Jump to content
Dogomania

Koszmarnie wychudzona nowofundlandka - już w nowym domu :-)


Porta Nigra

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wieści są dobre. Qpy się poprawiły, sunia naprawdę długo wytrzymuje. Dzisiaj utknęłam w mieście i aż bałam się co zastanę po powrocie, a tu czystko ;-). Apetyt też dopisuje, Walentyna jest wciąż głodna. Nadal nie chce jeść nic poza rozmoczoną suchą karmą RC Indestinal plus probiotyki. Dzisiaj odstawiliśmy enzymy trzustkowe żeby sprawdzić czy bez nich sprawa znowu się pogorszy. Wciąż nie wiemy czy poprawiło się w wyniku działania antybiotyku i podaniu dużej ilości probiotyków, które odbudowują florę bakteryjną jelit czy dzięki enzymom trzustkowym, które wspomagają chorą trzustkę.

Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie!! Zainteresowanie, udział w bazarkach i licytacjach, wpłaty na nasze Fundacyjne konto na Walentynkę, dzięki czemu zapłaciliśmy za weterynarza, kupiliśmy karmę, leki...
To jeszcze nie koniec naszej walki o Walentynkę, czeka ją dalsze leczenie, musi odzyskać masę, odbudować mięśnie, potrzebuje specjalistycznej karmy, być może do końca życia będzie musiała przyjmować enzymy trzustkowe i jeść tylko karmę weterynaryjną. Ale dzięki Waszej pomocy wierzę, że wszystko się dobrze skończy.

Link to comment
Share on other sites

tutaj sa preparaty które świetnie odbudowują organizm wycieńczony i mięśnie - wypróbowane na nowofundlandce, która zaczęła przybierać i odbodowywac masą dzięki tym preparatom
[url]http://www.vetfood.pl/[/url]

nie wiem dokładnie które brała, ale tam są opisane w jakich sytuacjach które warto podawać - najlepiej chyba zapytać tam u źródła - ale nie wiem ile to kosztuje :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Malawaszka, już mi ktoś polecał te preparaty, ale to są za małe ilości dla niej. Dla przykładu w preparacie na trzustkę jest 1750 j lipazy w tabletce, a Walentynka dostaje 16000 j do każdego posiłku. Musimy działać bardziej zdecydowanie. No i ludzkie leki są zdecydowanie tańsze ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko wskazuje na to, że Walentyna czuje się nieźle :-)
Apetyt ma ogromny. Wciąż dostaje namaczaną karmę RC Indestinal plus probiotyki. Nie żałuję jej i w małych porcjach je kilka razy dziennie. Karma znika w zastraszającym tempie ;-). Od wczoraj nie dostaje enzymów trzustkowych i nie ma gwałtownego pogorszenia, więc może z trzustką nie jest aż tak źle.
Jutro będziemy u weta na kolejny zastrzyk na świerzb i ocenę stanu ogólnego, ważenie... Zobaczymy co dalej. Dam znać.

A jeśli chodzi o moje obserwacje... Walentynka nigdy nie mieszkała w domu, na początku kompletenie nie wiedziaa, co ze sobą zrobić, biegała jak wilk po klatce, dziś gdy jest spokój potrafi się już położyć i zasnąć, wyluzować. Nie umie kompletnie nic, problem jest z zachowaniem czystości, sika najchętniej na swoje posłanie. Przy częstym wypuszczaniem na dwór, udaje się wpadki ograniczyć do minimum. Myślę, że się nauczy, ale dywany i kocyki zawsze mogą ją kusić.

Powoli przyzwyczaja się do domowych dźwięków, odkurzacza, suszarki... nie jest natrętna, zapachy przy stole kuszą, ale rozumie, że to nie dla niej.
Świetnie się cieszy gdy się wraca do domu, podskakuje, próbuje chwytać za ręce ( typowo niufkowe powitanie ), ale jest bardzo delikatna i wrażliwa psychicznie, trzeba z nią delikatnie. Ładnie chodzi przy nodze, na smyczy i bez. W zasadzie zawsze jest tuż obok. Super przywołanie, ale to wiadomo, boi się znowu zgubić. Generalnie największym problemem z nią (poza chorobą) jest to, że wciąż chce być blisko, jak najbliżej... najchętniej weszłaby na kolana, łepek trzymała na klawiaturze kompa i jeszcze nas lizała. Więc zawsze jest pod nogami.

A dzisiaj postanowiła bzyknąć moją sukę, która akurat cieczkuje . Wszyscy byli tak zaskoczeni, że nikt nie zareagował .

No to się rozpisałam .

Link to comment
Share on other sites

tak - na to ogólne konto

[CENTER][B][COLOR=#0d3f65][FONT=Trebuchet MS]Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących "Psi Ratownicy"[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]


[CENTER][COLOR=#0d3f65][FONT=Trebuchet MS]ul. Łąkowa 4, Ligota Piękna[/FONT][/COLOR][/CENTER]

[CENTER][FONT=Trebuchet MS][COLOR=#0d3f65]PL 55-114 Wisznia Mała[/COLOR][/FONT][/CENTER]




[CENTER][COLOR=#0d3f65][FONT=Trebuchet MS]nr rachunku 44 2130 0004 2001 0473 3218 0003[/FONT][/COLOR][/CENTER]


[CENTER][COLOR=#0d3f65][FONT=Trebuchet MS]z dopiskiem: [I]Na Pomoc i Adopcje[/I][/FONT][/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No no imię zaczyna wpływać na Walentynkę :) hehehe
jak opisujesz jak sunia sie zachowuje to dokładnie tak samo zachowywała się jedna z moich dziewczynek która odebrałam ludziom zaledwie po kilku dniach. Bardzo delikatna i wrazliwa psychika powinna być super psem pracującym czy w ratownictwie wodnym czy innym psi m sporcie takie psy są szalenie oddane i zrobia wszystko by uszczesliwic swojego ukochanego dwunoga ale neistety włażenie na kolana, lizanie itd nie mija z czasem. Mojej niuni pomogło bardzo towarzystwo zaprzyjaxnionych psów jak się okazało nie powinna być jedynym psem w domu wymaga towarzysza psiego ah to z reszta ta sunia którą stratował kiedys twój Hugo :)

Link to comment
Share on other sites

Upss. Przepraszam, za niego. Ostatnio jest dużo bardziej delikatny ;-))
Walentyna nie nawiązuje żadnych kontaktów z psami i o dziwo one z nią również. Żyją obok siebie i nie zauważają się. To aż dziwnie wygląda i w wypadku moich psów zdaża mi się to po raz pierwszy.

Do ratownictwa to raczej Walentynka się już nie nada, bo trudno nadrobić zaniedbania w socjalizacji, a ona ewidentnie jest zaniedbana. Będzie za to super psem towarzyszącym, a kto wie, może mogłaby też sprawdzić się w dogoterapii. Ale daleka droga do tego, najpierw trzeba odbudować jej zdrowie fizycznie i psychicznie.

Link to comment
Share on other sites

BARDZO dziękujemy !!! :-)

Zapraszamy też wszystkich serdecznie na kolejny bazarek dla Walentynki [URL]http://www.dogomania.pl/threads/180659-FiliA-anki-smycz-pudA-o-na-karmAE-a-na-wychudzonAE-niufkAE-do-3-marca?p=14183659#post14183659[/URL]

Wszystkie rzeczy podarowała Aman Varda, wielkie dzięki ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...