Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

[quote name='Nanami']
A po jakich rodzicach jest Joshua? I z tego co pamietam pełne imie to Camarque Geslander? ;) Te dwa są jednymi z czołowych psów, w koncu oba mają tytuł VA1 z tym ze Zamb z 1992 roku, a Jeck z 1993.[/QUOTE]
Pomyliło ci się z Argo to on jest z Geslandera. Joshua to Zared Ingemar po Vax v.d. Kupferhalde i Tessa Rus-Land. Na owczarku ma 2 półbraci po ojcu jeden to Jazz a drugiego imienia nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']iii nie wytrzymalam....:)
linia zenska josha to............burgunda vom neunkircher schlos:p
przedwojennie skojarzona z psami z haus schutting[ultimo ,bojar,to mioty z lat 1932-1935]o ile pamietam.burgunda z va achilles von der hollenquelle[zdaje sie ze achilles to byl rocznik 37:oops: ale nie pamietam]dala pra.pra....babcie josha.z tego co pamietam to reproduktory z haus schutting mialy wyszkolenie ZPr:cool3: .[/QUOTE] No to pytanie co znaczy to wyszkolenie ZPr i co w związku z tym będziesz od nas wymagać bo jak cię znam to od razu się przyczepisz:mad:

Link to comment
Share on other sites

no siem troche ruszyliscie w koncu;) .bo czasem czuje sie jakbym do lustra pisala:oops: .
burgunda najprawdopodobniej pochodzila w lini zenskiej od primy[sz152]ale tak jak juz pisalam papiery wcielo.i po wojnie bylo niemozliwe potwierdzenie jej pochodzenia.prima dala pare zasluzonych dla rasy psow[glownie z polluxem]takich jak:lucie starkenburg matka heinza starkenburg.
o ojcostwo burgundy sa podejrzewane;) dwa psy pffefer[va] lub jego ojciec v dachs v.bern.

Link to comment
Share on other sites

niestety to ze psy maja baaardzo duzo bakalii w rodowodzie nie za bardzo wplywa na wartosc hodowlana samego psa.bez doskonalej suki ani rusz.miernej,przecietnej suki nie ma po co kryc va czy v.nic to bowiem nie pomoze.
jesli sie w hodowli trafi suka taka jak np.palme sawy to jest juz z czego hodowac.krycia psami z czolowki nie jest recepta na posiadanie ciekawych,wartosciowych psow.czasem trzeba poczekac 2-3 pokolenia az sprawdzi sie chociaz czesciowo nasza koncepcja hodowlana.
niestety czasem hodowcom nie starcza cierpliwosci.ja dostrzeglam taka wlasciwisc.hodowca jedzie ze swoja suka do suuuper psa va i takie tam.potem ten va daje mocny wyrownany miot[albo jak zle kojarzenie kompletne boorasy:roll: ale to juz inna inszosc].hodowca stwierdza ze no normalnie geniusz jest i niemcy hehe barany tyle sie mecza a on buch i ma.i zostawia sobie suke albo 2 z takiego miotu.dobra.na razie ok.;) .ale co robi potem?ano[nie mowiac o tym ze suka z ipo2 w polsce to ewenement a o hgh to juz nie napisze bo po co sie osmieszac:cool1: ]posiadajac juz dowod w postaci jednego miotu po b.silnym genetycznie psie[va]ze jest GENIALNYM wprost hodowca kryje suki tak ze czasem szczeka opada.nie rozumiem czasem.bo piesek byl ladny na wystawie w polsce?bo kolegi?bo przepchnal sie przez ipo1[niesssamowity wprost wyczyn:cool1: ]?
dobra.ulzylam se.

Link to comment
Share on other sites

HGH - pies pasterski
SchH - pies obrończy
SH - pies sanitariusz
KrH - pies wojenny
MH - pies meldunkowy
BlH - przewodnik niewidomych
PH - pies policyjny
PDH - służbowy pies policyjny
SuchH - pies tropiący
Dla psów bez takiego wyszkolenia, kwalifikującego do hodowli pod względem psychicznym przewidziane były testy hodowlane i po ich zdaniu pies otrzymywał adnotację ZPr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']HGH - pies pasterski
SchH - pies obrończy
SH - pies sanitariusz
KrH - pies wojenny
MH - pies meldunkowy
BlH - przewodnik niewidomych
PH - pies policyjny
PDH - służbowy pies policyjny
SuchH - pies tropiący
Dla psów bez takiego wyszkolenia, kwalifikującego do hodowli pod względem psychicznym przewidziane były testy hodowlane i po ich zdaniu pies otrzymywał adnotację ZPr[/quote]:multi: .nareszcie nie musze sie udzielac:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']HGH - pies pasterski
SchH - pies obrończy
SH - pies sanitariusz
KrH - pies wojenny
MH - pies meldunkowy
BlH - przewodnik niewidomych
PH - pies policyjny
PDH - służbowy pies policyjny
SuchH - pies tropiący
Dla psów bez takiego wyszkolenia, kwalifikującego do hodowli pod względem psychicznym przewidziane były testy hodowlane i po ich zdaniu pies otrzymywał adnotację ZPr[/QUOTE]
hihihihi to znaczy że nie miały wyszkolenia tylko testy .:eviltong: Beatko niemieckie psy bez wyszkolenia???:crazyeye: :evil_lol: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']hihihihi to znaczy że nie miały wyszkolenia tylko testy .:eviltong: Beatko niemieckie psy bez wyszkolenia???:crazyeye: :evil_lol: :diabloti:[/quote]testy hodowlane byly uznawane za dowod przydatnosci do hodowli[charakter].zeby zdac te testy pies musial byc choc w minimalnym stopniu wyszkolony totez bede z uporem pisala wyszkolenie zpr.nikt wtedy nie socjalizowal onkow i nie szkolil ich np.klikerem [delikatnie mowiac].takie "przygotowanie"do testow jakie przechodzily przed przystapieniem do zpr mozna spokojnie podciagnac pod ipo.przypominam ze to byly lata 20-30 i wczesniejsze ub.wieku i nie bylo mowy o osrodkach szkolenia tudzeisz zapisywanie pieskow na szkolenie u treserow.:roll: .no i osoby szkolace psy w niemczech to raczej nie byli cywile:diabloti: :eviltong: .zwlaszcza od polowy lat 30stych:diabloti: :diabloti: :diabloti: onki mialy troszke inne zajecia niz zdawanie oficjalnych egzaminow.w kazdym razie WIEKSZOSC onkow:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Palme jest podstawą w mojej hodowli i wszystkie suki i psy mają ją w rodowodzie. Była to na tamte czasy piękna suka i jak jeżdziłam z nią do czołowych reproduktorów w niemczech ,to niemcom oczy wychodziły .To było takie miłe i faktycznie ta suka jako hodowlana była dla mnie wyjątkowa i w połączeniu z Wickiem dała mi takie suki jak Prima ,Paula Satysfakcja.
...
Hera to suka po Palme i ona jest podwaliną hodowli -Kalupus .Są już pierwsze osiągnięcia jej potomstwa i tam psychika też doskonała .[/QUOTE]

Moja Kora jest wlasnie po Primie, a jej przydomek hodowlany to Kalupus.

Nanami - dziekuje za fotke "babci" :multi:

Link to comment
Share on other sites

hope ,witaj w rodzince .Prima to jest suka filarowa i daje genialny charakter (sama też ma wybitny) .Jest to piękna suka i udało jej się wygrać (sprawiedliwie ) z Sawą,przeciągając w ten sposób Sawie championat.Uwielbiałam patrzeć jak Prima biegnie w kłusie ,nawet jestem zdania ,że nie ma w polsce suki tak pięknie ,płynnie z takim temperamentem biegającej w kłusie.
Po jakim ojcu jest twoja Kora?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Mch, nieładnie tak nie podawać źródeł z których sie korzytsa:evil_lol://http://www.benecane.friko.pl/historia.html//[/QUOTE]

sorry,ale wydawalo mi się oczywistym i jasnym że nikt nie będzie przypuszczal nawet ze to są moje osobiste przemyslenia :evil_lol: ,informacje którą zamiescilam zerżnełam z [url]www.owczarek-niemiecki.com,czyli[/url] strony klubu ON przy ZG ZKwP .

Link to comment
Share on other sites

ayshe ja tak tylko z czystej ciekawości (no ale skoro sie zaoferowałaś :lol: )

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/308342_owczarek_niemiecki_dlugowlosy_suka.html"]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/308342_owczarek_niemiecki_dlugowlosy_suka.html[/URL]

To rzeczywiście tacy wybitni rodzice?
(mam nadzieje ze d*** nie zawracam :oops: ) ale przypadkiem znalazłam

Link to comment
Share on other sites

yasko i lasso neuen berg to doskonale psy.ale niepodano inbreduoraz matek .tylko same rodzynki-ojcaojca i ojca matki.to za malo.jak dla mnie.jakie wyszkolenie mial ojciec i matka bo ipo1 to dla mnie kompletne minimum.slad przecie wlasny,posluszenstwo podstawowe a i praca z pozorantem tez.........treningowa ze tak powiem:roll: .suke jeszcze zrozumiem...rodzi...dobra[rozumiec nie znaczy akceptowac.....chcialoby sie chociaz ta dwojeczke zobaczyc].ale pies?a co on robi ?przeca nie kryje non stop?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

czekam grzecznie i po cichutku na inbredy waszych psiakow.moge troszku sama napisac o swoich;)

babcie:fee o.jeck noricum,.po ulf basilisk.linia zenskahalla wattenscheid,mutz pelztierfarm.
palme wildsteiger land 4,4-4
lasso di val sole 5-5
nick wienerau 5-3
flora konigsbruch 6,5,6-6,4
uran wildsteiger land 3-3:razz:
i np.cimba o.lux de valdovin,m.po mark haus beck.
linia zenska zina batu[freia vd partnachklamm],mutz pelztierfarm.
cello romerau 3-3,
palme wildsteiger land 5,5-5
playa vd partnachklamm 5-5
lasso di val sole 6,5,6-6,5:razz:

Link to comment
Share on other sites

i np.mojej najlepszej suki nadji.o.yasko farbenspiel,m.po westo noricum
linia zenska chita noricum[asta rottumstrand],quando arminius.
jeck noricum 4-4,anett noricum 5-5,4,3,odin tannenmeise 5,5,5-5,5
mark haus beck 5-4,zamb wienerau 4-4,uran wildsteiger land 6,6-6,5,4.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']czekam grzecznie i po cichutku na inbredy waszych psiakow.moge troszku sama napisac o swoich;)
[/quote]

ja sama to cos poprzekrecam :shake: , wiec wysłałam Ci pw z rodowodami rodzicow Timona, moze cos nam napiszesz?:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...