Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

Tą linię Jacka ma większość reproduktorów w niemczech i nawet szukają alternatywy ,aby odnowić tak mocno zinbredowane psy. Pojawiają się psy w VA nie inbredowane na tą linię ,ale już nie są tak wartościowo genetycznie jak mocne linie Jacka i Urana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nanami']No tak, jak mogłam zapomniec o Ursusie v. Batu i jego synie Yasko.[/quote]:lol: .ale nie tylko.linia jecka jest bardzo rozgaleziona.dosc dobrze mozna prowadzac ja zmieniac odgalezienia.z odnawianiem-odswiezaniem krwi w onkach nie ma problemu.trzeba tylko troche odwagi;) .
dla przypomnienia-zamb tez jest po odinie:cool3: .
jest linia cello romerau...hehe....matka cello jest quana siostra quando:roll:

dobra wracajac do jecka.........
mamy np.takiego pieseczka[b.go lubie]duxa della valcuvia.ojcem duxa jest max della loggia dei mercati-syn visuma czyli wnuk jecka.[visum jest synem jecka].dux dal juz synow godnych ojca.mamy wiec galaz meska-jeck-visum.
drugi przyklad odgalezienia linii inbredowej to oczywiscie linia syna jecka-hobby gletschertopf-ursus batu.mocno w tej chwili dominujaca...i nie dziwne bo ursus pieknie skasowal w populacji liniowej hipertyp.warta popierania linia.pamietajmy o tym ze onki maja ogromna populacje nie inbredowa i zawsze mozna odswiezyc krew.ursus ma ciekawy rodowod bo ma inbred np.3-3 na .........odina[jego matka jest wnuczka odina,corka zamba].ursus oczywiscie jest ojcem yasko-matka yasko jest corka daggi farbenspiel -wnuczki odina [ojcem daggi jest bac huhnegrab].
nastepna galezia linii jecka jest linia jeck-yassko rotten matter i np.galazeczka neptun bad boll.tu za przyklad dam syna neptuna-orbita tronje.
hmm.ojciec mojej katje[matka po yasko,jej matka jest wnuczka visuma oraz prawnuczka i wnuczka anett :p ]-ando altenberger land laczy np.2 linie inbredowe jecka-visum-vitus haus farrenkopf-cary fiemereck a matka ando jest corka yassko rotten matter.yassko ma ciekawiuski wogole rodowod.dobre psy nie biora sie przez przypadek.matka yassko jest......corka eiko-wnuczka urana....ostra kirschental.:razz:
linia jecka nie jest jedyna i super promowana.psy bronia sie same.ale prezydent sv do grupy sv wybiera psy rowniez z innych linii.dbajac o ich kontynuacje.onki to dziwna rasa bo ich hodowla to hodowla inbredowa.z duzym "zapasem"psow nieinbredowych.inbredu nie trzeba sie bac.nie wolno tylko obnizac poprzeczki dla witalnosci i uzytkowosci dla wygladu i juz bedzie dobrze.max stephanitz napisal;dobry pies nie moze byc zlej masci.i to nie jest tylko doslownie rozumiane.uzytkowosc-charakter typowy dla rasy czyli popierajacy wszechstronnosc ,elastycznosc psychiki,przestrzxenny klus z chwytajacym za oko posuwem.nie czempionaty i takie *******y.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz jestem zakochana w Zamp vom Thermodos .Mam nadzieję ,że uda mi się nim pokryć ,może Sawę ? Zobaczymy .Teraz robię wywiad na jego temat .Wiem bo juz widzę jego potomstwo ,ale jeszcze jestem ciekawa jaki daje charakter .Bardzo interesująca mnie linia .

Link to comment
Share on other sites

ciekawy pies.ja odjechalam na quenna loher weg:loveu: .dostalam juz kilka filmow z nim ze szkolen i ffajny jest:loveu: :loveu: .
hmmm.najciekawsze jest to ze w miotach po uzytkach w tym roku wszystkie wlasciwie trzymaja typ eksteriera:lol: :lol: :-o .a tak sie balam ze kaszaloty wyjda:cool1: .inna sprawa ze kaszalotami w typie "on-uzytek a jak maliniak" nie krylam:roll: .nie ma to jak silnie inbredowe sunieczki;).

Link to comment
Share on other sites

zamp thermodos jest synem quantuma-czyli wnukiem......duxa della valcuvia.matka zampa natomiast prowadzi jecka od yassko rotten matter.to oznacza ze zamp ma inbred na jecka 5-4.
matka zampa jest po esko danischen hof-synu doskonalego charakterowo jango furstenberg.czyli esko prowadzi linie zamba i marka.esko zaznaczyl sie jako doskonaly ojciec matek.inbred na urana esko to 5-4,5,na quine 5-5.

Link to comment
Share on other sites

quenn jest wnukiem ursusa batu,matka quenna prowadzi linie zamb-odin.inbred quenna 4-5 jeck,5-5,5 cello,4-5,4 zamb,5,5-5 odin,5-5 ica wienerau.ma b.fajnego brata-quanto:p .bardzo mi sie podobaja dzieciaki quenna.pieknie przekazuje swoje wprost genialne ustawienie uda i gleboki przod.
warto chyba zaznaczyc ze dux della valcuvia mial w zeszlym roku 3 psy w va-dwoch synow:quantuma i marko oraz wnuka-zampa.
poza tym z linii jecka byly w va jeszcze erasmus i larus[jeck-hobby-ursus-yasko].
pies nando gollerweiher syn yello st-michalers- berg to pies tzw.nieinbredowy.jest prawnukiem np.od strony matki rikkora bad boll ale nie prowadzi linii inbredowej.bardzo ciekawa mozliwosc odswiezenia krwi.
no i oczywiscie dux cuatro flores-syn hilla bez inbredu na jecka.i wspanialy syn baxa luisenstrasse -pakros-on jednak ma inbred na jecka 5-5 zdaje sie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']Ayshe, to wszystko piszesz z głowy, czy czyms sie wspomagasz? :-o :cool3:[/quote]

Trzeba bylo jej dzisiaj po szkoleniu posluchac:shocked!:nie wiem jak mozna to wszystko spamietac :crazyeye: no i owczywiscie zgubilam sie w polowie pierwszego zdania:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

do grupy v w ulm weszly psy bez jecka.bylo ich sporo.przytocze z pierwszej 30 bo reszty nie za bardzo pamietamv5 lauser emkendorfer park-na pewno odin 5,4-5,quina,mark,fedor[podaje linie inbredowe]o.wallace agrigento.v7 timo jahnhohe tez syn wallace-odin 5,4-5,quina,fedor.v9 dux jabora syn maffay'a po esko danischen hof.tylko odin 5-5.v17 campino piste trophe syn nero nobachtal-zamb,mark.v18 tabo zellwaldrand-syn hilla,ferdor.v19 aiko goldenen zweig syn niklasa herdersfarm[baru haus yu]uran5-4,fanto,quina,mark.v23 puma monchbrau syn kevina murrtal[rikkor bad boll]odin 5-5,quana,mark,fedor.v28 mithos magisterdamm syn esko danischen hof,zamb 5-4,4,cello,quana.v29 norik farbenspiel syn hilla-cello,natz,eros luisenstrasse.i na pewno nie maja jecka:v139 danny lesimo,v146 chery gaja-nova i v 150 uriel arolser holz-gdyz to tzw.uzytki;)

Link to comment
Share on other sites

nanami-onkow na bszs jest delikatnie mowiac duzo wiecej w klasie niz 150.dostanie v na bszs w klasie uzytkowej to jest rzeczywista ocena doskonala dla psa.grupa va to tzw.doskonale wybrane tj.psy ktore prezentuja soba poziom zalecany do hodowli fenotypowy,genetyczny ,wyszkolenia.to taka wytyczna dla hodowcow.oczywiscie sv nie zmusi nikogo do podazania w tym kierunku.:cool1: .prezydent sv sedziujacy kl.uzytkowa stara sie rowniez zeby do grupy va weszly psy z roznych linii .

Link to comment
Share on other sites

co rozumiesz przez "okropne katowanie":cool3: ?pewnie dla onkarzy "okropne katowanie"to maja np.laby albo bordery:diabloti: .to jest dopiero miekki grzbiet i wogole jak te psy biegaja:diabloti: :diabloti: :eviltong: .tak wiec hmmm:cool3: .onki maja super katowania,wspaniale wyglada onek w pelnym klusie :loveu: .
a do czego psom innych ras ma sluzyc takie "okropne'kolebanie sie na boki i wykrok po 10 cm:):):)?albo uo matko jak te charty w klusie okropnie wygladaja?onek jest klusakiem tak jak chart galoperem.jego aparat ruchu jest przystosowany do dlugotrwalego wysilku.to sa psy uzytkowe przystosowane do dlugotrwalych obciazen.......itditp.
tak na serio jesli cie interesuja niuanse budowy onka zapraszam do przeczytania calego tematu.
pozdrowienia dla lucia.

Link to comment
Share on other sites

ok znajde chwilke przyczytam skoro jest ten temat poruszony wlasnie w tym temacie :)

Chodzi mi o to katowanie "w" ktorym pies wyglada jakby mu łuk w kregoslup wstawiono... tylek niemalze tarzajacy sie po ziemi .... moze i w ruchy jakos to wyglada ale patrzac na polskich wystawach (gdzie inadziej nie widzialam onkow wystawowych) te psy idac wygladaja masakrycznie jakby byly chore czasem wyglada to tak jakby ten pies byl przelamany.

Np. pies z Twojego avatara jak dla mnie ok. to wyglada ladnie (chociaz jest to zapewne postawa psa "ustawiona?? pytam bo nie wiem ;P)

a tak wlasciwie to jeszcze chcialabym sie zapytac jak z katowaniem u mego poczwarka poniemieckiego czy takie nie byloby "wystaraczajace" ??:]
(ło matko jaka ja jestem marudna;P)
[IMG]http://img88.imageshack.us/img88/1447/pict0779tr8.jpg[/IMG]

i wybaczcie ze troche nie na temat zdjecie ale nie moglam sie oprzec;P
tak wyglada 7 letni poczwarek na agility;p
[IMG]http://www.pssoftware.com.pl/hopsa/galeria/raptor/pecice06.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wystarczajace.przyczepilabym sie do przodu [lopatka-klab].
fajne zdjatko z agility-moje babcie sobie kicaja zabawowo z moim dzieckiem.9latka uczy sie pracy z psami a dziewczyny maja radoche.
napisalam w tym temacie o hipertypie .jak w kazdej rasie sa ludzie ktorym sie to podoba i sa sedziowie ktorym sie to podoba i maja gdzies reszte.gdyby populacja hodowlana polskich onkow miala taki procent wyszkolenia schh3 to bylaby to jakas selekcja na sprawnosc.hipertyp piknie wyglada na wystawie.onek na wystawie,na ringu wyglada troszku inaczej niz jak idzie sobie normalnie.na wystawie chodzi o pokazanie maksymalnych mozliwosci wygladowo-ruchowych psa.a ja najbardziej lubie sobie popatrzyc jak pieski daja bez smyczy przy nodze w klasie uzytkowej.to jest dopiero widok.:loveu: .
sunia na awatarze w sumie stoi jak fleja .miala wtedy 2 lata i to moja babcia po jecku noricum:loveu: :loveu: .teraz juz na emeryturce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...