Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla " York w jesionce "


owca

Recommended Posts

Chciałbym założyć tej "hodowli" osobny temat z dwóch powodów:
1) Wpisując w google "YORK W JESIONCE" można znaleźć tylko ogłoszenia i stronę [url]www.,[/url] żadnych informacji o tym, że jest to pseudohodowla!
2) Właścicielka celowo manipuluje słowami, by podszywać się pod zarejestrowane, związkowe i klubowe hodowle.


Adres strony: [URL]http://yorkwjesionce.pl/glowna.html[/URL]
ale najlepszy jest "sklepik", w którym wszystkie produkty (szczenięta, szczenne suki) można zamówić w jednej paczce! : [URL]http://yorkwjesionce.otwarte24.pl/[/URL]


[U]Właścicielka pisze na swojej stronie:[/U]
[B][I]"Jesteśmy domową ZAREJESTROWANĄ hodowlą"[/I] [/B]- zarejestrowana? gdzie???

stosuje na swojej stronie patenty, które mają upodobnić jej pseudohodowlę do prawdziwej hodowli psów rasowych:
- podaje imiona psów i nazywa je psami hodowlanymi: [B][I]"Koszt krycia [U]reproduktorem[/U] "PANEM KOTEM" wynosi (...) "

[/I][/B]- wszystkie szczenięta urodzone u tej pani mają nadawane imiona na tę samą literę[B] [I]"Gwiazdor i Gwiazdeczka"

[/I][/B]- "załatwianie" kryć u tej pani:[B]
[I]"Główna zasada, którą się kieruję:[/I]
[I]Właściciel zostawia sunię -
jedzie załatwić swoje sprawy i wraca po telefonie ode mnie (...) Nie robię wyjątków - to nie show (...) U NAS JEST 6krotniej PEWNIEJSZE KRYCIE, BO MAMY 6 REPRODUKTORÓW.[/I][/B][I]"[/I]
dodam, że koszt krycia uzależniony jest od danego psa - tylko kto zagwarantuje który (a raczej które) z psów jest/są ojcem/ojcami?

- mioty rodzą się tam non stop - ostatnio 2, 9 i 10 lutego (na swoim blogu dodaje, że w prezencie dla córki, zostawi jej dwie suczki (w domysle "do dalszego rozrodu"). Na stronie podane są jedynie obecne mioty - na sprzedaż.

- szczenięta, które się nie sprzedają zostają pokryte i sprzedawane jako szczenne:
[I][B]"SUCZKA KROPECZKA
Sunia w dn. 18-20 grudnia została zapłodniona reproduktorem o wadze 1,2 kg
Powinna się wyszczenić ok. (...). Cena: (...) zł[/B][/I]"

- psy są niezdrowo małe! reproduktor podany na stronie waży poniżej kilograma!

- szczenięta sprzedawane są [B]BEZ RODOWODU[/B] ale oczywiście [U]w cenie piesków rasowych...[/U]

- wszystkie pieski nazywane są [I]"[B]produktami[/B]". [/I]Pani przy zakupie więcej niż 1 produktu zaznacza, że może je wysłać w jednej paczce, by było taniej: [I][B]"[/B][B]PRZEDMIOTY ZAKUPIONE NA KILKU MOICH AUKCJACH MOGĘ WYSŁAĆ JEDNĄ PRZESYŁKĄ"[/B][/I] ... a podobno zwierzę nie jest rzeczą...
_______________________________________


Rozumiem, że takiego procederu nie da się ukrócić, ale warto, by jakakolwiek osoba, która wpisze nazwę " YORK W JESIONCE " w google, mogła trafić na informację o tym, że jest to [U][B]PSEUDOHODOWLA.[/B][/U]
Nie twierdzę, że pieski są tam bite czy głodzone, ale ciągłe używanie ich jako fabryczek do rodzenia KASY nie jest obojętne na zdrowie tych psów!
Proponuję również fanom piesków rasy York i piesków w typie rasy York zgłaszanie portalom aukcyjnym [B]nadużycia[/B] (błędy w treści ogłoszenia - manipulacja słowami kluczowymi : choćby w/w informacjami - to nie jest "zarejestrowana hodowla", czy tym, że ta pani posiada "reproduktory"! )
[SIZE=1](Zastanawiam się czy w związku z podawanymi przez tą panią informacjami nie można oskarżyć ją o oszustwo, manipulację... w końcu oszukuje swoich "klientów"...)[/SIZE]

[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='owca'][U]Właścicielka pisze na swojej stronie:[/U]
[B][I]"Jesteśmy domową ZAREJESTROWANĄ hodowlą"[/I] [/B]- zarejestrowana? gdzie??? [/QUOTE]
Najpewniej jest zarejestrowana jako jakaś forma działalności gospodarczej, odprowadza podatki itp. A że dobrze brzmi, to wykorzystuje.

Link to comment
Share on other sites

Cała ta sytuacja jest szokująca, jeśli ma firme itd. , to nic nie mozna jej zrobić...chyba, ze raz sprzeda psa bez odprowadzenia od tego podatku, ale to już rola policji skarbowej...ciekawe jaki wet jej to nadzoruje, skoro ma książeczki ...
a może tylko pisze, że ma firmę? uważam, że trzeba to sprawdzić, może ją ktoś zna?

po sprawdzeniu można zacząć jej wystawiać wszędzie negatywne opinie informując "zainteresowanych kupnem towaru" o wadach genetycznych i związanymi z tym problemami ....ja jestem w wielkim szoku, żeby tak na legalu "handel żywym towarem" :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=Black][QUOTE]RATY , WYSOKOŚĆ I SPOSÓB ICH ROZŁOŻENIA ZALEŻNY JEST OD DANEGO SZCZENIĘCIA.[/QUOTE][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=4][COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=Black]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=Black]o kurde toż to jakies najnowsze procedury bankowe chyba stworzone specjalnie dla tej Pani. Mi sie wydawało że wysokość raty , sposób rozłożenia spłaty zależy od : zdolności kredytowej danej osoby która zaś jest uzależniona od kilku czynników takich jak : dochód , ilość zadłużeń w innych bankach oraz terminowość ich spłat.


a tak serio to aż brak słów jak widze coś takiego:crazyeye:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Ja już raz proponowałam: podszyć się pod zainteresowanego klienta i dowiedzieć się, gdzie ta chodoffla jest zarejestrowana...[/QUOTE]
Dobrze ,stworzę maila na gazeta.pl ,prześlę Wam na PW hasło i login do niego.
Napiszcie jakie pytania mam zadać ?

Link to comment
Share on other sites

...a co ci odpowiedziała? jestem ciekawa jej poglądów...

(zostały do niej wysłane już przynajmniej 3 fałszywe wiadomości, może na razie, niech to będzie tyle? niedługo sama zacznie sprawdzać "o co chodzi?", a dobrze byłoby, gdyby udzieliła szczerych odpowiedzi... może da się coś z tego wywnioskować...)

Link to comment
Share on other sites

co się rusza? myślicie że wysyłanie do niej maili coś da? NIC jej nie zrobimy, bo nie mamy jej NIC do zarzucenia. najprawdopodobniej jest to hodowla niezarejestrowana w zkwp, tylko MOŻE w urzędzie skarbowym. jesli nie jest zarejestrowana w urzędzie to najwyżej można ją tam zgłosić, ale to też nic nie da bo jak jej udowodnić że sprzedaje psy i po jakiej cenie?
a jeśli jest zarejestrowana w skarbowym, to już wogóle nic nie da się zrobić-ze zk jej nie wywalą(bo jej tam nie ma) i może sobie robić co chce. chyba że psy są trzymane w złych warunkach-wtedy to tozu można zgłosić i może się tym zajmą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']co się rusza? myślicie że wysyłanie do niej maili coś da? NIC jej nie zrobimy, bo nie mamy jej NIC do zarzucenia. najprawdopodobniej jest to hodowla niezarejestrowana w zkwp, tylko MOŻE w urzędzie skarbowym. jesli nie jest zarejestrowana w urzędzie to najwyżej można ją tam zgłosić, ale to też nic nie da bo jak jej udowodnić że sprzedaje psy i po jakiej cenie?
a jeśli jest zarejestrowana w skarbowym, to już wogóle nic nie da się zrobić-ze zk jej nie wywalą(bo jej tam nie ma) i może sobie robić co chce. chyba że psy są trzymane w złych warunkach-wtedy to tozu można zgłosić i może się tym zajmą.[/QUOTE]

ale my to wszystko wiemy, ostatecznie sprawą zajmie sie policja skarbowa...jeśli jesteś blisko Warszawy to mozesz pomóc robiąc wizytę tej Pani, a nie tu krytykować dziewczyny za to , ze coś próbują zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Mi chodzi o coś takiego, że jeśli jakaś pseudo pisze (chociaż w mailu), że jest zarejestrowana w ZK, to można powiadomić ZK. Tylko co oni mogą zrobić? A co do skarbówki - obawiam się, że nici z tego, bo baba jest za sprytna... Zbyt wyrachowana i nastawiona na pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A.Matyja-Mierzecka']ale my to wszystko wiemy, ostatecznie sprawą zajmie sie policja skarbowa...jeśli jesteś blisko Warszawy to mozesz pomóc robiąc wizytę tej Pani, a nie tu krytykować dziewczyny za to , ze coś próbują zrobić :)[/QUOTE]

ja nikogo nie krytykuję, poprostu obawiam się że nie da się nic zrobić w takiej sytuacji jeśli nie ma się dowodów. (np na złe traktowanie zwierząt, albo jakiś skarg od kupujących szczenięta od tych ludzi). mieszkam blisko warszawy, ale co może pomóc taka wizyta? mogę się podszyć pod kupującego i co dalej?

babka jest sprytna i przebiegła, jest też oszustką co widać po jej stronie(np to że nie można być przy kryciu swojej suni, albo np jeden z jej "reproduktorów" jest "championem"....ŻAL. Ja to już nie mam nerwów do takich ludzi.

ostatnio napisałam do jednego "hodofcy" w sprawie krycia jego psem(pies nie ma rodowodu) i napisał mi że nie ma rodowodu bo jest z drugiego miotu(a wg niego tylko szczenięta z 1 miotu mogą mieć rodowód), a po drugie to dobrze że nie ma bo jak się kupuje psa z rodowodem to TRZEBA jeżdzić na wystawy. CIEMNOTA w tym kraju panuje. najgorsze że ludzi wierzą takim oszustom a potem piszą takie dziewczyny na dogomani że "mój pies nie ma rodowodu jako jedyny z miotu bo urodził się jako 7 szczenię".....

Link to comment
Share on other sites

Czekam na jakieś informacje. Babka chyba przestała odpowiadać, ale w jednym z maili zdążyła napisać, że posiada szczenięta [B]"z i bez rodowodu"[/B], ale rodowodowe będą pod koniec roku. Jeśli naprawdę jest gdzieś zarejestrowana i dodatkowo ma lewe mioty to może chociaż ta organizacja ją usunie i na swojej stronie zamieści o tym informację. Przydaliby się hodowcy/miłośnicy rasy, którzy orientują się w hodowlach Yorków w Polsce, albo można wysłać zapytanie do ZKwP, PKPR, PFK...

Poza tym pewnie nie da się nic zrobić...
ZACHĘCAM do zgłaszania jej ogłoszeń na Allegro jako NADUŻYCIE !(błędy w opisie - manipulacja słowami kluczowymi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...