Jump to content
Dogomania

Nie chce jeść suchej karmy ...Co robić.Już brak pomysłów POMOCY !!!!!


Hawanka

Recommended Posts

[quote name='green-girl']A ja się jeszcze zastanawiam czy problem z jedzeniem nie wynika z braku konkurencji przy misce? Zawsze miałam w domu tylko jednego psa i zawsze był problem. A jak to wygląda u osób mających więcej psów? Czy u Was też trafiają sie niejadki? [/QUOTE]

Mój pies ma konkurentkę w postaci grzywiastego łakomczucha a i tak jedzenia nie ruszy, jeszcze jej swoją michę odstępuje :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak czytam i czytam wątek bo mam ten sam problem. Próbowałam zabierać jej miskę po 10min jak nic nie zjadła i dawać później itd, itp. Mała i tak zje tylko parę granulek i koniec. A przez dłuższy czas nie moge jej "głodzić" bo ma niecałe cztery miesiąca i przypomina chodzący szkielecik :shake: więc z desperacji karmię ją z ręki ( je wtedy o wiele chętniej ) i zabieram wór karmy na spacery :D wtedy też wcina. Ale wątpię żeby to było dobre rozwiązanie na dłuższą metę :-(

A no własnie przeczytałam ten link:
[URL="http://seterkowo.org/index.php?view=items&cid=14%3Aporady&id=57%3Aco-zrobi-gdy-pies-nie-chce-je&option=com_quickfaq&Itemid=179"]http://seterkowo.org/index.php?view=items&cid=14%3Aporady&id=57%3Aco-zrobi-gdy-pies-nie-chce-je&option=com_quickfaq&Itemid=179[/URL]

Ale to jest dobre dla dorosłego psa a nie dla szczeniaka w fazie wzrostu, który i tak ma już niedowagę (ok.1/5 masy ciała) :(

Link to comment
Share on other sites

Wypróbowałam różne karmy, z tym samym prawie skutkiem. Pies czeka na miskę, po czym sprawdza, co jest w środku i odchodzi. W karmie były już danonki, mielone gotowane kurze łapki, gotowana pierś kurczaka, wołowinka, i nic. karmię z ręki, prawie na siłę. Jak dostawała trochę z obiadu samego rosołku z makaronem czy ryżem i marchewką, wcinała. Jak się ugotowało specjalnie dla niej ryż czy makaron z kurczakiem - nie jadła. Chyba, żeby pannica leżała na kanapie, a ja podawałabym jej jedzenie na łyżce do pychola i namawiała do jedzenia. Tak zresztą wyglądają wszystkie jej posiłki. Koszmar!

Link to comment
Share on other sites

Miałam przez miesiąc w domu strasznego niejadka w typie pudla, dostałam razem z nim, instrukcje na dosmaczanie karm. Skutek był taki,że mój pies przestał jeść suchą karmę a tymczas nie zaczął jeść podstawowych posiłków. Po kolejnych próbach karmienia z moczeniem, dosmaczaniem bez skutku , mojej parce zaczęłam proponować bardzo forsowne spacerki, ale takie ,że nóżki już zaczynały się plątać. Potem woda do picia , odpoczynek i sucha karma. Kombinowały, zaglądały w talerze domowników ale konsekwentnie nic nie dostawały i zaczęły jeść. Bez szału, ale do dzisiejszego dnia mój pies je suchą karmę bez dosmaczania a pudelek po powrocie do rodziny dalej wybrzydza. Więc mój wniosek jest taki, konsekwencja, obserwacje psa(chodzi mi o zdrowie,ewentualny zbyt duży ubytek wagi) i bardzo dużo ruchu.

Link to comment
Share on other sites

isiaczku powiem tak-zdrowy pies nie da się zagłodzić ,nawet jeśli nic nie zje przez 2-3 dni nic mu się nie stanie.przeważnie jest tak,że jednego dnia nic to drugiego zje i jeszcze miske wyliże.nie zostawiaj mu żarcia na cały czas,zabieraj po godzinie.w końcu skapituluje.i nie przejmuj się tak i nie daj się zwariować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Myślę ,ze właściciele łakomych psów chcieliby miec taki problem ,jakim jest niejedzenie i odwrotnie :D[/QUOTE]

Moja poprzednia sunia był żarłokiem z nadwagą (na gotowanym jedzonku). Odgłos otwieranej lodówki lub stawiania talerza na stole wyrywał ją z najgłębszego snu. Przez tę nadwagę szybciej wykończyła ją dysplazja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Wypróbowałam różne karmy, z tym samym prawie skutkiem. Pies czeka na miskę, po czym sprawdza, co jest w środku i odchodzi. W karmie były już danonki, mielone gotowane kurze łapki, gotowana pierś kurczaka, wołowinka, i nic. karmię z ręki, prawie na siłę. Jak dostawała [B]trochę z obiadu samego rosołku z makaronem czy ryżem i marchewką[/B], wcinała. Jak się ugotowało specjalnie dla niej ryż czy makaron z kurczakiem - nie jadła. Chyba, żeby pannica leżała na kanapie, a ja podawałabym jej jedzenie na łyżce do pychola i namawiała do jedzenia. Tak zresztą wyglądają wszystkie jej posiłki. Koszmar![/QUOTE]
A może przywykła do solonego/doprawianego? Zwykle jest tak, że gdy gotujemy specjalnie dla psa to się nam przypomina, że psu nie należy doprawiać ;) a jednak niesolone smakuje zupełnie inaczej. Podwójnie inaczej jeśli do własnych obiadów/rosołków używa się przypraw z glutaminianem sodu (maggi, kucharek, vegeta, kostki rosołowe itp.) - od tego rodzaju przypraw nawet ludzie się uzależniają :)

Link to comment
Share on other sites

Mój siedmioletni Beagle konsekwentnie "wypina się" na suchą karmę i jedzenie z puszki. 2 dni chodzi głodny, słania się po katach robi biedne oczy a do miski nie podejdzie. Jedyny sposób na niego to gotowany kurczak z ryżem i warzywami, wszystko gotowane razem żeby ryż i warzywa przeszły smakiem kurczaka. Za to jedzenie dałby się żywcem pokroić :-) Danie szykuje raz na dwa dni i dzielę na 4 porcje. Mój pies jest przeszczęśliwy, ja mam spokój bo nie muszę oglądać cyrków jakie wyprawia wokół miski, chociaż muszę przyznać szczerze że nieźle mnie sobie wychował

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merrickmayfair']Tak czytam i czytam wątek bo mam ten sam problem. Próbowałam zabierać jej miskę po 10min jak nic nie zjadła i dawać później itd, itp. Mała i tak zje tylko parę granulek i koniec. A przez dłuższy czas nie moge jej "głodzić" bo ma niecałe cztery miesiąca i przypomina chodzący szkielecik :shake: więc z desperacji karmię ją z ręki ( je wtedy o wiele chętniej ) i zabieram wór karmy na spacery :D wtedy też wcina. Ale wątpię żeby to było dobre rozwiązanie na dłuższą metę :-(

A no własnie przeczytałam ten link:
[URL]http://seterkowo.org/index.php?view=items&cid=14%3Aporady&id=57%3Aco-zrobi-gdy-pies-nie-chce-je&option=com_quickfaq&Itemid=179[/URL]

Ale to jest dobre dla dorosłego psa a nie dla szczeniaka w fazie wzrostu, który i tak ma już niedowagę (ok.1/5 masy ciała) :([/QUOTE]

Dorosłego radziłabym przegłodzić po prostu i tyle, a jeśli chodzi o szczeniaka... Przede wszystkim odrobacz go dobrym środkiem, obejrzyj dokładnie zęby itd. (może ma jakieś przetrwałe mleczaki lub coś, co przeszkadza mu jeść). Najlepiej wybrać się w tym celu do weterynarza. Jeżeli pies jest zdrowy, to zacznij od niedokarmiania absolutnie niczym między posiłkami, ustal stałe pory posiłków i wprowadź rytuał jedzenia tak jak opisano to w linku, który podałaś. Jedną dobę bez jedzenia może być spokojnie, a już na drugi dzień powinien trochę więcej zjeść (zabierz michę zanim zacznie kręcić nosem). U mnie rewelacyjnie sprawdził się olej z łososia jako dodatek do karmy, wzmaga apetyt, do tego często psy go uwielbiają, więc pomógł mi stopniowo poradzić sobie z takimi szczeniorkami-niejadkami (a były zabiedzone bardzo, więc głodzenie nie wchodziło w grę).

Link to comment
Share on other sites

Ja znalazłam sposób:D
Weź łyżeczkę pasztetu i wymieszaj z wodą tak aby aby to było takie nie gęste i nie rzadkie, potem podgrzej w mikrofalówce tak aby było letnie i polej karmę(można tez nie podgrzewać).
Dzięki temu mój miki zjada całe porcje karmy:D

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://seterkowo.org/index.php?view=items&cid=14%3Aporady&id=57%3Aco-zrobi-gdy-pies-nie-chce-je&option=com_quickfaq&Itemid=179[/URL]

dobry artykuł,zastanawiam się czy zastosować go do mojego seterusa - ale raczej jak dorośnie, bo 6-miesięcznemu szczeniakowi tego nie zrobię ;) szczeniurek ogólnie je, ale tylko dosmaczane:diabloti: bo samego suchego nie ruszy, a już rosołek, kawałek marchewki czy mięska w tym to już inna bajka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...