Jump to content
Dogomania

Wielka Środa - "śmiecie" do rowu.Jeżyk umarł:( Reszta rodzinki już w nowych domach :)


urwisek

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozna , mozna pomoc konkretnym , ludziom, przytuliskom, naprawde!
A ogladac TV nie ma co....bo to i tak tylko w 1/2 prawda.Teraz bedzie potrzebna karma, budy, koce, pieniadze na opieke wet. i rece do pracy, kto moze niech pomaga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig'][B]urwisek[/B], do wydatkow nalezy doliczyc koszt ogloszen na Allegro za maj 96 zl....
Poprosilam tez o przeniesienie watku na ogolnopolski....[/QUOTE]
Przykro mi, ale mam już 4 komplety wyróżnionego gumtree, to 80 tygodniowo za wszystkich moich podopiecznych, mam jeszcze deklaracje, musiałam zasilić porządnie jednego psa i osiągnęłam punkt krytyczny:(

Dziś kończy się wyróżnienie, kosztuje za tydzień 20 złotych, zapłaciłam też za bazarek ogłoszeniowy 25, co prawda ogłoszeń jeszcze BoUnTy nie zrobiła, ale zrobi .... już nie pociągnę dalej ze swojej kasy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Przykro mi, ale mam już 4 komplety wyróżnionego gumtree, to 80 tygodniowo za wszystkich moich podopiecznych, mam jeszcze deklaracje, musiałam zasilić porządnie jednego psa i osiągnęłam punkt krytyczny:(

Dziś kończy się wyróżnienie, kosztuje za tydzień 20 złotych, zapłaciłam też za bazarek ogłoszeniowy 25, co prawda ogłoszeń jeszcze BoUnTy nie zrobiła, ale zrobi .... już nie pociągnę dalej ze swojej kasy...[/QUOTE]

[B]mmd[/B], bylo przeciez powiedziane i ustalone, ze koszty umieszczania ogloszen beda pokrywane z zebranych pieniedzy dlatego bardzo prosze wyslij maila do [B]urwiska[/B] z namiarami na nr swojego konta i kwote jaka trzeba wplacic , oddac Tobie za zamieszczone ogloszenia , do mnie mozesz wyslac kopie gdyby internet urwiskom nie dzialal, bede przekazywac telefonicznie.Jest szansa ,ze zobacze sie z urwiskami to wtedy tez im przekaze dane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Wysłałam, ale nie wiem jak z ich netem, to wyślę też do Ciebie.

Wyróżnienie jest do 23 - pomyliłam się, bo wszystko mi sie plącze i na własnego psa wołam "Lucky" ;)[/QUOTE]

Dostalam i jestem nie zadowolona ,ze nie podalas calej kwoty.....Prosze sie poprawic:)

Link to comment
Share on other sites

uff... resztką sił melduję, że dzieciaki w swoich domkach :)
Droga z Warszawy była ponoć straaasznie długa (korki), ale Poznań w związku z tym był w zasadzie pusty i ja miałam przejazd bezproblemowy ;)
Najpierw Wyjec trafił w objęcia swojej Pani (ja coś czuję, że on Rojber będzie a nie Wyjec ;) ). Wszystko musiał sprawdzić, wszędzie zajrzeć... nawet za bardzo nie zaprotestował jak wzięłam Nurkę pod pachę i zebrałam się z nią do wyjścia :)
Za to Nurka przeżyła potem straszną tragedię. Całą drogę do nowego domku nadawała mi "co zrobiłaś z moim bratem głupia kobieto, gdzie mnie wywozisz okrutnico..." i takie inne tam, których nie będę cytowała. Zajechała spłakana i obrażona na cały świat, że ktoś jej zniknął braciszka.
Ale potem było już coraz lepiej :) Skończyło się pokaźną kupą na chodniczku ;) a potem wywalonym brzuszkiem do głaskania na fotelu...

Fotorelacja będzie, ale później, bo padam a jutro mam jeszcze trasę do Piły. Melduję się na dogo w poniedziałek i wtedy możecie molestować mnie o zdjęcia :)

dobranoc wszystkim... Nureczko, Wyjcu - kolorowych snów w waszych nowych domkach.

Link to comment
Share on other sites

Nureczka cudowna,wygłaskana przez dziewczyny,taka nasza misa koalowa ,apetyt ma sika gdzie popadnie ale to nie problem:p:multi: , jeszcze tęskni za wyjcem ale my jej zastapimy rodzęństwo.Nasza taka super dziewczyna:multi::p:multi::p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyra68']Nureczka cudowna,wygłaskana przez dziewczyny,taka nasza misa koalowa ,apetyt ma sika gdzie popadnie ale to nie problem:p:multi: , jeszcze tęskni za wyjcem ale my jej zastapimy rodzęństwo.Nasza taka super dziewczyna:multi::p:multi::p[/QUOTE]

Serdecznie dziekujemy za informacje i tak dobre wiesci.....:multi::multi:
Pozdrawiamy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyra68']Nureczka cudowna,wygłaskana przez dziewczyny,taka nasza misa koalowa ,apetyt ma sika gdzie popadnie ale to nie problem:p:multi: , jeszcze tęskni za wyjcem ale my jej zastapimy rodzęństwo.Nasza taka super dziewczyna:multi::p:multi::p[/QUOTE]
Bardzo potrzebujemy dobrych wiesci ... dziekuje ...

Link to comment
Share on other sites

najpierw wlepię potem przeczytam - może da się z którychś zdjęć korzystać - a nie wiem jak długo łącze wytrzyma


[img]http://img85.imageshack.us/img85/1568/600szczepienia.jpg[/img]

[img]http://img293.imageshack.us/img293/8572/600uszatka1.jpg[/img]

[img]http://img21.imageshack.us/img21/2856/600uszatka2.jpg[/img]

[img]http://img686.imageshack.us/img686/9505/600uszatka3.jpg[/img]

[img]http://img139.imageshack.us/img139/9981/600uszatka4.jpg[/img]

[img]http://img185.imageshack.us/img185/8515/600viki1.jpg[/img]

[img]http://img208.imageshack.us/img208/1525/600viki2.jpg[/img]

[img]http://img10.imageshack.us/img10/4144/600viki3.jpg[/img]

[img]http://img99.imageshack.us/img99/5111/600vikiikotbezzoci.jpg[/img]

[img]http://img64.imageshack.us/img64/2341/600vikiikotspotkanie.jpg[/img]

[img]http://img29.imageshack.us/img29/5006/600vikiportret.jpg[/img]

[img]http://img690.imageshack.us/img690/3372/800uszatka.jpg[/img]

edit:
Nadrabiam zaległości i czytam...

[/b]Ellig[/b] - mam tylko jednego maila (od Ciebie) z nr konta i płatnością za Allegro.
Zrobimy z tym porządek w poniedziałek jak do Ciebie przyjadę (o ile nie pozwolisz mi gadać cały czas i będziemy pamiętać :)

[quote name='Greven']... Czasem warto skonfrontować się z prawdziwym życiem: ewakuacja krakowskiego schroniska....
.... Jeśli ktoś z Was uważa, że nie ma w życiu powodów do radości, to niech się cieszy po prostu tym, że powódź nie dotknęła ani jego, ani jego zwierząt.[/QUOTE]

Ci się zebrało na filozofię o północy :)
Ale dokładnie - żyjemy sobie na co dzień, niewygodny but to już problem, fajek zabrakło to nerwy i zaraz "co za gamoń zapomniał jak był w sklepie".
Ktoś krzywo spojrzał czy napisał - to rozpacz, tragedia i gotowa awantura.
Nie dalej jak przed wczoraj - moje dziecię się użalało nad losem "telefon gubi zasięg, netu nie ma, drogi prawie nieprzejezdne - kto miał taki idiotyczny pomysł żeby się na wiochę wyprowadzać ?"
Ja kląłem w żywy kamień bo w koleinach rurę urwało i wiozłem szczylki do Waw-ki z duszą na ramieniu - żeby się jakiś męd**** /policjant/ nie trafił i rejestracji za ten rajdowy dźwięk nie zabrał...

Jak wracaliśmy wieczorem z roboty - to już całkiem inne nastroje.
Kawałek trasy wypada wzdłuż wiślanych wałów, w Nowym Dworze przez dwie rzeki, potem jeszcze jedna (Pomiechówek)...
A w radiu kolejne komunikaty - "za godzinę fala dotrze do Warszawy" - zdążymy przejechać? Nic się nie stanie?
Już samo to a wystarczy - żeby o głupotach przestać myśleć - przejmować się bzdurami.
Z za kierownicy wiele nie widać - owszem - rozlewiska jak bym przez krainę tysiąca jezior podróżował - ale to takie /bez szczegółów/ . Nie widać przez okna tych wszystkich psiaków, kotów, jeży...
Już w Pomiechówku (a gdzie jeszcze do najwyższej wody) taki "obrazek" - na progu domu siedzi starszy facet, obok niego jakieś większe psisko, z drógiej strony małe paskudztwo - jak pekińczyk czy coś.
Przy odgrodzeniu poukładane worki z piaskiem - a gość siedzi i bezradnie patrzy jak ulicą podchodzi woda, mija już jego worki, podchodzi do domu....
Taka cholerna, beznadziejna bezradność!!!
Jemu w zasadzie nic nie grozi - tym psom też - on może by jeszcze coś próbował robić - tylko CO ?!!!
Wróciliśmy do domu, przez nasze błotka - nasze KOCHANE - TYLKO BŁOTKA !!!
Ale wiecie co mi się po drodze rzuciło w oczy?
Całe masy ludzi na wałach, na mostach - odwalone jak na piknik w sukieneczkach, spodenkach - i co drugi z aparatem!!!
Nad rzekami chyba z 7 balonów - może jestem niesprawiedliwy - może ci wszyscy obserwatorzy to żeby POMÓC jak coś wypatrzą. Z tych wałów gapiąc się na powiększające rozlewiska - może przez zoom tych obiektywów wypatrzą jakieś stworzenie? Może zejdą? Może pomogą? Albo z tych balonów - może linę, drabinkę - a może chociaż "służby" powiadamiają?
Nie wiem - może ja jakiś taki bez wiary w ludzi - ale nie wiem czemu - myślę, że jak coś zobaczą - to jedyna "pomoc" polegać będzie na uwiecznieniu jego końca na zdjęciach :(
Aż tak sobie pomyślałem, że fajnie by było gdyby ten wał akurat klapnął i całe to stado strojnisiów spuścił w błoto !!!

edit:

Wszystkim [b]Dobrym Duszkom[/b] – za przetrzymanie w domu i wiele wyrozumiałości, cierpliwości do moich łobuzów, za komfortowy i profesjonalny transport, z wszystkimi postojami i opieką, dzięki której szczylki dotarły w dobrej formie.
[b]Ra_duni[/b] za „całokształt twórczości” :)
Wizyty, rozmowy, nocne eskapady, zaangażowanie, czas i Wielkie Wielkie Serce.
Wielu nas „zwierzolubów” jest na Dogo, na innych forach, wiele osób pomaga, Są tacy, którzy całe swoje życie dostosowali pod kątem stworzeń.
Ale z własnego doświadczenia – jak tak uczciwie spojrzeć – nie tak wielu znajdziesz, którym będzie się chciało – po nocy, zaraz po powrocie z własnej dalekiej podróży, jak rano czeka następna – pojechać, odebrać, rozwieźć po domach – a przecież w każdym trzeba choć trochę zostać – odpowiedzieć na tysiące pytań.
A na koniec nawet jeszcze chwila, żeby nam napisać, że wszystko ok. że zdrowe, szczęśliwe.
Wystarczająco dużo razy już widziałem „pomógłbym, ale: mąż, dzieci, szkoła, praca, inny urok czy czkawka...”
Szczylki! – dziękować swojemu psiemu Bogu za [b]Ra_dunie[/b] – macie za Kogo!!!

[b]DZIĘKUJMY BARDZO!!![/b] – my: Opuncja; urwisek; Sebastian.
Pomijając „psie obowiązki” – mamy u Ciebie wielki dług.

[b]pyra68[/b] – Bardzo Dziękujemy również Wam (brzmi jak z komuny – jak ktoś nie wie o „multiniku” :)
Za to, że akurat Nurka znalazła miejsce w Waszych sercach, że dostanie tyle troski i miłości na ile zasługuje.
Wiem, że każde stworzenie zasługuje na miłość i troskę, że jest wiele innych, które trafiły zdecydowanie gorzej niż do nas, cierpią w schroniskach, bezdomne. Teraz jeszcze giną masowo w powodzi. :(
Ale akurat te szczylki miałem u siebie, polubiłem, przywiązałem się – nie mając jak zapewnić im odpowiednich warunków wysłałem „w świat”. I trafił im się Dobry świat – ten u WAS !!!
Dziękuję.
I bardzo bardzo proszę o relację. Nie jestem młodą mamusią, zachwycającą się śliczną zieloną kupką swojego dzieciątka (staram się :))
Ale ciekaw jestem dosłownie każdego szczegółu – dla mnie to tak jak pisałem w sms-ach – trochę jakbym dziecko na pierwszą kolonię wysłał :)
Ten wątek pewnie za jakiś czas odejdzie w zapomnienie – jak już wszystkie „dzieciaki” znajdą domy – jak i „mama” Viki trafi na swojego Człowieka...
Przeniosę każde szczęśliwe zakończenie na „naszestworki” – mam nadzieję, że będziecie tam zaglądać, wstawiać zdjęcia – jak Nureczka rośnie – takie kolejne psie życie – wygrane na loterii losu :) – Niech każdy kto zajrzy – widzi, że „psi świat” może być dobry, może trwać.

Szkoda wielka, że Pani Wyjca „cierpi” na brak netu jeszcze bardziej niż ja – ale może i tak uda się utrzymać na bieżąco – dzięki [b]Ra_duni[/b] a i Wy chyba już się znacie albo stanie się to niebawem.
Było by fajnie – Dobrzy Ludzie powinni się znać – tym bardziej jak maja do siebie stosunkowo blisko :)

[b][u]A do Was Cioteczki pytanie:[/b][/u]
Mamy jakąś Cioteczkę lub Wujka w Gdyni?
Jest pani zainteresowana Uszatką – utrzymujemy już od pewnego czasu wymianę maili (koleje trochę jak wszystko u mnie co związane z netem) – ale wygląda na to, że nie „wypłoszyła” Jej ani umowa ani „wizytacja” :)
Postaram się więc zdzwonić – a Was już na wszelki wypadek pytam o namiar na potencjalnego „wizytatora” :)

Link to comment
Share on other sites

[U][URL]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Piekna-Uszatka-W0QQAdIdZ206735961[/URL]

[/U]
Zaplacona za ogloszenie z wyroznieniem 50 zl


[B]urwisek[/B] drugiego maila masz od mmd. Zaplacila za ogloszenia ja mam kopie to podam Ci nr konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='urwisek']

[b][u]A do Was Cioteczki pytanie:[/b][/u]
[B]Mamy jakąś Cioteczkę lub Wujka w Gdyni?[/B]
Jest pani zainteresowana Uszatką – utrzymujemy już od pewnego czasu wymianę maili (koleje trochę jak wszystko u mnie co związane z netem) – ale wygląda na to, że nie „wypłoszyła” Jej ani umowa ani „wizytacja” :)
Postaram się więc zdzwonić – a Was już na wszelki wypadek pytam o namiar na potencjalnego „wizytatora” :)[/QUOTE]

brazowa1 i gameta sa z trójmiasta
i jeszce kilka nicków ale nei kojarże na szybko
tylko gameta ma malenkie dziecko wiec nie wiem czy da rade

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...