Jump to content
Dogomania

Szydłowiec- potrzebna pomoc - co chwilę kolejne psy w potrzebie - najnowsze wieści w ostatnich postach


Recommended Posts

Dziewczyny, chciałam spytać czy rzeczy typu dywaniki, kocyki, posłanko, płaszcz przydałyby się dla psiakow? Mam takie wełniane dywaniki, kilka używanych kocyków, płaszcz ciepły, kilka swetrów. Jeśli chcecie to wyślę paczkę (na mój koszt oczywiście) tylko potrzebował abym adres..

Link to comment
Share on other sites

AniaB psiakom na pewno przydadzą się te rzeczy.  Skontaktuj się z Kamilą i zapytaj o adres. Kamila nie ma nawet czasu żeby tu regularnie zaglądać ale obiecała że po świętach uzupełni tutaj informacje o psiakach, najnowsze wiadomości są na    fb https://www.facebook.com/PunktPrzetrzymanSzydlowiec

 

Kontakt do Kamili:

 

Kamila 533 323 567
[email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AniaB    - dziękuję  bardzo  , 

  - pudło z ciuszkami  do bud    i resztą / miski, smycze /    -  doszło

 

 

10370893_816087685125583_723992817898791

 

 

----------------

CO DO  RESZTY ..

 

niebawem wstawię rozliczenie  pomocy  dla psów  z Punktu   w 2014 roku ,    już mi schodzi  kolejny dzień z podliczeniem ,

oprócz  zasuwania na codzień  . ogarniania   , pilnowania , tez trzeba    poświęcić   czas na "papierkową"   robotę  ...

 

tak w czerwcu  sie pogubiłam z ilością psów , którym udało sie pomóc  , tzn. nie podliczałam na bieżąco   ..

 

okazuje się , że udało sie pomóc na prawdę wielu  psom , jak na   zasoby fizyczne  na miejscu   - niestety Punkt w tym roku został  na mojej "głowie "     , w nadzorowaniu , ogarnianiu   ..

do pomocy   kilkunastu    -   zwłaszcza  szczeniakom     - przysłużyły sie inne Fundacje 

 

a ja bardzo dziekuję   taks  - bo TYLKO dzieki jej   pomocy   z bazarków    -  nie musiałam  sie martwić  , że nie mam na dojazdy  do Punktu w 2014 r  , niekiedy  bywały dni że to było  2 -3 razy dziennie  / po kilkanascie km za jednym dojazdem  - Punkt jest   kilka km  ode mnie /    , czy dodatkowo  do wetow  , dostarczanie do punktów "przerzutu "  do DT , hoteli  , czy jeżdzenie po lasach , wsiach okolicznych  w psich sprawach       

, jak będzie w tym roku ... nie wiem  ..  ale kiepsko to widze   ..    

zresztą wiele spraw kiepsko  widze  ..

 

czas poświęcony  na to wszystko    , to  jedno   ..  ale   niestety    .. ale .paliwo na stacjach za darmo nie rozdają    .. 

 

...................................

 

NIE wiem  ile osób tu jeszcze zagląda   ---    a może ktoś zgadnie   ilu psom z Punktu  udało sie POMÓC  , dać im szansę na normalność  ?

zanim wstawię rozliczenie  dokładne  ..

Link to comment
Share on other sites

jezeli chodzi   TYLKO o psy z Punktu Przetrzymań    /nie liczę  tych z ulic , lasów co do Punktu nie trafiły / 

 

tak w skrócie  , na szybkiego  

 

to udało sie pomóc  64 psom  !!!

jak to podliczyłam  , to w sumie nie spodziewałam sie takiej liczby :P , 

oczywiście udało mi sie to dzieki temu ze wiele osób mi pomogło  ---   min.  w zdjeciach ,  ogłaszaniu  ,    kilka Fundacji wzięło psy pod swoją opiekę  

kilka    psów  trafiło do  domów tymczasowych   bo  inaczej by nie miały żadnych szans  ,    kilka z tych DT wizieło na siebie  ogarniecie   i adopcję psa . 

 

 

tu jest takie zestawienie   "na brudno "   , dokładne  kończe i nie mogę skończyć 

 

 

10801820_816539748413710_236934147550784

 

2%2Bstrona.jpg

Link to comment
Share on other sites

niestety zachary  masz rację   ...

nie ubywa  .. 

 

z tych powyższych psów  AŻ  16 szczeniaków  było od dzikich suk  ,  o wyłapanie których walczone jest z Wydziłem Komunalnym  od 1,5 roku  ..

/3 mioty były  uspione jako ślepe /   ... tak by   by było  prawie  30 szczeniaków

 

w końcu po ostatnim  przywiezionym od tych suk  miocie -   9  sztuk 

nastąpiła ostateczna batalia o wyłapanie   ...  

 

zmasowana po tym  jak kolejna ZNOWU URODZIŁA  !!!  

 

miasto zamiast poleconego jamora   / ma palmer, różne swoje spsoby i ma SUKCESY  /

TO złożyło zlecenie  hyclowi z Eco-art  /ma pseudoschron w okolicy  - /  , a ten   jakimś popiedołom  

przyjechala jakaś babka z kltką łapką   i chwytakiem  -   z tym co Gmina  ma na stanie   A MIAŁA  BYĆ  Z PALMEREM   ----    i widomo było że sie nie uda

/ZAPEWNE chcieli mniej kasy  i Gminę to tylko zapewne interesowało a nie SKUTEK I JAKOŚĆ  /

 

 

spieprzyli  TAK SPRAWĘ   że głowa mała  ...

 

 

to jest wpis    jak wiedziałam że jest w ciązy  od mieszkanki co  pilnuje  kiedy mają cieczki,    kiedy urodzą   /dzieki temu udało sie uśpić  kilka ślepych miotów --- niestety , dla niektórych kwestia  nie do przełknięcia  , ale  NIESTETY w tym bagnie to konieczność  / 

 

 

https://www.facebook.com/BezdomniakiSzydlowieckie/photos/a.174417329269159.48159.173802145997344/871134406264111/?type=3&theater

 

 

 

12 listopada 2014 ·

 
 
najstarsza , najbardziej nieufna i sprytna z dzik suk z obrzeży Szydłowca , która na dzień dzisisiejszy - 12 listopad jest tuż przed porodem - to kwestia kilku dni ..

odrzucona propozycja odłowienia przez specjalistę który już zna obyczaje tych suk , ich ścieżki , który już odłowił dwie z nich, ma dzisiątki sukcesów w odławianiu w całej Polsce

mniejmy nadzieję że obecny "partner " Gminy wykaże sie równie dobrze !!! że nie będzie robienia podchodów i czekania w nieskończoność ... bo kolejne zajdą w ciąze ..

suki nie złapią sie na żadne klatki łapki , żadne pęlte, chwytaki sedaliny !!!!! co jest wiadome i dla Gminy od dawien dawna
Palmer i zwiększona dawka środka usypiającego + dodatkowe sposoby złapania - -- one są tak nabuzowane adrenaliną ..

skąd to wiemy że suka lada dzień urodzi - bo zapłodnienie suki miało miejsce 14 - 18 września
/zdjęc "aktów " nie bede wstawiała a takie mamy , żeby nie było poruszenia co do demoralizacji dzieci , tak jak było z osiołkami z pewnym zoo , chociaż kto wie może nagłosnienie lepsze tej sprawy może by sie przydało /

 

10424347_871134406264111_580214190034117

 

 

 

 

19 listopad ---
Gmina Szydłowiec ma kolejny miot /2 dniowy / na stanie - od dzikich suk !!!

tak właśnie "partner " z którym podpisano porozumienie na wyłapanie suk o co walczymy od 2 lat wywiązuje się ze zlecenia wystawionego już tydzień temu
- zlecenie jest ... i co z tego ???
gdzie efekt ?
gdzie starania o jak najszybsze odłowienie suk zarówno ze strony Gminy jak i :partnera " z E-A ?
kiedy widomą sprawą było że jedna z tych suk oszczeni się na dniach bo było zgłaszane - był przewidziany termin porodu bo wiedzieliśmy kiedy miała cieczkę i została zapłodniona .. i tak sie stało

wszystko podane jak na tacy ....... i co ?

TYLKO dzieki zaangażowaniu mieszkańców wiadomo że suka sie oszczeniła i wiadomo GDZIE suka sie oszczeniła -- suka co było do przewidzenia oszczeniła sie w całkiem innym miejscu niż zawsze - bo ile można jej usypiać ślepe mioty i podobierać szczeniaki

..Gmina nie zrobiła NIC aby kontrolować sytuację - oprócz wystawienia zlecenia swojemu "partnerowi" , który jak widać nie kwapi sie do realizacji ...

Dzieki zaangażwoaniu mieszkańców tej okolicy którzy zgłaszają i kontrolują kiedy suka ma cieczkę , kiedy może urodzić - i tak jak my zgłaszają ten problem - zresztą już od kilku lat
i TYLKO dzieki temu jak współpracują z nami - bagno bezdomnych psów w Szydłowcu nie powiekszyło sie o kolejne 20 sztuk w ciągu ostatniego roku .
i mimo tego i obietnic jednak Gmina nie dopilnowała odnależienia ostatniego z miotów , który pojawił sie w Punkcie 22.10 jako już7 tyg szczeniaki !!!

Gmina nie skorzystała z usług specjalisty co już wyłapał dwie z nich w styczniu tego roku - co zna ich ścieżki , zna obyczaje psów - bo zajmuje się psami na codzień , ma dziesiątki udanych wyłapań w całej Polsce - jest gotowy z dnia na dzień przyjechać

-- znalazła sobie innego "partnera" /Eco-Art / - kto zainteresowany ten wie o kim mowa ...

19.11 - na zdjęciu miejsce oszczenienia i jedyna nadzieja na odłowienie tej najbardziej nieufnej , sprytnej suki ... odłowienia z głową i metodą .. bo strzelić z palmera to może być za mało ..

bedziemy kontrolować jakośc wykonania zlecenia przez E-A .
czas leci ....
szczeniaki nie mogą byc eksperymentem i czekać .. - już jeden jej miot był narazony na to ...

 

https://www.facebook.com/BezdomniakiSzydlowieckie/photos/a.874833729227512.1073741924.173802145997344/874833745894177/?type=3&theater

 

 !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

24 listopad --DRUGIE podejście - drugi , kolejny dzień i kolene 10 godzin spędzone przez ODPOWIEDNIEGO specjalistę i próba złapania dzikich suk ...
I dzień - 10 godzin bez efektu - suka zszokowana spartaczoną próba łapania 20 listopada przez Eco-art ukryła sie ..
Dzisiaj kolejny dzień - nie jest lepiej Emotikon frown

20 listopada zaprzepaszczony został najlepszy od 2 lat moment na odłowienie tej najstarszej i najbardziej nieufnej suki - suka urodziła po raz I na terenie prywatnej posesji i była po raz pierwszy " na wyciągnięcie "ręki do odstrzelenia .
Niestety Wydział Komunalny i jego "partner" zaprzepaścili tą szanse.
.. dali zlecenie Eko-Art , który dał zlecienie dalej komuś innemu ..ehhh, nie interesując sie jakością wykonania i przygotowania.. mieli przyjechac z palmerem ..
A przyjechali TYLKO z sedalinem i klatką - takie "wyposażenie " to ma Gmina u siebie na miejscu ... !!!! z klatką do której może by wszedł pies wielkośći cocer spaniela , a nie suka ponad kolano .. / już Gmina ma większa klatkę niż ONI / i tym bardziej było wiadomo że ONA DO KLATKI NIE WEJDZIE nawet jak sa tam szczeniaki !!!!
nie zainteresowali sie nawet czy jadą z palmerem !!!
kilka godzin siedzenia na telefonach ,
3 godziny marznięcia i pilnowania SPARTACZONEJ sprawy !!!
widok suki i szczeniaków po raz kolejny narażonych na EKSPERYMENT - MASAKRA !!!!!!!!!!!!!

Na miejsce już gotowa była podjechać inna organizacja z interwencją .
Skończyło na interwencji u Burmistrza , i w końcu zlecenie od Gminy dostała ODPOWIEDNIA osoba .

Tak to jest jak sie decyzje wydaje zza biurka , nie zdajc sie na rady osób które już nie raz przemierzały te krzaki i znają te suki i ich obyczaje, ...

Dzisiaj - 24 listopad - 2 dzień próby i kolejne 10 godzin spędzone na próbach odłowienia suki i pozostałych przez specjalistę odpowiednio przygotowanego - jednak suki są dalej nieuchwytne jeszcze bardziej niż poprzednio

----------------

na zdjeciu ---->>" akcja " z 20 listopada w wykonaniu PIERWSZEGO "partnera" wybranego przez Wydział Komunalny - jeden zlecił jednemu, drugi kolejnemu , jeden nie wiedział , bo drugi nie przekazał , palmera nie było mimo zlecenia wydanego przez Wydział tydzień wcześniej , kiedy wiadomo było że suka urodzi i to najlepszy moment na "odłowienie " ... i tak sie skończyło ....porażka i zaprzepaszczona szansa ..

 

 

1655878_877501195627432_1413516389562370

Link to comment
Share on other sites

JAMOR   od tego czasu był już  z 5 razy  ,   spędza cały dzień   ,

suki przez te wszystkie eksperymenty    i spieprzonej sprawy przez tamtych pseudoodławiaczy  ,    stały sie jeszcze bardziej   ostrożne   i nieufne   ,  zwłaszcza ta co wtedy urodziła 

rozrzeszyły   teren koczowania      ,    

 

odłowienie ich   staje sie coraz mniej realne   , ale jamor sie jeszcze nie poddaje  ..na szczęscie 

 

a własnie 2 dni temu miałam cynka   że jedna z nich ma znowu CIECZKĘ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

kolejny  pies z Szydłowca , od DAWWNAAA  szukający  domu  

 

Masza  ................   ROK  !!!!

telefonów   = 0   ..

 

 

oprócz Maszy   rekordzistami   zabranymi z ulic , czy z Punktu   Przetrzymań  są : 

Zoja, Władek ,  Inka,   Blanka,  Max , Suzi    -    2 lata   bez domów     

Lilka   - 1,5 roku z kawałkiem   , Pan Łapeczka      - kilka dobrych miesiecy 

 

................

MASZA 

 

wydarzenie na  fb -    https://www.facebook.com/events/781854678551796

 

Masza - suczka z Szydłowca, która jest sztandarowym przykładem na to, że kiedy pies przestaje być słodkim szczeniaczkiem traci szansę na adopcję. Jeśli do tego jest aktywny i wymagający to kolejka chętnych znika w oka mgnieniu.

WYDARZENE MA 2 cele :

1 . Cel GŁÓWNY -
POMOC w znalezieniu MASZY domu , a niestety Masza nie należy od „chodliwych” psów , jest dużym psem , wymagającym aktywności , umie przeskakiwać ogrodzenia
a wygląd – powiem tak : z gustami się nie dyskutuje

opis i więcej zdjęć Maszy - http://www.bezdomniaki.pl/masza

Masza ma stale odnawiane ogłoszenia przez wspaniałe dziewczyny , ma wykupywane pakiety ogłoszeń , pomaga ją tez ogłaszać , reklamować Marta z hotelu . Już nawet miała zmienione trochę imię w ogłoszeniach ..


2 CEL - pomoc w utrzymaniu MASZY w hotelu i spłaceniu długów

STAN DŁUGÓW MASZY na dzień 19.01 .2015 r . - 1650 zł
Masza przebywa w hotelu od grudnia 2014 r. - niestety nie ma żadnego odzewu z ogłoszeń ,
a miesiąć za miesiącem leci .
Masza przebywa w hotelu pod Krakowem /Głogoczów / - hotel LUPUS , Marta ma cierpliwość i wyrozumiałość co do zalegania w opłatach , bo wiem co się dzieje w szydłowcu i że pomoc często jest nieadekwatna do potrzeb,
Pomaga Masze ogłaszac w gazecie, obniżyła też od kilku miesięcy opłatę za Masze - obecnie to 400 zl . Opłaca wynajętą osobę która spaceruje Maszę dodatkowo .

OBECNIE niestety zadłużenie Maszy jest za duże .
Zalega za 4 miesiące - 1650 zl …

PROSZE O POMOC DLA MASZY

kamila 533 323 567
[email protected]

konto dla psów z Szydłowca :

Fundacja „Ocalmy od Zapomnienia”
68 1160 2202 0000 0001 7724 6419 -
tytuł: DAROWIZNA na cele statutowe – MASZA
ul. Jachowskiego 14 lok.14
26 500 Szydłowiec

przelewy zagraniczne :
IBAN : PL68 1160 2202 0000 0001 7724 6419
Kod BIC/SWIFT Banku Millennium:
BIGBPLPW

PayPal: [email protected] – > MASZA

----------------------------------------------------------
opis MASZY :

Maszka to młoda , ładna, wysoka sunia.
Jest sunią lubiącą ruch i kontakt z człowiekiem.
Jest bardzo nastawiona jest na kontakt i prace z człowiekiem , idealny pies dla osoby . która lubi aktywność , i poświeci dłuzszy czas na wybieganie , spacery .
Bedzie doskonałym kompanem dla takiej osoby, na spacerach itp
Masza ma przyjacielskie usposobienie zarówno do dorosłych jak i do dzieci - miała swego czasu stały kontakt z dziećmi.
To pies zakręcony na zdania – ona uwielbia pracować z człowiekiem , uwielbia mieć jakieś zajęcie , jest ciekawska, sprytna, bystra tylko czeka na to aż będzie mogła pobiegać , poaportować , jest bardzo pojętna , posłuszna, słucha wyuczonych komend – ale wymaga systematyczności w postępowaniu i pracy z nią .
Stosunek do innych psów - samce toleruje , z sukami gorzej .
Stosunek do kotów – NEGATYWNY.
Masza to młodziutka – ok. 2 letnia sunia
Waży około 30 kg, wielkość w kłębie powyżej kolana.
Jest odrobaczona, odpchlona, wysterylizowana, zaszczepiona, zachipowana.
Szukasz psa z którym nie można się nudzić , można pobiegać , powariować – pomyśl – może MASZA czeka właśnie na Ciebie.
Masza przebywa obecnie w hoteliku koło Krakowa /istnieje możlwiość poznania Maszy wcześniej /
Maszy szukamy jej odpowiedzialnego domu w całej Polsce.
Marta /opiekun z hoteliku / – 695 307 709
kamila 533 323 567
[email protected]
Dla dobra suni, adopcja musi być poprzedzona wizytą przedadopcyjną i podpisaniem umowy adopcyjnej.
Istnieje pomoc w transporcie – do uzgodnienia.

 

 

......................

 

długi MAszy
miałam nadzieję że jest "tylko" 3 miesiące , ale okazało sie że PP "zjadła" rachunek z maja i tez jest nieopłacony

PROSZĘ O WSPARCIE dla MAszy
cały poprzedni rok to "żebranie" o wpłaty , były robione bazarki , licytacje , między innymi dzieki temu większość hoteli zostało opłacone gdzie były inne psy z Szydłowca - część bez żadnego wsparcia tak jak Masza - min. hotel "kudłate i łaciate" , hotel "biały kruk" , dwa psy z tych hoteli /Lilka i Sonia/ zostały zabrane do awaryjnych DT, dzieki pomocy Magdy i Agnieszki aby zmniejszyć koszty ..

 

została Masza - i jej dług 1665 zł 

 

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10620772_913987211978830_8782126546799246747_n.jpg?oh=359535f754e443e52274d4d639a4a28b&oe=555B3AD3&__gda__=1433039077_eb00236b81f39260789191eaedc4c6a4

 

10620772_913987211978830_878212654679924

Link to comment
Share on other sites

No ładnie....Na działania gminy nie mam słów...I pewnie opłaciła tym nieporadnym łapaczom koszty ich fachowych akcji?...

 

 

czy opłaciła  , to wiadomo nie wiem  ...      w ich przypadku to cholera wie  , czy mieli   umowę  za wywiązanie  się - czyli złapanie  , czy sam dojazd też mieli opłacić  .. 

jak zapłacili to   ..byłoby  kolejne marnotrawienie  środków  publicznych ,   

tak jak    te szczeniaki , ktore rodzą sie    z tych suk   a oni nic z tym  nie robli  , 

 

ostatnim razem  jak tam rafiło 9 szczeniaków  w pażdzierniku ,  powiedziałam że im nie pomogę  i inna Fundacja ich wcześniej  też nie weżmie  , zanim  nie  zostaną  odrobaczone  ,  zaszczepione chociaż raz     - więc  już   z  400  zł jak nie więcej  poszło na nie  ..  

 

a tak by szczeniaków nie było , jakby posłuchali rad   i suki byłyby odłowione  /przyjamniej ta  jedna  jak sie oszczeniła ostatnio  w litopadzie /    przez  osobę odpowiedzialną , a nie  pseudopartaczy  ..

 

..........

 

Jamor już wydał na dojazdy  za te kilka razy    prawie tyle co weżmie za odłowienie  1 suki .. 

ale  mam nadzieję że nie zrezygnuje  ..    chociaż on też to coraz gorzej widzi .. 

ale licze że  da  radę 

 

a  jak   wyląduje tam kolejny miot od tych suk  .. to    p ......    lę   .. 

 

do tej pory  Inka   - od tych suk  --- zabrana  2 lata temu nie ma domu 

obecnie jest w  4 miejscu - w hotelu   /miała wcześniej  3 DT  !!/ 

Link to comment
Share on other sites

w szydłowcu  jest  taki popularny  lokalny  internetowy  portal  NASZ  SZYDŁOWIEC    , prowadzony przez Marcina ,  który   nigdy nie  odmawia  wstawiania  apeli  czy też   jak potrzeba notek o psiakach    , stworzył tez zakładkę  do fb   na swojej stronie  internetowej ..

 

 

www.naszszydlowiec.pl
https://www.facebook.com/NaszSzydlowiecPortal

 

 

od 3 lat Marcin organizuje  Plebiscyt  wśród mieszkanców  Gminy  , w którym wybierają  osoby, organizacje  , instytucje  wnoszące coś w życie Szydłowca   ..

 

w tym roku  Szydłowiaki   zajęły II miejsce  w jeden z kategorii  Człowiek Roku  / Społecznik 

głosów  całkowicie oddanych  w Plebiscycie  było 2000  ,     a   nominowanych wielu 

Ale , nawet jak tylko mały procent był  dla Szydłwoiaków  i na  to co jest robione dla psów z Szydłowca  , to i tak duże wyróżnienie  wśród  mieszkańców Szydłowca  ,   bo na codzień z pomocą  realną  gorzej  ..

 

.......................................................

 

Grupa Wolontariuszy Bezdomniaki Szydłowieckie została wyróżniona i zajęła zaszczytne miejsce w lokalnym plebiscycie „Nasz Szydłowiec 2014” .

Podziękowania dla Marcina - redaktora naczelnego portalu NASZ SZYDŁOWIEC za nominację do plebiscytu.
Bezdomniaki Szydłowieckie znalazły się w zaszczytnym gronie osób, organizacji , instytucji wyróżniających się swoimi działaniami w Szydłowcu .

W tegorocznej edycji Grupa Wolontariuszy Bezdomniaki Szydłowieckie zajęła II miejsce  w kategorii Człowiek Roku .

Jest to dość duże zaskoczenie i jednocześnie duże wyróżnienie
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Szydłowca za oddane głosy i tym samym docenienie naszych działań .
Miło , że nasze działania zostały docenione i zauważone - może dzieki temu więcej osób z Szydłowca i okolic przyłączy się do pomocy .

To wyróżnienie i II miejsce to zasługa także Was - WSZYSTKICH , którzy pomogli i pomagają Bezdomniakom . 

 

PIC_2680.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zaraz mnie szlag trafi ..

dopiero teraz weszłam na I stronę wątku  aby   uzupełnić  rozliczenia  z  paliwa i innych  

a tu nie ma   kilku postów z  I strony  , min.   postu    z rozliczeniami     , z psami   adoptowanymi    !!!

 

 

nie wiecie czy   jest jeszcze jakaś   "stara dogomania "   ???

czy sie to da odzyskać  ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...