Jump to content
Dogomania

Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy


evel

Recommended Posts

Każdy, kto przebywa ze mną dłużej wie, że moją miłością są psy duże. Dobermany. Wilczaki.

Zdumiewające i na pierwszy rzut oka irracjonalne było więc uczucie, jakim obdarzyłam taką małą pchłę.

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/6500/dscn4238h.jpg[/IMG]


[IMG]http://img684.imageshack.us/img684/8205/dscn4237.jpg[/IMG]

Nie wiem, co zadecydowało o tym, że postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę... i po prostu przywiozłam psa do domu. Mimo wstępnych protestów, Zu oczarowała wszystkich swoimi mrugnięciami, pomrukami, uśmieszkami i tym, że każdemu się ładuje prosto na kolana :evil_lol:

Zuzia nie miała lekko - najpierw bliżej nieokreślone szczenięctwo, później pobyt w przytulisku, wreszcie schron. Co prawda, Nowodwór to jedno z lepszych schronisk w Polsce, jednak Zu trafiła do boksu z psem, który jej nie akceptował - tak więc biedna Zuzia wegetowała w schronisku, przemykając chyłkiem po kątach, od maja 2009r. Zobaczyłyśmy ją dopiero w styczniu 2010r...

Droga ze schroniska do mnie też nie była zbyt szczęśliwa - najpierw masa pasożytów, zapalenie spojówek, kaszel kennelowy... Leczenie pochłonęło dużo pieniędzy, czasu i nerwów.

Jej historię można poczytać w tym wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179697[/URL]

Jednak wszystko skończyło się szczęśliwie i Zu jest u mnie :loveu:

Jestem tak przejęta, szczęśliwa i zmęczona, że nie wiem co tu jeszcze napisać :evil_lol:

Fotka Zu autorstwa Ewy E-S :)

[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/8397/dsc7318b.jpg[/IMG]

***
[B]AKTUALIZACJA 2014 :grins:[/B]

Od jakiegoś czasu mieszkam w domu pełnym zwierząt. W galeryjce zatem, oprócz miłościwie nam panującej Panny Zuzanny, mogą przewijać się psioosoby takie jak:

[LIST]
[*]Hunter - tu jako mistrz drugiego planu: [url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/p206x206/1536544_560440854038889_819635981_n.jpg[/url]
[*]i Raven: [url]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1546291_573949132688061_2064504632_n.jpg[/url]
[/LIST]

a także kotoosoby w postaci:

[LIST]
[*]Zmory Zołzy Zarazy: [url]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1484178_547313318684976_1171518271_n.jpg[/url]
[*]oraz Króla Juliana: [url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/p206x206/77135_572635159486125_2107942665_n.jpg[/url]
[/LIST]

Życzymy miłych wrażeń estetycznych i każdych innych, co złego to nie my :diabloti:

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zostałam zobligowana do raportowania, więc raportuję :evil_lol:

Zuzol ma się dobrze. Noc pięknie przespała, nie wpychała się do łóżka (!) tylko raz jej się coś przyśniło czy co - bo pobiegła do przedpokoju i nawarczała na drzwi ;)

Rano mnie nie budziła, po prostu jak wstałam to ona uznała, że koniec spania, idziemy na dwór :) Ale żadnych pisków, skoków, pospieszania - po prostu grzecznie czekała, aż się ubierzemy. Cud, nie pies!

Spacerki to na razie temat jeszcze nie do końca opanowany, bo ze względu na swoje zdrowie Zu nie może wychodzić na długo - lecimy zatem na sikanie, dookoła trzech bloków i wracamy. Oczywiście, Zuzanka jest psem zaczepno-obronnym. Ona zaczepia, ja mam bronić :evil_lol: Obszczekuje wszystkie psy, bardziej lub mniej zajadle, ale pracujemy nad tym ;)

Rozumie już: zejdź (z łóżka :evil_lol: ), wyjdź (z kuchni :evil_lol: ), siadaj, leżeć, idź do siebie, zostaw, chodź, nie wolno. Chociaż czasami udaje, że nie rozumie ;)

Była kupa, w kupie obcy pasażerowie, więc czeka nas powtórka odrobaczania. No i saneczkuje - to też robale. Prawdopodobnie w środę pojedziemy do weta, spytam też przy okazji kiedy mała będzie gotowa do sterylki - nie chciałabym z tym czekać, bo po cieczce mojej tymczaski mam dość cieczek do końca świata i o jeden dzień dłużej :evil_lol:

Ogólnie jest grzeczna, słodka i kochana :loveu: taki mały debilek :loveu:

Warczy na swój ogon :stupid:

Kooooocha szynkę, a za pasztet z kaczki dałaby się wypchać :evil_lol: Oczywiście, nie karmię jej takimi rzeczami, po prostu szukałam odpowiedniego motywatora do ćwiczeń z klikerem ;)

Odkurzacz został oswojony, nie szczeka ale nie lubi go. Ciekawe, co będzie w domu, bo tam mam głośny odkurzacz

Link to comment
Share on other sites

evl jak będziesz z nią u weta poproś żeby sprawdził ruczoły okołoodbytowe, zasenczkowanie może oznaczac też zapchane gruczoły:-)
ja jutro doprowadze transporter do ładu i będzie czekał na transport, mój znajomy jeździ do lublina co jakiś czas do hurtowni ale teraz nie wiem kiedy pojedzie...zapytam

Link to comment
Share on other sites

Jak będziemy u weta to ją obmaca na wszystkie strony ;)

Dzisiaj pies odmówił miski. Zabrałam po 15 minutach. Później była krótka sesja ćwiczeniowa, ale pies wyrzygał to co zjadł w ramach nagrody... Zatem idziemy do weta po południu.

Na spacerze dalej drze japę na wszystko, zaczniemy chyba wychodzić przed 7 zamiast przed 8, bo tu jest tyle psów, że co chwilę jakiś wyskakuje z krzaka, spod śmietnika, zza zakrętu... :roll:

No i podbiegaczy mamy chwilowo z głowy, bo żaden się nie ośmiela podejść do małego zaplutego czarnego dupka...

Link to comment
Share on other sites

Dwa zastrzyki i pies jest jak nowy - chciał urwać głowę staffikowi przed gabinetem :evil_lol:

Był przytkany prawy gruczoł i bardzo napięty brzuch. Dzisiaj głodówka, jutro kurczak z ryżem i obserwować. Albo jakiegoś śmiecia wcięła na spacerze jak nie widziałam albo ją przytkały robale :roll:

Lekko podwyższona temperatura i jeszcze powiększone węzły chłonne, ale gardło już całkiem przyzwoite. Kupa była już po wyjściu od lekarza, bez robali. Jak jutro będzie wszystko OK to się umawiamy na następne odrobaczanie (nie ma sensu dawać leków jak je zaraz odda tą czy tamtą stroną w razie wymiotów czy biegunki...).

Jak już wszelkie niedyspozycje miną, można albo sterylizować o ile nie będzie cieczki, albo odczekać jeszcze jedną cieczkę ( :mdleje: ), powtórzyć szczepienia i dopiero sterylizować...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...