Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla " York w jesionce "


owca

Recommended Posts

ja jeszcze dopytam o warunki w hodowli. jestem ciekawa jak wg Was powinny wyglądać dobre warunki w hodowli gdzie jest 15 psów-tak aby i psom i właścicielom żyło się dobrze, wygodnie i czysto. to będzie dla mnie przydatna informacja bo mam hodowlę właśnie 15 psiaków i może pomoże mi coś udoskonalić:) także czekam na opinie, będę wdzięczna!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy hodowla,która ma 15 i więcej psów może mieć dobre warunki bytowe dla psów? Myślę,że tak.Pieski mogą mieć osobne pokoje,dla reproduktorów,dla suczek z cieczką, dla matek i szczeniaków,piękne legowiska,super premium karma,opieka w najlepszej klinice wet,osobisty wet na telefon, itp. i itp. z najwyższej półki.
Czy mając 15 i więcej psów można każdego codziennie wygłaskać,pobawić się, porzucać im patyk,szczenięta prawidłowo socjalizować,wyjść z nimi na spacer i pokazać świat,itp i itp.myślę, że nie.
Czy można coś udoskonalić myślę,że tak!- ROZUM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']
Czy można coś udoskonalić myślę,że tak!- ROZUM.[/QUOTE]

prosiłam o opinie na temat tego co uważasz za dobre warunki w takiej hodowli. nie o teksty które mówią nam wszystkim o stanie twojego myślenia i kultury osobistej. to zostaw dla siebie, bo jak widzę nie masz się czym chwalić...

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się przecież mając nawet i więcej psów można tak zorganizować czas by zająć się wszystkim.Przecież suk nie kryje się wszystkich naraz ,a miot raz na parę miesięcy da się super socjalizować.A dobre warunki to dla mnie nawet nie super błysk i super wyczesane psy ,a psy czujące się dobrze z właścicielem.A te wszystkie super karmy sa przereklamowane co chwilę jedna karma była dobra ,a za chwilę ktoś coś wypatrzył i już jest zła i wcale by mnie nie zniechęciło ,a wprost przeciwnie gdyby właściciel sam gotował swoim pupilom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']prosiłam o opinie na temat tego co uważasz za dobre warunki w takiej hodowli. nie o teksty które mówią nam wszystkim o stanie twojego myślenia i kultury osobistej. to zostaw dla siebie, bo jak widzę nie masz się czym chwalić...[/QUOTE]

Prosiłaś o opinię? Moja jest taka j.w. .By lepiej się żyło psom i właścicielom trzeba zachować umiar w ilości hodowanych psów.
Ktoś powiedział, że stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa.
Twoją wypowiedż zostawię bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ja jeszcze dopytam o warunki w hodowli. jestem ciekawa jak wg Was powinny wyglądać dobre warunki w hodowli gdzie jest 15 psów-tak aby i psom i właścicielom żyło się dobrze, wygodnie i czysto. to będzie dla mnie przydatna informacja bo mam hodowlę właśnie 15 psiaków i może pomoże mi coś udoskonalić:) także czekam na opinie, będę wdzięczna!:)[/QUOTE]

[FONT=Tahoma]jeżeli to sa psy niewielkie i da sie je łatwo pomieścić w jednym pomieszczeniu to czemu nie? Jeżeli rodzina jest 3-4os (bez małych dzieci ) to przecież jak sie całą gromadą wyjdzie na spacer to jest git:) jak sie dobrze psy wychowa ma sie spory dom to daje sie psom jedno niewielkie pomieszczenie by tam se spały jak jest miot to sie szczeniaczki przenosi do innego pomieszczenia aż podrosną i jest cacy:) tyle z eto jest kwestia wychowania psów:) bo jak wchodzą właścicielowi na głowie, miot jest co tydzień nowy, w domu śmierdzi, nikt sie psami nie zajmuje, robią co chcą no to to jest przesada bo jak ktoś nie umie sie psami zająć albo nie ma dostatecznie dużej ilości czasu to niech zostanie przy 1[/FONT]
:):p

Link to comment
Share on other sites

COCCOLINA!

a umiesz czytać ze zrozumieniem? nie pytam o to ile powinno się mieć psów żeby było z umiarem, ani o to czy popoierasz taką ilość psów w domu(15). Pytam o to jakie wg Ciebie powinny być warunki w takiej hodowli abyś mogła je nazwać dobrymi, tak aby i psom i właścicielom żyło się dobrze. a Ty mi piszesz że należy udoskonalić rozum?? to jest naprawdę na wypowiedź poniżej jakiegokolwiek poziomu, prostacka i arogancka. Ja się pytam, a ten kto chce mi odpowiedzieć niech się wypowiada, tyle. Mi to może pomóc w dalszym prowadzeniu hodowli.
Nie wiem czy wiesz jakie są założenia hodowli. Ja mam psy bo to moja pasja, i hobby, nie mam 1 psa tak rekreacyjnie, tylko całe stadko psów, bo to własnie kocham. i te opinie mogą mi się poprostu do czegoś przydać, bo chcę cały czas pracować nad moją hodowlą.

Link to comment
Share on other sites

Masz hodowlę i nie wiesz jakie powinny być warunki, aby je można nazwać dobrymi???
A czytanie ze zrozumieniem to twój problem ! I powtarzam, jak się ma 15 psów i zadaje się pytanie co jeszcze udoskonalić w hodowli to pozostaje tylko udoskonalać rozum!
I nie zadawaj już więcej pytań, bo wątek jest o czymś innym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coccolina']Masz hodowlę i nie wiesz jakie powinny być warunki, aby je można nazwać dobrymi???
A czytanie ze zrozumieniem to twój problem ! I powtarzam, jak się ma 15 psów i zadaje się pytanie co jeszcze udoskonalić w hodowli to pozostaje tylko udoskonalać rozum!
I nie zadawaj już więcej pytań, bo wątek jest o czymś innym.[/QUOTE]

oj dziewczyno....WIEM jakie powinny być warunki, a to pytanie to dla mnie rodzaj ankiety, dzięki które chcę coś udoskonalić. ZAWSZE można coś udoskonalić, szczególnie jak się ma hodowlę psów od ponad 10ciu lat, zawsze coś można z czasem pozmieniać. jeśli Ty uważasz ze nie należy wciąż udoskonalać nawet najlepszych hodowli to muszi być bardzo ograniczona. Nie powiem kto tu powinien rozum udoskonalić. Ja uważam że że hodowcę który chce ciągle coś udoskonalać, nieważne czy ma 2 czy 22 psy, powinno się popierać a nie traktować tak jak ty mnie traktujesz. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to duże hodowle od lat stałyby w miejscu. Przemyśl to, może w końcu zrozumiesz.

ponawiam pytanie do reszty. Gdybyście byli kupującymi i pojechali po szczenię do hodowli gdzie jest 15 psów, to jakie warunki by Was zadowoliły? Chodzi mi gł o warunki życia psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']oj dziewczyno....WIEM jakie powinny być warunki, a to pytanie to dla mnie rodzaj ankiety, dzięki które chcę coś udoskonalić. ZAWSZE można coś udoskonalić, szczególnie jak się ma hodowlę psów od ponad 10ciu lat, zawsze coś można z czasem pozmieniać. jeśli Ty uważasz ze nie należy wciąż udoskonalać nawet najlepszych hodowli to muszi być bardzo ograniczona. Nie powiem kto tu powinien rozum udoskonalić. Ja uważam że że hodowcę który chce ciągle coś udoskonalać, nieważne czy ma 2 czy 22 psy, powinno się popierać a nie traktować tak jak ty mnie traktujesz. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to duże hodowle od lat stałyby w miejscu. Przemyśl to, może w końcu zrozumiesz.

ponawiam pytanie do reszty. Gdybyście byli kupującymi i pojechali po szczenię do hodowli gdzie jest 15 psów, to jakie warunki by Was zadowoliły? Chodzi mi gł o warunki życia psiaków.[/QUOTE]
Ja już napisałem nie musisz mieć super czysto ,a jedynie czysto psy też mogą być troszkę brudne bo np padał deszcz i trochę się pobłotkowały gotować psom możesz sama i jak do Ciebie bym przyjechał to chciałbym zobaczyć radosne psy i radosną właścicielkę ,która potrafi o każdym psie z osobna opowiadać godzinami zna charakterek każdego ze szczeniąt tak by pomóc w wyborze tego najlepszego dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Pa-tti[/B], mam wrażenie, że chciałaś usłyszeć, że masz super, piękne pieski i w ogóle same pochwały. A tu zonk - usłyszałaś prawdę. I teraz się obrażasz, bo to nie to, co usłyszeć chciałaś? Proszę, wydoroślej... A takie pytania [QUOTE]Gdybyście byli kupującymi i pojechali po szczenię do hodowli gdzie jest 15 psów, to jakie warunki by Was zadowoliły? Chodzi mi gł o warunki życia psiaków.[/QUOTE] to dla mnie brzmią jak pytania pseudo, jak by tu przypodobać się klientom...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka'][B]Pa-tti[/B], mam wrażenie, że chciałaś usłyszeć, że masz super, piękne pieski i w ogóle same pochwały. A tu zonk - usłyszałaś prawdę. I teraz się obrażasz, bo to nie to, co usłyszeć chciałaś? Proszę, wydoroślej... A takie pytania to dla mnie brzmią jak pytania pseudo, jak by tu przypodobać się klientom...[/QUOTE]
Czy wy się znacie? Bo ja nic nie wyczytałem na temat tego jakie ona ma psy i jakie ma warunki.Przeczytałem jedynie co może ulepszyć.Zadam więc pytanie Pa-titi czy masz u siebie seniorów?Przy 15 psach i 10 letniej hodowli już jakieś powinny być jak starych psów nie masz to mnie jako nabywcę byś straciła bo to by znaczyło,że liczą się osiągnięcia .pieniądze ,a nie psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka'][B]Pa-tti[/B], mam wrażenie, że chciałaś usłyszeć, że masz super, piękne pieski i w ogóle same pochwały. A tu zonk - usłyszałaś prawdę. I teraz się obrażasz, bo to nie to, co usłyszeć chciałaś? Proszę, wydoroślej... A takie pytania to dla mnie brzmią jak pytania pseudo, jak by tu przypodobać się klientom...[/QUOTE]

kolejna osoba nie potrafiąca czytać ze zrozumieniem? nie chciałam usłyszeć jak ja mam u siebie w hodowli, nie chciałam żebyście oceniali moją hodowlę-nawet przecież Wam jej nie opisałam. chcę własnie usłyszeć jak sobie wyobrażacie dobre warunki w hodowli przy takiej własnie ilości psów:) nie pytam też co mam udoskonalić, bo jak moglibyście na takie pytanie odpowiedzieć nie wiedząc jakie mam aktualnie warunki? a jeśli coś mi się uda udoskonalić dzięki waszym opiniom na temat dobrych warunków w hodowlach, to będzie super:)

michał sm dzięki za wypowiedź:) właśnie o coś takiego mi chodziło:) a jeśli chodzi o Twoje pytanie: mam jedną sunię chihuahua 9 lat, jedną sunię staficzkę 11lat, i jedną kundelkę już 15letnią.

Link to comment
Share on other sites

Pseudo - jesionka się obraziła !!! Na allegro na aukcji ze szczeniętami napisała zastrzeżenie! - "Ze względu na liczne oszczerstwa i złośliwość ludzką - sprzedam tylko po sporządzeniu umowy kupna/sprzedaży psa"
Robi przekręctwa gospodarcze,oszukuje manipulując słowami w ogłoszeniach a nam zarzuca oszczerstwa ,ona ma coś z głową, mamona przesłoniła jej całkowicie rozum.
Jeszcze jedno-sprzeda po sporządzeniu umowy k/s, -patrzcie jaka pomysłodawczyni,dać jej Nobla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']oj dziewczyno....WIEM jakie powinny być warunki, a to pytanie to dla mnie rodzaj ankiety, dzięki które chcę coś udoskonalić. ZAWSZE można coś udoskonalić, szczególnie jak się ma hodowlę psów od ponad 10ciu lat, zawsze coś można z czasem pozmieniać. jeśli Ty uważasz ze nie należy wciąż udoskonalać nawet najlepszych hodowli to muszi być bardzo ograniczona. Nie powiem kto tu powinien rozum udoskonalić. Ja uważam że że hodowcę który chce ciągle coś udoskonalać, nieważne czy ma 2 czy 22 psy, powinno się popierać a nie traktować tak jak ty mnie traktujesz. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to duże hodowle od lat stałyby w miejscu. Przemyśl to, może w końcu zrozumiesz.

ponawiam pytanie do reszty. Gdybyście byli kupującymi i pojechali po szczenię do hodowli gdzie jest 15 psów, to jakie warunki by Was zadowoliły? Chodzi mi gł o warunki życia psiaków.[/QUOTE]

Wątek jest o pseudo hodowli w je...
a nie o tym jak udoskonalić swoją

a co do tej pseudo, to nikt nikomu nie zarzuca:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelikaXD']Następny, co sobie przydomek wymyśla :roll:
[URL]http://allegro.pl/item959935992_shih_tzu_z_domowej_hodowli_all.html[/URL][/QUOTE]
Wiecie mnie kiedyś nauczono nie donosić i nie plotkować jak mam coś do kogoś to sama wyjaśniam sprawę a nie ktoś komuś kiedyś powiedział .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toto']mam pytanie co macie przeciwko ratom za psa nie kazdego stac na jednorazowy wydatek 1500 zl czy2000 zł chyba tu chodzi o serce jake da psu natomiast ja widze wielu innych chodowcow maja ciagle te same foty psow od roku czasu ta sama suka i ten sam pies co o takich myslicie i nikt mi nie wmówi ze suka rodzi szybciej niz mysz czy szczur[/QUOTE]

[quote name='toto']Ja mogę tej pani podziękować uratowała prawdopodobnie życie mojej suni innym hodowcom było wszystko jedno /dopuszczenie suni /a ona odradziła w 100 procentach cesarka na PW mogę podać domowe hodowle nie polecane prze zemnie . I o dziwo wcale tej pani o kase nie chodziło za dopuszczenie a o zdrowie suni[/QUOTE]

[quote name='toto']Nie ja nie jestem wielbicielem .Jestem za kupowaniem psów rodowodowych ,tylko niech ci wspaniali hodowcy będą nieraz elastyczni w cenach . I swoich psów nie sprzedają do dalszej hodowli, tylko dla kasy .[/QUOTE]

[quote name='coccolina']toto! Napisałaś,że chciałaś kryć suczkę u tej pseudo i ona Ci odradziła krycie bo masz za małą suczkę i mogłyby być komplikacje typu cięcie ces. Czy ja dobrze zrozumiałam?[/QUOTE]

[quote name='toto']tak za drobna[/QUOTE]

Toto, pozwolisz, ze zapytam, bo temat dosc trafny. Masz pretnesje do hodowcow, ze psy kosztuja, a sam(a) eksperymentujesz z kryciem rodowodowej (?) suki kundelkiem? I to juz nie jest dla kasy? A z jakiego innego, tak istotnego powodu?

Link to comment
Share on other sites

Nie dla kasy możesz być pewna . Idzie właśnie na sterylizacje .Już pisałam JESTEM PRZECIWNIKIEM PSEUDO HODOWLI ALE , MOŻE TE DOMOWE KTÓRE Z JEDNEJ NIBY PARY MAJA SZCZENIAKI do SPRZEDANIA CAŁY ROK WARTO SPRAWDZIĆ WARUNKI I PSY W JAKICH ŻYJĄ. BO NA PEWNO TAKA HODOWLA JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNA DLA PSÓW, Cicha nikt się nie zainteresuje .a psy na działkach mnożą się w klatkach. Mam psy ze schroniska i wiem że pseudo robią wiele krzywdy . Można już wszystkie rasy w schroniskach spotkać . Bardziej mi chodziło o to że można sprzedać osobie psa na raty wiedząc ze pies będzie członkiem rodziny , bo nie każdego stać na wydatek jednorazowy minimum 1500 zł

Link to comment
Share on other sites

Byłam tam wczoraj. Wykupiłam od nich maciupną, dwuletnią sunię po cesarce.
O warunkach, w jakich żyją pieski, nie mogę nic powiedzieć, ponieważ Kulkę pokazano mi w pokoju firmowym (strzyżenie i pielęgnacja), natomiast widziałam jednego "reproduktora" :D

Z pewnością jest to produkcja i pieski są maszynkami do robienia pieniędzy, ale babki uczciwie stawiają sprawę, już w pierwszej rozmowie telefonicznej usłyszałam, że Kulka absolutnie nie nadaje się do hodowli. Nawiasem mówiąc jest przepiękna i na ich miejscu zostawiłabym ją jako wizytówkę firmy. Ale nie pochodzi od nich, kupili dorosłą, szczenną, gdzieś w Łodzi. No i sprzedali, bo nie przyniesie zysku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Byłam tam wczoraj. Wykupiłam od nich maciupną, dwuletnią sunię po cesarce.
O warunkach, w jakich żyją pieski, nie mogę nic powiedzieć, ponieważ Kulkę pokazano mi w pokoju firmowym (strzyżenie i pielęgnacja), natomiast widziałam jednego "reproduktora" :D

Z pewnością jest to produkcja i pieski są maszynkami do robienia pieniędzy, ale babki uczciwie stawiają sprawę, już w pierwszej rozmowie telefonicznej usłyszałam, że Kulka absolutnie nie nadaje się do hodowli. Nawiasem mówiąc jest przepiękna i na ich miejscu zostawiłabym ją jako wizytówkę firmy. Ale nie pochodzi od nich, kupili dorosłą, szczenną, gdzieś w Łodzi. No i sprzedali, bo nie przyniesie zysku.[/QUOTE]

to możesz być z siebie dumna za wsparcie pseudohodowli.
kupowanie psów od takich ludzi z litości ratuje coprawda życie tym konkretnym psiakom, ale napędza produkcję następnych. jest zbyt na towar, to produkcja idzie dalej pełną parą.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę tej pani podziękować uratowała prawdopodobnie życie mojej suni innym hodowcom było wszystko jedno /dopuszczenie suni /a ona odradziła w 100 procentach cesarka na PW mogę podać domowe hodowle nie polecane prze zemnie . I o dziwo wcale tej pani o kase nie chodziło za dopuszczenie a o zdrowie suni I GDZIE NAPISANE ZE AKURAT JEJ PSEM CHCIAŁAM KRYC CHCIELISCIE SPRAWDZIC JAKIE WARUNKI MAJA PSY PRZY OKAZJI SPYTAŁAM SIĘ O SUNIE, NAWET CIECZKI NIE MIAŁA .[quote name='coccolina']toto! Deklarujesz się jako przeciwnik pseudohodowli? To dlaczego, chciałaś kryć sukę u tej rozmnażaczki ? Takie działania są popieraniem i wspomaganiem pseudo !!![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...