Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla " York w jesionce "


owca

Recommended Posts

Kiedyś poznałam tę Panią.
Pamiętam, że powiedziała mi, że parę lat temu jeździła z pieskami na wystawy, ale potem przestała, jak poznała "mechanizmy oceniania i wygrywania". Dała do zrozumienia, że jak się nie da w łapę, to się na wystawie nie wygra...
Poza tym miła, młoda osoba.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='...::Basia::...']Mi również napisała że ma pieski z i bez rodo i rownież przestała odpowiadać;([/QUOTE]

nie wykluczone, ze juz sobie nasze wypociny poczytała, jeśli jest w klanie psiarzy, to i dogomanie zna, a może i nawet jest zarejestrowana...

pozostaje tylko wizyta sugerująca chęć zakupu psa ;)
czy jest ktoś chętny z okolic warszawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A.Matyja-Mierzecka']nie wykluczone, ze juz sobie nasze wypociny poczytała, jeśli jest w klanie psiarzy, to i dogomanie zna, a może i nawet jest zarejestrowana...

pozostaje tylko wizyta sugerująca chęć zakupu psa ;)
czy jest ktoś chętny z okolic warszawy?[/QUOTE]

Ja myślałam o podjechaniu, ale niestety za daleko:(

Link to comment
Share on other sites

Oto kilka faktów,które mogą przyczynić się do ukrócenia tej szemranej działalności:
Nie jest zarejestrowana w KRS (krajowy rejestr sądowy) tzn,nie jest podmiotem gospodarczym, nie płaci od tych sprzedaży podatku!
Na nie jest członkiem ZKwP!
Pisze,że jej ta pseudohodowla jest zarejestrowana.Tak! jest zarejestrowana ale na platformie Otwarte24.pl-darmowe sklepy inter.Taki sklep ma regulamin, a ona łamie zasady ponieważ wprowadza w błąd,pisze treści nieprawdziwe.
Używa słów Yorkshire Terrier i reproduktor, a jak wiadomo ,reproduktor to pies rasowy,który uzyskał stosowne uprawnienia , Yorkshire Terrier to pies,który oprócz charakterystycznego wyglądu zgodnego ze wzorcem FCI, posiada dokument-rodowód poświadczający ten fakt.
Ta pseudo nie posiada psów rasowych ani reproduktorów,zatem ewidentnie łamie regulamin tj. p.20 a-h tego sklepu.
Jeżeli chcemy ukrócić jej te wyczyny można zgłaszać naruszenie tego regulaminu.
Inne czynności prawne zostały podjęte.

Link to comment
Share on other sites

Dla ścisłości. Nie bronię, żeby było jasne tego pseudohodowcy, ale nie każdy podmiot gospodarczy (działalność gospodarcza) podlega wpisowi do KRS. Jedynie do rejestru działalności gospodarczej. A tego w internecie nie sprawdzi się. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']W ewidencji działalności gospodarczej (EDG) , nie figuruje !!!
Cała ta jej szemrana działalność sklepowo-usługowa jest na czarno.[/QUOTE]


Czyli w takim razie skoro nie płaci podatków od psów itp. to chyba jest tak jak z prowadzoną firmą na czarno-można zgłosic na policje/straz miejska (a ta nasza warszawska jest strasznie wredna wiec pewnie by ją udupiła) i oni moga jej założyć sprawe tak?

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna, ale chyba kwota do 1000 zł rocznie jest zwolniona od podatku. Trzeba to sprawdzić. Jeśli tak, to jest kwestia udowodnienia, że uhandlowała więcej a to już jest trudne, bo trzeba by regularnego śledztwa i przesłuchań świadków, żeby udowodnić ile miała szczeniaków, że sprzedała a nie oddała za darmo, że ktoś zapłacił i tak dalej. Nie wiem, tak mi się wydaje.
Z drugiej strony - skoro jest witryna reklamująca "sklep", to chyba tego można się uczepić. Tylko print screeny zróbcie, póki strona wisi, bo nie wiadomo, ile powisi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']Oto kilka faktów,które mogą przyczynić się do ukrócenia tej szemranej działalności:
Nie jest zarejestrowana w KRS (krajowy rejestr sądowy) tzn,nie jest podmiotem gospodarczym, nie płaci od tych sprzedaży podatku!
Na nie jest członkiem ZKwP!
Pisze,że jej ta pseudohodowla jest zarejestrowana.Tak! jest zarejestrowana ale na platformie Otwarte24.pl-darmowe sklepy inter.Taki sklep ma regulamin, a ona łamie zasady ponieważ wprowadza w błąd,pisze treści nieprawdziwe.
Używa słów Yorkshire Terrier i reproduktor, a jak wiadomo ,reproduktor to pies rasowy,który uzyskał stosowne uprawnienia , Yorkshire Terrier to pies,który oprócz charakterystycznego wyglądu zgodnego ze wzorcem FCI, posiada dokument-rodowód poświadczający ten fakt.
Ta pseudo nie posiada psów rasowych ani reproduktorów,zatem ewidentnie łamie regulamin tj. p.20 a-h tego sklepu.
Jeżeli chcemy ukrócić jej te wyczyny można zgłaszać naruszenie tego regulaminu.
Inne czynności prawne zostały podjęte.[/QUOTE]

ale nazwa "reproduktor" nie jest nazwą zasztrzeżoną z tego co się orientuję. może więc mianem reproduktora określać nawet suki jeśli jej się podoba. w tym przypadku prawa nie łamie....podobnie zresztą z nazwą ras "yorkshire terrier"

Link to comment
Share on other sites

Każdy może nazywać coś lub kogoś jak chce, to prawda. Ale podszywanie się pod kogoś,wprowadzanie w błąd i czerpanie z tego korzyści materialnych jest łamaniem prawa.
Łamaniem prawa jest też prowadzenie sprzedaży,świadczenie usług bez zarejestrowania się jako podmiot gospodarczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']Biznesik pada!!!
Wycofała ofertę krycia,blog usuneła,wycofała oferty z Allegro!!! (zostawiła 1 ).[/QUOTE]

Gdzie wycofała oferte krycia? Bo na str internetowe pod hasłem reproduktory nic sie nie zmieniło:(
A co do szczeniąt to niestety nie na długo:(
Oto cytat:
"[COLOR=#633006]Wkrótce (3-4 dni) informacje o szczeniętach! "[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']Biznesik pada!!!
Wycofała ofertę krycia,blog usuneła,wycofała oferty z Allegro!!! (zostawiła 1 ).[/QUOTE]

pewnie tu kogoś na doga ma :)

ciekawe co z psami :(

może jednak by ktoś z okolic wawy sie do nie pofatygował ???

Najbardziej sie boje, że jak nie tą droga , to pójdzie inna i handelek dalej będzie rozkwitał !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Ale co takiego złego ta Pani zrobiła? Strona może wprowadzać w błąd, ale po waszej akcji widzę, że się zmienia. Natomiast pieski wyglądają oki i nie ma dowodów na to, że są trzymane w złych warunkach. Czy może ktoś ma jakieś konkretne dowody?[/QUOTE]

a co chcesz zadzwonić do tej pani i jej powiedzieć? :)

SZOK!? dogomaniak zadaje takie pytanie?

nie mam siły pisać, ale jak sie mówi, że sie ma na sprzedaż psy rasowe, to one sa rasowe, a nie w typie rasy !!!
Na dogo walczy sie z pseudo i próbuje dociec czy ktoś jest pseudo czy rzetelnym , zarejestrowanym z uprawnieniami do rozrodu !!!!

no to mi ciśnienie skoczyło !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM'] Natomiast pieski wyglądają oki i nie ma dowodów na to, że są trzymane w złych warunkach.[/QUOTE]

Moim zdaniem wcale nie wyglądały "OKI" - zwłaszcza taki jeden maluch przy kartoniku na mleko. Obraz nędzy i rozpaczy. Teraz już nie zdjęć, więc nie można sprawdzić ...

Link to comment
Share on other sites

Podejście jest nieprofesjonalne, ale skoro przejęła się krytyką to oznacza, że chce się czegoś nauczyć. Jak wiesz, albo zaraz się dowiesz wychowałem się na wsi i właśnie w ten sposób rolnicy sprzedają zwierzęta, mnie to nie szokuje, tak jak i to, że nie mają rodowodu bo Polskiemu Związkowi też można wiele zarzucić (choćby słynna hodowla yorków z Łodzi). Co do rasy to muszę Cię rozczarować, ale w prawie międznarodowym wyraźnie jest napisane, że nie można patentować ras dlatego, że każdy ma prawo do hodowli i niedopuszczalne jest zeby jakaś firma czy Związek tą hodowlę ograniczała.

Szokuje mnie natomiast krzywda zwierząt i z nią walczę. Bywam w okolicy tej hodowli, jeśli ktoś zna dokładny adres tej hodowli to będę mógł ją sprawdzić i napiszę wam co zobaczyłem i co myślą o niej sąsiedzi.

Edycja: Nemi zdjęć wcześniejszych nie widziałem, tak jak napisałem wyżej jak ktoś ma adres to poproszę info na pw i ją sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

To złego robi,że rozmnaża psy które ze względu na nieprawidłową wagę nie powinny być rozmnażane.Dla osoby,która cokolwiek wie na temat hodowli i rozrodu psów,jest to argument nie do podważenia.
Cała ta jej produkcja nastawiona jest tylko i wyłącznie na zysk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']To złego robi,że rozmnaża psy które ze względu na nieprawidłową wagę nie powinny być rozmnażane.Dla osoby,która cokolwiek wie na temat hodowli i rozrodu psów,jest to argument nie do podważenia.
Cała ta jej produkcja nastawiona jest tylko i wyłącznie na zysk.[/QUOTE]

Pewnie masz rację, ale o tym wcześniej nikt nie napisał. Z tą wagą masz na myśli, że rozmnaża pieski głodzone? Jeśli nie to chętnie się dowiem na ten temat czegoś więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...