Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla " York w jesionce "


owca

Recommended Posts

Proponuję Ci poczytać literaturę dotyczącą rozrodu psów np: "Rozród psów" pod. red. Andrzeja Dubiela,rozdz.II p.12.Ciężki poród u suk.
Nie miałam na myśli głodzenia psów.
Maltretować i wykorzystywać psy można nie tylko przez głodzenie.Pseudohodowca dobrze odżywia swój inwentarz,by pogłów zwierząt był opłacalny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KrzysiekM']Pewnie masz rację, ale o tym wcześniej nikt nie napisał. Z tą wagą masz na myśli, że rozmnaża pieski głodzone? Jeśli nie to chętnie się dowiem na ten temat czegoś więcej :)[/QUOTE]

Nie wiem czy wcześniej widziałeś te strone ale tam jest wyraźnie napisane:
Pan Kot (york o takiej nazwie) waga-90dkg
[COLOR=black]CHAMPION (oczywiscie bez rodo) waga-1,20 kg[/COLOR]
[COLOR=black]Joice waga-1,3kg[/COLOR]
[COLOR=black]Mimo iz wzorzec rasy ewidentnie twierdzi iz york powienien miec wage minimum 2 kg[/COLOR]
[COLOR=black][URL]http://yorkwjesionce.pl/reproduktory.html[/URL][/COLOR]
[COLOR=black]Wciąż twierdzisz ze to normalne? Bo ja sobie nie wyobrazam zeby mój pies jako dorosły wazył 90 dkg!
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Dzięki za konkrety :) teraz was rozumiem. Yorki znam tylko z widzenia, ale te wagi też mi się wydają za małe nawet jak na tak małą rasę.[/QUOTE]

takie psy to kaleki :(

jeśli masz ochotę się wprosić do tej pani i "zakupić " psa, to proponuje wejść do niej na stronę, zadzwonić i sie umówic :)
ponieważ jesteś najbliżej i wyraziłeś chęć to trzymamy kciuki i czekamy na relacje !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Ale co takiego złego ta Pani zrobiła? Strona może wprowadzać w błąd, ale po waszej akcji widzę, że się zmienia. Natomiast pieski wyglądają oki i nie ma dowodów na to, że są trzymane w złych warunkach. Czy może ktoś ma jakieś konkretne dowody?[/QUOTE]
Słuchaj...
Nie mam już siły do takich ludzi jak Ty
A Twoje pytanie wyjaśniała już A.Matyja-Mierzecka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Nie wiem czy wcześniej widziałeś te strone ale tam jest wyraźnie napisane:
Pan Kot (york o takiej nazwie) waga-90dkg
[COLOR=black]CHAMPION (oczywiscie bez rodo) waga-1,20 kg[/COLOR]
[COLOR=black]Joice waga-1,3kg[/COLOR]
[COLOR=black]Mimo iz wzorzec rasy ewidentnie twierdzi iz york powienien miec wage minimum 2 kg[/COLOR]
[COLOR=black][URL]http://yorkwjesionce.pl/reproduktory.html[/URL][/COLOR]
[COLOR=black]Wciąż twierdzisz ze to normalne? Bo ja sobie nie wyobrazam zeby mój pies jako dorosły wazył 90 dkg!
[/COLOR][/QUOTE]
Halo wzorzec rasy nie określa dolnej granicy wagi określa górną do 3,5 kg.Nie rozmnaża się psów zbyt małych ze względu na wiele mogących wystąpić wad np ciężkie porody,niezrośnięte ciemiączko niedorozwój rzepki itp,itd.Yorki o bardzo niskiej wadze zdarzają się w wielu renomowanych hodowlach ale nikt o zdrowych zmysłach nie użyje takich psów do dalszego chowu.Nie mam yorków nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam dlatego tak do końca nie wiem ale ponoć preferuje się psy o wadze około 2-2,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Halo wzorzec rasy nie określa dolnej granicy wagi określa górną do 3,5 kg.Nie rozmnaża się psów zbyt małych ze względu na wiele mogących wystąpić wad np ciężkie porody,niezrośnięte ciemiączko niedorozwój rzepki itp,itd.Yorki o bardzo niskiej wadze zdarzają się w wielu renomowanych hodowlach ale nikt o zdrowych zmysłach nie użyje takich psów do dalszego chowu.Nie mam yorków nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam dlatego tak do końca nie wiem ale ponoć preferuje się psy o wadze około 2-2,5 kg.[/QUOTE]

Chyba raczej 2.5-3:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Chyba raczej 2.5-3:razz:[/QUOTE]
Ja mam we wzorcu FCI do 3,5 kg(no chyba,że znów coś pozmieniali).Preferuje się te w granicach najlepiej 2-2,5 kg.Chihuahua to też ponoć najmniejsze pieski ,a wzorzec też daje górną granicę 3,5 kg natomiast do dalszej hodowli najlepsze są nie mniejsze niż 1,5 kg i raczej nie większe niż 2,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli coś was interesuje to mogę odpowiedzieć na temat tej Pani... Byłam kiedyś u niej z sznaucerką na podcięciu grzywki pazurów takie tam... Mieszkam od niej no z 8 km. Do Nowego Dworu chodzę do szkoły wiele moich znajomych obcina u niej pieski... Więc mogę dopytać

Link to comment
Share on other sites

Hej:)w ubiegłym roku chciałam kupić pieska o zgrozo właśnie jako pierwsza" hodofla"wpadła mi w ręce ta o której mowa!!(brak doświadczenia itd)-byłam z nią nawet umówiona na odbiór szczeniaka,pamiętam jak zadałam jej pytanie w sprawie tych miniaturek że takie małe?czy to nie szkodzi zdrowiu itd?a wiecie co mi odpowiedziała....że to nie prawda że są bardzo zdrowe a stwierdzenie takie wymyślili hodowcy tych yorków ponad 2.5kg!!....bo są zazdrośni.....koszmar,wogóle brak logicznego myślenia i odpowiedzi.Nie spodobała mi się,coś mnie od niej odpychało i na szczęście nie wspomogłam istnienia jej pseudo hodowli,tu już nie chodzi o to czy piesek jest z rodowodem czy bez ale tacy ludzie jak ona ,po tak nie umiejętnym skojarzeniu par rodzą się póżniej nie zdrowe i kalekie psy!!!Ona się dosłownie szczyci tym że jej psy są tak zminilizowane,nie długo to wcale ich nie będzie widać!!!-bo waga 0.90?.....to nie przesada?:(
Jestem z Nowego Dworu Mazowieckiego,przejechała bym się do niej i napisałabym Wam co u niej gra ale mam malutkie dziecko i na razie nie dam rady....ale też jestem ciekawa w jakich warunkach żyją psy????

Link to comment
Share on other sites

Kolejna przedsiębiorcza "hodowczyni" a właściwie producentka - i jak widać skutecznie sobie radzi. Ale jak mamy taki niemrawy Związek Kynologiczny, który w ogóle nie walczy o uregulowania prawne, które położyły by kres tej patologii, to tak będzie się działo, a nawet jeszcze gorzej. Hodowcy się zwalczają a producenci reklamują. Przegra rasa. Zostanie rozmieniona na drobne.
A zwykli nabywcy nawet tego nie zauważą.
Ale dzięki Wam jest szansa, że takie praktyki nieco się ukrócą. Ta Pani korzysta z internetu jako reklamy. Więc jeśli Wy używacie go również do zwalczania tej pseudohodowli, to na pewno jej nie pomoże a może kilku niedoszłych nabywców oświeci.

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie co macie przeciwko ratom za psa nie kazdego stac na jednorazowy wydatek 1500 zl czy2000 zł chyba tu chodzi o serce jake da psu natomiast ja widze wielu innych chodowcow maja ciagle te same foty psow od roku czasu ta sama suka i ten sam pies co o takich myslicie i nikt mi nie wmówi ze suka rodzi szybciej niz mysz czy szczur

Link to comment
Share on other sites

[B]toto[/B], tutaj absolutnie nie chodzi o raty za psa - wręcz przeciwnie, ja osobiście jestem za tym, że jeśli się bardzo chce psa wymarzonej rasy, to jak najbardziej trzeba dyskutować z hodowcą o ratach. Ale nie o raty tu chodzi, tylko o całokształt tej strony, o podejście tej Pani do handlu psami i ich rozmnażania (no, to się wczoraj troszkę zmieniło). Po prostu strona ze "sklepikiem" z Yorkami wygląda jak reklama sklepu z obuwiem... I to bulwersuje. Zwierzę nie jest rzeczą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka'][B]toto[/B], tutaj absolutnie nie chodzi o raty za psa - wręcz przeciwnie, ja osobiście jestem za tym, że jeśli się bardzo chce psa wymarzonej rasy, to jak najbardziej trzeba dyskutować z hodowcą o ratach. Ale nie o raty tu chodzi, tylko o całokształt tej strony, o podejście tej Pani do handlu psami i ich rozmnażania ([B]no, to się wczoraj troszkę zmieniło[/B]). Po prostu strona ze "sklepikiem" z Yorkami wygląda jak reklama sklepu z obuwiem... I to bulwersuje. Zwierzę nie jest rzeczą![/QUOTE]


Co sie wczoraj zmieniło?

Link to comment
Share on other sites

[B]Odradzam tą hodowlę[/B]. Jeszcze tam nie byłem osobiście, ale zasięgnąłem języka. Moja znajoma chciała tam kupić pieska, ale wcześniej ją sprawdziła. Twierdzi, że ta Pani rozmnaża te pieski bez umiaru, co chwila nowy miot. Ta Pani podczas rozmowy nie ukrywa tego. Znajoma oceniła, że warunki pieski w tej choroby mają dostateczne/dobre, ale stwierdziła, że nie miała możliwości się im dokładniej przyjrzeć.

Jak tam się wybiorę osobiście napiszę coś więcej.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę tej pani podziękować uratowała prawdopodobnie życie mojej suni innym hodowcom było wszystko jedno /dopuszczenie suni /a ona odradziła w 100 procentach cesarka na PW mogę podać domowe hodowle nie polecane prze zemnie . I o dziwo wcale tej pani o kase nie chodziło za dopuszczenie a o zdrowie suni

Link to comment
Share on other sites

Zależy kto jakie warunki uważa za wspaniałe, czy brak dywanów to przestępstwo i tragedia Widziałam psy wesołe i zadbane biegające luzem, klatka tez była ale chyba raczej jako psi kącik bezpieczeństwa do którego jeden z psów wbiegał z radością . . Ktoś może pomyśleć że jestem za takimi hodowlami .Nie za to zobaczyłam tak zwana domowa hodowle i to mnie zraziło niby tata i mama do wglądu, a szczeniaki przed sprzedażą przywożone z działek po suce która powinna jeszcze dokarmiać małe. Nie widać aby to kiedykolwiek to robiła .a szczeniaki rodzą się podobne do rasowego mieszańca nawet nie w typie danej rasy proponowanej Wole jak ktoś pisze ze zajmuje się tym, bo liczy się ze go sprawdza niż ktoś udającego świętego a sto razy gorzej traktuje psy . Szczerze powiem ze szczeniaków nie widziałam ale to chyba normalne po to nie jechałam aby kupić szczeniaka i chyba to jest tez normalne aby szczeniaki w tym okresie nie były z dorosłymi psami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toto']zależy kto jakie waronki uwaza za wspaniałe czy brak dywanow to przestepstwo i tragedia Widzialam psy wesołe i zadbane biegajace luzem klatka tez była ale chyba raczej jako psi kacik bezpieczenstwa do ktorego jeden z psow wbiegał z radoscia . . Ktos moze pomyslec ze jstem za takimi hodowlami ale nie za to zobaczyłam tak zwana domowa hodowle i to mnie zraziło niby tata i mama do wglądu a szczeniaki przed sprzedaza przywożone z działek po suce która powinna jeszcze dokarmiac małe nie widac aby to kiedykolwiek to robila .a szczeniaki rodzą sie podobne do rasowego mieszanca nawet nie w typie danej rasy propnowanej Wole jak ktos pisze ze zajmuje się tym bo liczy sie ze go sprawdza niz ktos udajacego swietego a sto razy gorzej traktuje psy . Szczerze powiem ze szczeniakow nie widzialam ale to chyba normalne po to nie jechalam aby kupic szczeniaka i chyba to jest tez normalne aby szczeniaki w tym okresie nie były z doroslymi psami[/QUOTE]


Błagam, ludzie piszcie po polsku i używajcie interpunkcji ... dramat i analfabetyzm...

No proszę, tylu znawców, tylu wielbicieli :crazyeye: ilu przeciwników ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...