] ja znalazłam kilka suk, które mi sie podobaja, ale tylko wygląd moge ocenić (laicko oczywiście, jakby mnie kto spytał czemu akurat te mi się podobaja, to mogłabym jedynie odpowiedzieć "bo tak!" :lol: ). Postaram się je wygrzebać i dam linki, dobrzeeee? ;) Ale to już jutro, bo teraz spadam spać...

Link to comment
Share on other sites

Zorganizujcie się na pokaz ,to chętnie udostępnie moje materiały .
Tego jest naprawdę sporo .Ayshe ,ja mam kasety nawet stare gdzie u niemców wystawiali psy jeszcze w takich polowych warunkach.To dla ciebie była by gratka,zobaczyć URANA i te stare super psy .Mozemy się dogadać i chętnie dam do przegrania ,ale tylko tobie ,bo wiesz ,no ,co ja będę gadać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, znalazłam cos dziwnego... :hmmmm:
Bardzo podoba mi się
[URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/391574.html"]ta suczka[/URL]

Przy czym na stronie jednej z polskich hodowli znalzałam [URL="http://www.marlinus.com/randi.html"]to[/URL]

Nie wydaje sie wam, że to to samo zdjęcie? :crazyeye:
I ja już w końcu nie wiem, co to za suka...? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']To są siostry miotowe .Bardzo podobne w typie .[/quote] Siostry miotowe napewno ale zdjęcie na polskiej stronie to przerobione zdjęcie z bazy danych [URL="http://www.pedigreedatabase.com"]www.pedigreedatabase.com[/URL]. Po nałożeniu obu na siebie widać, że zdjęcie zostało rozjaśnione i owalem z trawy przykryty podpis. Przez co obcięty został cień głowy. Co wygląda dziwnie. Cień psa bez głowy. Najlepiej widać, że to są te same zdjęcia po trawniku w którym występują te same kwiatki i liście. Np liść bezpośrednio za zadem suki, biały kwiatek/liść nad pyskiem w prawym górnym rogu. Jak bym się uparł to mogę nawet wskazać miejsce skąd został ukradziony trawnik do zasłonięcia podpisu.

Link to comment
Share on other sites

No więc własnie, mnie tez sie wydaje, że siostry siostrami, ale z tym zdjęciem cos jest chyba nie tak... Dziwi mnie też, że na stronie hodowcy raz suczka występuje jako Raudi, a raz jako Randi... :hmmmm:
A istnieje też niejaka Randy de Intecanina i ona wygląda [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/433077.html"]tak[/URL]
I teraz nie wiem, czy Randi i Randy to ta sama suka, tylko w imieniu jest literówka, czy może jest ich cztery: Roxy, Randi, Raudi i Randy? :hmmmm: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']No więc własnie, mnie tez sie wydaje, że siostry siostrami, ale z tym zdjęciem cos jest chyba nie tak... Dziwi mnie też, że na stronie hodowcy raz suczka występuje jako Raudi, a raz jako Randi... :hmmmm:
A istnieje też niejaka Randy de Intecanina i ona wygląda [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/433077.html"]tak[/URL]
I teraz nie wiem, czy Randi i Randy to ta sama suka, tylko w imieniu jest literówka, czy może jest ich cztery: Roxy, Randi, Raudi i Randy? :hmmmm: :crazyeye:[/quote]Na te pytania nie potrafię odpowiedzieć. Jedyne co mogę udowodnić to to że oba zdjęcia to są te same zdjęcia i to, że zdjęcie na stronie polskiej jest przerobionym zdjęciem ze strony pedigree.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Kurczę, chyba napiszę do hodowcy ;) :evil_lol:[/quote] Wiesz Asher. Sprawa wcale nie jest taka wesoła. Powinno się to zgłosić, bo jest to kradzież własności intelektualnej. Ayshe strasznie się wpieni bo kiedyś wykożystano zdjęcia jej psów. Ale komu zgłosić to mam już mniejsze pojęcie albo fotografowi, albo hodowcy Roxi.
A co do polskiego hodowcy skoro nawet nie wie jak się pisze imię jego psa czy przez n czy przez u to...

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę, ze jeśli zrobiono to z premedytacją, to nie przelewki. Ale skoro jest tak, jak piszesz, że zdjęcie przerobiono, wymazano podpis, to raczej musiano to zrobic z premedytacją, nie jest to np. głupia pomyłka webmastera (co jest możliwe w przypadku imienia suczki, literówki każdemu się zdarzają)... Dziwna w ogóle ta sprawa...
I też nie mam pojęcia, komu to zgłosić. Nie wiem, kto jest autorem zdjęcia, hodowli Intercanina w necie nie znalazłam. A szukałam, żeby sprawdzić, jak to jest z tym miotem... Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zgłosić to serwisowi pedigree database :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Zdaję sobie z tego sprawę, ze jeśli zrobiono to z premedytacją, to nie przelewki. Ale skoro jest tak, jak piszesz, że zdjęcie przerobiono, wymazano podpis, to raczej musiano to zrobic z premedytacją, nie jest to np. głupia pomyłka webmastera (co jest możliwe w przypadku imienia suczki, literówki każdemu się zdarzają)... Dziwna w ogóle ta sprawa...
I też nie mam pojęcia, komu to zgłosić. Nie wiem, kto jest autorem zdjęcia, hodowli Intercanina w necie nie znalazłam. A szukałam, żeby sprawdzić, jak to jest z tym miotem... Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zgłosić to serwisowi pedigree database :niewiem:[/quote] Mam adres do fotografa [URL="http://www.magicon.gr"]www.magicon.gr[/URL] email [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] . Chyba tylko on może być zainteresowany tym faktem. W serwisie pedigree to raczej tym się nie zajmą.

Link to comment
Share on other sites

asher ,ty powinnaś być szpiegiem ,nic przed tobą się nie ukryje. Mnie też coś nie pasowało ,ale tylko raz zerknęłam na te foty i nawet pomyślałam ,że identyczne suki .Glonek ,ty to masz oko .Kurcze nigdy bym się nie spodziewała po tym młodym hodowcy ,że takie oszustwo zrobi .Bardzo głośno krytykował na Jacentusie polskie hodowle ,a tu masz babo placek ,sam zrobił okropny przekręt ,bo jak inaczej takie coś nazwać .To oszustwo w stosunku do potencjalnego nabywcy szczeniaczka.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja też z początku myślałam, że są aż tak podobne, aż gwizdnęłam z podziwem, że to taki wyrównany miot... :roll: Dopiero potem przyjrzałam się dokładniej. I też nie mogę wyjśc z szoku, że młoda hodowla i takie kwiatki... W ogóle to dla mnie jest niezrozumiałe kompletnie, jeśli to jest jakis przekręt, to totalnie głupi i naiwny i nie pojmuję co miałby miec na celu :???:
Jedyne w miarę logiczne wyjasnienie, jakie mi przychodzi na myśl, to to, że pomylił sie ten, kto wrzucał sukę do pedigreedatabase :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

no ladne sliedztwo zrobiliscie-niestety kompletnie wszyscy komu o tym powiecie to oleja:diabloti: .mi kradziono zdjecia juz kilkakrotnie w tym raz dosc chamsko i bezceremonialnie.i tyle.moje nerwy szlag trafil,wrzodow na zoladku mozna sie nabawic a i tak nic nikogo w sumie to nie obchodzi.takze ja to olalam juz.staram sie zeby moich zdjec w necie po prostu nie bylo i juz.jak zamieszcze to zaraz zdejmuje:cool1: .kto chcial popatrzec to popatrzyl i kuniec.
SAWA-duze dzieki za zaufanie.to bardzo deficytowy towar dzisiaj.i pamietam o grillu.tylko ta doba...jakby tak miala 48 godzin byloby super.
byloby fajnie zrobic sobie takie spotkanko z filmami....uran i takie tam.....ech...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...