Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

[quote name='Mraulina']
Historia rasy ON jest ciekawie opracowana na niemieckich stronach. Na fotkach przodków ONa są psy łaciate - słyszałam, że takie też się rodzą, ale żadnego nie widziałam osobiście.[/quote]


Łaciate się rodzą - kiedyś trafiłem na amerykańską stronę grupującą fanów takich łaciatych ON. Kiedyś też chyba na allegro wystawiali łaciatego DONa, z podobno zrobionym badaniem DNA.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Ayshe[/B], a mogłabys podpytać swoich współpracowników z USA, jak to tam wszystko wygąda?
Np. pisałas gdzieś, że psy z Twojej hodowli są wystawiane rzadko, ale między innymi w USA, bo to potrzebne im do hodowlanki. A z tego co ja słyszałam, w Stanach właśnie wystawy do hodowlanki nie są potrzebne :niewiem: Tylko pewnie zalezy to właśnie od tego, według jakiego regulaminu się hoduje. A tam jest to wszystko tak poplatane i dziwaczne dla mnie (np. hodowle ponoć nie muszą mieć przydomków i poszczególne mioty mogą być pod różnymi przydomkami :-o :lol:), że z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej.
Znam osobiście jedną polską hodowczynię, która wcześniej hodowała w USA, ale ta osoba hoduje zupełnie inną rasę, nie użytkową, więc pewnie i reguły inne...

Link to comment
Share on other sites

asher-moje psy byly w rekach ludzi ktorzy hoduja wg sv i naleza do wusv.ocena na ringu jest wg w/w eksterieroi potrzebna do hodowli nadal.:cool1:.
niei nteresuje mnie bajzel w hodowlach prowadzonych przez inne organizacje niz sv i wusv.
mraulina-dla kazdego onkarza stephanitz to podstawa.:p.wzorzec jednak jest zawezony i po to zeby sie od niego stosowac.genotypu onak nie da sie wyczyscic w 100lat.ani w 200 obawiam sie.;).wiec przypominajki genetyczne po misz maszu z ktorego powstal on beda jeszcze dlugo sie pojawialy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']pamietam tego łaciatego z allegro , na pewno byl po donkach . ciekawe jak teraz wygląda , taki wybryk natury , bo szczeniol to szczeniol ,ale dorosły z budową ona a tu łaciatosc :crazyeye:[/quote]

Wytężyłem podupadłą pamięć i znalazłem to [URL]http://www.pandashepherds.com/[/URL]

Jest nawet klub panda-owczarków :-), aczkolwiek niewiele z nich przypomina wzorzec :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']asher-moje psy byly w rekach ludzi ktorzy hoduja wg sv i naleza do wusv.ocena na ringu jest wg w/w eksterieroi potrzebna do hodowli nadal.:cool1:.[/quote]
Kurczę, ja byłam przekonana, że według regulaminu SV do hodowlanki potrzebny jest tylko korung, dodatkowe oceny z wystaw już nie. Ot, skleroza, na pewno o tym nie raz pisałaś :oops:
Szkoda, że nie podpytasz znajomych, z chęcią dowiedziałabym się o co w amerykańskiej hodowli biega. Bo na razie, to to jest dla mnie, jak bejzbol - kompletnie nie kumam zasad :evil_lol:

[B]Marciashka[/B], Panda sheperds i Franka, od której się wywodzą są właśnie takimi "akacowskimi owczarkami". Cholera wie, czy nie mają w sobie jakichs domieszek i czy SV też uznałaby ich "rasowość" (abstra***ąc od przyznania im uprawnień hodowlanych, bo to dwie różne sprawy, tak, jak z DOnkami - rasowe są, choć niehodowlane).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Mraulina']Są jeszcze mutacje.
A oprócz Stephanitza trzeba jednak Zorna znać, bo podaje rzeczy, o których tamten nie wspomina. No i u Zorna jest ilustracja b. wczesnej formy, okreslonej jednak jako Deutscher Schaeferhund.[/QUOTE]


właśnie nabyłam Stephanitza po angielsku :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...